Бог любові

  1. Бог любові в римській міфології
  2. Бог любові у слов'ян
  3. Бог любові в Індії

Любов супроводжує людину протягом усього життя, починаючи зі створення світу. У кожного народу в давнину був свій бог, який відповідає за це почуття. Їм поклонялися, приносили жертви і просили допомоги в пошуках другої половинки. У кожного бога любові свої характеристики і особливості.

Бог любові в римській міфології

Найбільш відомий для сучасної людини Бог - Купідон або Амур . Він уособлював собою невідворотність любові і пристрасті. У латинській мові ім'я цього бога перекладається як «прагнення». Є кілька варіантів його появи. Відповідно до одного з них Купідон доводиться сином Венері і Вулкану. Інший варіант - з'явився цей бог з дорогоцінного яйця. Римського Бога любові найчастіше зображали дитиною або юнаків з золотим волоссям. Завдяки крил Амур міг з'являтися в будь-якому місці. Незмінний атрибут - цибуля з золотими стрілами. З їх допомогою він не тільки посилав любов, але і муки для тих, хто ігнорує почуття і є безпристрасним. Є також інформація, що стріли не тільки давали, але і вбивали любов. Часто Купідона зображували з зав'язаними очима, що вказувало на випадковість вибору.

На сьогоднішній день існує багато різних варіантів зображення Амура:

  1. З палаючим серцем в руках - це символ любові.
  2. Прикриває палаючий факел - це означає, що якщо зневажливо ставитися до любові, то вона може зникнути.
  3. Б'є по серцю в ковадлі - це знак, що варто стримати свій запал і направити серцеві пориви в добру русло.
  4. З зав'язаним ротом - це символ стриманості, оскільки любов повинна бути німий, але не сліпий.

Зображення Амура використовуються для прикраси різних предметів практично в будь-якому магазині аксесуарів можна купити його статуетку. Багато хто вірить, що такі предмети привертають любов.

Бог любові у слов'ян

За почуття, красу і щастя у слов'ян відповідала богиня Лада, яка в різних джерелах є або дружиною Сварога, або його донькою. Для людей в той час вона була ідеалом жіночого начала. Зображували Ладу молодою жінкою, одягненою в наряди з листя. Часто зустріти її можна з зеленими волоссям. Слов'янська богиня любові завжди в гарному настрої і випромінює тепло, і доброту. На відміну від богів інших народів Лада не мала відношення до плотських утіх. Її вважали покровителькою незаміжніх жінок. Її металом є золото, а каменем - смарагд. У Росії в Сизрані є місце сили, пов'язане з Ладою. Люди вірять, що якщо там побувати, то можна налагодити особисте життя. Це місце сили допомагає в зачатті.

Є у цієї богині любові і символ - «Зірка Лади». Слов'яни вважали, що це виключно жіночий оберіг. Своїм власницям він допомагає врівноважити енергетику, стати більш розважливою і доброю. Важливо, що працює амулет тільки у жінок, які щиро вірять і шанують мудрість предків. Деякі сучасні вчені стверджують, що Лада - вигаданий образ, який виник через неправильний переклад.

Бог любові в Індії

Поклонялися індуси Камі або Камадева. Зображували його як юнака зі шкірою незвичайного кольору. В руках у нього лук, зроблений з цукрового очерету, а тятива - медоносні бджоли. Стріли - запашні квіти, які викликають у людини пристрасть, любов і бажання. Ще один атрибут - прапор із зображенням дельфіна. Бог любові в індуїзмі Кама пересувався на папугу, у якого червоний дзьоб і зелені пір'я. Вибір квітів невипадковий, оскільки червоний - любов і пристрасть, а зелений - народжуваність і воскресіння. Дружиною Ками є спокуслива німфа. Є легенда, що Шива спопелив Каму через те, що той випустив в нього стрілу, щоб викликати любов до Парваті. Згодом його дружині вдалося умовити Шиву відродити бога любові, правда, в іншому тілі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация