біографія | Григорій Явлінський

  1. біографія | Григорій Явлінський коротка біографія
  2. Дитинство та юнацькі роки
  3. ВНДІ Вугілля - Держкомпраці - Рада міністрів СРСР
  4. Віце-прем'єр Росії - віце-прем'єр СРСР
  5. Альтернатива реформ Гайдара
  6. Розстріл Білого Дому
  7. Лідер фракції «ЯБЛУКО» в Державній Думі
  8. заставні аукціони
  9. Перша Чеченська війна
  10. Президентські вибори: альтернатива Єльцину
  11. імпічмент Єльцина
  12. Друга Чеченська війна
  13. Президентська вибори: альтернатива Путіну
  14. «Норд-Ост» (Терористичний акт на Дубровці)
  15. Беслан
  16. «Дорожня карта» російських реформ
  17. Наукова, викладацька і експертна робота
  18. Член Політичного комітету «ЯБЛУКА»
  19. «Земля - ​​Будинки - Дороги. До житлового питання: стратегія прориву »
  20. Депутат в Петербурзі
  21. Вибори і масові протести
  22. Виборча кампанія в Державну Думу
  23. Почесний віце-президент Ліберального інтернаціоналу
  24. сім'я
  25. біографія | Григорій Явлінський
  26. Дитинство та юнацькі роки
  27. ВНДІ Вугілля - Держкомпраці - Рада міністрів СРСР
  28. Віце-прем'єр Росії - віце-прем'єр СРСР
  29. Альтернатива реформ Гайдара
  30. Розстріл Білого Дому
  31. Лідер фракції «ЯБЛУКО» в Державній Думі
  32. заставні аукціони
  33. Перша Чеченська війна
  34. Президентські вибори: альтернатива Єльцину
  35. імпічмент Єльцина
  36. Друга Чеченська війна
  37. Президентська вибори: альтернатива Путіну
  38. «Норд-Ост» (Терористичний акт на Дубровці)
  39. Беслан
  40. «Дорожня карта» російських реформ
  41. Наукова, викладацька і експертна робота
  42. Член Політичного комітету «ЯБЛУКА»
  43. «Земля - ​​Будинки - Дороги. До житлового питання: стратегія прориву »
  44. Депутат в Петербурзі
  45. Вибори і масові протести
  46. Виборча кампанія в Державну Думу
  47. Почесний віце-президент Ліберального інтернаціоналу
  48. родина, сім'я
  49. біографія | Григорій Явлінський
  50. Дитинство та юнацькі роки
  51. ВНДІ Вугілля - Держкомпраці - Рада міністрів СРСР
  52. Віце-прем'єр Росії - віце-прем'єр СРСР
  53. Альтернатива реформ Гайдара
  54. Розстріл Білого Дому
  55. Лідер фракції «ЯБЛУКО» в Державній Думі
  56. заставні аукціони
  57. Перша Чеченська війна
  58. Президентські вибори: альтернатива Єльцину
  59. імпічмент Єльцина
  60. Друга Чеченська війна
  61. Президентська вибори: альтернатива Путіну
  62. «Норд-Ост» (Терористичний акт на Дубровці)
  63. Беслан
  64. «Дорожня карта» російських реформ
  65. Наукова, викладацька і експертна робота
  66. Член Політичного комітету «ЯБЛУКА»
  67. «Земля - ​​Будинки - Дороги. До житлового питання: стратегія прориву »
  68. Депутат в Петербурзі
  69. Вибори і масові протести
  70. Виборча кампанія в Державну Думу
  71. Почесний віце-президент Ліберального інтернаціоналу
  72. родина, сім'я

біографія | Григорій Явлінський

коротка біографія

Народився 10 квітня 1952 року у Львові в родині військового Народився 10 квітня 1952 року у Львові в родині військового.

Закінчив вечірню школу робітничої молоді, працюючи слюсарем на скляної фірмі «Веселка». У 1969 році вступив до Московського інституту народного господарства ім. Г.В. Плеханова, в 1976 - в аспірантуру Мінх. Захистив дисертацію за темою «Удосконалення поділу праці робітників хімічної промисловості».

Працював старшим інженером, старшим науковим співробітником інституту «Внііуголь» Мінвуглепрому СРСР, завідуючим сектором важкої промисловості Науково-дослідного інституту праці Держкомітету з праці і соціальних питань. Розробив Кваліфікаційний довідник посад службовців вугільної промисловості, який використовується донині.

З 1984 р - завідувач сектором Відділу організації праці та заробітної плати в промисловості, завідувач ...

Читати далі

Дитинство та юнацькі роки

Григорій Явлінський народився 10 квітня 1952 року Україна, у Львові. Григорій Явлінський: - У бідності ми не жили, але поїздка на таксі була подією. Або покупка іграшки, або якщо штани порвеш. Що таке ананаси, банани, апельсини-мандарини я просто не знав. Коли мені було років десять, мама дала мені гроші на футбольний м'яч. Тримаю в кулаці дві троячки, шукаю м'яч і бачу ціну: вісім рублів тридцять копійок. Можете уявити, як я засмутився! Йшов додому і думав: ну чому м'яч коштує не шість рублів, не п'ять, а саме вісім тридцять? І раптом це питання витіснив з голови невдачу з покупкою. Зупинився у однієї вітрини, в іншої ... Чому велосипед коштує двадцять сім рублів, коляска - вісімнадцять, а буханець хліба - 12 копійок. Чому? Хтось знає справжню ціну або просто сам взяв і придумав? Я прибіг з цими питаннями до діда, але навіть він не зміг мені відповісти: "Яка різниця, хто це придумав. Ти краще подумай, як ці гроші заробити". Пізніше ...

Читати далі

ВНДІ Вугілля - Держкомпраці - Рада міністрів СРСР

1976 - 1989

Читати далі

Віце-прем'єр Росії - віце-прем'єр СРСР

1990 - 1991

«500 днів» - програма збереження єдиного економічного простору СРСР Ідеологія економічного розвитку, що відстоюється Явлінським, не отримала підтримки у прем'єра Миколи Івановича Рижкова і в остаточний варіант урядової програми не увійшла. Взимку-навесні 1990 року Явлінський разом з Олексієм Михайловим і Михайлом Задорновим (тоді молодшим науковим співробітником Інституту економіки АН СРСР) працювали над проектом реформування економіки СРСР, що отримав назву "400 днів довіри". У ній була розписана по днях програма послідовності дій уряду на відповідний період. Програма потрапила в руки Михайла Бочарова, депутата Верховної ради РРФСР і під назвою "500 днів" була запропонована Б.М. Єльцину, тоді Голові Верховної Ради Української РСР, як програма реформування економіки Росії (а не СРСР, як у групи Явлінського). З ініціативи Явлінського між двома конфліктуючими сторонами - президентом СРСР Горбачовим і Єльциним - була досягнута домовленість ...

Читати далі

Альтернатива реформ Гайдара

1992 - 1993

Читати далі

Розстріл Білого Дому

+1993

Читати далі

Лідер фракції «ЯБЛУКО» в Державній Думі

1993 - 2003

Восени 1993 року Григорій Явлінський створив виборчий блок, який зміг би боротися за місця в Державній Думі. Після тривалих переговорів співзасновниками блоку стали колишній головний державний інспектор Росії Юрій Болдирєв і вчений і дипломат, колишній посол Росії в США Володимир Лукін. До складу блоку увійшли кілька політичних партій: Республіканської, Соціал-демократичної і партією Російський Християнсько-демократичний союз - Нова демократія. Засновники назвали новий блок за першими літерами своїх прізвищ - «Яблуко». У своїй програмі новий блок відмежовувався і від демократів при владі (їх представляв блок «Вибір Росії») і від комуністів.

Читати далі

заставні аукціони

1995

У 1995 році у власність ряду комерційних банків перейшли державні пакети акцій кількох великих компаній (таких, як «ЮКОС», «Норільський нікель», «Сибнефть»). Заставні аукціони були проведені на підставі указів президента Єльцина. Ідею аукціонів з метою поповнення бюджету висунув Володимир Потанін, який очолював «ОНЕКСІМ-банк». Ініціатива була підтримана тодішнім першим віце-прем'єром уряду Анатолієм Чубайсом і віце-прем'єром Олегом Сосковцом. Курирував проведення аукціонів глава Держкоммайна Альфред Кох. За схемою заставних аукціонів уряд отримувало кредит у кількох комерційних банків, передаючи їм натомість в тимчасову власність пакети акцій. Грошові кошти, еквівалентні сумі отриманих кредитів, уряд РФ розмістило на рахунках цих банків до проведення аукціонів. Через встановлений час уряд повинен був повернути кредити, в разі неповернення державні пакети акцій переходили у власність банків. Уряд ...

Читати далі

Перша Чеченська війна

1994 - 1996

Чеченська проблема відноситься до однієї з найскладніших і хворобливих в російській політиці останнього десятиліття. Вона виникла як результат трагічного перетину різних факторів, перш за все авантюризму команди Єльцина, яка спробувала за допомогою «маленької переможної війни» зміцнити авторитет, що похитнувся і популярність влади в очах населення. В результаті Росія була втягнута в затяжний кривавий конфлікт, який забрав сотні тисяч життів, а також породив тотальну криміналізацію економіки і активність сил, які використовували «гарячу точку» в Чечні для ведення незаконного бізнесу. Чеченська проблема торкнулася всіх сторін життя російського суспільства - вона звинуватила економіку величезними військовими витратами, створила реальну загрозу безпеці життю сотень тисяч людей, істотно підірвала громадську мораль і репутацію Росії на міжнародній арені.

Читати далі

Президентські вибори: альтернатива Єльцину

1996

Читати далі

імпічмент Єльцина

1999

У 1999 році, коли Дума намагалася вирішити питання про відсторонення Б. Єльцина від влади, «ЯБЛУКО» підтримало обвинувачення президента в розв'язанні війни в Чечні. Процедура імпічменту була ініційована на підставі п'яти звинувачень: розвал СРСР; розгін З'їзду народних депутатів і Верховної Ради в 1993 році; розв'язування війни в Чечні; розвал армії і геноцид російського народу. У Держдумі була утворена комісія під керівництвом депутата-комуніста Вадима Філімонова. До неї увійшли представники «ЯБЛУКА». У «Яблуко» вважали, що в основному звинувачення на адресу Єльцина «носять характер« політичного замовлення »і відображають позицію комуністів з їх неприйняттям того конституційного ладу, який склався в країні». Григорій Явлінський наполягав: імпічмент - «це не процедура політичної помсти, а строго юридичний процес з'ясування відповідальності в зв'язку з величезною кількістю загиблих людей».

Читати далі

Друга Чеченська війна

1999 - 2000

Ситуація навколо Чечні знову загострилася влітку 1999 р, коли чеченські загони почали бойові дії на території Дагестану, прагнучи створити там «ісламську державу» або суб'єкт конфедерації з нею в рамках так званої вайнахської республіки. В результаті події швидко переросли у Другу чеченську війну. «ЯБЛУКО» пропонувало не виключати в принципі можливості переговорів з частиною сепаратистів і попереджала про небезпеку входження федеральних сил на територію гірської Чечні, не відкидаючи можливості проведення військової операції на рівнинній частині цієї республіки. Однак ці пропозиції не були навіть розглянуті російським керівництвом.

Читати далі

Президентська вибори: альтернатива Путіну

2000

Читати далі

«Норд-Ост» (Терористичний акт на Дубровці)

2002

23-26 жовтня 2002 року група озброєних чеченських бойовиків захопила і утримувала в заручниках глядачів мюзиклу «Норд-Ост» в театральному центрі на Дубровці в Москві. Коли почалися переговори з терористами, то однією з вимог захопили людей бандитів була участь в переговорах Явлінського, як політика і людини, якій можна вірити. Григорій Явлінський формулював переговорні умови. Як доказ серйозності намірів терористи відпустили тоді вісьмох дітей. В результаті операції зі звільнення за різними даними від 130 до 174 заручників загинули.

Читати далі

Беслан

2004

Однак уроки не були вилучені, і менше ніж через 2 роки трапилася трагедія в Беслані. 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки в школі №1, присвяченій початку навчального року, терористи захопили в заручники понад 1100 осіб - переважно дітей, їх батьків та працівників школи. Два з половиною дня людей утримували в замінованому будівлі. На третій день в школі сталися вибухи, пізніше виникла пожежа, в результаті чого сталося часткове обвалення будівлі. Після перших вибухів федеральними силами був зроблений штурм. В результаті теракту загинуло 334 людини, з них 186 дітей, понад 800 осіб отримали поранення. Під час подій Григорій Явлінський не робити ніяких заяв, хоча через дві години після їх початку запропонували керівництву країни допомогу. Його пропозиції залишилися без відповіді. 7 вересня Явлінський заявив: «Війна руйнує Росію і зливається з міжнародним тероризмом. Авторитарний режим за відсутності реального поділу влади в принципі не в змозі ...

Читати далі

«Дорожня карта» російських реформ

2003 - 2005

Читати далі

Наукова, викладацька і експертна робота

2004 - т.ч.

У 2005 році Григорій Явлінський захистив докторську дисертацію в Центральному економічному інституті РАН по темі «Соціально-економічна система Росії і проблема її модернізації» (спеціальність 08.00.01 - «Економічна теорія). З жовтня 2004 року є професором кафедри соціально-економічних систем і соціальної політики Департаменту прикладної економіки Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» (НДУ-ВШЕ). Григорій Явлінський читає курси і веде науково-дослідні семінари про особливості російської економічної системи, її рушійних механізмах, зв'язках між основними нормативними інститутами, можливості та обмеження існуючої економічної системи, проблеми її модернізації; виступає з відкритими лекціями.

Читати далі

Член Політичного комітету «ЯБЛУКА»

Рік випуску 2008 - н.в.

Читати далі

«Земля - ​​Будинки - Дороги. До житлового питання: стратегія прориву »

2009

На хвилі світової економічної кризи в січні 2009 року Явлінський запропонував проект «Земля - ​​Будинки - Дороги»: висунув ідею безоплатно передати громадянам землю для будинкового будівництва; на кошти стабілізаційного, резервного та інших фондів держава повинна підвести дороги, воду, газ, електроенергію, відкрити будівельні ощадкаси для кредитування населення під будівництво на пільгових умовах. Результатом повинен був стати різке зростання внутрішнього попиту, мультиплікативний зростання зайнятості, заселення країни, вирішення демографічної проблеми (аж до боротьби з пияцтвом).

Читати далі

Депутат в Петербурзі

2011 - 2016

У вересні 2011 року Григорій Явлінський очолив список партії «Яблуко» на виборах в Законодавчі Збори Санкт-Петербурга п'ятого скликання. Він пообіцяв, що не "стане» паровозом і в разі обрання займеться депутатською роботою. На виборах в грудні тільки за офіційними даними партія «Яблуко» отримала 12,5% голосів і утворила в міському парламенті фракцію в складі 6 депутатів. Григорій Явлінський став керівником фракції.

Читати далі

Вибори і масові протести

2011 - 2012

У 2011 році Григорій Явлінський очолив виборчий список «Яблука» на виборах в Державну Думу. Партію «Яблуко» на цих виборах підтримали відомі люди мистецтва: письменник Борис Стругацький режисер Олександр Сокуров, актор Олег Басилашвілі, музикант Юрій Шевчук, балерина Алла Осипенко, художник Андрій Більжо і багато інших. Вибори супроводжувалися масштабними фальсифікаціями. За офіційними даними на виборах партія набрала 3,43% (2 252 327 голосів). У ніч після виборів Григорій Явлінський в ефірі телеканалу «Росія» заявив, що в Москві і Петербурзі за «Яблуко» проголосувало більше 20% виборців.

Читати далі

Виборча кампанія в Державну Думу

2016

Григорій Явлінський очолив виборчий список партії «Яблуко» на виборах в Державну Думу 7 скликання. На цих виборах «Яблуко» стало основою демократичної коаліції: третина місць у виборчому списку зайняли непартійні кандидати, а в його загальнофедеральну частина увійшли такі відомі демократичні політики як Володимир Рижков, Дмитро Гудков і Галина Шіршіна.

Читати далі

Почесний віце-президент Ліберального інтернаціоналу

2017 - т.ч.

Голова Федерального політичного комітету та засновник партії «ЯБЛУКО» Григорій Явлінський травнем 2017 року був обраний почесним віце-президентом Ліберального інтернаціоналу - політичної організації, що об'єднує ліберальні партії всього світу. Таке рішення було прийнято на ювілейному 70-му з'їзді організації в Андоррі.

Читати далі

сім'я

Григорій Явлінський одружений. У нього двоє синів. Дружина - Олена Анатоліївна, інженер-економіст, працювала в інституті вугільного машинобудування (НДІ «Гипроуглемаш»). Старший син, Михайло, закінчив фізфак МГУ по кафедрі теоретична фізика. Працює журналістом, веде передачу «П'ятий поверх» на Російській службі Бі-бі-сі. Молодший, Олексій, програміст, інженер-дослідник в області обробки великих даних (Big Data).

Читати далі

біографія | Григорій Явлінський

коротка біографія

Народився 10 квітня 1952 року у Львові в родині військового Народився 10 квітня 1952 року у Львові в родині військового.

Закінчив вечірню школу робітничої молоді, працюючи слюсарем на скляної фірмі «Веселка». У 1969 році вступив до Московського інституту народного господарства ім. Г.В. Плеханова, в 1976 - в аспірантуру Мінх. Захистив дисертацію за темою «Удосконалення поділу праці робітників хімічної промисловості».

Працював старшим інженером, старшим науковим співробітником інституту «Внііуголь» Мінвуглепрому СРСР, завідуючим сектором важкої промисловості Науково-дослідного інституту праці Держкомітету з праці і соціальних питань. Розробив Кваліфікаційний довідник посад службовців вугільної промисловості, який використовується донині.

З 1984 р - завідувач сектором Відділу організації праці та заробітної плати в промисловості, завідувач ...

Читати далі

Дитинство та юнацькі роки

Григорій Явлінський народився 10 квітня 1952 року Україна, у Львові. Григорій Явлінський: - У бідності ми не жили, але поїздка на таксі була подією. Або покупка іграшки, або якщо штани порвеш. Що таке ананаси, банани, апельсини-мандарини я просто не знав. Коли мені було років десять, мама дала мені гроші на футбольний м'яч. Тримаю в кулаці дві троячки, шукаю м'яч і бачу ціну: вісім рублів тридцять копійок. Можете уявити, як я засмутився! Йшов додому і думав: ну чому м'яч коштує не шість рублів, не п'ять, а саме вісім тридцять? І раптом це питання витіснив з голови невдачу з покупкою. Зупинився у однієї вітрини, в іншої ... Чому велосипед коштує двадцять сім рублів, коляска - вісімнадцять, а буханець хліба - 12 копійок. Чому? Хтось знає справжню ціну або просто сам взяв і придумав? Я прибіг з цими питаннями до діда, але навіть він не зміг мені відповісти: "Яка різниця, хто це придумав. Ти краще подумай, як ці гроші заробити". Пізніше ...

Читати далі

ВНДІ Вугілля - Держкомпраці - Рада міністрів СРСР

1976 - 1989

Читати далі

Віце-прем'єр Росії - віце-прем'єр СРСР

1990 - 1991

«500 днів» - програма збереження єдиного економічного простору СРСР Ідеологія економічного розвитку, що відстоюється Явлінським, не отримала підтримки у прем'єра Миколи Івановича Рижкова і в остаточний варіант урядової програми не увійшла. Взимку-навесні 1990 року Явлінський разом з Олексієм Михайловим і Михайлом Задорновим (тоді молодшим науковим співробітником Інституту економіки АН СРСР) працювали над проектом реформування економіки СРСР, що отримав назву "400 днів довіри". У ній була розписана по днях програма послідовності дій уряду на відповідний період. Програма потрапила в руки Михайла Бочарова, депутата Верховної ради РРФСР і під назвою "500 днів" була запропонована Б.М. Єльцину, тоді Голові Верховної Ради Української РСР, як програма реформування економіки Росії (а не СРСР, як у групи Явлінського). З ініціативи Явлінського між двома конфліктуючими сторонами - президентом СРСР Горбачовим і Єльциним - була досягнута домовленість ...

Читати далі

Альтернатива реформ Гайдара

1992 - 1993

Читати далі

Розстріл Білого Дому

1993

Читати далі

Лідер фракції «ЯБЛУКО» в Державній Думі

1993 - 2003

Восени 1993 року Григорій Явлінський створив виборчий блок, який зміг би боротися за місця в Державній Думі. Після тривалих переговорів співзасновниками блоку стали колишній головний державний інспектор Росії Юрій Болдирєв і вчений і дипломат, колишній посол Росії в США Володимир Лукін. До складу блоку увійшли кілька політичних партій: Республіканської, Соціал-демократичної і партією Російський Християнсько-демократичний союз - Нова демократія. Засновники назвали новий блок за першими літерами своїх прізвищ - «Яблуко». У своїй програмі новий блок відмежовувався і від демократів при владі (їх представляв блок «Вибір Росії») і від комуністів.

Читати далі

заставні аукціони

1995

У 1995 році у власність ряду комерційних банків перейшли державні пакети акцій кількох великих компаній (таких, як «ЮКОС», «Норільський нікель», «Сибнефть»). Заставні аукціони були проведені на підставі указів президента Єльцина. Ідею аукціонів з метою поповнення бюджету висунув Володимир Потанін, який очолював «ОНЕКСІМ-банк». Ініціатива була підтримана тодішнім першим віце-прем'єром уряду Анатолієм Чубайсом і віце-прем'єром Олегом Сосковцом. Курирував проведення аукціонів глава Держкоммайна Альфред Кох. За схемою заставних аукціонів уряд отримувало кредит у кількох комерційних банків, передаючи їм натомість в тимчасову власність пакети акцій. Грошові кошти, еквівалентні сумі отриманих кредитів, уряд РФ розмістило на рахунках цих банків до проведення аукціонів. Через встановлений час уряд повинен був повернути кредити, в разі неповернення державні пакети акцій переходили у власність банків. Уряд ...

Читати далі

Перша Чеченська війна

1994 - 1996

Чеченська проблема відноситься до однієї з найскладніших і хворобливих в російській політиці останнього десятиліття. Вона виникла як результат трагічного перетину різних факторів, перш за все авантюризму команди Єльцина, яка спробувала за допомогою «маленької переможної війни» зміцнити авторитет, що похитнувся і популярність влади в очах населення. В результаті Росія була втягнута в затяжний кривавий конфлікт, який забрав сотні тисяч життів, а також породив тотальну криміналізацію економіки і активність сил, які використовували «гарячу точку» в Чечні для ведення незаконного бізнесу. Чеченська проблема торкнулася всіх сторін життя російського суспільства - вона звинуватила економіку величезними військовими витратами, створила реальну загрозу безпеці життю сотень тисяч людей, істотно підірвала громадську мораль і репутацію Росії на міжнародній арені.

Читати далі

Президентські вибори: альтернатива Єльцину

1996

Читати далі

імпічмент Єльцина

1999

У 1999 році, коли Дума намагалася вирішити питання про відсторонення Б. Єльцина від влади, «ЯБЛУКО» підтримало обвинувачення президента в розв'язанні війни в Чечні. Процедура імпічменту була ініційована на підставі п'яти звинувачень: розвал СРСР; розгін З'їзду народних депутатів і Верховної Ради в 1993 році; розв'язування війни в Чечні; розвал армії і геноцид російського народу. У Держдумі була утворена комісія під керівництвом депутата-комуніста Вадима Філімонова. До неї увійшли представники «ЯБЛУКА». У «Яблуко» вважали, що в основному звинувачення на адресу Єльцина «носять характер« політичного замовлення »і відображають позицію комуністів з їх неприйняттям того конституційного ладу, який склався в країні». Григорій Явлінський наполягав: імпічмент - «це не процедура політичної помсти, а строго юридичний процес з'ясування відповідальності в зв'язку з величезною кількістю загиблих людей».

Читати далі

Друга Чеченська війна

1999 - 2000

Ситуація навколо Чечні знову загострилася влітку 1999 р, коли чеченські загони почали бойові дії на території Дагестану, прагнучи створити там «ісламську державу» або суб'єкт конфедерації з нею в рамках так званої вайнахської республіки. В результаті події швидко переросли у Другу чеченську війну. «ЯБЛУКО» пропонувало не виключати в принципі можливості переговорів з частиною сепаратистів і попереджала про небезпеку входження федеральних сил на територію гірської Чечні, не відкидаючи можливості проведення військової операції на рівнинній частині цієї республіки. Однак ці пропозиції не були навіть розглянуті російським керівництвом.

Читати далі

Президентська вибори: альтернатива Путіну

2000

Читати далі

«Норд-Ост» (Терористичний акт на Дубровці)

2002

23-26 жовтня 2002 року група озброєних чеченських бойовиків захопила і утримувала в заручниках глядачів мюзиклу «Норд-Ост» в театральному центрі на Дубровці в Москві. Коли почалися переговори з терористами, то однією з вимог захопили людей бандитів була участь в переговорах Явлінського, як політика і людини, якій можна вірити. Григорій Явлінський формулював переговорні умови. Як доказ серйозності намірів терористи відпустили тоді вісьмох дітей. В результаті операції зі звільнення за різними даними від 130 до 174 заручників загинули.

Читати далі

Беслан

2004

Однак уроки не були вилучені, і менше ніж через 2 роки трапилася трагедія в Беслані. 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки в школі №1, присвяченій початку навчального року, терористи захопили в заручники понад 1100 осіб - переважно дітей, їх батьків та працівників школи. Два з половиною дня людей утримували в замінованому будівлі. На третій день в школі сталися вибухи, пізніше виникла пожежа, в результаті чого сталося часткове обвалення будівлі. Після перших вибухів федеральними силами був зроблений штурм. В результаті теракту загинуло 334 людини, з них 186 дітей, понад 800 осіб отримали поранення. Під час подій Григорій Явлінський не робити ніяких заяв, хоча через дві години після їх початку запропонували керівництву країни допомогу. Його пропозиції залишилися без відповіді. 7 вересня Явлінський заявив: «Війна руйнує Росію і зливається з міжнародним тероризмом. Авторитарний режим за відсутності реального поділу влади в принципі не в змозі ...

Читати далі

«Дорожня карта» російських реформ

2003 - 2005

Читати далі

Наукова, викладацька і експертна робота

2004 - т.ч.

У 2005 році Григорій Явлінський захистив докторську дисертацію в Центральному економічному інституті РАН по темі «Соціально-економічна система Росії і проблема її модернізації» (спеціальність 08.00.01 - «Економічна теорія). З жовтня 2004 року є професором кафедри соціально-економічних систем і соціальної політики Департаменту прикладної економіки Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» (НДУ-ВШЕ). Григорій Явлінський читає курси і веде науково-дослідні семінари про особливості російської економічної системи, її рушійних механізмах, зв'язках між основними нормативними інститутами, можливості та обмеження існуючої економічної системи, проблеми її модернізації; виступає з відкритими лекціями.

Читати далі

Член Політичного комітету «ЯБЛУКА»

Рік випуску 2008 - н.в.

Читати далі

«Земля - ​​Будинки - Дороги. До житлового питання: стратегія прориву »

2009

На хвилі світової економічної кризи в січні 2009 року Явлінський запропонував проект «Земля - ​​Будинки - Дороги»: висунув ідею безоплатно передати громадянам землю для будинкового будівництва; на кошти стабілізаційного, резервного та інших фондів держава повинна підвести дороги, воду, газ, електроенергію, відкрити будівельні ощадкаси для кредитування населення під будівництво на пільгових умовах. Результатом повинен був стати різке зростання внутрішнього попиту, мультиплікативний зростання зайнятості, заселення країни, вирішення демографічної проблеми (аж до боротьби з пияцтвом).

Читати далі

Депутат в Петербурзі

2011 - 2016

У вересні 2011 року Григорій Явлінський очолив список партії «Яблуко» на виборах в Законодавчі Збори Санкт-Петербурга п'ятого скликання. Він пообіцяв, що не "стане» паровозом і в разі обрання займеться депутатською роботою. На виборах в грудні тільки за офіційними даними партія «Яблуко» отримала 12,5% голосів і утворила в міському парламенті фракцію в складі 6 депутатів. Григорій Явлінський став керівником фракції.

Читати далі

Вибори і масові протести

2011 - 2012

У 2011 році Григорій Явлінський очолив виборчий список «Яблука» на виборах в Державну Думу. Партію «Яблуко» на цих виборах підтримали відомі люди мистецтва: письменник Борис Стругацький режисер Олександр Сокуров, актор Олег Басилашвілі, музикант Юрій Шевчук, балерина Алла Осипенко, художник Андрій Більжо і багато інших. Вибори супроводжувалися масштабними фальсифікаціями. За офіційними даними на виборах партія набрала 3,43% (2 252 327 голосів). У ніч після виборів Григорій Явлінський в ефірі телеканалу «Росія» заявив, що в Москві і Петербурзі за «Яблуко» проголосувало більше 20% виборців.

Читати далі

Виборча кампанія в Державну Думу

2016

Григорій Явлінський очолив виборчий список партії «Яблуко» на виборах в Державну Думу 7 скликання. На цих виборах «Яблуко» стало основою демократичної коаліції: третина місць у виборчому списку зайняли непартійні кандидати, а в його загальнофедеральну частина увійшли такі відомі демократичні політики як Володимир Рижков, Дмитро Гудков і Галина Шіршіна.

Читати далі

Почесний віце-президент Ліберального інтернаціоналу

2017 - т.ч.

Голова Федерального політичного комітету та засновник партії «ЯБЛУКО» Григорій Явлінський в травні 2017 року був обраний почесним віце-президентом Ліберального інтернаціоналу - політичної організації, що об'єднує ліберальні партії всього світу. Таке рішення було прийнято на ювілейному 70-му з'їзді організації в Андоррі.

Читати далі

родина, сім'я

Григорій Явлінський одружений. У нього двоє синів. Дружина - Олена Анатоліївна, інженер-економіст, працювала в інституті вугільного машинобудування (НДІ «Гипроуглемаш»). Старший син, Михайло, закінчив фізфак МГУ по кафедрі теоретична фізика. Працює журналістом, веде передачу «П'ятий поверх» на Російській службі Бі-бі-сі. Молодший, Олексій, програміст, інженер-дослідник в області обробки великих даних (Big Data).

Читати далі

біографія | Григорій Явлінський

коротка біографія

Народився 10 квітня 1952 року у Львові в родині військового Народився 10 квітня 1952 року у Львові в родині військового.

Закінчив вечірню школу робітничої молоді, працюючи слюсарем на скляної фірмі «Веселка». У 1969 році вступив до Московського інституту народного господарства ім. Г.В. Плеханова, в 1976 - в аспірантуру Мінх. Захистив дисертацію за темою «Удосконалення поділу праці робітників хімічної промисловості».

Працював старшим інженером, старшим науковим співробітником інституту «Внііуголь» Мінвуглепрому СРСР, завідуючим сектором важкої промисловості Науково-дослідного інституту праці Держкомітету з праці і соціальних питань. Розробив Кваліфікаційний довідник посад службовців вугільної промисловості, який використовується донині.

З 1984 р - завідувач сектором Відділу організації праці та заробітної плати в промисловості, завідувач ...

Читати далі

Дитинство та юнацькі роки

Григорій Явлінський народився 10 квітня 1952 року Україна, у Львові. Григорій Явлінський: - У бідності ми не жили, але поїздка на таксі була подією. Або покупка іграшки, або якщо штани порвеш. Що таке ананаси, банани, апельсини-мандарини я просто не знав. Коли мені було років десять, мама дала мені гроші на футбольний м'яч. Тримаю в кулаці дві троячки, шукаю м'яч і бачу ціну: вісім рублів тридцять копійок. Можете уявити, як я засмутився! Йшов додому і думав: ну чому м'яч коштує не шість рублів, не п'ять, а саме вісім тридцять? І раптом це питання витіснив з голови невдачу з покупкою. Зупинився у однієї вітрини, в іншої ... Чому велосипед коштує двадцять сім рублів, коляска - вісімнадцять, а буханець хліба - 12 копійок. Чому? Хтось знає справжню ціну або просто сам взяв і придумав? Я прибіг з цими питаннями до діда, але навіть він не зміг мені відповісти: "Яка різниця, хто це придумав. Ти краще подумай, як ці гроші заробити". Пізніше ...

Читати далі

ВНДІ Вугілля - Держкомпраці - Рада міністрів СРСР

1976 - 1989

Читати далі

Віце-прем'єр Росії - віце-прем'єр СРСР

1990 - 1991

«500 днів» - програма збереження єдиного економічного простору СРСР Ідеологія економічного розвитку, що відстоюється Явлінським, не отримала підтримки у прем'єра Миколи Івановича Рижкова і в остаточний варіант урядової програми не увійшла. Взимку-навесні 1990 року Явлінський разом з Олексієм Михайловим і Михайлом Задорновим (тоді молодшим науковим співробітником Інституту економіки АН СРСР) працювали над проектом реформування економіки СРСР, що отримав назву "400 днів довіри". У ній була розписана по днях програма послідовності дій уряду на відповідний період. Програма потрапила в руки Михайла Бочарова, депутата Верховної ради РРФСР і під назвою "500 днів" була запропонована Б.М. Єльцину, тоді Голові Верховної Ради Української РСР, як програма реформування економіки Росії (а не СРСР, як у групи Явлінського). З ініціативи Явлінського між двома конфліктуючими сторонами - президентом СРСР Горбачовим і Єльциним - була досягнута домовленість ...

Читати далі

Альтернатива реформ Гайдара

1992 - 1993

Читати далі

Розстріл Білого Дому

1993

Читати далі

Лідер фракції «ЯБЛУКО» в Державній Думі

1993 - 2003

Восени 1993 року Григорій Явлінський створив виборчий блок, який зміг би боротися за місця в Державній Думі. Після тривалих переговорів співзасновниками блоку стали колишній головний державний інспектор Росії Юрій Болдирєв і вчений і дипломат, колишній посол Росії в США Володимир Лукін. До складу блоку увійшли кілька політичних партій: Республіканської, Соціал-демократичної і партією Російський Християнсько-демократичний союз - Нова демократія. Засновники назвали новий блок за першими літерами своїх прізвищ - «Яблуко». У своїй програмі новий блок відмежовувався і від демократів при владі (їх представляв блок «Вибір Росії») і від комуністів.

Читати далі

заставні аукціони

1995

У 1995 році у власність ряду комерційних банків перейшли державні пакети акцій кількох великих компаній (таких, як «ЮКОС», «Норільський нікель», «Сибнефть»). Заставні аукціони були проведені на підставі указів президента Єльцина. Ідею аукціонів з метою поповнення бюджету висунув Володимир Потанін, який очолював «ОНЕКСІМ-банк». Ініціатива була підтримана тодішнім першим віце-прем'єром уряду Анатолієм Чубайсом і віце-прем'єром Олегом Сосковцом. Курирував проведення аукціонів глава Держкоммайна Альфред Кох. За схемою заставних аукціонів уряд отримувало кредит у кількох комерційних банків, передаючи їм натомість в тимчасову власність пакети акцій. Грошові кошти, еквівалентні сумі отриманих кредитів, уряд РФ розмістило на рахунках цих банків до проведення аукціонів. Через встановлений час уряд повинен був повернути кредити, в разі неповернення державні пакети акцій переходили у власність банків. Уряд ...

Читати далі

Перша Чеченська війна

1994 - 1996

Чеченська проблема відноситься до однієї з найскладніших і хворобливих в російській політиці останнього десятиліття. Вона виникла як результат трагічного перетину різних факторів, перш за все авантюризму команди Єльцина, яка спробувала за допомогою «маленької переможної війни» зміцнити авторитет, що похитнувся і популярність влади в очах населення. В результаті Росія була втягнута в затяжний кривавий конфлікт, який забрав сотні тисяч життів, а також породив тотальну криміналізацію економіки і активність сил, які використовували «гарячу точку» в Чечні для ведення незаконного бізнесу. Чеченська проблема торкнулася всіх сторін життя російського суспільства - вона звинуватила економіку величезними військовими витратами, створила реальну загрозу безпеці життю сотень тисяч людей, істотно підірвала громадську мораль і репутацію Росії на міжнародній арені.

Читати далі

Президентські вибори: альтернатива Єльцину

1996

Читати далі

імпічмент Єльцина

1999

У 1999 році, коли Дума намагалася вирішити питання про відсторонення Б. Єльцина від влади, «ЯБЛУКО» підтримало обвинувачення президента в розв'язанні війни в Чечні. Процедура імпічменту була ініційована на підставі п'яти звинувачень: розвал СРСР; розгін З'їзду народних депутатів і Верховної Ради в 1993 році; розв'язування війни в Чечні; розвал армії і геноцид російського народу. У Держдумі була утворена комісія під керівництвом депутата-комуніста Вадима Філімонова. До неї увійшли представники «ЯБЛУКА». У «Яблуко» вважали, що в основному звинувачення на адресу Єльцина «носять характер« політичного замовлення »і відображають позицію комуністів з їх неприйняттям того конституційного ладу, який склався в країні». Григорій Явлінський наполягав: імпічмент - «це не процедура політичної помсти, а строго юридичний процес з'ясування відповідальності в зв'язку з величезною кількістю загиблих людей».

Читати далі

Друга Чеченська війна

1999 - 2000

Ситуація навколо Чечні знову загострилася влітку 1999 р, коли чеченські загони почали бойові дії на території Дагестану, прагнучи створити там «ісламську державу» або суб'єкт конфедерації з нею в рамках так званої вайнахської республіки. В результаті події швидко переросли у Другу чеченську війну. «ЯБЛУКО» пропонувало не виключати в принципі можливості переговорів з частиною сепаратистів і попереджала про небезпеку входження федеральних сил на територію гірської Чечні, не відкидаючи можливості проведення військової операції на рівнинній частині цієї республіки. Однак ці пропозиції не були навіть розглянуті російським керівництвом.

Читати далі

Президентська вибори: альтернатива Путіну

2000

Читати далі

«Норд-Ост» (Терористичний акт на Дубровці)

2002

23-26 жовтня 2002 року група озброєних чеченських бойовиків захопила і утримувала в заручниках глядачів мюзиклу «Норд-Ост» в театральному центрі на Дубровці в Москві. Коли почалися переговори з терористами, то однією з вимог захопили людей бандитів була участь в переговорах Явлінського, як політика і людини, якій можна вірити. Григорій Явлінський формулював переговорні умови. Як доказ серйозності намірів терористи відпустили тоді вісьмох дітей. В результаті операції зі звільнення за різними даними від 130 до 174 заручників загинули.

Читати далі

Беслан

2004

Однак уроки не були вилучені, і менше ніж через 2 роки трапилася трагедія в Беслані. 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки в школі №1, присвяченій початку навчального року, терористи захопили в заручники понад 1100 осіб - переважно дітей, їх батьків та працівників школи. Два з половиною дня людей утримували в замінованому будівлі. На третій день в школі сталися вибухи, пізніше виникла пожежа, в результаті чого сталося часткове обвалення будівлі. Після перших вибухів федеральними силами був зроблений штурм. В результаті теракту загинуло 334 людини, з них 186 дітей, понад 800 осіб отримали поранення. Під час подій Григорій Явлінський не робити ніяких заяв, хоча через дві години після їх початку запропонували керівництву країни допомогу. Його пропозиції залишилися без відповіді. 7 вересня Явлінський заявив: «Війна руйнує Росію і зливається з міжнародним тероризмом. Авторитарний режим за відсутності реального поділу влади в принципі не в змозі ...

Читати далі

«Дорожня карта» російських реформ

2003 - 2005

Читати далі

Наукова, викладацька і експертна робота

2004 - т.ч.

У 2005 році Григорій Явлінський захистив докторську дисертацію в Центральному економічному інституті РАН по темі «Соціально-економічна система Росії і проблема її модернізації» (спеціальність 08.00.01 - «Економічна теорія). З жовтня 2004 року є професором кафедри соціально-економічних систем і соціальної політики Департаменту прикладної економіки Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» (НДУ-ВШЕ). Григорій Явлінський читає курси і веде науково-дослідні семінари про особливості російської економічної системи, її рушійних механізмах, зв'язках між основними нормативними інститутами, можливості та обмеження існуючої економічної системи, проблеми її модернізації; виступає з відкритими лекціями.

Читати далі

Член Політичного комітету «ЯБЛУКА»

Рік випуску 2008 - н.в.

Читати далі

«Земля - ​​Будинки - Дороги. До житлового питання: стратегія прориву »

2009

На хвилі світової економічної кризи в січні 2009 року Явлінський запропонував проект «Земля - ​​Будинки - Дороги»: висунув ідею безоплатно передати громадянам землю для будинкового будівництва; на кошти стабілізаційного, резервного та інших фондів держава повинна підвести дороги, воду, газ, електроенергію, відкрити будівельні ощадкаси для кредитування населення під будівництво на пільгових умовах. Результатом повинен був стати різке зростання внутрішнього попиту, мультиплікативний зростання зайнятості, заселення країни, вирішення демографічної проблеми (аж до боротьби з пияцтвом).

Читати далі

Депутат в Петербурзі

2011 - 2016

У вересні 2011 року Григорій Явлінський очолив список партії «Яблуко» на виборах в Законодавчі Збори Санкт-Петербурга п'ятого скликання. Він пообіцяв, що не "стане» паровозом і в разі обрання займеться депутатською роботою. На виборах в грудні тільки за офіційними даними партія «Яблуко» отримала 12,5% голосів і утворила в міському парламенті фракцію в складі 6 депутатів. Григорій Явлінський став керівником фракції.

Читати далі

Вибори і масові протести

2011 - 2012

У 2011 році Григорій Явлінський очолив виборчий список «Яблука» на виборах в Державну Думу. Партію «Яблуко» на цих виборах підтримали відомі люди мистецтва: письменник Борис Стругацький режисер Олександр Сокуров, актор Олег Басилашвілі, музикант Юрій Шевчук, балерина Алла Осипенко, художник Андрій Більжо і багато інших. Вибори супроводжувалися масштабними фальсифікаціями. За офіційними даними на виборах партія набрала 3,43% (2 252 327 голосів). У ніч після виборів Григорій Явлінський в ефірі телеканалу «Росія» заявив, що в Москві і Петербурзі за «Яблуко» проголосувало більше 20% виборців.

Читати далі

Виборча кампанія в Державну Думу

2016

Григорій Явлінський очолив виборчий список партії «Яблуко» на виборах в Державну Думу 7 скликання. На цих виборах «Яблуко» стало основою демократичної коаліції: третина місць у виборчому списку зайняли непартійні кандидати, а в його загальнофедеральну частина увійшли такі відомі демократичні політики як Володимир Рижков, Дмитро Гудков і Галина Шіршіна.

Читати далі

Почесний віце-президент Ліберального інтернаціоналу

2017 - т.ч.

Голова Федерального політичного комітету та засновник партії «ЯБЛУКО» Григорій Явлінський в травні 2017 року був обраний почесним віце-президентом Ліберального інтернаціоналу - політичної організації, що об'єднує ліберальні партії всього світу. Таке рішення було прийнято на ювілейному 70-му з'їзді організації в Андоррі.

Читати далі

родина, сім'я

Григорій Явлінський одружений. У нього двоє синів. Дружина - Олена Анатоліївна, інженер-економіст, працювала в інституті вугільного машинобудування (НДІ «Гипроуглемаш»). Старший син, Михайло, закінчив фізфак МГУ по кафедрі теоретична фізика. Працює журналістом, веде передачу «П'ятий поверх» на Російській службі Бі-бі-сі. Молодший, Олексій, програміст, інженер-дослідник в області обробки великих даних (Big Data).

Читати далі Йшов додому і думав: ну чому м'яч коштує не шість рублів, не п'ять, а саме вісім тридцять?
Чому?
Хтось знає справжню ціну або просто сам взяв і придумав?
Йшов додому і думав: ну чому м'яч коштує не шість рублів, не п'ять, а саме вісім тридцять?
Чому?
Хтось знає справжню ціну або просто сам взяв і придумав?
Йшов додому і думав: ну чому м'яч коштує не шість рублів, не п'ять, а саме вісім тридцять?
Чому?
Хтось знає справжню ціну або просто сам взяв і придумав?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация