Бог сонця Ра | Древній Єгипет: Стародавній Єгипет

Ра (Ре), в міфах стародавнього Єгипту - бог сонця, вважається прабатьком і царем усіх богів Ра (Ре), в міфах стародавнього Єгипту - бог сонця, вважається прабатьком і царем усіх богів. Його зображували як фараона і асимілювали богу Амону. Очі бога Ра - це найбільш значимий і дуже поширений символ у давньоєгипетському мистецтві. Вони жили своїм самостійним життям і дивилися звідусіль - з бортів човнів, саркофагів, зі стел, амулетів і одягу.

Праве палаюче Око Ра представляло собою божественного змія Урея, який міг розігнати ворогів. Ліве Око Зцілення приписували богу - соколу Гору і поєднувалося з лікарським мистецтвом. У незліченних легендах і міфах стародавнього Єгипту Око Ра є головним персонажем і виступає як в ролі предмета, так і живого героя, який творить чудеса і немислимі речі.

Наприклад, згідно з міфом про покарання, Ра, що створив всесвіт і населив її богами і людьми, відчув бунт з їхнього боку і вирішив покарати бунтівників. Для цього він кинув в них своє Око в формі дочки богині Хатор-Сехмет.

За іншою легендою свою Правое Око у вигляді Урея Ра віддав богині веселощів і радості Басті, щоб вона захистила його Апопа, злого змія і головного ворога Ра.

Ще в одному міфі богиня Тефнут (вона ж Хатор і Сехмет), яка з'явилася з Ока Ра, образилася на бога і, ставши левицею, пішла в пустелю.

Сенс такого ототожнення Ока Ра з різноманітними образами так і залишається неясним.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация