Блаженна Матрона Московська

  1. Передісторія
  2. Дитинство і юність
  3. Чудеса блаженної Матрони

У житті будь-якої людини трапляються ситуації, коли йому здається, ніби він залишений усіма напризволяще і ніщо вже не в силах допомогти йому. І тоді, відчуває себе абсолютно нещасним, згадує про Бога. Він звертається з благанням про допомогу до Всевишнього, або святим, здатним своїми молитвами випросити у Творця необхідне: прощення, зцілення тілесного недуги або душевної рани, виконання таємного бажання ... У всіх нас на слуху імена великих чудотворців: Миколи Мірлікійського, Серафима Саровського, Спиридона Триміфунтського, Пантелеймона Зцілителя. Але і обраниці Божі допомагають не гірше: це Ксенія Петербурзька, Анастасія Узорішительниці, великомучениця Варвара, Матрона Московська. Особистість останньої особливо нас цікавить, оскільки блаженна Матрона вважається до всього іншого ще і покровителькою столиці нашої Батьківщини. День пам'яті Блаженної Матрони Московської церква відзначає щороку 2 травня.


Зміст статті:


Передісторія

Матрона Московська з'явилася на світ в Тульській губернії, Епіфановском повіті, а саме - селі Себине в 1881 році. Батьками блаженної були прості, небагаті люди, селяни, які жили праведно, в благочесті. Батька звали Димитрієм, мати Наталією. Крім Матрони в сім'ї Ніконова виховувалося ще троє дітей: Марія, Михайло та Іван. Молодшій, як ви вже, напевно, здогадалися, була майбутня свята.


На жаль, вона виявилася зайвою в цій родині, ледве-ледве зводила кінці з кінцями. Наталія, дізнавшись про свою вагітність, вирішила позбутися дитини після його народження, віддавши в притулок князя Голіцина, що знаходився в селі Бучалки. Однак цьому не судилося здійснитися. Бог послав матері блаженної віще бачення, в якому та побачила білого птаха з особою людини і щільно закритими очима. Остання села на праву руку жінки, і та прокинулася. Наталія зрозуміла, що було їй знамення зверху і залишила дитину в сім'ї, незважаючи на сліпоту народилася малятка.


Дитинство і юність

Дівчинку назвали Матроною. У момент здійснення Таїнства священик і всі присутні в храмі зрозуміли: перед ними не звичайна дитина - вони побачили пахучу серпанок над купіллю з немовлям. Батько Василь був невимовно здивований і зізнався, що подібного ніколи не чув од. Згодом Матрона Московська передбачила його кончину.

Блаженна від народження мала на тілі знак Божий - опуклість на грудях у вигляді хреста. Будучи зовсім крихтою, вона вже тоді дотримувалася постів: не брала материнську груди по середах і п'ятницях, перебуваючи цими днями в безпробудному сні. Очі у дитини зовсім були відсутні: повіки прикривали порожні западини. Але зате з ранніх років дівчинка мала зором духовним. І чим старше вона ставала, тим більше проявлявся цей дар. На жаль, з однолітками дитина не зуміла знайти спільної мови. Та й як його знайдеш, коли тебе шмагають кропивою, садять в яму і всіляко ображають? З цієї причини Матронушка практично завжди знаходилася вдома, рано відмовившись від дитячих ігор.


З дитинства в серці блаженної виникла любов до Бога і церкви. Цьому посприяло трепетне ставлення до даної сфери її батьків. Спочатку дівчинка відвідувала храм з матір'ю, але після швидко освоїлася і стала ходити туди одна, незмінно займаючи місце біля західної стіни, ліворуч, за вхідними дверима. Дар прозорливості і зцілення хвороб Матрона отримала від Господа у віці 7-8-ми років. І рідні, і знайомі дивувалися, як їй вдається передбачати майбутнє, читати думки, попереджати про небезпеку, допомагаючи уникнути останньої. Незабаром стали в будинок Ніконова з'їжджатися стражденні з усіх волостей. Кожен питав Матрону - слух про незвичайні здібності дівчинки рознісся не тільки по окрузі, але і далеко за її межі. Всім блаженна допомагала, нікому не відмовляла. А в подяку батьки святий отримували подарунки, гроші, продукти. Таким чином, Матрона перетворилася в годувальницю сім'ї, коли інші в її положенні є лише тягарем.


Якось блаженна здійснила подорож по святих місцях, Її супутницею була дівчина Лідія Янькова. Разом вони відвідали багато благодатних місць: храми Петербурга, Києво-Печерську та Троїце-Сергієву Лаври та ін. В одне з паломництв Матронушка зауважив праведний Іоанн Кронштадтський. Багатьом знайома його фраза про блаженну: «Ось іде моя зміна - восьмий стовп Росії». Святий на той момент було 14 років.

Коли їй виповнилося 17, трапилася біда: у Матрони віднялися ноги. За словами самої блаженної така була воля Божа: одна підступна жінка в храмі забрала у святий здатність пересуватися. Ходити Матрона Московська не могла до кінця своїх днів.


Чудеса блаженної Матрони

Свято 2 травня - День пам'яті Матрони Московської - прекрасний привід поговорити про чудеса і зцілення Матрони, яких безліч.

Житіє Матрони Московської рясніє величезною кількістю випадків незвичайною допомоги, наданої за життя самим різним людям.

У однієї жінки був брат, що жив в селі Устя. Сталося так, що у цього чоловіка раптово перестали діяти і ноги, і руки. Зазначена жінка сама проживала в Себине, де і блаженна Матрона, а тому, як тільки дізналася про хворобу брата, негайно забрала його до себе і відправилася до чудотвориці просити про допомогу.


Треба зауважити, що хворий не вірив в здатності блаженної. У тому, що Матрона в курсі цього, що прийшла до неї сестра безбожника переконалася, ледь переступила поріг будинку праведниці. Але вилікувати хворого свята погодилася. Вона прочитала над чоловіком, якого незабаром привели до неї, молитви, напоїла стражденного святою водою, і той заснув сном немовлям. На ранок це був абсолютно здорова людина. Матрона ж веліла вчорашньому хворому дякувати за зцілення сестру, яка на відміну від нього завжди вірила в чудові здібності блаженної.

Іншим разом Матронушка передбачила міліціонеру, коли той з'явився в будинок до святої для її арешту, що у нього в будинку сталося нещастя. Правоохоронець послухався блаженну і кинувся до себе, а коли прибув, побачив страшне: його дружина обгоріла від керогази. Чоловік ледве встиг довести постраждалу до лікарні. Так бідна жінка залишилася жива завдяки втручанню святий.


Однією чиновниці Матрона допомогла, исцелив єдиного сина, раптом втратив розум. Ця жінка грекиня була безбожницею - йшов 1946 рік - і звернулася до блаженної лише від відчаю і безсилля. Божевільному не зуміли допомогти видатні європейські медики, одна залишалася надія - на диво. І Матрона почула прохання чиновниці: прочитала над водою молитви, вручила бульбашка в руки матері і покарала їхати до сина в психіатричну лікарню, а там хлюпнути в обличчя нещасному вмістом. Та послухалася, і юнак зцілився.

У 1925 році Матрона переїхала на постійно перебування з столицю. Причиною тому послужило те, що обидва її брата стали комуністами і могли зазнати репресій через знаходження в будинку блаженної. У святий не було свого кута, жінці доводилося постійно поневірятися. Багато разів вона дивом уникала арештів. Свята вчила любові, прощення, поваги, співчуття і смирення. Матрона Московська почила з миром в Москві 2 травня 1952 року. 4 травня відбулося поховання блаженної на Даниловському кладовищі. І з тих пір не заростала стежка до її могилі. Сьогодні ж паломники в першу чергу відвідують мощі Матрони в Покровському монастирі.

Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: Матрона Московська , 2 травня

Та й як його знайдеш, коли тебе шмагають кропивою, садять в яму і всіляко ображають?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация