«Бізнес по-узбецьки»: «Базарні ваги» в арабському аеропорту

Двадцятого травня в міжнародному аеропорту Дубая (ОАЕ) пасажири рейсу А-310, що вилітає в Ташкент, стали учасниками дуже цікава інциденту: буквально перед посадкою авіакомпанія «Узбекистон хаво йуллари» зажадала з них плату за «зайві» кілограми товару, придбаного за чеками в магазині Dubai Duty Free.

Made in USSR?

Пройшовши необхідні митні та паспортні процедури і опинившись в нейтральній зоні вільної торгівлі - в павільйоні Dubai Duty Free - прямували в Ташкент громадяни зупинилися в подиві: вчинили шопінг пасажирів в накопичувачі 16-го сектора зустрічали ... величезні переносні ваги. Ті, що сьогодні ще нерідко зустрічаються на узбецьких дехканських ринках. Допотопні прилади контролю «зникали» відразу ж, як тільки закінчувалася посадка на рейс.

«Терези, що нагадують інвентар радянського зразка, несподівано з'явилися приблизно за годину до посадки. На стійці з логотипом НАК «Узбекистон хаво йуллари» було оголошення про те, що пасажири не мають права провозити в ручній поклажі понад п'ять кілограмів багажу, але про додатковому контролі з урахуванням оплати ваги покупок з Duty Free нічого не говорилося », - ділиться враженнями на умовах анонімності пасажир рейсу А-310. - «Люди, звичайно, обурювалися незаконною вимогою (порушення прав споживачів, причому в такому відомому аеропорту іншої держави!) Узбецької авіакомпанії, що порушує міжнародні стандарти провезення вантажу, але ніхто з них не висловив свої претензії відкрито, побоюючись репресивних заходів. Розповідали про випадок, коли одна жінка в серцях кинула дорогі цукерки, куплені в Dubai Duty Free, прямо в обличчя представників узбецької авіакомпанії ».

Цікаво, що гроші за надмірну вагу багажу пасажири здавали не в касу (її просто не було поруч), а платили виключно готівкою людям у формі служби безпеки Арабських Еміратів за сусідній стійкою. Що це - змова представників узбецької авіакомпанії з «господарями»?


Що сказати: узбекістанцев і справді везуть на батьківщину з Д'юті-фрі досить об'ємні сумки. Але ж ніхто не забороняв?

Контингент, що підлягає обману?

Втім, серед пасажирів узбецького рейсу все ж знайшлися сміливці, які зажадали пояснень у стояла «на вагах» співробітниці, імовірно сирійка, що говорить арабською мовою (��мітація, нібито вимоги лунають із боку арабської сторони?), Пригрозивши розмістити інформацію «про це сумнівному« бізнесі " в інтернет".

«Видно було, як почувши слово« інтернет », та сильно злякалася і запросила для прояснення ситуації Музаффара Абдувахобова, який назвався помічником представника компанії« Узбекистон хаво йуллари »в дубайському аеропорту», ​​- розповідає Мохіра (ім'я змінено), - одна з двох жінок, які вирішили висвітлити цю «темну історію» з додатковим контролем багажу. - «Він став поспішно і нервово заспокоювати народ, кажучи, що« при реєстрації ми адже вас сповіщали про те, щоб не підходили до Duty Free (?!) - зайві кілограми будуть обкладатися податком ». Зал вибухнув обуреними вигуками, оскільки подібного попередження не було. Потім, звертаючись до мене з подругою, як би винувато вимовив: «Ви ж знаєте, який у нас контингент». Повідомивши наостанок, що у них з цього приводу є якась «інструкція», пообіцяв відразу її продемонструвати (мовляв, йому треба тільки за нею сходити), але обіцянки свого так і не виконав і ми його більше не побачили ».

З миру по нитці

За словами Мохіри, на борту узбецького лайнера місткістю 198 осіб перебувало 156 пасажирів. Нескладний арифметичний розрахунок дозволяє зробити цікавий висновок: навіть якщо в середньому кожен з них заплатить за «зайві» п'ять кілограмів ваги (за один кілограм товару стягуються 30 арабських дирхамів або 8 американських доларів), то в підсумку за один тільки рейс виходить не оподатковувана ніякими податками сума «навару» в розмірі 6240 доларів. А таких «арабських» рейсів на тиждень п'ять. Ось і порахуйте, яку колосальну суму неврахованих доходів можна отримати при грамотному підході.

«Коли ми стали голосно вимагати надання доказів законності вимог щодо примусового зважування та оплати придбаного в Duty Free, де в основу завищених цін вже закладені всі передбачувані витрати, з нас просто не стали брати грошей за додаткові вісім кілограмів, пропустили мовчки - факт, який говорить сам за себе », - продовжує співрозмовниця. - «В Ташкенті, до речі, ми не бачили таких« базарних ваг ».


Народ наближається до ваги з трепетом ...

«Власна модель» байдужості монополіста узбецьких авіаліній

Пасажири цього рейсу кажуть, що дане «ноу-хау» від узбецької авіакомпанії практикується кілька місяців: коли в серпні минулого року вони літали в Емірати, подібного неподобства ще не було. Вони також упевнені, що дізнайся про цей інцидент (і взагалі про практику поборів) на своїй території адміністрація прославленого на весь світ Дубайського аеропорту, наслідки для узбецької НАК були б плачевні, аж до постановки питання про позбавлення її ліцензії.

У порівнянні з радянськими часами ціни на авіаквитки в Узбекистані виросли тисячократно і продовжують безконтрольно рости за принципом «своя рука - владика». Однак норми провозу багажу при цьому залишаються на рівні настільки ненависних нинішній владі радянських стандартів - 20 кілограмів плюс 5 кілограмів ручної поклажі. Квиток в Дубай і назад обійшовся кожної з наших співрозмовниць в 1 мільйон 970 тисяч сумів (більше $ 700). Плюс витрати через тривале проживання в чужій країні, пов'язаного з введенням узбецьким Центробанком обмеженням при використанні іноземної валюти з пластикових карт: не більше 80 доларів в день, так що бажаючим накупити товару на 1000 доларів доведеться пробути в країні не менше двох тижнів! Додайте ще штрафи за перевантаження багажу і не відповідають стандартам габарити покупок.

Тим часом, з упертою наполегливістю падають показники якості послуг узбецької авіакомпанії, яка загрузла в болоті корупції, порушеннях прав людини і інших невтішних явищ, в числі яких і те, про що ми зараз говоримо, - тіньовий "бізнес" на покупках з арабського Duty Free. Хіба пристало поважаючої себе компанії опускатися до рівня безграмотних неуків, готових за шелест дармових купюр продати честь свого підприємства, щоб не сказати підприємства, - батьківщини ?!


Ми приносимо нашим читачам вибачення за якість фото. Однак тут ваги - крупним планом :-)

У ташкентському аеропорту, позиціонує себе «не гірше закордонного», з пасажирами ніхто не зважає (взимку і влітку в оточенні загоном силовиків будівлю вокзалу можна потрапити лише безпосередньо перед реєстрацією), не кажучи вже про ігнорування їх прав при проходженні митного і паспортного контролю, де з шести кабін огляду в кращому випадку можуть працювати три; тут немає поняття «червоний і зелений коридори»; ні в одній країні, крім Узбекистану, не змушують заповнювати декларацію для польоту «туди і назад» ...

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Made in USSR?
Що це - змова представників узбецької авіакомпанії з «господарями»?
Але ж ніхто не забороняв?
Контингент, що підлягає обману?
?мітація, нібито вимоги лунають із боку арабської сторони?
Хіба пристало поважаючої себе компанії опускатися до рівня безграмотних неуків, готових за шелест дармових купюр продати честь свого підприємства, щоб не сказати підприємства, - батьківщини ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация