Більшість зірок Чумацького Шляху - це поодинокі червоні карлики - новини космосу, астрономії та космонавтики на ASTRONEWS.ru

25 лютого 2006 00:00:00

Більшість зірок Чумацького Шляху - це поодинокі червоні карлики

Нові дослідження, проведені співробітниками Гарвард-Смітсонівського Центру астрофізики, показали, що близько 60 млрд зірок нашої галактики Чумацький Шлях можна віднести до класу одиночних червоних карликів. А загальне число зірок в нашій галактиці становить близько 100 мільярдів. Тобто більшість складають не ті яскраві зірки, які ми бачимо на небі неозброєним оком (вони-то якраз найчастіше бувають подвійними або потрійними зірками), а щодо тьмяні поодинокі червоні карлики, які можна побачити тільки в телескоп.
Правда, цифри ці приблизні. Вони були отримані, виходячи з того, що близько 80% зірок Чумацького Шляху - це червоні карлики масою від однієї десятої до половини маси нашого Сонця. На думку астрономів, на частку подвійних, потрійних і т.д. зірок припадає 25% зірок. Так що близько 20 млрд червоних карликів входять в подвійні зоряні системи, а 60 млрд - це одинаки. Якщо також виходити з того, що планети легше утворюються у одиночних зірок, то вийде, що кількість планет в нашій галактиці може виявитися набагато більше, ніж вважалося раніше. Відповідно, популяція планет, схожих на Землю, теж може виявитися досить численною.
Правда, схожість планети на нашу Землю буде залежати від радіуса її орбіти. Якщо зірка - червоний карлик, то її 'землеподібну' планета повинна мати орбіту невеликого радіусу. Але в цьому випадку планета через дії приливних сил повинна сповільнити своє обертання навколо власної осі таким чином, що вона завжди буде повернена до своєї зірки тільки однією стороною (як Місяць по відношенню до Землі). Вийде, що одна сторона планети буде нагрітої, а інша - дуже холодною. Але, напевно, найцікавіше властивість червоних карликів - це їх вік. Червоні карлики фактично безсмертні, з моменту виникнення Всесвіту жоден червоний карлик не вибухнув, це дуже стабільні зірки. Тому, якщо у такої зірки є одна або декілька планет, то у їхніх мешканців (якщо такі там з'явилися) є маса часу для еволюції.
Наше Сонце не відноситься до класу червоних карликів і рано чи пізно воно перетворитися в червоний гігант, а потім вибухне. Так що людству варто підшукати як 'запасного аеродрому' який-небудь щодо недалекий червоний карлик, що має хоча б одну планету. Найближчий до Землі червоний карлик - це зірка Проксіма-Центавра. Відстань до неї становить 'всього' 4,22 світлових року. Правда, Проксіма-Центавра не самотня, вона входить до складу потрійний зоряної системи. Та й невідомо поки, чи є у неї підходяща для життя планета.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация