Бог Рід. Символ бога Рода, бог Рід у слов'ян

  1. Бог Рід у слов'ян
  2. Символ бога Рода
  3. Молитва богу Роду
  4. Ім'я бога Рода
  5. Глибинна суть бога Рода

Б ог Рід - бог-прародитель, початкова творча сила, творець світобудови, що існує поза часом і простором. Він породи весь Всесвіт. Все суще в цьому світі є його творіння, з нього те, що сталося і в ньому незмінно перебуває. Він є початкова безпричинно всього сущого. Рід є персоніфікацією різноманіття богів і предків в єдності виявлений. Всеедіной бог Рід виявлений в багатоликих силах світобудови - він єдиний і множинні одночасно. Він і пращур наш, і бог Всевишній. Бог Рід також є уособленням родинних стосунків, не тільки генетичної, а й духовної. Так, Рід виступає як охоронець родинних зв'язків. Бог Рід являє собою єднання двох протилежностей, іпостассю світлої якого є Білобог, що являє собою сили світла і творчій енергії, проникаючої і оживляє все суще, а темна іпостась Рода - Чорнобог, бог царства тьми і руйнівних сил природи, котрі не є уособленням сил зла, а необхідною дією очищення, що передують новий акт творіння світобудови.

Бог Рід у слов'ян

Слов'янський бог Рід шанувався нашими предками здавна. Про єдиного бога, шанованому слов'янами, писали багато літописці старовини. Так, німецький хроніст Гельмольд в своїх «Слов'янських хроніках» також згадує про вірування слов'ян в єдиного бога. Те і був Рід Всевишній, покровитель усієї світобудови, а всі боги в різноманітті є лише прояви єдиної божественної суті в різних аспектах.

Як з'явився бог Рід? Згідно міфології, спочатку Рід перебував всередині вселенського яйця - уособлення космічного світобудови. Створене вселенське буття складається з трьох світів: Прав - світ світлих богів, місцеперебування дітей бога Рода, Яв - земний матеріальний проявлений світ, нав - підземне царство пітьми, незримий світ безплотних духів. Світи ці не існує в поділі, все в єдності перебуває, так і світи ці пронизують один одного.

Диханням своїм бог Рід закликав богиню любові Ладу - на землі явлену як матір Сва, літаючу по світу птицю і вісницю волі початкового бога Рода.

Його помічниці: богині Мокоша, Доля та Недоля - пряхи доль, доля в житті людини по благих справ і заслугам Частка відміряє, а по егоїстичним і неправедним вчинкам - Недоля.

Перший син Рода, Сварог 1 , Що продовжив великий акт творіння світобудови. Для упорядкування початкового простору бог Рід створив його, у божественній кузні якого була створена система світобудови, встановлені закони світопорядку, слідуючи яким все суще перебуває в трьох світах.

Богинями-творцями, Рожаницами, крім Макоші, є також: Лада, яка суть батько всіх світлих богів-Сварожичей і людей; і Леля, що породила беЗтелесних духів.

богиня Лада

Бог Рід суть старший наймудріший наставник богів, які і верховодять в світах Прави, Яви і Нави. Всі його діти, внуки, правнуки - по суті, прояви його божественної суті, певних якостей буття. Так, все боги російського ведичного пантеону є різні прояви бога Рода, бо він і є все суще. Все перебуває в ньому і невіддільне від нього.

Символ бога Рода

Символічними зображеннями бога Рода є і світове дерево - Дуб, і руна Белобога, і камінь Алатир. А в сучасному обереговимі творчості символ Рода представлений як чотирипроменеві зірка, з загнутими округлими кінцями променів, що обертається посолонь (за годинниковою стрілкою) - прояв чоловічої енергії Рода-творця, протисолонь - жіночої. Чоловічим ликом бога Рода, проявом його активної енергії є бог Сварог, а жіночим ликом є ​​богиня Лада. Однак важливо не забувати, що сам бог Рід вищий від усякого лику і образу. Так, неможливо уявити зображення, бога Рода відображає, бо оком його побачити неможливо, осягнути суть Вселенського творця можна лише серцем.

Бог не має форми. Те, ніким не створене велич, що не має ні початку, ні кінця, - це бог, який і є чисте Свідомість. Тільки це і слід славити, почитати, цього молитися, бо тільки воно суть все суще

«Йога-Васиштха», глава 6 «Про звільнення»

Зверніться внутрішнім поглядом в глибини своєї свідомості і побачите світлу, чисту суть початкового творіння - це і є велична творча сила - бог Рід.

Атрибутами бога Рода є: птах (качка або гусак), яйце (як уособлення космосу), дерево (Дуб), камінь Алатир (символ непорушності і творення).

Молитва богу Роду

Молитва - це якась сукупність слів, кажуть які, людина, яка звертається до божества, шанує його і підносить йому славу. Чи не поклоняється і не просить, а саме виявляє повагу, як син батькові. Промовляючи молитву, ми створюємо особливі звукові вібрації, співналаштовуючись з якими, ми переймаємося тією потужною божественною енергією, до якої звертаємося. Проте, почитати бога зовсім необов'язково словами, досить звернутися в глибини своєї свідомості, адже саме там і знаходиться божественна сила, але для цього необхідно вміти володіти своїм розумом, бо процес цей повинен бути усвідомленим і керованим.

Якщо хтось не здатний молитися Богу без форми, нехай молиться формі - це призведе до обмежених результатів, тоді як звернення до Бога поза розумових концепцій щодо його форми та способу призводить до безкінечності блаженства. При молитві основне, що необхідно використовувати, - це мудрість, самоконтроль і сприйняття вищого «Я» в усіх істотах

«Йога-Васиштха», глава 6 «Про звільнення»

Існують різні варіанти молитов богам. Можна створити свою молитву-звернення, головне, щоб це було від душі, з щирою любов'ю і намірами добра.

Іменами різними вшановують Всевишнього бога-прабатька світобудови. Відобразимо деякі з них:

  1. Вічний (по суті, той, який перебуває вічно);
  2. Всеблагий (благо приносить дітям своїм у всіх світах);
  3. Всебог (бог богів);
  4. Всевишній (батько всіх Богів);
  5. Вседержитель (підтримує весь Всесвіт, їм створене);
  6. Вселікій (все суще у Всесвіті виявлено ликами його);
  7. Всеотец, або Прародитель (батько всього сущого);
  8. Всюдисущий (перебуває в усьому сущому);
  9. Початковий (він витік світобудови, початок всіх початків);
  10. Незбагненний (він той, кого ні розумом, ні почуттями осягнути неможливо).

Так чи інакше, вважається, що найсильніші звукові вібрації створюють мантри, вимовлені на древневедіческом священному мовою санскриті. Мантра (санскр. मन्त्र) - від слова «манас» ( 'розум') і «тра» ( 'очищення'). Вимовляння мантр призводить в резонанс з вищої божественної енергією, але для того необхідно також правильно вимовляти їх.

Універсальної мантрою, яка уособлювала Всевишнього бога-прабатьків, є мантра «ОМ». Цією мантрою ми почитаємо сили вселенського творення, наводимо свідомість в стан єднання з усім сущим, виявленим у Всесвіті силами бога-творця Рода.

Ім'я бога Рода

Ім'я бога Рода є коренем багатьох слів російської мови, як то: батьківщини, природи, породило, рідних, родичів, батьків, народу, те саме що (зроду, як нащадки), криниця, народити, зародок, зріднилися, родючості, родовід, урожай, народження, родима, жито (також походить від слова «народити»), бродяг (відповідно до словника Даля - Непомнящий спорідненості, блукач, що бродить далеко від рідного дому, на чужині), місто (обгороджене поселення), як нащадки (нині вживається в ня значенні, проте спочатку це слово означало дітей, потомство, покоління), урод 2 (Від слова «вродити 3 »(Той же, що і народити), також вважається, що негативне забарвлення слово набуло пізніше, але вихідний сенс був вкладений такий: це той, хто« у роду », інакше кажучи, відкриття утроби дитя) і т. Д. Також всі слова , з кореня «рід» вийшли, але зазнали трансформацію в часі і в зв'язку з диференціацією мов різних народів, можуть трохи відрізнятися, зважаючи на чергування в корені приголосних і голосних букв 4 . До речі, на санскриті слово «rod-as» має значення 'небо і земля в єдності'.

Глибинна суть бога Рода

Вшанування тому Свідомості, яке суть
джерело тимчасового поділу на
знає, знання і знане,
спостерігача, спостереження і спостережуване,
Привітання того океану блаженства, яке
є життя у всіх істот, чиє щастя відбувається
з бризок цього безмірного океану

«Йога-Васиштха», мантра Васиштхи

Бог Рід, по суті, є єдине вічне сяюче ціле, його світло ніколи не припинявся, це початкове безпричинно свідомість, безкінечності, чисте і неподільне, проявившее космічний простір із закладеним в ньому потенціалом всіх форм життя, які виникають в обмеженому індивідуальній свідомості, як би відокремленому від джерела, і в той же час, незмінно що перебуває в ньому. Процес творення Всесвіту відбувається силою творчої думки, властивої космічного свідомості. Цією Вселенської силою думки створюється все суще в світі, в різних формах прояву. Так, свідомість сама творить себе як предмет усвідомлення і стає усвідомленим у вигляді індивідуальних душ з обмеженими сознаниями, які ідентифікують себе окремо від єдиного цілого - джерела буття.

Проявилася здатність до розрізнення, що сформувалася подвійність сприйняття призводить до виникнення безкінечності форм, які постійно з'являються і зникаючих. Так спочатку Вселенським свідомістю були створені п'ять елементів матеріального світу - вони, по суті, є насінням, з якого виростає древо світу. Всі ці елементи в різних комбінаціях створюють різноманітний світ форм, але вони суть прояву сили Єдиного космічної свідомості, а не окремі прояви буття. Бажання до пізнання самого себе спричинило до дії силу творить думки, що створила все безкінечності світи Всесвіту. Ця Всесвіт існує в бога як його ідея.

У первісному причинному океані, пітьмі кромішній, інертному просторі, виникла іскра животворящим - то бог Рід, дух верховний, Параматма (санскр. परमात्मा), що містить в собі весь Всесвіт, який силою думки породив Всесвіт. Згідно древнім ведичним писанням, в первісному космічному Розум виник намір відчути звук, і він породив простір, ефір, за допомогою якого звук може поширитися; коли у нього з'явився намір відчути дотик, - виник повітря; бажання бачити сприяло прояву вогню, джерела світла; а намір відчути смак привело до появи води; бажання відчути запах проявило землю, що володіє цією якістю. Так, лише від бажання, первинного наміру, відбулося творіння.

Сказання про те, як з'явився наш світ

Які були початкові творіння бога-прабатька?

Сонце явлено було з особи Рода небесного,
Прабатька і Праотця.
Місяць ясний - з грудей його.
Зірки часті - з очей його світлих.
Зорі світлі - з брів його.
Ночі темні - так з дум його.
Вітри буйні - з дихання.
Дощ, і сніг, і град - з сльози його.
Громом з блискавкою - голос став його

«Пісні птиці Гамаюн», клубок перший

Спочатку бог Рід перебував у вселенському яйці, воно поступово зростало і набирало сили, коли прийшов час створити проявлений світ, народилася Любов, бог Рід сповнився любові до всього світобудови. Була виявлена ​​Вселенська сила Любові - завдяки їй розколов бог космічне яйце, і з нього з'явилися води небесні і тверді земні, світло і темрява, сонце і місяць. Першим творінням божественним була богиня любові Лада-матінка, народжена вона була диханням бога Рода. Вдихнув силу могутню в Сварога небесного, в чотирьох ликах проявленого, щоб ніщо не сховалося у Всесвіті від погляду його.

Світове древо богом Родом створене, - дуб найбільший, корінням в світі темряви перебуває, стволом - в світі Яви, кроною - в світі світлої Прави. Син бога Рода Сварог підняв небеса - Сваргу, який шлях сонця - Сурье небесному - проклав, щоб мчала його златозоревая сяюча колісниця по небу, так зміну днів і ночей встановлювала. Сварог створив Землю-матінку, мати Сиру-Землю - годувальницю. На Ріпейскіх горах бел-горючий камінь Алатир Сварогом був знайдений, кинув його він в синє море, спінилося воно і закипіло, і явило сушу-землю. Змій Юша тримає її на собі. У Землі народилася богиня Макошь, нитки життя прядущая, що являє жіночою іпостассю творить сили бога Рода. Помічниці її - Частка і Недоля - у справах свершённим визначають і призначають в життя віхи основні. Так відбулося перше творіння в нашому Всесвіті неосяжної.

Не забуваємо, що антропоморфізірованним образи богів були дані для зручності сприйняття, тому не варто розуміти буквально, як бог виглядає, якими атрибутами володіє, яким ім'ям позначений, яким характером відомий, все це, по суті, алегорії та метафори, але не більше. А боги - це сили світобудови. Бог Рід виявлений різними аспектами своєї божественної суті в багатьох ликах богів - дітей його - єдиних з ним і невіддільних від нього, споконвічного джерела.

космогонічні міфологеми

Бог Рід суть витік, творчою силою думки якого стався акт творіння всього світобудови. Він породив початкову вібрацію в космічному океані енергії, яка перебувала в пасивної інерції. Ця вібрація викликала коливання струмів життя Всесвіту. Цей світ був породжений внаслідок наміри, бажання, і з припиненням оних він припинить своє існування. Причина, яка спонукала до створення світу, стане причиною його зникнення. Але ніщо не зникне як таке, так як, по суті, ніщо і не з'являлося, все одвічно перебувало в космічному свідомості.

Космогонічний сюжет створення світобудови ґрунтується на аналогії з появою на світ людини. Космічне яйце і насіння життя в ньому - втілюється творить початок ... Очевидно, процес творення життя як на макрокосмічних рівні, так і відбитий в Мікрокосмічній прояві, по суті, ідентичний.

Звернемо увагу на цей космогонічний архетип - світове космічне яйце. Цей образ фігурує в міфологіях багатьох народів в частині опису створення Всесвіту. У древніх ведичних астрономічних трактатах є опис золотого яйця творця Всесвіту Брахми, і наведені його розміри (4 тис. Світлових років). Первісна форма владики творіння Праджапаті - «хіраньягарбха» (हिरण्यगर्भ) на санскриті означає 'золотий зародок', який перебуває в космічних водах світобудови, з яких і буде явлена ​​Всесвіт.

Казки та билини - джерело знань і мудрості предків

За переказами відомо нам, що спочатку була лише всюдисущий Матір Тьма, і було в утробі оной золоте яйце, з якого вийшов бог Рід, і тоді все суще проявилося в нашому світі.

Смислові паралелі можна в даному випадку провести до казок, зокрема «Казка про курочку Рябу». Яйце золоте передає символ світобудови. Ніхто не міг розбити золоте яйце, що знесла курочка Ряба, - ні старий, ні стара, - лише мишка, що махнувши хвостиком, яйце впустила, і воно розбилося. Але курочка обіцяє знести інше яйце, що не золоте, а просте ...

Розберемо аналогії. Чумацький шлях 5 , Створеного Макошью, також іменується як «мишача стежка». Макошь, богиня-прародителька, єдина в двох ликах: світлому, як животворящим творча сила, і темному, як Мара - богиня смерті, руйнування. Так, Макошь проявляє світ з себе і вбирає його в своє лоно в кінці циклу існування Всесвіту. По суті, вона і представлена ​​в казці як миша, що хвостом своїм розбиває яйце, значить, руйнує світобудову в кінці епохи існування оного. Вона ж символічно проявлена ​​в образі птаха, який зносить яйце - виробляє акт творіння світобудови. Волею сил божественних відбуваються зміни епох у Всесвіті. Те розповідається в казці як дія щодо припинення циклу творіння і початку нового. Макошь в образі курочки Ряби обіцяє знести інше яйце, вже не золоте, а просте - на зміну однієї епохи приходить наступна ... Таким чином, в казці ми знаходимо прихований сенс акту вселенського творіння, по суті, спрощене опис основного космогонічного міфу.

PS На закінчення не буде зайвим згадати, що народ живий доти, доки жива його історія і рідна мова. Навіть якщо загублені або знищені літописні джерела, історію дбайливо зберігають міфологія, казки, билини. Рідну російську мову в кожному слові містить ключі до знань і мудрості Рода нашого, збережені образи, здатні оживити в пам'яті нашої таємне знання про витоки наших. Народний фольклор містить в закодованої формі знання і мудрість предків, історію рідної землі зі стародавніх часів, що передається з покоління в покоління і є справжнісіньким спадщиною часів, що зберіг традиції предків і історичні відомості про реальні події далекого минулого. Найцінніші пам'ятки російської культури, будь то оповіді (казка - то, що було сказано), билини (билини - то, що було) є спадщиною Рода нашого, воно на мові символів і образів дійшло до нас, нам лише залишилося вірно витлумачити істинний сенс, сокрытый в нём, и оБОГатить своё мировосприятие.

Живіть по совісті і в злагоді з природою! На благо всіх живих істот!

Б ог Рід - бог-прародитель, початкова творча сила, творець світобудови, що існує поза часом і простором

Як з'явився бог Рід?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация