Блакитна лінія: Румунські архітектори пожвавлять дніпровські острови

  1. Берегова опора: Підсумки конкурсу на розвиток дніпровських островів

У конкурсі на кращу концепцію розвитку дніпровських островів перемогло румунське бюро Wolf House Productions - автори проекту «Блакитна лінія». про цій спільній роботі п'яти молодих архітекторів і Габріеля Паскар, лектора архітектурного університету імені Іона Минку, The Village вже детально писав . Грошовий приз за перше місце становить 20 000 доларів.

Реалізація проекту «Блакитна лінія» рассчит ана на 15 років, а всі роботи автори розбили на три п'ятирічних етапу. Основна ідея полягає в тому, щоб зв'язати дніпровські острови один з одним, а також включити їх в міську систему транспорту. Для цього архітектори запропонували створити річковий маршрут трамваїв - звідси і назва проекту. Крім того, «Блакитна лінія» передбачає заповідні та спортивно-розважальні зони, які можуть з'явитися через 10 років. На Венеціанському острові кияни цілий рік зможуть займатися на тренажерах і купатися в Дніпрі, а Гідропарк оновлять. На Долобецькому острові розміститься парк з атракціонами, на Муромця - навчальний центр під керівництвом ботанічного саду.

У конкурсі на кращу концепцію розвитку дніпровських островів перемогло румунське бюро Wolf House Productions - автори проекту «Блакитна лінія» Берегова опора: Підсумки конкурсу
на розвиток дніпровських островів

Берегова опора: Підсумки конкурсу   на розвиток дніпровських островів

У скільки обійдеться місту «Блакитна лінія», поки не відомо. За словами головного архітектора Києва Сергія Целовальника, щоб скласти кошторис, спочатку потрібно зробити проект частиною генплану, проте ще місяць тому Целовальник відзначав «продуманість проекту» і його завершеність.

Нагадаємо, що міжнародний конкурс на кращу концепцію розвитку дніпровських островів стартував 27 вересня 2011 року. Учасники з 23 країн, серед яких були Росія, Великобританія, Франція, США, Австралія, Італія, Іспанія і Бельгія, надіслали 47 проектів. Оцінювало роботи міжнародне журі, до складу якого увійшли архітектори з України, Німеччини, Нідерландів і Швейцарії. Вони склали шорт-лист з восьми робіт, а потім вибрали трійку переможців. До 27 січня всі імена були зашифровані і трималися в секреті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация