Біженці йдуть на південь: в Австрії вирішили поділитися мігрантами з Грузією і Балканами

  1. На далеких рубежах
  2. «За рішенням старших товаришів»
  3. Правила вкидання

Брюсселю слід організувати центри прийому біженців за межами Євросоюзу, зокрема в Грузії, Єгипті та західній частині Балканського півострова. Про це заявив міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц. Глава МЗС країни - голови ОБСЄ також несхвально висловився про імміграційну політику Ангели Меркель, назвавши її непродуманою. Про те, як ЄС намагається знайти вихід з міграційного кризи на території сусідніх держав, - в матеріалі RT.

Міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц запропонував владі ЄС створити центри прийому біженців в Грузії, Єгипті або на Західних Балканах. Як повідомляє Bild am Sonntag, Курц зазначив, що в такі центри необхідно переводити біженців, які намагаються нелегально потрапити до Європи.

Крім того, глава австрійського МЗС несхвально відгукнувся про міграційну доктрині Ангели Меркель. На його думку, канцлер Німеччини відкрила кордони Євросоюзу для біженців з кращих спонукань, проте така політика не продумана до кінця.

Також по темі

«Впаде чи Меркель»: чому жителі Німеччини бажають зміни канцлера «Впаде чи Меркель»: чому жителі Німеччини бажають зміни канцлера

Рейтинг канцлера Німеччини Ангели Меркель напередодні парламентських виборів значно знизився. Згідно з недавнім опитуванням, більш ...

«У її основі були благі наміри, проте мені завжди було ясно: якщо ми залучаємо людей в центральну Європу, їх прибуватиме все більше», - підкреслив він.

На далеких рубежах

Потік мігрантів нелегко куди-небудь перенаправити. У пошуках кращого життя люди з неблагополучних регіонів все одно будуть прагнути в ЄС - тим більше після того, як Меркель фактично сама запросила біженців в Європу, вважає президент Центру стратегічних комунікацій Дмитро Абзалов.

«За концепцію відкритих дверей для біженців Меркель тепер критикують постійно. Не тільки в Австрії, але і в самій Німеччині. Але справа тут не в біженців, а в тому, що економічні умови в країнах, що розвиваються завжди гірше, ніж в розвинених. Люди біжать туди, де вище соцзабезпечення, де легше отримати політичний притулок. І так буде завжди, поки у європейських влади не з'явиться альтернативна повістка з даного питання. Поки її немає, хоча ряд країн ЄС вже починають саботувати міграційну політику Брюсселя », - зазначив Абзалов в розмові з RT.

На його думку, говорячи про створення центрів для біженців, глава МЗС Австрії на увазі схему, вже випробувану в Туреччині. Так, завдяки співпраці з Анкарою в 2016 році на морському маршруті через Грецію і Балкани міграційний потік скоротився до третини від пікових значень 2015 року. При цьому, однак, число загиблих і зниклих без вести на альтернативному маршруті в Європу через центральну частину Середземного моря досягло рекордних показників з 2013 року: за даними ООН, тільки в січні 2017 роки там загинули понад двісті мігрантів.

Також по темі

Непорушний чи союз: чому ЄС за чверть століття так і не став ефективною організацією

7 лютого 1992 року 12 держав Старого Світу підписали в Нідерландах Маастрихтський договір, який став правовою основою для ...

«Якщо Євросоюз буде створювати центри для біженців в інших країнах, то за все це йому доведеться платити. Але не зовсім ясно, що від такої політики європейці отримають в результаті. Адже якщо мігрантів направити на Балкани, то звідти багато з них все одно будуть шукати шлях в розвинену Європу в пошуках робочих місць і нормальної оплати праці. Також не варто думати, що так як, наприклад, Лівія поруч з Єгиптом, то культура і менталітет лівійців близькі єгиптянам і в Єгипті лівійські біженці швидше асимілюються. Це хибне уявлення », - пояснив Абзалов.

«За рішенням старших товаришів»

Заява міністра закордонних справ Австрії про центрах для біженців на Балканах - ще одне яскраве свідчення того, що Західна Європа розглядає східноєвропейський регіон як підпорядковану їй периферію, вважає заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін.

«З точки зору австрійського міністра, на Балканах повинні організувати ці центри, мабуть, за рішенням старших товаришів - країн Західної Європи на чолі з Німеччиною. Не думаю, що держави на сході Європи так покірно погодяться стати накопичувачами біженців з Північної Африки. Це скоріше мрія пана Курца, яка навряд чи здійсниться », - сказав політолог в інтерв'ю RT.

На його думку, фінансування, яке Євросоюз міг би запропонувати сусіднім країнам за організацію міграційних центрів, не здатне буде компенсувати збиток, який хвиля міграції завдасть економіці і суспільству.

«Навіть Німеччина не витримує цього потоку, що вже говорити про Балкани, Єгипті або Грузії, які в значно більшою мірою схильні до внутрішньополітичної дестабілізації. Для них це просто небезпечно », - уклав Жарихін.

Правила вкидання

Реалізація ініціативи МЗС Австрії по розміщенню в Грузії центрів прийому біженців з Євросоюзу може вплинути на безпеку і на території Росії. Про це заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич.

При цьому сама пропозиція Себастьяна Курца він назвав вкиданням.

«Поки це, що називається, вкидання, щоб перевірити реакцію тієї ж Грузії. Але далі можуть послідувати більш конкретні пропозиції », - повідомив він.

Клінцевіч пояснив, що пам'ятає той час, коли в Панкіській ущелині Грузії «готувалися терористи, які потім орудували у нас на Кавказі».

На пропозицію голови австрійського МЗС відреагував сенатора Олексія Пушков. Він провів паралелі між словами Курца і скасуванням безвізового режиму між Тбілісі і Брюсселем.

«Глава МЗС Австрії запропонував відправляти біженців з ЄС до Грузії - мабуть, в обмін на безвізовий режим. Цікаво, чи зможе Грузія відмовити ЄС? »- задався питанням сенатор.

Цікаво, чи зможе Грузія відмовити ЄС?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация