Бізнес-план Пшениця: собівартість і рентабельність вирощування. Завантажити бізнес-план по вирощуванню пшениці.

  1. Приблизний бізнес-план «Пшениця» - резюме
  2. Відомості про компанію
  3. Середовище для бізнесу
  4. План по маркетингу і продажам
  5. оперативний план
  6. План по трудових ресурсів
  7. Фінансовий план

Правда, зараз ситуація почала змінюватися в кращий бік. Ті, хто встигне скористатися шансом, знайдуть своє місце на ринку сільськогосподарської продукції. Що для цього потрібно? Насамперед слід скласти бізнес-план, в якому і будуть розглянуті всі етапи створення підприємства. А для початку можна познайомитися з аналогічним проектом, розробленим для господарства, що працює в Центральному Черноземье.

Приблизний бізнес-план «Пшениця» - резюме

Метою проекту є відкриття СФГ по вирощуванню пшениці, ячменю і соняшнику. Для чого потрібно 3 500 млн. Рублів в перший рік роботи. Планована прибуток складе 2 млн. Рублів щорічно.

Рублів щорічно

Відомості про компанію

СФГ «Привілля» засновано 2 інвесторами, які будуть здійснювати загальне керівництво. Для роботи буде потрібно закупити землю, побудувати комору, закупити техніку і найняти працівників. Вирощування зерна планується виробляти з метою подальшого продажу на елеватор. ПодсолнечнікКФК буде збувати маслозаводу.

Середовище для бізнесу

Росія є найбільшим в світі експортером пшениці. Експорт ячменю так само високий. А ось соняшник в основному споживається всередині країни.

Фермери регіону продають свою продукцію так званим елеваторів - оптовим посередникам. На борошномельне виробництво зерно надходить часто за сотні кілометрів від місця вирощування. Соняшник переробляється зазвичай на території області, де був вирощений.

Таким чином, поточний стан ринку дозволяє входити на нього новим гравцям. Головне, вміти організувати збут.

План по маркетингу і продажам

Якщо підприємство порівняно невелике, то будувати переробні цехи недоцільно. Тому збут продукції буде здійснюватися порівняно дешево. Вартість тонни ячменю і пшениці коливається від 6 до 10 тисяч в залежності від сорту зерна. Тонна соняшнику варто в 2,5 рази дорожче. Крім того, ціна зерна дуже сильно залежить від часу продажу. Восени ціни зазвичай падають, а до весни ростуть, але так відбувається не завжди. Урожайність зернових становить від 10 до 40 центнерів з гектара, але, як правило, фермерам вдається зібрати 15-20 центнерів. Соняшник дає 12 центнерів з гектара. Але планувати доходи в сільськогосподарському бізнесі потрібно з урахуванням можливого неврожаю. Наш бізнес-план пшениці складений з розрахунку невисокого врожаю. Таким чином, дохід 1 року складе 2 млн. Рублів.


оперативний план

Після врегулювання формальностей потрібно буде перейти до пошуку відповідної ділянки землі, який можна купити або орендувати. Вартість гектара значно варіює залежно від інфраструктури населеного пункту, до якого прилягають орні землі. Для початку доцільно зупинитися на оренді. Пізніше, коли проект почне приносити дохід, можна буде поступово почати викуповувати землю. Далі слід визначитися з сортом пшениці, а також вибрати культури, які також будуть висаджуватися, так як вирощувати тільки пшеницю можна. Деякі культури можна вирощувати на одному місці роками, наприклад, картопля, а деякі, як, наприклад, пшениця, не можуть рости на одній і тій же землі з року в рік. Як правило, фермерами застосовується 4-річний цикл сівозміни. Його можна скоротити, але без значних втрат не можна висаджувати на одній ділянці пшеницю більше 2 років поспіль. Для того щоб дотримати цю норму, ми розділимо нашу ділянку в 200 га на 4 частини: 50 га будуть засаджені пшеницею, 50 га ячменем, 50 га соняшником і 50 га будуть відпочивати (пар). Якщо порушити це правило, то врожайність буде падати рік від року, до того ж буде рости число шкідників.

План по трудових ресурсів

Для роботи в господарстві знадобиться 7 працівників, половина з яких будуть залучатися тільки на час збирання врожаю. Функції агронома, менеджера з продажу і керуючого ділитимуть між собою інвестори. Знайти в сільській місцевості кваліфікованих працівників, для виконання таких обов'язків цілком реально.

Знайти в сільській місцевості кваліфікованих працівників, для виконання таких обов'язків цілком реально

Фінансовий план

Як показує бізнес-план пшениці, витрати 1-го року складуть (тис. Руб.):

  • земля (щорічно) - 300;
  • комору (одноразові витрати) - 800;
  • техніка б / у - 1 300;
  • насіння (закуповуються тільки в 1-ий рік) - 100;
  • оплата праці - 300;
  • ПММ та інші матеріали - 500;
  • непередбачені витрати - 200.

Разом: 3 500.
Як бачимо, вкладені кошти окупляться на 2-му році роботи. Значні інвестиції в основні засоби не дозволять отримати прибуток в перший сезон.

Бізнес-план по вирощуванню пшениці можна скачати тут .

Що для цього потрібно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация