Богатир Ілля Муромець мав реальний прототип

З ім'ям Іллі Муромця в давньоруських літописах пов'язані 14 з 53 унікальних сюжетів

З ім'ям Іллі Муромця в давньоруських літописах пов'язані 14 з 53 унікальних сюжетів. Кожен такий сюжет має безліч варіацій і переказів. Але практично всі версії мають загальне - походження і чудесне зцілення, бій із Солов'єм-розбійником.
Вчені припускають, що прототипом билинного Іллі став святий Ілля Києво-Печерський, мощі якого спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври серед 69 святих угодників. Саме ці мощі були обстежені і дали наступні результати для істориків.

Саме ці мощі були обстежені і дали наступні результати для істориків

Ілля Муромець (реконструкція С.Нікітіна)

1. Зцілення каліки перехожі

Перша частина життя Іллі виглядає у всіх билинах однаково. Він був сильним чоловіком, але провів 33 роки практично в повній нерухомості, не було у нього сили ні в руках, ні в ногах. Але ось одного разу будинок Іллі відвідали «каліки перехожі», які повністю чоловіка зцілили і відіслали на службу княжу.
Виявилося, що останки святого Іллі дійсно належали високому чоловікові 177 см росту. В ті часи 160-165 вважалися нормальними для чоловіків. Крім того кістки мали розвинені бугристости, що свідчило про добре розвиненою м'язової системи господаря.
Вчені провели рентгенологічне обстеження мощей і знайшли ознаки акромегалії. Це захворювання характеризується непропорційним зростанням кісток і внутрішніх органів. Для хворих на це захворювання звичайним є наявність великих кінцівок, великої голови, широких плечей. Крім того, виявилося, що святий страждав спондилоартрозом, ця хвороба могла ускладнювати руху. А вилікувати її міг би хороший мануальний терапевт шляхом вправляння на місце хребців. Так що проходять цілителі дійсно могли повернути Іллі рухливість.

2. Ілля і Соловей-розбійник

Це другий обов'язковий сюжет різних версій билин про богатиря Іллю Муромця. Кажуть, що першим завданням Іллі після прибуття до двору київського князя Мстислава стало звільнення прямого торгового шляху в місто. У той історичний період (близько 1168 роки) торгові каравани постійно грабували половці. Соловей, швидше за все, був розбійником, «сиділи» на дорозі, ім'я своє розбійник отримав за таланти до свисту. Муромця вдалося перемогти Солов'я, тим самим звільнивши пряму дорогу. Цей подвиг мав дійсно колосальний економічний ефект. З ім'ям Іллі Муромця нерозривно пов'язані історії ще про двох богатирів - Альошу Поповича та Добриня Микитич, а також набір подвигів по боротьбі з Диким Полем, Змієм Гориничем і т.д. Ці сюжети стали основою сучасних російських мультфільмів. Тепер з пригодами Іллі Муромця, Альоші Поповича та Добрині Микитовича онлайн можна познайомиться у вільній інтерпретації.

Тепер з пригодами Іллі Муромця, Альоші Поповича та   Добрині Микитовича онлайн   можна познайомиться у вільній інтерпретації

3. Загибель Іллі Муромця

У билинах кінець життя Муромця практично не відображений. Судячи з історичними даними та даними обстеження в монастир Ілля пішов вже в солідному (для свого часу) віці 40-55 років. Причиною, можливо, стало поранення. Судячи з монастирським записів, в ченців святий пробув недовго. Передбачається, що загинув Ілля в 1204 році захищаючи монастир від половців, союзників Рюрика Ростиславича брало Київ. У останків виявлені поранення лівого боку грудної клітини, які привели до миттєвої смерті.
І адже богатирі продовжували народжуватися і пізніше! Тільки про деяких з них докладніше можна дізнатися в пості Великі борці


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация