Білоруський вокзал

  1. напрямки маршрутів

Білоруський вокзал або Вокзал Перемоги. Саме з такою назвою цей вокзал увійшов в історію Росії. Білоруський вокзал або Вокзал Перемоги

Саме звідси відбували ешелони на фронт в 1941 році і поверталися в 1945 році солдати з Великою перемогою. Білоруський вокзал першим почув всім відому пісню «Священна війна» і допоміг дати назву фільму О.Смирнова, який зміг зрадити весь біль і весь жах тих, хто зміг пройти і пережити війну. Звідси кожен року 9 травня відправляється потяг, званий «Потягом пам'яті». Тут проходять заходи святкування Дня Перемоги. У Військовому залі музею відображена непросте життя вокзалу, як в військові, так і післявоєнні роки. Свою історію це вокзал веде з другої половини 19 століття. Тоді стали прокладати від Москви до Смоленська одноколійних залізницю. Смоленські промисловці, які розуміють вигоду від з'єднання з містом Москва, вельми охоче виділяли гроші на будівництво шляхів. Навесні 1869 році почалося вже і будівництво вокзалу у Тверської застави. Як дорога, так і вокзал будувалися дуже швидко. Восени 1870 року відбулося відкриття Московсько-Смоленської залізниці і відповідно Смоленського вокзалу.

До середини 1871 року дорогу вирішили продовжити до Бреста, отже, Брестським став називатися і вокзал. Через те, що обсяг перевезень все зростав, до кінця 19 століття дорога стала вже двухпутной, а платформа була одна, і вокзал став тісний. Тому в 1907 році почалося будівництво вокзалу за проектом І.Струкова. Весной 1910 року був готовий і здано в експлуатацію праве крило, а ліве завершили до лютого 1912 року. Справа в тому, що цей рік, був роком столітнього ювілею війни з Наполеоном Бонапард, і Московсько-Брестську дорогу було вирішено перейменувати в Олександрівську, а разом з нею і, звичайно, вокзал. У 1922 р, а потім в 1936 р, була проведена реорганізація залізниці, і з тих пір вокзал став спочатку Білорусько-Балтійським, а потім і просто Білоруським вокзалом.

напрямки маршрутів

За часів Великої Вітчизняної війни Білоруський вокзал був своєрідними воротами на фронт. Сьогодні ж він - ворота в Східну і Центральну Європу, Білорусію, Литву і в західні регіони Російської Федерації. Приміські поїзди йдуть на Звенигород, Можайськ, Гагарін, Бородіна і до ряду інших станцій Білоруського напрямку. Потяги Свалявського та Курського напрямку також слідують через нього. З Білоруського вокзалу йде в аеропорт Шереметьєво Аероекспрес.

Розклад поїздів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация