Більшість за Путіна, явка зростає: експерти дали прогноз на вибори-2018

  1. зростаюче більшість
  2. голосують всі
  3. Дебати як шоу

12 березня в Москві пройшов круглий стіл «Вибори-2018: специфіка, тенденції і прогноз результатів»

12 березня в Москві пройшов круглий стіл «Вибори-2018: специфіка, тенденції і прогноз результатів». Політологи та експерти зібралися, щоб обговорити хід президентських перегонів і дати свої прогнози результатів виборчої кампанії. На круглому столі побував кореспондент Федерального агентства новин.

зростаюче більшість

Відкрив круглий стіл голова правління Фонду розвитку громадянського суспільства Костянтин Костін. «Електорат Володимира Путіна зростає, кількість громадян, готових підтримати дії президента, зростає», - констатував експерт. За наведеними ним цифрам, прогнозоване число голосів, які будуть віддані за чинного президента, - 50 мільйонів.

«Очевидно, що 18 березня число голосів, відданих за чинного президента Росії Володимира Путіна, буде вище, ніж у 2012 році, на кілька мільйонів голосів», - уточнив Костін.

В якості однієї з особливостей цих виборів він вказав інтерес потенційних виборців до дебатів між кандидатами. Що стосується явки, тут експерт наводить прогнози, зіставні з президентськими виборами 2012 року.

«Заходи, які зробив ЦВК, щоб зробити це голосування комфортним, виправдали себе, - запевнив присутніх Костін. - Цю роботу після виборів треба продовжувати ».

Член Ради директорів Експертної інституту соціальних досліджень Гліб Кузнєцов розповів про те, як кандидати в президенти реалізували свої завдання в ході президентської гонки. І тут лідером очікувано є Володимир Путін. За прогнозами ВЦВГД, за нього віддадуть свої голоси від 69 до 73% виборців.

(В ході дослідження росіянам було задано питання: «Якби президентські вибори проводились найближчої неділі і список виглядав би наступним чином, то за кого з зазначених кандидатів ви б проголосували?». В результаті опитування виявилося, що близько 69% росіян віддали б свій голос за Володимира Путіна.

Електоральний показник Павла Грудінін становить 7%, Володимира Жириновського - 5%, Ксенії Собчак - 2%, Григорія Явлінського - 1%, Сергія Бабуріна - 1%, Бориса Титова - менше 1%, Максима Сурайкіна - менше 1%.

Ініціативний соціологічне опитування було проведено 5-7 і 9 березня поточного року. В опитуванні взяли участь 4 тисячі росіян у віці від 18 років.

Метод опитування - телефонне інтерв'ю. Статистична похибка не перевищує позначки в 1,6%).

«Путінське більшість навіть зростає. Розмови і побоювання, що люди більше не хочуть вірити своєму лідеру, не підтверджуються, - прокоментував ці цифри експерт. - Для президента це створює хороший заділ для роботи в черговий термін ».

Слідом за Володимиром Путіним йдуть кандидати від КПРФ і ЛДПР, відповідно, додав Кузнєцов.

«Стратегія КПРФ, пов'язана з висуванням Павла Грудінін, очевидна, - пояснив він. - Комуністи хотіли розширити свій традиційний електорат, спробувати наростити свою популярність за рахунок груп периферійної підтримки Володимира Путіна і вийти в новий політичний цикл з тим, щоб Грудінін став політиком номер два в Росії ».

- Комуністи хотіли розширити свій традиційний електорат, спробувати наростити свою популярність за рахунок груп периферійної підтримки Володимира Путіна і вийти в новий політичний цикл з тим, щоб Грудінін став політиком номер два в Росії »

голосують всі

На думку Кузнєцова, основна ставка комуністів була зроблена на незадоволені групи населення.

«Невдача стратегії комуністів в тому, що Грудінін не може консолідувати традиційно голосують за КПРФ групи виборців, - підкреслив політолог. - Гадаю, після президентської кампанії нинішній лідер КПРФ Геннадій Зюганов знову буде виглядати єдиним можливим політиком-комуністом в країні ».

Що стосується кандидата від ЛДПР Володимира Жириновського, то, на думку Кузнєцова, завданням-максимум він ставив собі друге місце за результатами виборів. Завданням-мінімум для лідера ЛДПР було б перевершити свій результат на минулих виборах.

Також непогані результати, як для починаючого політика, очікуються у телеведучої Ксенії Собчак: соціологи пророкують їй 2-3% голосів. Решта ж кандидати, ймовірно, отримають голоси в районі статистичної похибки.

«Миропорядок 2018» по Володимиру Путіну: Без Росії світ не потрібен

«Організатори виборів прагнуть залучити громадян до виборчої кампанії і переломити негативну тенденцію з падінням явки. Ця тенденція, до речі, властива зараз всьому світу », - упевнений Кузнєцов.

Ця тенденція, до речі, властива зараз всьому світу », - упевнений Кузнєцов

Дебати як шоу

Окрему увагу на круглому столі було приділено реакції користувачів соціальних мереж на дебати кандидатів у президенти.

Станіслав Апетьян, експерт Фонду розвитку громадянського суспільства, вказав на те, що Володимир Путін є найбільш обговорюваних кандидатом в контексті дебатів, при цьому не беручи участь в них. «Порівняння поведінки учасників дебатів виглядають на користь президента. Особливо в світлі послання президента Федеральним зборам », - підкреслив Апетьян.

Перші дні дебатів викликали великий інтерес аудиторії, визнав експерт, однак цей інтерес досить швидко зник. Основним предметом обговорення серед користувачів соцмереж стали скандальні деталі дебатів: так, більше половини всіх повідомлень стосувалися конфлікту Собчак і Жириновського.

Читайте також: Вишенька на торті: Павло Грудінін одним махом порушив два федеральних закону

«Загальна кількість повідомлень про дебатах в соцмереж - 161 тисяча - навів цифри керівник дослідницьких програм Центру вивчення нових комунікацій Олександр Файб. - Це досить середній інтерес до політичної події. Особливо в порівнянні з інтересом до послання Федеральним зборам.

Помірний інтерес до дебатів пояснюється тим, що кандидати часто відправляють на них довірених осіб. «Люди бачать, що в дебатах беруть участь довірені особи, і помічають підступ. Коли глядачі бачили, наприклад, Максима Шевченка замість Павла Грудінін, вони не розуміли, хто саме йде в президенти », - зауважив експерт.

За його словами, досить активно користувачі соцмереж обговорювали відмову Грудінін від участі в дебатах. Це виставило кандидата від КПРФ в непривабливому світлі як слабкого політика. У свою чергу, Григорія Явлінського користувачі соцмереж критикували за «замшілість поглядів», додав Файб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация