Блатний тюремний жаргон, зоновські поняття і тюремні закони, масті на зоні: що означає і як називається по фені

  1. Тюремні поняття і закони
  2. види
  3. Що не можна робити і говорити
  4. Як правильно вітатися
  5. масті
  6. Авторитети (блатні)
  7. мужики
  8. козли
  9. півні
  10. проміжні касти
  11. Пріблатненний (шістки, що рухаються, які прагнуть, стремягі)
  12. Вовняні (Шерсть)
  13. форшмаки
  14. Чорти (Шнирою)
  15. тюремна ієрархія
  16. Жіноча в `язниця
  17. Покарання за порушення
  18. зона
  19. Червона
  20. Чорна
  21. Словник блатного жаргону (феня)
  22. татуювання
  23. персні
  24. На руках
  25. На тілі
  26. У нижчих каст

Тюремний жаргон і злодійські поняття поширені в Росії і за її межами в колі певних верств населення. Неписані правила і порядки в протягом багатьох десятиліть регламентують уклад життя засуджених на зоні і поза нею. У в'язниці існує своя ієрархія, де керує справами злодій в законі, нижчі касти підкоряються вищим мастям, а своєрідна лексика є єдино можливим способом спілкування.

Тюремні поняття і закони

Вирушаючи по етапу, людині складно уявити атмосферу, в якій він виявиться. Представлений у фільмах, книгах і інших джерелах спосіб життя урок на ділі виглядає по-іншому.

На зоні дотримуються тюремний закон - правила, обов'язкові для виконання засудженими. Він регулює уклад життя ув'язнених, їх поведінку, спілкування, взаємодія між один одним і представниками правоохоронних органів. Документа, де чітко прописані його положення, не існує, деякі моменти змінюються або додаються, в залежності від конкретної зони.

При цьому важливо розділяти поняття «тюремний закон» і «злодійський». Перший являє собою частину другого.

Злодійський закон являє собою більш великий звід правил і установок, деякі його моменти поширюються тільки на життя злодіїв в законі і осіб, що прагнуть бути «коронованими». Він включає положення:

  • дотримуватися і поширювати ідеї кримінального світу;
  • не вступати в стосунки з правоохоронними органами;
  • бути чесним;
  • не брати участі в політиці;
  • забезпечувати порядок в ІТУ (виправно-трудовій установі), СІЗО (слідчому ізоляторі);
  • вміти грати в карти.

Серед додаткових правил виділяють:

  • не давати свідчень і не визнавати вину;
  • не можна мати сім'ю, власність і заощадження;
  • не користуватися зброєю;
  • не працювати;
  • регулярно перебувати в місцях позбавлення волі та інші.

Додаткові положення в сучасних виправних установах переважно не дотримуються, але ще кілька десятиліть тому мали велику значимість.

Тюремний закон шанують не тільки злодії в законі, а й інші представники криміналу. До його положень відносяться:

  • виділяти частку в общак (ділитися для загального блага);
  • не матюкаються, що не ображати;
  • не доносить;
  • не піднімати руку на злодія в законі;
  • шанувати батьків;
  • не звинувачувати безпідставно;
  • відповідати за сказане;
  • НЕ красти у своїх.

Тюремний закон створений впорядкувати життя людей в обмежених умовах. Без нього 10-20 чоловік в тісній камері здатні перегризти один одному глотки через найменшої негаразди. Порушників кодексу карають, помилки тут не прощають.

Образливе або не до місця сказане слово або фразочка можуть опустити людини до самого нижчого рангу, що накладе відбиток на його подальше існування на зоні.

Тюремний жаргон використовується за гратами і в повсякденному житті. Однак на зоні він має основне значення і обійтися без нього неможливо. Блатний мову підозрюваний починає освоювати, перебуваючи ще в камерах попереднього ув'язнення, часто завдяки «досвідченим» товаришам.

до змісту ^

види

Умовно тюремні поняття класифікуються на 2 групи:

  • позитивні - правильні для самих зеків;
  • негативні - характерні для нижчих мастей.

При цьому позитивні поняття діляться на:

  • Людські - фундаментальні положення, яких дотримуються і братва, і мужики. Поняття прагнуть до взаємодії, взаємодопомоги, співчуття і обов'язкові для кожного.
  • Злодійські - протистояння влади і суспільству, перш за все, правоохоронним органам. Коли кажуть «жити за поняттями», це означає саме по злодійським, добровільно приймаючи положення кодексу. Якщо, наприклад, образу можна пробачити за людським поняттям, виходячи зі співчуття, то за злодійськими - ні в якому разі.

Негативні поділяють на:

  • гидотний - коли людина пішла проти людських понять (крадіжка у співкамерників, засудження за статтею за згвалтування, злочини проти дітей і так далі);
  • ментовські - являють собою протилежність злодійським.
до змісту ^

Що не можна робити і говорити

Важливо правильно розмовляти (ботать) з сусідами по камері, стежити за промовою - це найчастіше стає основним моментом у привласненні людині статусу (масті). Погляд, блатні фрази, ушлость, поза, внутрішня сила допомагають зрозуміти оточуючим, що представляє собою укладений.

Правильні пацани повинні знати:

  • Не можна нікого посилати. Навіть незакінчена фраза «Пішов ти ...» вказує на звинувачення в належності до гомосексуалістів, за що той, кому адресовано вираз, може опустити, побити і навіть вбити який сказав. Не відповідати на образу не можна - це сприйметься як згоду і стане причиною визначення в нижчу касту.
  • Не можна матюкатися і допускати безпідставних звинувачень (пред'яв). Навіть лайка «твою мать» може бути розцінено як образу спритними сусідами по камері, особливо при відносинах «на ножах». Тому, слова, які не можна говорити в камері, включають мат і іншу образливу лексику. Всі звинувачення повинні бути обгрунтовані, їх потрібно пояснити і підкріпити фактами.
  • У тюремних умовах сила і навички єдиноборств практично не знадобляться, оскільки знаходяться під забороною. Фізичне насильство дозволено, якщо тебе послали. В цьому випадку розправа повинна бути обов'язковою. Б'ють один одного засуджені рідко, і на це повинні бути вагомі підстави.
  • Потрібно відповідати за свої слова. Це стосується важливих питань і дрібниць. З цієї причини, якщо твердження під сумнівом - краще промовчати.
  • Правильно не втручатися в процеси, які тебе не стосуються. Наприклад, не можна нічого робити або перешкоджати самогубства. Навіть якщо співкамерник просить дати лезо - це потрібно зробити.
  • Не можна нічого відбирати або красти (крисятничати) в ув'язнених - це розцінюється як свавілля.
  • Не слід нікому довіряти. Зазвичай до новачків ставляться нейтрально - без агресії або симпатії. Надмірна доброзичливість повинна насторожити, при цьому душу виливати не варто.

У конкретної в'язниці можуть бути присутніми додаткові обмеження, особливо, якщо сядеш в установу для малолітніх злочинців: не піднімати впали з підлоги речі, які не докурювати сигарети за представниками більш нижчих каст, які не зашивати шкарпетки, не мати в кишені одягу ложку, не мити однієї мочалкою верхню і нижню частини тіла і так далі.

до змісту ^

Як правильно вітатися

Перше враження, яке справить засуджений на оточуючих, увійшовши в камеру, залежить і від його вітання.

Важливо засвоїти - зеки не вітається за руку. Це обумовлено відсутністю інформації, ким є людина, страхом «зашкваріться» - привітатися з представником нижчої касти (опущеним).

Тому на рукостискання ніхто не відповість. Зашквар (означає «ганьба») після зіткнення з «півнями» дозволяє зарахувати засудженого до їх рангу. Також потискати руку «западло» (принизливо) співробітникам табірної адміністрації, ментам і так далі.

Не слід говорити «здрастуйте» або «привіт» - це розцінять як прирівнювання до однієї масті і нижчих і авторитетних каст.

Вітають в тюрмах зазвичай на арабському: можна сказати «Салам алейкум» або «загальний Салам».

У в'язниці не вітаються з «півнями».

Потрапивши в камеру, неозброєним оком видно приналежність до масті. Чим нижче шконку (ліжко) на нарах і більш віддалена від туалету (параші), тим престижніше каста. Головна людина перебуває в дальньому кутку на нижньому ярусі по діагоналі від місця справления потреби. Потрібно піти до нього і обов'язково привітатися.

У загальних хатах (камерах) вітання вимовляється голосно, потім проходять в блатний кут. Новачки зазвичай живуть окремою сім'єю - саме до них краще сісти поговорити, звернутися, щоб запитати інформацію про устрій, хто ким доводиться. Спілкування відбувається виключно на «ти», навіть при наявності значної різниці у віці.

З кожною новою людиною в камері проводиться розмова (базар), своєрідний тест чи співбесіда. Виходячи з відповідей на питання, висувають рішення, хто ти і куди будеш визначено. Часто новачкам доводиться відгадувати смішні зоновські загадки, які задають для забави, але при цьому результати можуть вплинути на становище ув'язненого.

У в'язниці не прийнято звертатися по іменах і прізвищах, для цього використовуються клички (поганяло). Для новачків їх вибирає каста авторитетів.

Надалі рукостискання практикується, але тільки зі знайомими людьми, до яких є довіра. Доцільно спостерігати за «старожилами» - з їхньої поведінки видно, кого можна допустити ближче, а кого ні.

до змісту ^

масті

У російських в'язницях все входять в будь-яку масть (групу) ув'язнених. При цьому потрапити з вищого рангу в нижчий через косяка (серйозного проступку) можливо, а ось навпаки практично неможливо. Опинившись, наприклад, в касті опущених, людина залишається в ній назавжди.

до змісту ^

Авторитети (блатні)

Вища привілейована масть, до якої відносяться злочинці зі стажем, відмінно володіють поняттями і їх виконують у в'язниці і на волі. Вони також себе називають «арештантами», «дорожніми», «братвою», «бродягами», «босяками».

Ця група стежить за порядком на зоні, встановлює правила, вирішує конфлікти і призначає покарання.

Потрапити в касту складно, оскільки вимоги високі - зась тим, хто служив в армії, обіймав керівну посаду, перебував при владі, трудився як обслуговуючий персонал (офіціантом, таксистом і так далі).

На особливу увагу заслуговують злодії в законі - загальновизнані кримінальні авторитети, що дотримують злодійські закони.

до змісту ^

мужики

Велика група, куди входить більше половини всіх засуджених (60-70%). Визначення, хто такі мужики, включає ув'язнених, які відбувають термін за стандартні злочину: бійки, крадіжки і так далі.

Масть не володіє правом голосу, не приймає рішення і не бере участі в розборках. Зазвичай такі люди намагаються не втручатися в бандитські справи, відбуваючи покарання, щоб повернутися до порядного життя, вести себе законно.

При цьому мужики не прислуговують блатним, але і не зв'язуються з адміністрацією тюряги.

У цій нейтральній групі зустрічаються особистості, до яких прислухається вища каста кримінального світу.

до змісту ^

козли

Таке позначення дається групі, чиї представники співпрацюють з табірної адміністрацією: добровільно або з примусу. Вони займають посаду бібліотекаря, завгоспа, коменданта та інших.

Варто зазначити, що стати козлом може легко людина зі слабким характером, оскільки відмовитися від роботи на адміністрацію складно, засуджених залякують і примушують.

На зоні вони стають зрадниками, їх не допускають до общака, не дають права голосу та участі в розборках.

Однак укладеним дозволено з ними спілкуватися, базарити (розмовляти), торкатися. Багато з «козлів» активно доносять начальству про те, що відбувається в камері, виконують його доручення.

до змісту ^

півні

Нижча каста, яку на тюремному сленгу також називають «скривджені», «опущені», «недоторканні». Представників цієї групи на зоні не вважають за людей.

Сюди відносяться ті, яких опустили з якої-небудь причини або пасивні гомосексуалісти. При цьому статевий акт необов'язковий. Символічний обряд, як на зоні опускають, представляє проведення статевим органом по губах укладеного (перекладається «парафін»).

Ізгої важко живуть на зоні, з ними не розмовляють, до «півнів» заборонено торкатися, сідати поруч. З ними не вітаються, щоб передати предмет, його кидають на підлогу. Опущені харчуються з окремого посуду, не чіпають речі інших засуджених.

За статистикою численні групи «недоторканних» присутні в тюрмах для малолітніх злочинців. Іноді для них організовані окремі камери - обіженкі.

«Півники» виконують брудну роботу - чистять туалети. Для приниження їм роблять дірки в посуді. Під час трапези вони змушені затикати діряву ємність пальцем. Тюремні закони вкрай суворі до представників групи. Однак використовувати їх для акту мужолозтва не рахується ганебним вчинком.

Деякі представники з касти «півнів» не дотягують до кінця терміну, закінчують життя самогубством.

до змісту ^

проміжні касти

Виходячи з конкретного місця позбавлення волі, структура каст може змінюватися. Ієрархія в такому випадку включає додаткові проміжні групи. Особливо це проявляється в тюрмах для малолітніх злочинців.

до змісту ^

Пріблатненний (шістки, що рухаються, які прагнуть, стремягі)

Касту складають переважно гопники, що потрапили на зону після малолітки (в'язниці для неповнолітніх). Це вулична шпана, дрібні бандити, шахраї, бариги.

Їх ранг вище мужиків, їм протегують вищі (поки в них є потреба). Самі себе шістками не кличуть і не дозволяють іншим, в іншому випадку запитують за це.

Пріблатненний стежать за зв'язком між камерами, здійснюють прогін і сортування Маля (записок), чаю, цукерок, наркотиків.

Розрізняють торпед, зазвичай програв в карти - вони виступають виконавцями суворих доручень (замовних вбивств), коли чалятся (відбувають покарання) або після завершення терміну. Захищають місцевих важливих персон бики (муфлони) - також представники з касти приблатнених.

до змісту ^

Вовняні (Шерсть)

Відносяться до групи «козлів», за дорученням адміністрації в'язниці творять беззаконня. Виділяють прес-хату (камера в СІЗО), населену «вовняними», творять насильство над підсадженим туди укладеним. Останній після цього стає скривдженим, незважаючи на те, що його опустили не по злодійський команді.

Касту складають переважно колишні блатні, які звернулися за захистом до адміністрації (внаслідок погроз від своїх).

до змісту ^

форшмаки

Проміжна каста відноситься до групи «півнів». У опущених може бути присутнім певна ієрархія: главпетухі, робочі, форшмаки. Однак останні вважаються за статусом вище гомосексуалістів.

Походження жаргонного дієслова «зафоршмачіться», «зафаршмачіть» обумовлено саме назвою касти. Це значить осквернити, збезчестив. Наприклад, взяти предмет у опущеного або впустити його на парашу.

до змісту ^

Чорти (Шнирою)

Також людина може називатися «кінь», «паця», «чушок», «чушпан», «креслила». Відносяться до низької касти, але не є опущеними. Виконують брудну роботу: стирають, підмітають і так далі. Вони не можуть суперечити і зобов'язані виконувати доручення.

До групи належать новачки слабкої волі, схильні до підпорядкування, мужики і блатні, які вчинили серйозний косяк, а також зеки, які не стежать за особистою гігієною.

Чому «чорт» не гірше і не краще «півня», визначено його становищем раба. Вони також як опущені роблять роботу, яку по пацанським поняттям виконувати западло. Ображені не перуть речі, інакше вони стануть законтаченнимі, цим займається «паця».

«Шусть» ( «шістка») перебуває в особистій власності блатного, чим відрізняється від простого «риса». Без господаря він повертається до «коням» або стає опущеним.

до змісту ^

тюремна ієрархія

Головним на зоні вважається злодій в законі - до перебування за гратами він готовий і сприймає це як закономірний етап життя. При цьому в тюрмі можуть бути присутні кілька представників даної касти. Однак Положенець (ватажок) завжди один - він визначає або знімає смотрящих, допомагає вирішити проблеми, конфлікти. Зазвичай має окремі комфортні апартаменти, забезпечується продуктами, зв'язком і так далі.

В умовах ринкових відносин статус можна купити за гроші, але такі «неідейние» представники називаються «апельсинами».

За порядком в камері або частини в'язниці, дотриманням понять стежить наглядач (пахан), який призначається злодієм, їх сходкою або блатними. Часто він є кандидатом на «коронацію».

Далі в ієрархії йдуть блатні - професійні злочинці, не перший раз відбувають покарання. Отріцали (які не беруть тюремний режим) умови існування визначає дивиться, обмежуючи їх свавілля.

Пріблатненний є шістками попередніх, хоч на зоні їх так називати не можна. Виконують функцію зв'язку, охороняють блатних і виконують серйозні доручення.

«Середній клас» ієрархії належить численній групі мужиків. При цьому людина, що піднявся з малолітки, може мати переваги - не працювати, програвати в карти речі «козлів» і «чортів» і так далі. Звичайному мужіку- «первоходков» це недоступно. До касти ставляться з повагою, що належать до неї працюють, дотримуються тюремні поняття, частина нажитого передають в общак.

«Козли» (активісти, повязочнікі і так далі) співпрацюють з табірної адміністрацією за певні послаблення або заохочення. Особливо стараються «верблюди» за УДЗ (умовно-дострокове звільнення). Сюди часто потрапляють прості громадяни, готові на будь-які підлості, щоб вийти на волю. Вони зазвичай засуджені з побутових причин (хабарники, скінхеди, любителі битися, дрібні шахраї, алкоголіки і так далі). У категорію «козлів» відносяться і вовняні, що діють за спецпорученіям.

«Чорти» і «півні» складають нижчі касти, що виконують брудну роботу на зоні: миття підлог, сортування. «Шнирою» стирають робу і інший одяг в'язнів, опущенцам це не положено.

Крім названих, в тюремну структуру входять своєрідні «звання»:

  • Сміття - колишні поліцейські, які прибули на загальну зону. Зі зрозумілих причин стають головними ворогами урок, опустити їх вважається за честь.
  • Фуфлижнікі - зеки, які не віддали картковий борг. Можуть ставитися до біса або до опущеним. Первоходков, щоб не увійти в групу, не можна грати «на інтерес» або на «просто так».
  • Щури - крадуть речі інших засуджених.
  • Політики - політв'язні.
  • Сумки - багатий укладений, часто мажор або син високопоставленої особи, якого добре постачають з волі. Каста вважається прикольною, таких поважають, оскільки вони діляться з урками і вертухаями (наглядач, пупкарь).
до змісту ^

Жіноча в `язниця

Відносяться до «червоним» зонам, оскільки воровайки нечисленні для створення «чорної». Масть тут тримають миші (повязочніци).

Усталених ієрархії і каст немає, тюремний жаргон включає поняття:

  • Коблухі (Кобла, Кобел) - активні лесбіянки, але на відміну від птахів, умови їх життя і ставлення сусідок по камері нормальне. Можуть «одружитися» або битися за «центрових шкур», «красючек» (красивих дівчат).
  • Пацанки - синонім «блатних» у чоловіків, представниці «отріцалово». Однак через нечисленність авторитетом не користуються.
  • Старша - дивиться по бараку, камері. Їх вибирають зечки або адміністрація.
до змісту ^

Покарання за порушення

Недотримання положень тюремного закону карається зі строгістю і жорстокістю, безслідно не проходить для всіх каст.

Покарання за проступки бувають легкі і важкі, серед них виділяють:

  • Побиття. «Удар по вухах» блатного переводить його в касту «мужиків», при цьому зробити його допустимо тільки представникам вищої масті (злодій в законі, авторитети).
  • Переломи кінцівок. Зазвичай так карають карткових боржників або за побиття іншого ув'язненого.
  • Опущення. Проводиться актом мужолозтва або символічним.
  • Вбивство. Покарання за особливо тяжкі проступки - злодійство з общака, зв'язок з правоохоронними органами. Рішення приймає місцева сходка авторитетів.

Злодію в законі за дрібні провини (безпідставні висловлювання) рівний за званням може дати ляпаса, за більш виражені - удар по вухах, за тяжкі покладена смерть.

до змісту ^

зона

Залежно від того, чиї поняття переважають в тюрмах: ментовські або злодійські, вони діляться на червоні і чорні відповідно. При надмірних тиску, гнете адміністрації можливий бунт ув'язнених. Його організовують авторитети у вигляді акцій протесту. Наприклад, це виражається в масовому бунт, коли засуджені зашивають собі рот, відмовляються від їжі і води.

до змісту ^

Червона

Тут панують порядки адміністрації, заохочується взаємодія засуджених з нею. Положенець в червоній в'язниці - перший представник кума (начальника оперативної частини).

Варіанти такої організації проявляються в скрупульозному дотриманні режиму: щоденному побудові, тотальному виведенні на роботу, в їдальню, пересуванні тільки строєм, одяг - чорна роба, обов'язкові бірочки, таблички за шаблоном.

За порушення - відмова у передачі, Свіданка, відправка в ШІЗО (абревіатура розшифровується штрафний ізолятор), ПКТ (приміщення камерного типу), критий (критка) режим (закритий), додатковий термін, і так далі.

Часто сюди поміщають чорних авторитетів для «ломки» - перевиховання, де найменший непослух карається по зростаючій.

до змісту ^

Чорна

Порядок у в'язниці будується за злодійськими поняттями, вагоме значення відводиться мастям. Співпрацювати з адміністрацією не прийнято і вважається ганебним. У Росії переважають чорні зони, особливо в великих містах.

При організації таких в'язниць важлива підтримка братви з волі. Вона полягає у покаранні беззаконня серед ментів (погон), налагодженні договірних відносин з адміністрацією, часто на платній основі. При цьому гроші можуть йти легально у вигляді благодійного внеску на медикаменти, гуманітарної допомоги і так далі.

Подарунки засудженим на Новий рік, дні народження, жінкам і малолітнім злочинцям сприяють підняттю «чорних» авторитетів і просуванню ідеології.

до змісту ^

Словник блатного жаргону (феня)

Представлений список-перекладач включає деякі блатні слова, вирази, жаргонізми, абревіатури з сленгового тюремного мови (арго).

Автоматна рожа - військовий.

АУЕ - акронім значить на жаргоні «арештантський уклад єдиний»

Баклан - хуліган, дрібний злодій, жертва шахраїв.

Баландер - роздає їжу.

Бандерлог - випадкова людина в злочинному світі.

Біс - згідно Вікіпедії, це добре працююча людина або готовий взяти на себе провину за злочин.

Бламба - штамп, печатку.

Блудняк - підстава.

Босота - відсутність грошей у гаманці.

Брати на мопса, на собаку - злочин шляхом усипляння жертви.

Бугор - бригадир в тюрмі, старший в камері.

БУР - барак посиленого режиму.

Буцкать - бити.

Валет - людина з психічними відхиленнями.

Вафля - статевий орган чоловіка.

Вата - постільні приналежності. «Чорт, загорни вату!» - «Чорт, прибери ліжко!»

Взяти кишеню - вкрасти з кишені.

ВТК (ВК) - виховні колонії.

Главшпан - головний в злодійському співтоваристві.

Глиномес - активний гомосексуаліст.

Гребінь - пасивний гомосексуаліст.

Грохотулькі - цукерки.

Гусь - має зв'язок з органами поліції.

Гумозніца - брудна, венеричні хвора повія.

Дичина - людина без прописки.

ДПНК - черговий помічник начальника колонії.

Дубак - охоронець, сторож.

ЕПКТ - єдине приміщення камерного типу.

Жиган - злодій-рецидивіст.

Закеж - покажи.

Заряджати фазана - брехати.

Зек - засуджений, походить від з / к (розшифровка букв-укладений каналоармеец, пішло з історії будівництва Біломорканалу).

ІТК - виправно-трудова колонія.

Кіча - в'язниця.

Ковирялка - жінка, пестить іншу.

Брикатися - порушувати злодійські поняття.

Кришує - забезпечує захист, прикриває.

Ксива - документи.

Лайба - шприц.

Лепень - піджак.

Ліпила - медичний працівник.

Локалки - відгороджені ділянки житлової зони, де знаходяться бараки 1-2 загонів.

Лярва - погана жінка, злодійка, яка здає своїх.

Маромойка - нечесна людина в тюрмі і на волі.

Ведмежатник - зломщик сейфів.

Мокруха - вбивство.

Накрапати - боятися. «Не мряки!» - «Не бійся!»

Мишачий туз - вираз, що ображає поліцейського.

Наїзник - кримінальний постачальник вкраденого.

Ніштяк - хороша оцінка чого-небудь.

Носив капелюх на бучі - мав сексуальні стосунки з чоловіком.

Общак - загальний злодійський фонд, регулярно поповнюється злочинними елементами.

ОПГ - організоване злочинне угруповання.

Параша - місце, унітаз для випорожнень в камері.

Перевзутися - передумати.

Поганяло, погремуха, кличка - прізвисько, кличка.

Подільник - співучасник.

Полупокер - на жаргоні визначається як підозрюваний в гомосексуальні нахили (за манерами або зовнішності).

Потрапити на кукан - опинитися в безвихідному становищі, в підпорядкуванні у кого-то.

Прохоров - чоботи.

Псарня - казарма, навчальний заклад МВС.

Рамс - карткова гра.

Редиска - жіноча сумка, ненадійна людина.

Скакарь (Скокарь) - переклад з тюремного сленгу означає як злодій, який застосовує для крадіжки до злому.

СУС - суворі умови утримання.

Семеном - сищик.

Телега - заява зі скаргою.

Терпила - потерпілий, жертва злочину.

Толковіще - збір авторитетів.

Фармазонам - збувати підроблені золото та інші коштовності. Того, хто цим займається, називають відповідно фармазонщікі, фармазонщіца.

Ферзь - хто багато з себе будує, але при цьому нічого не представляє.

Форточники - злодій, здатний проникати через кватирку.

Фраєра, фраеркі - люди, що не мають відношення до блатному, кримінального світу. Так можуть кликати приблатнених, тоді блатні іменуються «козирів фраєр».

Фрейфея - людина, якій супроводжують удача і багатство.

Фуфел - брехун, базіка.

Хід злодійський - характерна ідеологія і образ життя.

Хозний - знаходиться в чиїйсь власності.

Чепушило - походить від Чепушило, що означає морально незначний, мерзенний людина.

Чорнуху розкидати - темнити, обманювати.

Чмошнік - неприємна людина, який співпрацює з адміністрацією в'язниці.

Шконку - лежанка, ліжко.

Чувак - хлопець.

Шакал - забирає речі у інших ув'язнених.

Шельма - повія.

Шмакодявка - дівчинка-підліток.

Шмоха - сільська жінка.

Шмирев - сторож, днювальний.

Шніфер - сейф або злодій, здатний проникати в нежитлові приміщення шляхом злому стін, стель.

Шніфти - очі.

Шобла - група злодіїв або повій.

Штрібан - літня людина.

до змісту ^

татуювання

татуювання

До вибору наколок (партачек) потрібно ставитися з усією відповідальністю, розуміючи їх зміст і віддаючи собі звіт, що за деякі доведеться відповідати. Це відноситься, перш за все, до абревіатур і категоричним відмітинах (у вигляді зірок, куполів, перснів).

Зараз не практикується питати за татуювання, але все ж слід бути готовим відповісти на виниклі питання у співкамерників.

Розшифрувати значення деяких допоможе представлений список.

до змісту ^

персні

Кількість і фасон наколок на фалангах пальців дуже різноманітні і містять в собі систему таємних символів і знаків.

За ним можна визначити біографію, масть, характер та інше.

У таблиці представлено опис татуювань, яке дозволить навчитися читати їх зміст.

У таблиці представлено опис татуювань, яке дозволить навчитися читати їх зміст

до змісту ^

На руках

На зображенні зображено розташування і сенс можливих татуювань.

Показана наколка у вигляді абревіатури СВІТ - мене виправить розстріл.

КОТ є символом злодіїв і являє собою цитату «корінний мешканець в'язниці». Але за таке татуювання, рівно як за «БОС» (був засуджений радянським судом), ЗЛО (за все лягавих помщуся) потрібно відповідати.

Поширену тату в вигляді точок також зазвичай малюють на кисті. Дозволено наносити всім мастям при перебуванні навіть декількох днів в СІЗО.

Також пишеться абревіатура СЛОН з вказаною на малюнку розшифровкою, ЛХВС, СЕР, різні карткові масті - бубнові, пікові, хрестові, червового.

до змісту ^

На тілі

Тут представлена ​​велика різноманітність. Поширена зображення тварин: вовка, тигра, барса. Позначають вони зазвичай «оскал на владу» або «людина людині вовк».

Зображення яблука означає «буду любити одного, як обіцяла».

До категоричним (однозначно тлумачиться) наколках відносяться різноманітні восьмикінечні «злодійські зірки». Їх варіації представлені на зображенні.

Їх варіації представлені на зображенні

Остання зірка, набита на колінах, також свідчить, що її носить ні перед ким не стане на коліна. За неї можливі випробування на міцність на зоні.

Нанесені зображення церков також символ тюремного ув'язнення, кількість куполів відповідає років, скільки сидів чоловік. При цьому з новим терміном татуювання «добудовується».

до змісту ^

У нижчих каст

Такі масті характерно мітити татуюваннями, представленими на малюнку, абревіатурами (ИРИС - і раб, і стукач).

Особливо це стосується касти опущених (зашкваренних). Це можуть бути трояндочки, півні або характерні написи (ЖОВМ), що наносяться на частини тіла, які візуально добре проглядаються (руки, голова, обличчя і так далі). Татуювання «очі на животі» також означала приналежність до гомосексуальності.

При виході з в'язниці людина намагалася звести подібні наколки, але часто залишалися шрами, за якими можна було визначити нижчу масть

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация