Благовіщенський кафедральний собор. Місто Воронеж

  1. Місто Воронеж
  2. святитель Тихон
  3. священномученик Петро
  4. святитель Антоній
  5. Святитель Митрофан, перший єпископ Воронезький
  6. Смоленська ікона Божої Матері
  7. Храми міста Воронежа
  8. приміські церкви

Дата публікації або оновлення 04.11.2017

  • Храми Воронезької області
  • Розповідь про поїздку до Воронежа в квітні 2011 року
  • Місто Воронеж

    Благовіщенський кафедральний собор
    Дата публікації або оновлення 04

    Благовіщенський - так називався перший храм, побудований в Воронежі. У 1682 році при першому єпископі Воронезькому святителя Митрофана Благовіщенський храм став кафедральним собором. У 1834 році навколо Благовіщенського собору утворився монастир, який отримав ім'я МИТРОФАНІВСЬКА. Він, як і вражали своєю величчю і пишнотою оздоблення Володимирський, Свято-Троїцький собори, були безжально знищені після революції богоборчої владою. На місці Благовіщенського собору і МИТРОФАНІВСЬКА монастиря нині перебуває головний корпус Воронезького державного університету.

    На місці Благовіщенського собору і   МИТРОФАНІВСЬКА монастиря   нині перебуває головний корпус Воронезького державного університету

    У 1998 році Воронезькому єпархіальному управлінню виділена земельна ділянка в Первомайському сквері, де почалося будівництво Благовіщенського кафедрального собору - в пам'ять про трьох найбільших і найкрасивіших соборах міста, безжально знищених богоборчої владою, і в знак покаяння воронежцев в безбожництві і святотатстві.

    Новий собор в зовнішньому вигляді повторює Володимирський собор, побудований в Воронежі одним з послідовників знаменитого архітектора К. Тона.


    пам'ятник святителю Митрофану, першого єпископа Воронезькому , Встановлений біля Благовіщенського собору в Воронежі.
    пам'ятник   святителю Митрофану, першого єпископа Воронезькому   , Встановлений біля Благовіщенського собору в Воронежі
    Пам'ятник святителю Митрофану.

    Архітектурний проект виконаний в традиціях російсько-візантійської архітектури.


    Розклад богослужінь

    Богослужіння в Благовіщенському кафедральному соборі відбуваються щодня.

    Божественна літургія - о 8.00

    Вечірнє богослужіння - о 17.00 (в зимовий час - о 16.00)

    У недільні та святкові дні відбуваються дві Божественні літургії - о 6.30 та 9.00

    У Воскресінні ввечері соборно відбувається акафіст святителю Митрофану Воронезькому


    Адреса Благовіщенського собору: 394000, г. Воронеж, проспект Революції, 14 «В»

    Зупинка «Первомайський сад», «Петровський сквер»


    святитель Тихон

    Святитель Тихон народився в 1724 році в сім'ї бідного псаломщика Савелія Кирилова села Короцка Валдайського повіту Новгородської губернії.

    У 1763 році Святіший Синод призначив єпископа Тихона на Воронезьку кафедру, яка була дуже непростою через дальності, просторості, занедбаності напівязичеської населення. У ній було чимало розкольників. Всього 4 роки і 7 місяців пробув Владика Тихон на Воронезької кафедрі, але діяльність його як адміністратора, педагога і пастиря доброго була велика. Вийшовши на спокій в 1767 році, святитель оселився в Задонському Різдво-Богородицькому монастирі. Тут почався період чернечих подвигів, духовної боротьби зі спокусами. Якщо глибоко проникало в серця людей слово «вчителя златословесного», то ще більш глибокий вплив надавали на них його мудрі писання і особисті бесіди. Виходець із бідних селян святитель плекав любов до простого народу, для якого він завжди був відкритий. Святитель творив справи милосердя.

    13 серпня 1779 святитель Тихон відійшов «в шлях всієї землі». Прославлення святителя Тихона відбулося 13 серпня 1861 року. З 1991 року мощі святителя Тихона перебувають у Володимирському соборі Задонського Різдво-Богородицького монастиря.

    5 грудня 2009 року раку з частиною мощів святителя Тихона хресним ходом була урочисто принесена в Благовіщенський кафедральний собор. До цього святиня перебувала в архієрейських покоях. Мощі покладені в дерев'яну раку в повному архієрейському облаченні.


    Тропар святителю Тихону

    Від юності полюбив ecі Христа, блаженний, образ усім був ecі словом, житієм, любов'ю, духом, вірою, чистотою і смиренністю. Тому і вселився ecі в небесні обителі, идеже стоячи перед Престолом Пресвятої Трійці, молі, святителю Тихона, спастися душам нашим.


    священномученик Петро

    Священномученик Петро (в миру - Василь Костянтинович Звєрєв) народився 18 лютого 1878 року в родині священика. У 1926 році Владика Петро був призначений на Воронезьку кафедру. Архієпископ Петро користувався величезною повагою жителів Воронежа , Які шанували його хранителем чистоти Православ'я. Він служив по афонському чину, і храми були завжди переповнені. Він любив, щоб на богослужінні співали всі майбутні з народом. В Воронежі багато храмів були захоплені обновленцами. Завдяки активній діяльності архієпископа Петра і його непримиренною боротьбою з обновленством почалося масове повернення священнослужителів з обновленчества в Православ'я.

    Навесні 1927 року Владика Петро виявився на Соловках. Влітку 1928 року засланець єпископат в знак особливої ​​поваги обрав архієпископа Петра главою Соловецького православного духовенства. Владика Петро помер 7 лютого 1929 року, в день святкування ікони Цариці Небесної «Утамуй мої печалі».

    17 червня 1999 року в Соловках, на острові Анзер, були знайдені мощі архієпископа Петра (Звєрєва). З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила 9 серпня 2009 мощі священномученика Петра перенесені з Соловків в Воронеж. 5 грудня 2009 року хресним ходом вони принесені в Благовіщенський кафедральний собор і поміщені в дерев'яну раку в повному архієрейському облаченні.


    Тропар священномученику Петру

    вірою полум'яною апостолу Петру подоби, таже і трикратне тим, щоб слухати відозви Христового, душу твою за Того поклав ecі, святителю отче Петре, каменю твердий Церкви Православния: світильнику під мраці беззаконь чеснотами сяючи, радістю страдаті за Христа зазнати зволив ecі, зі сповідники і страстотерпців Російськими. Молися з ними про нас, архієрею Божий, священномученику Соловецький.


    святитель Антоній

    «Ангелоподібних лагідність, тверда віра, міцна любов до Бога і ближніх, подвижницьке утримання, світ серед сум'яття світу - ось доблесті, які прикрашали життя милостивого архіпастиря, який розпочав свій чернечий шлях в Києво-Печерській Лаврі.

    Він був третім, після святителів Митрофана і Тихона, світильником Церкви і богоспасаємого граду Воронежу , Який не словом тільки, а паче добрими справами любові і милосердя осявав і вказував шлях, що веде до Царства Божого », - так говорили сучасники про архієпископа Воронезькому і Задонському Антонії (Смирницький). Почитаємо був святитель і преподобним Серафима Саровського , Своїм сучасником, який вважав його кращим архієреєм Росії.

    Архієпископ Антоній потрудився над прославлянням і набуттям мощей святителів Митрофана, першого єпископа Воронезького , і Тихона Задонського.

    У 2008 році на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви архієпископ Воронезький Антоній був зарахований до лику святих.

    2 січня - день пам'яті святителя Антонія.


    Тропар святителю Антонію

    Правило віри і благочестя був ecі, святителю Антоніє, слово істини проповідуючи і про паству твоєї старанно молячись. Тим-то відвагу маєш на небі, і нині моли Христа Бога спастися душам нашим.


    Святитель Митрофан, перший єпископ Воронезький

    Святитель Митрофан, перший єпископ Воронезький , В миру Михайло, народився 6 листопада 1623 року. До сорокарічного віку жив в світі: був одружений, мав сина Іоанна і став парохом. Після смерті дружини прийняв чернецтво.

    У 1682 році висвячений у єпископа Воронезького. Перший Воронезький святитель ревно дбав про потреби пастви. Він втішав бідних і багатих, був покровителем вдів і сиріт, заступником скривджених. Святитель Митрофан, як людина високого патріотизму, своїм моральним авторитетом, милосердям і молитвами сприяв перетворенням Петра I , Необхідність і мета яких добре розумів. При будівництві в Воронежі флоту для походу на Азов він переконував народ всіляко допомагати Петру I і сам надавав матеріальну підтримку державної скарбниці, котра в грошах для будівництва флоту. Святитель Митрофан став відомим як викривач розколу. За відступ від благочестя імператор Петро був докоряли своїм духовним старцем.

    Помер святитель Митрофан 6 грудня 1703 року в глибокій старості, прийнявши перед смертю схиму з ім'ям Макарій. У 1832 році відбулася канонізація святителя Митрофана.

    5 грудня 2009 року, напередодні святкування пам'яті Воронезького первопрестольніка, мощі святителя Митрофана урочисто хресним ходом були перенесені з Покровського кафедрального собору міста Воронежа , Де прабивалі з 1989 року, в Благовіщенський кафедральний собор Воронезької та Борисоглібській єпархії. Вони поміщені в малахітову раку, виготовлену уральськими майстрами.


    Тропар святителю Митрофану

    Правило віри і образ лагідності слвом і житієм пастви твоєї отче смиренномудрого Митрофана був єси. Тому і у светлостех святих сонця світлий возсиял єси, вінцем нетління і слави прикрашаємо, моли Христа Бога країні нашій і граду твоєму в світі спастися.


    Смоленська ікона Божої Матері

    Поруч з ракой святителя Митрофана перебуває Смоленська ікона Божої Матері. Відомо, що святитель Митрофан особливо почитав цю ікону - це був його келійний образ. Смоленська ікона Божої Матері розміром 3x5 аршин перебувала над ракой святителя в Благовіщенському соборі МИТРОФАНІВСЬКА чоловічого монастиря міста Воронежа. У роки лихоліття образ був втрачений. У 2004 році в одному з антикварних магазинів Москви була куплена ікона - копія Смоленської ікони Божої Матері. Як випливає з напису на іконі, копія зроблена в 1893 році Іваном Черкасовим. Відомі чудеса зцілення від цього образу.

    Особливості композиційного рішення Смоленської ікони - фронтальне положення Немовляти, невеликий поворот корпусу і голови Богоматері в Його сторону. Богородиця зображена в половину зросту, права рука лежить на грудях, ліва підтримує Богонемовля, який тримає сувій.

    Ікона написана в традиції, що приводить на пам'ять ранні Строганівські листи: визолочений фон з простими тонко описаними вінцями, витончений малюнок особистого листа, м'яко прописані складки одягу, дуже тонкий, ювелірно виконаний асист одягу Немовля, шестнадцатілучевие, майже манірно промальовані зірки на одязі Богородиці.


    Тропар Смоленської ікони Божої Матері

    Під Твоє милосердя вдаємося Богородиці, бо моління наші не погорди у важких обставинах: але від бід визволи нас. Єдіна Чистий, єдина благословенна.









    Головний купол Благовіщенського кафедрального собору.
    Головний купол Благовіщенського кафедрального собору
    іконостас Благовіщенського кафедрального собору в Воронежі. Робота Щигровского Свято-Троїцького братства .

    царські врата іконостасу.

    Царські врата іконостасу.

    Фрагмент іконостасу Благовіщенського кафедрального собору.

    Кіот іконостасу Благовіщенського кафедрального собору.

    Оздоблення Благовіщенського кафедрального собору. архієрейське стільці .

    Оздоблення Благовіщенського кафедрального собору.

    рака з частиною мощів святителя Тихона, єпископа Воронезького і Задонського . Робота Щигровского Свято-Троїцького братства .

    Храми міста Воронежа

  • Благовіщенський собор
  • Покровський собор
  • Троїцький Смоленський собор
  • Володимирський собор
  • Успенська Адміралтейська церква
  • Іллінська церква
  • П'ятницька церква
  • Вознесенська церква
  • Богоявленська церква
  • Церква Іоанна Богослова
  • Спаська церква
  • Церква Іоанна Предтечі на Чижівці
  • Церква Різдва Христового на Чижівці
  • Церква Різдва Христового на додачу
  • Введенська церква
  • Микільська церква
  • Петропавлівська церква
  • Тихвіном-Онуфріївська церква
  • Воскресенська церква
  • Воскресенська цвинтарна церква
  • Церква Святого Духа на Терновий галявині
  • Всіхсвятська церква
  • Успенська церква на Монастирщенке
  • Церква Стягнення загиблих
  • Казанська церква в Отрожка
  • будинкові церкви
  • Каплиці і нездійснені проекти
  • приміські церкви

  • Архангельська церква в Ріпне
  • Троїцька церква в Боровому
  • Петропавлівська церква в тавровим
  • Тихоновская церква в Підгірному
  • Казанська церква в підклітне
  • Митрофанівська церква в Шилово
  • Церква Різдва Христового в Малишева

  • На початок

    Навигация сайта
    Новости
    Реклама
    Панель управления
    Информация