Бог Семаргл

Жоден інший бог слов'янського пантеону НЕ викликав між істориками стільки суперечок, скільки Семаргл (Симаргл, Семар'гл). Суперечки ведуться про все - починаючи з його походження і закінчуючи зовнішнім виглядом. Хтось вважає, що за цим ім'ям ховається крилатий пес. Інші вважають, що він є не Бог, а істотою нижчого порядку, на зразок лісовика або водяного. Деякі взагалі стверджують, що Семаргл став результатом помилки при переписуванні древніх рукописів.
Але все-таки, потрібно враховувати той факт, що, згідно з "Повісті временних літ" в Київському пятібожіі, куди були включені найбільш відомі і могутні боги, знайшлося місце і Семаргл. Це дозволяє відкинути версію про те, що він ставився до категорії істот, на кшталт лісовика. Крім того, слов'яни не знали жодного бога, яке існувало у вигляді тварини. Так, перетворюватися в ту чи іншу істоту могли майже всі, а може і все. Але основний їхній вигляд залишається антропоморфних. Тому відлинемо інші версії, розглядаючи в якості основної ту, що наші предки дійсно знали Семаргла, причому у вигляді могутнього бога. Втім, не виключено, що він міг перетворюватися в крилатого пса, подібно до того, як Велес міг перетворюватися на ведмедя або туру.
На жаль, єдине, що дійшло до нас з глибини століть порівняно достовірно - це ім'я Семаргла. Рід його занять, на жаль, повністю загублений. Навіть в казках, приказках, змовах і піснях не залишилося рядків, більш-менш точно вказують на те, за що наші предки настільки високо шанували цього бога. Тому перерахуємо лише найбільш ймовірні версії.
За однією з них, саме Семаргл є хранителем насіння. Завдяки йому вони можуть пережити під снігом найсуворішу зиму, щоб по весні, як тільки сніг зійде і земля прогріється, зійти, покрити поля зеленим килимом, забезпечуючи кормом всю худобу і диких тварин, від яких безпосередньо залежить життя всього людства.
За іншою версією Семаргл виступає в ролі бога вогню. Існує навіть теорія, що Семаргл народився з іскор, коли коваль Сварог ударив молотом про Алатир камінь. Втім, це не привід вписувати цього бога в ряди Сварожичей, як нерідко роблять багато.
Нарешті, деякі історики проводять пряму паралель між Семарглом і Меркурієм. Семаргл жила не на небі, як інші боги, а серед людей. Таким чином він міг спілкуватися з нашими предками, передаючи їм волю богів, а також попереджати про будь-яких небезпек. Звичайно, це серйозний привід для того, щоб високо шанувати могутнього бога і вписати в ряди найважливіших для наших предків. На жаль, на тлі такої близькості з простими людьми особливо дивним здається той факт, що в примовках, казках і змовах абсолютно не зустрічається його ім'я.
Інше трактування Слов'янського бога Семаргла.
Бог Семаргл - Воїн-Сварожич, Бог Вогню, Небесний гонець, Охоронець Землі Руської. Семаргл був викликаний до життя ударом магічного молота Сварога об камінь Алатир.

Божественні іскри розгорілися гарячим полум'ям, в якому було видно вогненний Бог Семаргл. Він з'явився верхи на золотогривий коні блискучою срібною масті. Запеклі язики полум'я огорталися густими клубами диму. Саме густий дим з тих пір став його прапором.

Там, де Бог Семаргл проїжджав на своєму коні, залишалася випалена земля. сила Семаргла настільки величезна, що не всякий з Богів ризикне з ним боротися. Однак, частіше Семаргл виглядав спокійно, тихо і мирно. І тільки в битві з ворогами він перевтілювався і ставав настільки страшний і небезпечний, що ворог без роздумів вважав за краще ганебну втечу з поля бою, ніж зустріч з нестримною люттю і силою Семаргла.

Семаргл, з вогненним мечем в руках, постійно стоїть на сторожі землі Руської. З'являється він і в образі крилатого пса. Ніхто не може пройти повз нього непоміченим.

Бог Семаргл є одним з прабатьків людства. Чоловік і жінка виникли з Вогню-Любові, що розгорівся між двома паличками.

Дружина Семаргла красуня Купальниця цілий рік чекає на побачення свого дорогого чоловіка. У день осіннього рівнодення Семаргл покидає свій пост і поспішає в палкі обійми Купальниці, а рівно через дев'ять місяців у Них з'являються діти - Купала і Кострома.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация