Білоруські напої, як візитка країни

Навряд чи знайдеться людина, кому довелося відвідати нашу країну (не важливо, привели сюди службове відрядження або цікавість мандрівника), який не піддасться спокусі привезти з вояжу що-небудь, чому притаманний національний колорит. У пошуках споконвічно білоруського сувеніра для друзів проводять час і наші співвітчизники, які їдуть за кордон або готуються приймати іноземних гостей.
Скласти гідну компанію соломки, льону та кераміці цілком можуть національні алкогольні і безалкогольні напої, відомі в нашій країні з багатим кулінарним спадщиною ще багато століть тому.
І сьогодні білоруські виробники спиртних і інших напоїв можуть похвалитися продукцією, виготовленою по збереженим рецептами предків.
Отже, по порядку.
Легендарна «Крамбамбуля»
Рекомендую звернути увагу на цікавий напій «Крамбамбуля» (виробляється компанією «BELPI - білоруський пітво»). Його, до речі, можна замовити в ресторанах міста Мінська. Рецепт приготування старовинний: горілка, настояна на меду і прянощах. П'ється як холодним, так і гарячим.
У словнику В. Даля можна знайти: «Крамбамбуля - душепарний напій, душепарка, варенуха, рід глінтвейну, з горілки, меду, кориці, гвоздики і фіалки».
Історики свідчать: «Крамбамбуля» - улюблений напій білоруської шляхти, широко відомий на території Великого Князівства Литовського, Руського і Жамойтского з XVII століття.
Є й інша версія його походження - від німецького лікеру «Krambambuli». Кажуть, він був улюбленим напоєм німецьких студентів того часу. До наших часів дійшла пісня Христофа Фрідріха Ведекинда (російський варіант тексту пісні Н. М. Язикова):


Крамбамбулі, батьків спадок, -
Пиття улюблене у нас
І втішне засіб,
Коли взгрустнётся нам часом.
Завжди готовий я, чорт візьми,
Келихом пити Крамбамбулі,
Крамб-бім-Бамбуль, Крамбамбулі!
За те ченці в рай пішли,
Що пили всі Крамбамбулі,
Крамб-бім-Бамбуль, Крамбамбулі!
Ну а наші сучасні музиканти створили групу з назвою «Крамбамбуля», яка виконує пісні на білоруській мові.


Горілки, бальзами, настоянки
Безсумнівно, порадує як сувенір і продукція заводу «Кристал». «Білоруський бальзам», виготовлений за старовинними рецептами, - настій на більш ніж 22 травах. Використовують, як добавку до кави, чаю, морозиву і горілці.
Настоянка «Біловезька», класичні горілки «Презент» і «Біла Русь Люкс», особливі горілки з поетичними назвами «Кришталь Біловезька» і «Хлібне вино» по достоїнству цінуються у всьому світі. З спирту супер-люкс виробляються найякісніші горілки «Суперлюкс», «Всеслав Чародій».
Асортимент досить великий, напої на будь-який смак можна придбати в будь-якому винно-горілчаному відділі продуктових магазинів столиці, а також у фірмових магазинах підприємства «Кристал»:
«Мiнск Кришталь» - м.Мінськ, суспільно-торговий центр «Столиця», приміщення № 511;
«Мiнск Кришталь» - м.Мінськ, вул. Жовтнева, 15а;
«Два Буслов» - м.Мінськ, вул. Жовтнева, 15;
«Кристал-100» - м.Мінськ, пр. Машерова, 8;
«Чародій» - м.Мінськ, вул. Макаенка, 13б.
Міцні спиртні напої випускає також Брестський лікеро-горілчаний завод «Белалко» - єдиний в Білорусі, що працює на зовнішньому ринку вже 30 років.
За ці роки його продукція отримала платинові медалі на виставці-ярмарку «Всеросійська марка (3 тисячоліття). Знак якості ХХІ століття », як постачальник продукції на російський ринок через горілку« Березовий »,« Белваст »,« Кленова »і багато інших нагород.
Купити брестську продукцію в білоруській столиці можна в будь-якому винно-горілчаному відділі продуктових магазинів, а також у фірмових магазинах підприємства:
Магазин № 10 "Sклад" - г .Мінск, вул. Комсомольська, 26;
Магазин № 3 "Берестя" - м.Мінськ, вул. Сухаревська, 62.
Не так давно у продажу з'явився нова горілка, різних видів під маркою: "Бульбаш'".
Слово «Бульбаш» походить від слова «Бульба», що в перекладі з білоруського на російську - «Картопля». Сталося, за однією з версій від побутового жаргону, а якщо бути точніше, з військового неформального спілкування, під час проходження служби, в радянській армії. За іншою версією з тюремного жаргону. Самі білоруси ніколи його не використовують його в розмовній мові.
Для барвистого оповідання про нашу країну іноземці із задоволенням вивчать і ще одне слово - «гарелка». Напій міцністю шістдесят градусів виготовлявся нашими предками в домашніх умовах.
Подивитися на старовинний процес виготовлення і спробувати справжню самогонку можна, відвідавши приголомшливий музей-заповідник народних ремесел «Дудутки».

шампанське
Білоруси дбайливо ставляться до історичної спадщини. Зберегли і кращі традиції виноробства. Серед продукції Мінського заводу ігристих вин до сих пір почесне місце займає «Советское шампанское» - незмінний атрибут новорічного та й будь-якого святкового столу з радянських часів.
Славиться своїми смаковими якостями і Радянське шампанське витримане «Радзивілл», Радянське шампанське витримане «Золоте», Радянське шампанське витримане «Мінське».
Варті уваги ігристі вина: білі - «Сибілла Ірпінь», «Барон д'Аріньяк», «Радянське ігристе», «Столичне», «Троїцьке ігристе», рожеві - «Піно Нуар», «Князь Вітовт» і червоні - «Князь Лев Голіцин' ».
Найширший вибір продукції надано в фірмовому магазині заводу: м.Мінськ, вул. Радіальна, д. 50.

пиво
Пиво на території сучасної Білорусі варили з незапам'ятних часів. Згадки про нього знаходять в літописах XIV століття. І хоча традиційно пиво вважалося напоєм бідняків, популярності у сьогоднішнього споживача воно не втратило.
Сьогодні білоруський ринок пива подають такі марки: «Криниця», «Гродненське», «Олівар», «Полоцьке», «Лідське» і «Речицьке» від кращих вітчизняних виробників цього напою. Так само цікаво гостям столиці буде спробувати пиво в пивоварнях при ресторані. Одне з таких місць - «Раковський Бровар».


Один з найбільших виробників цього напою - пивзавод «Алівария» - знаходиться в Мінську в центрі міста (по вул. Кисельова, д. 30). Там же знаходиться і фірмовий магазин виробника з багатим асортиментом продукції. На території заводу в історичній будівлі ХІХ століття відкрито єдиний в Білорусі музей пива. Екскурсійний тур триває дві години. В програму екскурсії входить дегустація 4-х сортів пива. Відвідати музей можна тільки за попереднім записом. квас
Для переконаних непитущих і дітей теж знайдеться ковток білоруського напою. Пивоварні білоруські підприємства займаються і виробництвом квасу. Різноманітність продукції і рецептів, різних марок вражає уяву. Але щороку з'являються нові і нові сорти квасу: «Криниця», «Людський хлібний», «Старажитни», «Двинский», «Літо 988» і т.д.
Хочеться відзначити, що білоруський квас «Хатнi» компанії «Heineken в Білорусі» отримав срібну медаль XIX Міжнародної виставки продуктів харчування та напоїв в Москві (World Food Moscow).
Ну, а виробництвом і продажем справжнього бочкового квасу займається одна з небагатьох білоруський компаній ТОВ «Квас», яка зберегла традиції і рецепти приготування напою з далекого минулого. Здійснюється роздрібний продаж безтарного (бочкового) квасу в теплу пору року.
Мінеральна вода
А ще багата Білорусь чистими джерелами і мінеральними джерелами, природними запасами смачною, чистої води. Наша вода з часом може стати стратегічним ресурсом, об'єктом імпорту в інші країни. Уже сьогодні продукція деяких підприємств користується величезним успіхом за кордоном. Питні підземні і мінеральні води за своєю якістю і бальнеологічними властивостями не поступаються водам Західної Європи і Кавказу. Свердловини знаходяться в екологічно чистих районах Білорусі, в тому числі на території національних парків і заповідників. Наприклад, компанія «Даріда» використовує натуральну мінеральну воду з артезіанських свердловин глибиною 410 і 387 метрів. Компанія «Трайпл» видобуває питну воду з артезіанської свердловини глибиною 90 метрів.
Пляшкові мінеральні води ділять на три групи: столові, лікувальні, лікувально-столові. Так що білоруської мінеральною водою можна не тільки втамувати спрагу, але і приймати за рекомендацією лікаря для лікування деяких захворювань. У деяких санаторіях Білорусі та лікарнях відпочиваючим в лікувальних цілях призначають ванни або купання в басейні з живою мінеральною водою.
Найбільш відомі марки мінеральної та питної води: «Вейнянскій джерело», «Борова», «Даріда», «АКВАДОМ» і ін.
Хороший напій, приготований за національними рецептами і відповідно до традицій, в красивій упаковці, правильно підібраний, принесе задоволення і буде приємним подарунком будь-якій людині.
Купуючи спиртне в подарунок, пам'ятайте: існують норми вивозу спиртного за кордон, не більше 2 пляшок на людину.
Шановні гості столиці, приїжджайте, дегустуйте, робіть подарунки своїм близьким. Зупинитися в Мінську, можете, знявши квартиру на добу у центрі міста.
Автор Ірина Мацкевич
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация