битви великої вітчизняної війни

22 червня 1941 року о 4 годині ранку розпочалася   велика Вітчизняна війна 22 червня 1941 року о 4 годині ранку розпочалася велика Вітчизняна війна . Німці порушили пакт про ненапад.

Смоленська битва, битва під Москвою , Битви на Північному Кавказі, Сталінградська битва , битва на Курській дузі , Битви під Ленінградом і Новгородом, бойові дії на Україні, Білорусії, в Прибалтиці, у Франції, Бельгії, Польщі, битва за взяття Берліна .

На початку Великої Вітчизняної війни опір ворогові було надано Червоною Армією в прикордонних боях, в битві під Смоленськом, під час оборони Києва (в липні-серпні 1941 року), Одеси (в серпні-жовтні 1941 року) і Севастополя (почалося в листопаді 1941 року) .

Зупинити просування противника нашим військам, які були захоплені зненацька, не вдалося. Перед Смоленським боєм фашисти мали перевагу в боєприпасах, кількості бійців, тому бій набуло напружений характер.

Німецькі війська організували прорив в районі Могильова, Полоцька і Вітебська. 20 армія генерала Курочкіна Павла Олексійовича безперервно контратакували 9 німецьку армію, але не змогла зупинити її. Танкові дивізії ворога обійшли 20 армію і підійшли до Смоленська. 16 липня німці увірвалися в місто, і після боїв, що тривали протягом двох тижнів, повністю зайняли його. Далі німці могли прорватися до Москви.

На початку зими 1941 Радянська Армія зупинила німців, і їм не вдалося здійснити план «бліцкригу». Перша нищівна поразка німців у Великій Вітчизняній війні було в битві під Москвою, яку можна розділити на два періоди: період оборони (з 30 вересня до 5 грудня 1941 року) і період контрнаступу (з 5-6 грудня 1941 року до 7-8 січня 1942 року).

Контрнаступ завершилося загальним наступом радянських військ західному напрямку фронту (з 7-10 січня 1942 року по 20 квітня 1942 року). Німців відкинули на 250 км від столиці, велика частина їх була розгромлена або взята в полон. Ця перемога підняла дух радянського народу. Туреччина і Японія-союзники Німеччини не стали вступати у війну.

після Москви   Сталін   здійснює нові помилки, спочатку зажадавши розгорнути серію наступальних операцій після Москви Сталін здійснює нові помилки, спочатку зажадавши розгорнути серію наступальних операцій. Під час розпочатого наступу під Харковом (12-29 травня 1942 роки) німці дали нашим військам пройти углиб країни (території), потім оточили їх і знищили. Друга помилка - план операцій на 1942 рік. Георгій Костянтинович Жуков припускав, що німці будуть вести військові дії на півдні, але Сталін зірвав план Жукова.

Влітку 1942 року на півдні почався наступ німців. Вони хотіли спочатку зайняти Керченський півострів, а потім оволодіти Севастополем. 16 травня радянськими військами була залишена Керч. Захисники Севастополя оборонялися 250 днів і ночей до тих пір, поки у них не скінчилися боєприпаси і питна вода.

Потім вони покинули зруйноване місто, і відійшли до мису Херсонес, звідки частина захисників була евакуйована 4 липня, а що залишилися продовжували боротися до 9 липня. Деякі підрозділи зуміли прорватися в гори і увійти до складу партизанських загонів. Частина захисників була взята в полон.

За кілька тижнів німці дійшли до Сталінграда і на Північному Кавказі - до Орджонікідзе. Битва під Сталінградом тривала більше півроку (17 липня 1942 року - 2 лютого 1943 року), але Сталінград не здався. За характером бойових дій битву можна розділити на два етапи: оборонний (з 17 липня по 19 листопада 1942 роки) і наступальний.

Зимове наступ Радянської Армії не могло не бути успішним. Вона оточила німців в Сталінграді, і німецька армія зазнала найважливіше поразки, втративши 1,5 млн. Чоловік. З цієї причини фашистський уряд Німеччини оголосив триденний траур.

Після Сталінградської битви ряд прихильників Німеччини - Румунія, Італія та Фінляндія заявили про бажання виходу з війни Після Сталінградської битви ряд прихильників Німеччини - Румунія, Італія та Фінляндія заявили про бажання виходу з війни.

Після Сталінградської битви Радянська Армія не програла жодного бою, перейшовши в наступ по всьому фронту.

Остання спроба німців здобути перемогу - бій на Курській дузі (5 липня-23 серпня 1943 року) - виступі фронту в районі Курська, що утворився в результаті наступу радянських військ. Закінчилося бій, за великим рахунком, внічию. Але радянська промисловість миттєво заповнила втрати. Після цього почалося суцільне наступ радянської армії.

Битва за Москву, Сталінградська битва і битва на Курській дузі - це великі битви Великої Вітчизняної війни , Так як вони змогли переломити хід війни на користь СРСР. Ці перемоги підняли дух радянських воїнів і довели всім, що не все ще втрачено в цій страшній війні. 5 серпня 1943 року було звільнено Орел і Бєлгород, 23 серпня - Харків, 6 листопада - Київ. 27 січня 1944 року було знято блокаду Ленінграда, 10 квітня була звільнена Одеса, 9 травня - Севастополь.

Влітку 1944 року була звільнена Білорусія, Молдавія, Карелія, в жовтні - Прибалтика, Заполяр'я, Закарпатська Україна Влітку 1944 року була звільнена Білорусія, Молдавія, Карелія, в жовтні - Прибалтика, Заполяр'я, Закарпатська Україна. Після цього радянські війська, переслідуючи німців, перетнули кордони СРСР і вступили на території сусідніх держав: Румунії, Болгарії, Югославії, Польщі, Угорщині, Австрії, Чехословаччині.

2 травня 1945 року радянські війська під командуванням Жукова, Конєва і Рокоссовського штурмували Берлін, а 8 травня німецьке командування підписало акт про беззастережну капітуляцію. Так закінчилися бої Великої Вітчизняної війни.

Однак останні постріли були в серпні 1945 року, коли СРСР вступив у війну проти Японії. 2 вересня 1945 року завершилася Друга світова війна.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация