Богемія - земля кельтів

  1. Кельтський торговий шлях: сіль, мед і раби
  2. Куди і чому пішли кельти?

Тршісов, Фото: Dingoa, CC BY 3 Тршісов, Фото: Dingoa, CC BY 3.0 З тих часів до наших днів майже нічого не збереглося. При цьому протягом цілого століття, з середини другого по середину першого століття до н.е., тут знаходився великий місто - центр цих земель. Сюди з'їжджалися торговці і ремісники, шумів ринок. Однак цей стрімко розрісся місто так само раптово і зник.

Між двох невеликих пагорбів, на яких можна розгледіти фрагменти будівель, залишилися сліди споруди, нагадує дамбу штучного озера.

«І так званий північний, і південний акрополів вивчалися археологами з середини 1950-х по середину 1980-х рр., Перш за все, співробітником Національного музею в Празі доктором Брженем. На жаль, до сих пір його відкриття були детально опрацьовані - вчений помер раніше, ніж завершив свої дослідження. З приводу того, що перед нами знаходиться, ми до сих пір точно не можемо сказати, що це - залишки кельтської або більш сучасної культури », - уточнює співробітник Південно-Чеського музею, археолог Ондржей Хвойка.

план Тршісовского оппіда: A - північний акрополь з святілещем, B - південний акрополь, C - східні ворота з висунутими бастіонами, D - подвійні західні ворота, де знаходилося джерело води, Фото: Gortyna, CC BY-SA 4 план Тршісовского оппіда: A - північний акрополь з святілещем, B - південний акрополь, C - східні ворота з висунутими бастіонами, D - подвійні західні ворота, де знаходилося джерело води, Фото: Gortyna, CC BY-SA 4.0 «На північному акрополі можна сьогодні знайти фундамент восьмигранного будови, що служив центральною точкою і зведеного на найвищому місці. Ймовірно, це споруда використовувалася ні з практичною метою, а було святилищем. Однак це ще вимагає підтвердження за допомогою сучасних методів дослідження, які слід зіставити з необробленими матеріалами доктора Брженя ».

Кельтський торговий шлях: сіль, мед і раби

Археолог нагадує, що тут уздовж річки проходила дорога, по якій через Вишебродскій перевал доставлялася сіль з альпійських соляних полів. У зворотному напрямку везли мед і кістка, гнали рабів.

Головний шлях пролягав через всю територію сьогоднішньої Чехії, уздовж Влтави, через такі оппіди кельтів як Невезіце, Гразани, заздрість і далі в передгір'я Крушних гір, а потім в німецькі землі. Чому ж Тршісовскій оппід існував такий короткий період? І чому раптово зник?

Тршісов, Фото: Gortyna, CC BY-SA 4 Тршісов, Фото: Gortyna, CC BY-SA 4.0 «Це - питання, пов'язане зі зникненням всієї кельтської цивілізації в Центральній Європі. Ми точно знаємо, що кельти жили тут, їх культура переживала розквіт, проте несподівано в середині I століття до н.е. відбувається колапс. Що його викликало? Факторів могло бути кілька. Ми практично ніде не виявляємо сліди якогось насильства, нападу, захоплення, спалення, руйнування. На прикладі Тршісовского оппіда та інших міст-фортець ми бачимо, що люди пішли звідти, по суті, з власної волі. Другий важливий пункт - ці місця, безумовно, залишили не всі кельти. Пішли мешканці оппідов, які приблизно в один і той же час спорожніли. А мешканці великих поселень, в основному, залишилися, поступово змішуючись з прийшли сюди німецькими племенами », - розповідає археолог.

Куди і чому пішли кельти?

Як правило, вчені пояснюють догляд кельтів тим, що їх видавили давні германці - маркомани. Можливо, кельти перемістилися в напрямку сьогоднішньої Франції або навіть перебралися до Британії. Інші дослідження говорять про те, що істотна частина кельтів, навпаки, мігрувала на територію сучасної Словаччини, де з'явився оппід Братислава. Близько 50 р н.е. багато з них полягли в боях з даками, якими був перед цар Дакії Беребіста.

На території сучасної Чехії кельти провели близько півтисячі років. У VI-V ст. до н.е. в Західну Чехію і Баварію прийшли племена, що увійшли в історію під ім'ям бойі. На латинській мові їх земля іменувалася Boiohaemum - «материнський будинок бойїв», що і дало назву країні - Богемія. Тут вони будували свої оппіди - десятки гектарів обгородженій території, на якій знаходилися садиби, резиденції знаті, культові споруди.

Чому ж Тршісовскій оппід існував такий короткий період?
І чому раптово зник?
Що його викликало?
Куди і чому пішли кельти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация