Bluetooth або провід?

  1. Макс Любін Привіт! Провід або Bluetooth?
  2. A2DP
  3. aptX
  4. aptxHD
  5. висновок

Макс Любін

Привіт!

Провід або Bluetooth?

Подібна дилема рано чи пізно постає практично перед кожним любителем мобільного музики, якій не чуже зручність і комфорт.

Подібна дилема рано чи пізно постає практично перед кожним любителем мобільного музики, якій не чуже зручність і комфорт

Зображення взято з сайту marshak.su

Хочемо ми цього чи ні, але на даний момент прогрес невблаганний. Будучи адептом нових технологій і процесу позбавлення від зайвих проводів, я вибирав собі телефон обов'язково з бездротовою зарядкою, клавіатуру і мишу для комп'ютера обов'язково бездротові, при цьому в питанні прослуховування музики залишаючись вірним старому доброму проводу. Причина? Якість передачі сигналу - наріжний камінь бездротових технологій в мобільних пристроях.

У більшості смартфонів за передачу звуку без проводів відповідає Bluetooth. Використання цієї технології накладає певні обмеження, які в підсумку призводять до того, що на виході ми отримуємо зовсім не та якість, яке доступне при дротовому з'єднанні.

A2DP

Високе енергоспоживання, нестабільність з'єднання і обмежена пропускна здатність робили Bluetooth малопридатним для передачі якісного звуку. Однак цей стандарт зв'язку розвивався і прогресував. Знижувалося енергоспоживання, додавалися нові алгоритми стиснення, впроваджувалися нові кодеки, з'являлися нові профілі взаємодії з обладнанням, такі як A2DP - Advanced Audio Distribution Profile. За допомогою A2DP зокрема, реалізована повноцінна передача стереозвуку через Bluetooth.

A2DP відповідає за сполучення джерела звуку з бездротовими колонками, стерео-гарнітурами і т.д., а ще, управляє стисненням аудіо для передачі по Bluetooth за допомогою власного алгоритму SBC (Subband Coding), методи стиснення якого схожі на такі в знаменитому форматі mp3. Однак, на відміну від mp3, sbc робить це грубіше і агресивніше.

В результаті чого, якість звуку пропущеного через Bluetooth змушує кривитися більшість меломанів, не кажучи вже про аудиофилов, які використання Bluetooth для передачі звуку вважають блюзнірством.

aptX

Однак у sbc є альтернатива - алгоритм aptX, про який багато хто чув, і знають, що наявність цієї абревіатури в описі бездротового пристрою повинно означати поліпшення якості передачі звуку, але стикалися з ним не так часто, як хотілося б.

AptX, або спочатку apt-X, був розроблений в 1980-х роках доктором Стівеном Смітом і описаний в його докторської дисертації в Королівському університеті белфастські школи електроніки, електротехніки та інформатики.

Як бачите, технологія не така молода, як може здатися. Тривалий час цей алгоритм не мав широкої популярності за межами середовища людей професійно займаються обробкою звуку, так як виробники не особливо вірили в стандарт Bluetooth і не поспішали оснащувати подібними технологіями бездротові пристрої для передачі звуку (в основному моно Bluetooth-гарнітури) так як не бачили в цьому особливого сенсу. Крім того, для роботи aptX потрібні більш високі обчислювальні потужності. Однак, з появою можливості передавати повноцінний стереозвук за допомогою Bluetooth, а також із зростанням продуктивності мобільних процесорів, aptX став вкрай затребуваним не тільки в професійному середовищі, а й у споживчій бездротової електроніці.

Що ж дає aptX?

AptX є стандартом кодування звукових даних (наприклад, музики) для передачі їх по Bluetooth зі смартфонів, планшетів або комп'ютерів на бездротові колонки, навушники і т.д По суті, це кодек, який дозволяє передавати звук з меншими втратами і більш широким діапазоном. Серед характеристик aptX, підтримка бітрейта до 352 кБ / с, і частотний діапазон 10 Гц - 22 кГц.

Особливістю є також і те, що для роботи aptX потрібна підтримка цього кодека і приймачем і передавачем. В іншому випадку, A2DP буде використовувати вбудований SBC. Також до характеристик aptx слід віднести потребу в більшій обчислювальної потужності приймача і передавача, що і стало основною причиною повільного проникнення цього стандарту в споживчу електроніку. На даний момент, у зв'язку з вибухонебезпечним зростанням обчислювальних потужностей пристроїв, при зменшенні їх розмірів і енергоспоживання впровадження aptX перестало бути такою проблемою.

Але не встигли ми насолодитися CD-якістю звуку передається через Bluetooth за допомогою aptX, як компанія Qualcomm, на даний момент є власником компанії CSR, яка в свою чергу є власником патентів на aptX, в 2016 році представила новий стандарт кодування звукової інформації - aptx HD.

aptxHD

На відміну від aptX, новий стандарт має ще більш видатними характеристиками, в числі яких підтримка формату до 24 біт / 48 кГц і швидкість передачі даних до 576 кбіт / с.

Що це нам дає? У теорії, ми отримуємо якість звучання порівнянне з передачею звуку високої якості по кабелю.

Як же отримати цю «вундервафлю» в свої руки, або вірніше вуха? А ось тут не все так просто.

По-перше, обидва ваших пристрою, і приймач і передавач повинні бути оснащені підтримкою цього кодека, інакше магії не вийде. По-друге, необхідно уважно читати специфікації вашого пристрою, тому як можуть бути сюрпризи, як наприклад, такий - в специфікаціях процесора Snapdragon 820 наявність aptxHD заявлено, але LG G5, який працює на базі цього процесора підтримку aptxHD отримав, а американські варіанти Galaxy S7, S7 Edge, що працюють на точно такому, же процесорі задовольняється лише aptX. Прикро, так як у мене саме такий SGS7.

висновок

Однак, незважаючи на відносно повільне впровадження нових технологій і методів обробки звуку в сегменті бездротового аудіо, процес йде, що не може не радувати. І якщо раніше локомотивом бездротового аудіо була, по суті тільки компанія SonyEricsson, то сьогодні виробники, нарешті оцінивши перспективність даного напрямку, почали активно випускати на ринок бездротові аудіо-пристрої.

Як би не опиралися прихильники традиційного методу підключення, дні проведення полічені. Згодом, все більше число бездротових гаджетів буде оснащуватися підтримкою aptxHD, з'являться нові технології і алгоритми, а значить, можливо нам вдасться повністю відмовитися від проводів, не втративши при цьому в якості звуку.

Провід або Bluetooth?
Провід або Bluetooth?
Причина?
Що ж дає aptX?
Що це нам дає?
Як же отримати цю «вундервафлю» в свої руки, або вірніше вуха?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация