Богатирі не догодили Києву: билинні захисники землі російської під забороною

Російські богатирі під забороною на Україні. Заборона торкнулася саме двох книг: «Ілля Муромець і Соловей-розбійник: казки про російських богатирів» і «Богатирські російські казки» Російські богатирі під забороною на Україні

Фото: Антон Новодережкіна / ТАСС

На Україні заборонили продаж казок про російських богатирів. Таке рішення прийняв Національний комітет по телебаченню і радіомовленню.

Заборона торкнулася двох книг: «Ілля Муромець і Соловей-розбійник: казки про російських богатирів» і «Богатирські російські казки». Рішення було прийнято за пропозицією експертної ради при Держкомтелерадіо України, який відбирає видані в Росії книги і дає рекомендації щодо їх ввезення в країну.

Як повідомляє українське видання «Вести», заборона пов'язана з тим, що книги були видані в Росії. А співрозмовник газети «Коммерсант» в українському уряді підкреслив, що Київ нічого не має проти самих билинних персонажів, в тому числі Іллі Муромця. «Книги про нього публікують українські видавництва, і немає необхідності ввозити їх з Росії», - підкреслив він.

Business FM вирішила з'ясувати, чи є в продажу в київських магазинах книги про билинних богатирів. З 11 магазинів «Ілля Муромець і Соловей-розбійник» виявився тільки в одному, причому російського видання:

- Є «Ілля Муромець і Соловей-розбійник».
- Чудово. А скільки коштує?
- 80 гривень 48 копійок.
- Ага, і, якщо можна, чиє видання?
- Росія. «Стрекоза». Так, Москва, «Стрекоза». Художник - Лебедєв. Ось кольорові картинки. Ну, загалом, книжечка з кольоровими картинками.

У магазині «Читайка» на проспекті Степана Бандери нам запропонували натомість «Іллі Муромця» книгу про козаків. Кажуть, про російською богатиря давно не чули:

«Про богатирів немає, в основному, про козаків. Давно, десь вже як півроку ».

Виходить, що неправду кажуть, м'яко кажучи, в українському уряді. Книги про російських богатирів поступово зникають з прилавків магазинів. Чому, пояснив заступник директора Центру україністики і білорусистики МДУ Богдан Безпалько.

На початку року чиновники Міністерства оборони України внесли ряд правок до статей української версії «Вікіпедії», зокрема, змінили місце народження Іллі Муромця. Так, батьківщиною богатиря є нібито не село Карачарово, розташована неподалік від Мурома у Володимирській області, а місто Морівськ Чернігівської області, який в давнину називалося Муромском. Ось тільки в українському військовому відомстві забули, що Чернігівська область входила до складу Московського князівства. І Чернігів завжди був російським містом. Тому, де б не народився Ілля Муромець - в Карачарово або Муромський - не має ніякого значення.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

А скільки коштує?
Ага, і, якщо можна, чиє видання?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация