Благословення молодих батьками в православній традиції

  1. обряд благословення
  2. Ікони для нареченого і нареченої
  3. благословення
  4. Поради для весілля

Весілля - саме пам'ятна подія в житті кожного. Як хочеться вийти заміж раз в житті і прожити з коханою людиною до самої старості. Раніше шлюби були міцними, тому що люди шанували божі заповіді. Моя прабабуся прожила з прадідом довге і щасливе сімейне життя, тому що їх благословили на весіллі батьки.

У наш час відроджуються православні традиції, але не всі знають, як правильно організувати весілля за церковним традиціям. Я вам розповім, що таке благословення молодих, який іконою потрібно благословляти і як це зробити.

обряд благословення

В сучасний час молодь сама вибирає собі супутників життя, беручи відповідальність за вибір на свої плечі. Раніше подружню пару підбирали більш ретельно, і для цього існував інститут свах і сватів. Це була дуже гарна народна традиція, та й розлучень серед подружжя не було. На жаль, ті часи вже стали історією, але традиція батьківського благословення живе і понині.

Благословляють молодих двома способами:

  • в православній традиції;
  • сучасним способом.

Сучасний спосіб благословення проводиться чисто формально як весільний обряд. Батьки вимовляють напутні мова молодим своїми словами або читають заздалегідь приготовлений вірш. Ця традиція була прийнята в радянські часи, вона збереглася і понині в атеїстичних сім'ях. Ми її розглядати не будемо, так як організацію світської весілля можна доручити фахівцям з проведення весільних церемоній.

Благословення молодят на весіллі в православних традиціях має глибоке коріння. Цей обряд кристалізувався століттями, проте, центральне місце відводилося ікон. Сімейні ікони передавалися з роду в рід і служили потужним оберегом для сім'ї. В наші дні батьки можуть плутатися в обряді, тому бажано з'ясувати незрозумілі моменти заздалегідь у священика.

В наші дні батьки можуть плутатися в обряді, тому бажано з'ясувати незрозумілі моменти заздалегідь у священика

Ікони для нареченого і нареченої

Який іконою благословляють молодих? Традиційно благословення проводиться двома іконами:

  1. ікона Христа Спасителя - для нареченого;
  2. ікона Богородиці - для нареченої.

Наречених прийнято благословляти іконою Казанської Божої Матері, так як вона здавна шанується заступницею всього російського народу. Історія ікони сходить до стародавніх часів, на її рахунку безліч чудових порятунків. Таїнство вінчання теж проводять цією іконою. Священик зустрічає молодих у церкві з образом і просить заступництва Богоматері:

  • про затвердження міцної сім'ї;
  • про народження дітей;
  • про здоров'я всіх домочадців;
  • про благополуччя в родині;
  • про світ і взаєморозуміння.

Казанська Божа Мати є берегинею домашнього вогнища, їй моляться про народження та виховання дітей. Цією іконою мати благословляє дочку.

Який іконою благословляють молодих батьки нареченої крім Казанської Богоматері? Можна благословити будь-якій іншій іконою Богородиці, якщо є таке бажання. Вибір образу Богородиці може бути обумовлений особистими причинами (допомогла в лікуванні або іншої проблеми). Це може бути і сімейна ікона Божої Матері, заступниця і покровителька.

Спас Вседержитель - важлива ікона на весіллі. Саме до неї підносять благання про благополуччя в домі, звертаються в радості і в горі. Цією іконою слід благословляти нареченого. Відмінною особливістю ікони є розкрита біблія, яку Ісус тримає в правій руці. Там записані слова: «Заповідь нову даю вам, щоб ви любили один одного».

Однак на практиці благословення можна проводити і іконою покровительствующего святого, іменний іконою чоловіки. Деякі вибирають образ Миколи Чудотворця, так як він є одним з найбільш шанованих святих на Русі.

Якщо у вас залишилися сімейні ікони з весілля прабабусь і бабусь, тоді є сенс провести обряд благословення з ними.

У церкві можна придбати весільний складень - ікони Богородиці і Христа. Якщо складень був куплений не в церкві, перед вінчанням його потрібно освятити.

Якщо складень був куплений не в церкві, перед вінчанням його потрібно освятити

благословення

Як благословити молодих правильно? Перш за все, обидва молодят повинні бути хрещеними. Якщо один з них не прийняв обряд хрещення, його потрібно провести перед весіллям. Це ж стосується і батьків, так як забороняється благословляти іконами молодих нехрещених батькам. Це найбільший гріх.

За православним традиціям перед виходом з дому на вінчання молоді повинні встати на коліна перед батьками нареченої і випросити благословення. Батьки тричі хрестять своїх чад, читаючи спеціальну молитву. Після цього молоді цілують ікону.

Батьківська молитва:

Важливо! До ікон не можна торкатися пальцями, їх тримають в рушниках. Вишити рушники можна самостійно, а можна купити готові.

Батьки нареченої благословляють молодих перед вінчанням, а батьки нареченого - після скоєння церковного Таїнства. Батьки нареченої дають поцілувати ікону спочатку дочки, а потім нареченому. Батьки жениха дають поцілувати ікону спочатку синові, а потім невістці.

Після вінчання ікони спочатку стоять на весільному столі, а потім їх вішають на покуті будинку. Якщо молодята були хрещені в дитинстві і не дотримуються православних канонів в своєму житті, ікони загортають в рушники і зберігають у шафі.

Поради для весілля

Щоб не було непорозумінь під час весільної церемонії, потрібно знати деякі нюанси:

  • Заздалегідь придбайте кілька вишитих рушників - під кожну ікону, під всі короваї, під коліна молодятам.
  • Перш ніж молоді поцілують ікону, нею потрібно охрестити їх тричі. Хресне знамення вершать зліва направо, щоб вийшов справжній православний хрест.
  • Напередодні весілля порадьтеся зі священиком, як правильно тримати ікони. Також не завадить з'ясувати інші нюанси проведення обряду.

Пам'ятайте, що батьківське благословення є центральним дією в обряді вінчання. Це не просто благословення, це передача сімейних традицій молодому подружжю. Без благословення щастя в сімейному житті може і не бути.

Який іконою благословляють молодих батьки нареченої крім Казанської Богоматері?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация