Білоруська національна кухня і страви

  1. Історія білоруської кухні
  2. Сучасна білоруська кухня
  3. Білоруські солодкі страви
  4. млинці
  5. білоруські ресторани


Білоруська національна кухня існує вже багато століть. Вона формувалася під впливом історичних подій Білорусі , Географічного положення та погодних умов. Різноманітність в рецептуру вносили переселенці з прикордонних територій. Активне ведення сільського господарства сприяло використанню різноманітних місцевих продуктів при приготуванні національних страв

.

Історія білоруської кухні

З часів Великого князівства Литовського в білоруській кухні з'являлися рецепти кухонь інших народів - балтійських, єврейських, німецьких. Протягом багатьох століть м'ясо не входило в раціон білорусів у великій кількості. Місце м'яса займало, як і в українській кухні, сало. Його засолювали прямо зі шкурою. Заміною м'ясних страв також служили гриби, які в той час не маринували, а сушили.


У білоруській кухні, на відміну від інших національних кухонь, практично не вживалися в їжу молочні та солодкі продукти. Замість солодощів на десерт подавали напої на зразок киселю або здобні пироги.

Надалі білоруси стали використовувати більше м'яса в своєму раціоні. Зазвичай м'ясні страви готували на свята. Найпопулярнішими видами були свинина, яловичина, птиця, дичина. До сих пір в національній рецептурі збереглися такі страви, як мачанка, верашчака, смажанка, домашні ковбаски, солене сало.


Річкову рибу білоруси також активно використовували в народних рецептах. Найпопулярнішою була щука, осетер, лящ, вугор, короп, окунь, судак. З риби готували суп, галушки.

Сільська кухня була ситної, простий і завжди свіжою. Більшість страв подавали до столу гарячими. Княжі та шляхетські страви були більш різноманітними і екзотичними. На магнатських столах часто були фаршировані судаки, різні делікатеси.

У радянські часи на білоруську кухню вплинули рецепти інших народів. У місцях громадського харчування з'явилися страви української та кавказької кухонь.

У двадцятому столітті в білоруські рецепти додалися різноманітні страви з пшеничного борошна і з'явилися численні салати.


Сучасна білоруська кухня

У рецептах сьогодні майже не використовуються ті ж продукти, які застосовували наші предки. Деякі овочі і бобові зникли з нашого столу. Але багато страв збереглися і донині: млинці, галушки, соління, супи на квасі або на буряках, домашні ковбаски, сало, м'ясні страви.

До багатьох страв національної кухні входить картопля. Середньостатистичний білорус з'їдає близько півкілограма картоплі щодня. Серед картопляних рецептів - деруни, запіканки, баба, смажений і тушкована картопля.

М'яса в Білорусі їдять вдвічі менше, ніж у сусідній Польщі. Найпопулярніший вид м'яса - свинина.

Серед популярних національних м'ясних страв:

  • бігос - тушкована капуста з м'ясом;
  • чаклуни - картопляні оладки з м'ясом;
  • мачанка - зазвичай блюдо з різних м'ясних обрізів у вигляді соусу, який подають з млинцями;
  • смажанка - м'ясний пиріг.
Серед популярних сучасних супів домашньої білоруської кухні - вуха, борщ, грибний і гороховий суп.



З алкогольних напоїв збереглися білоруські настоянки на основі горілки, меду, журавлини під різними назвами (зубрівка, Крамбамбуля і ін.). Дуже популярний квас і березовий сік.

Білоруські солодкі страви

У домашній кухні білорусів мед завжди був дуже популярний. Білоруси люблять і млинці з медом, і медові каші, і пироги. З давніх-давен на меду готували солодуху (тісто), кисіль, печені яблука.

Пряники - солодке борошняне блюдо, яке прийшло до нас з давніх-давен і білоруською мовою називалося «пернiкi». Вважається, що назва цих ласощів бере початок з язичницьких часів, коли поклонялися богу сонця Перуну. Люди приносили жертви богам, і саме тоді повелося ліпити фігурки тварин з солодкого і смачного тіста. Потім змінилося не тільки назва солодкого десерту, а й смак, так як пряники стали випікати з пшеничного борошна, а не з житнього.


млинці

Про те, як виникло це блюдо, історики сперечаються донині. Існує кілька різних версій. Деякі вважають, що млинці почали випікати на основі житнього киселю. Інші кажуть, що слово «млинець» з'явилося від слова «млин» (млин). Раніше млинці пеклися з різних видів борошна, а тепер млинці випікають в основному із пшеничного борошна на основі дріжджів, молока, сметани або кефіру. Млинці прийнято їсти з різноманітними начинками, джемом або медом.


білоруські ресторани

Старовинні національні рецепти можна спробувати і сьогодні в різних ресторанах білоруської кухні , В які із задоволенням приходять гості нашої країни. Тут подадуть не тільки сільські страви, а й делікатеси, якими ласувала шляхта і білоруська знати.

У поширених агрооселях Білорусі і етнографічних білоруських комплексах можна спробувати страви, приготовані за унікальними рецептами, характерним саме для цих регіонів. Причому в більшості випадків Вам подадуть їжу зі свіжих продуктів, вирощених і зібраних прямо на месте.Ето і свіжоспечений хліб, і м'ясні ковбаски, і домашні сири, і солодкі десерти з фруктів і меду. Страви, приготовані за старовинними рецептами, можна продегустувати під час екскурсії в музей старовинних ремесел "Дудутки" , Яку Ви можете забронювати прямо у нас на сайті.

У меню сучасних білоруських ресторанів можна знайти страви не тільки білоруської, а й кавказької, східної, західноєвропейської кухні

Однак туристам, які приїжджають в нашу країну, потрібно обов'язково спробувати саме страви білоруської кухні, такі, як деруни, борщ, мачанка, квашена капуста, мариновані огірки, сало і національні настоянки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация