боги Єгипту

Жителі Давнього Єгипту відрізнялися своїм особливим ставленням до релігії

Жителі Давнього Єгипту відрізнялися своїм особливим ставленням до релігії. Вони насторожено ставилися до різних природних явищ і вірили, що це справа рук якихось надприродних істот. В результаті люди задумалися над створенням образів богів, щоб пояснювати собі природні катаклізми. Сам же Стародавній Єгипет наповнений безліччю цікавих фактів про богів, пов'язаних з його релігійної складової.

На початку свого становлення релігія Єгипту, як і багато інших молодих релігії, носила анімістичний характер. Це означає, що будь-яка тварина, рослини і навіть предмети побуту були місцем розміщення духів. Навіть в даний час такий анімістичний підхід має місце бути в сучасному суспільстві країни. Наприклад, бог смерті Анубіс зображався у єгиптян як людина з головою шакала. Пов'язано це з тим, що в місцях поховання померлих, саме цих тварин бачили найчастіше.

Ще один цікавий бог був в Єгипті, з головою крокодила, і називали його Себека. Він належав до числа тих богів, які досить довго існували в свідомості людей. Він був хранителем водних шляхів. Як будь-який крокодил, він любив м'ясо і активно його поїдав. Деякі храми, щоб висловити цього богу свою повагу, обладнали басейни, в яких тримали живих крокодилів.

В цілому в Стародавньому Єгипті було близько 2000 різних богів, але більша частина з них була поширена в якомусь конкретному районі, а в іншій місцевості про них нічого не знали.

Ще один цікавий і маловідомий факт полягає в тому, що в релігії стародавнього Єгипту було кілька напрямків, подібно християнству, в якому є католики, християни і протестанти. На думку представників, кожного з наявних напрямків релігії, їх школа була важливіше інших.

Однією з найцікавіших історій про староєгипетських богів є міф про бога сонця Ра. Вважалося, що кожен день, з настанням темряви богиня неба Нут його з'їдала, а зі сходом сонця він воскресав. Нут зображувалася на картинках в довгій сукні, усипаному зірками. Серед давньогрецьких богів і богинь часто зустрічалися родичі.

Особливе ставлення у жерців було до чистоти свого тіла, за день вони вмивалися по 4 рази, пояснюючи це тим, що вони спілкуються з богами і робити це будучи брудним, ніяк не можна.

Релігія Давнього Єгипту, по праву, вважається однією з найстаріших і довгострокових, її вік становить приблизно 3000 років. Для порівняння, християнство існує 2000 років.

З приходом до влади нового фараона, завжди змінювалася і фігура головного божества, про це робилося публічну заяву. Єгиптяни сприймали цю інформацію як даність, без зайвих суперечок і питань. Саме така здатність, бути єдиним суспільством у всіх напрямках, відрізняла народ Єгипту від жителів інших країн.

За малюнками стародавніх єгиптян можна побачити, що богів вони зображували у вигляді людини з головою тварини. Такими зображеннями також часто представляли царів.

У зображеннях богів Стародавнього Єгипту часто використовувався якийсь таємничий символ, який називали Анкх. Він представлявся у вигляді хреста з петлею, його називали ключем життя і символом вічності і незмінності.

На перший погляд, на зображеннях древніх богів неможливо було розрізнити чоловік це чи жінка, але художники завжди дотримувалися одного простого правила: чоловіки зображувалися з червонувато-коричневою шкірою, а жінки - з жовтою. Робилося це для того, щоб продемонструвати людям їх самітницьке життя.

Мало кому відомий бог Біс, який виділявся серед інших богів Єгипту своєю веселою вдачею і надзвичайною жвавістю. Він був покровителем немовлят і матерів, охороняв сімейне вогнище і захищав сон, допомагаючи справитися з нічними кошмарами і укусами скорпіонів.

У житті жителів Стародавнього Єгипту були присутні не тільки боги, але і демони, які також займали певне місце в системі вірування давніх єгиптян. Їх сила була більше сили людей, але менше, ніж сила богів. Демонів відрізняв той факт, що вони були безсмертні і мали здатність перебувати одночасно в декількох місцях.

У Стародавньому Єгипті дуже любили носити амулети і вірили в їх силу і можливості. За формою вони схожі були на жуків скарабеїв і служили для господарів деяким захистом від негативного впливу ззовні. Не можна не згадати дуже цікавий союз між богом сухого повітря і сонячного світла з богинею дощу, і вологи.

Вважалося, що фараони грають роль посередників між богами і простими людьми. Їх місія полягала в збереженні тонкого балансу у відносинах з богами. На думку місцевих жителів, фараони не вмирали, а ставали богами.

Богиня Баст була жінкою з головою кішки. Прихильники її навчань відрізнялися настільки сильним шануванням кішок, що після смерті вони їх муміфікували. В ході проведення розкопок біля храму богині Баст було знайдено дуже велике поховання муміфікованих тварин.

Релігійна сторона Стародавнього Єгипту носила в основному елітарний характер. Відвідування храмів дозволялося тільки деяким категоріям громадян, як жерці, священики і деякі представники їх сімей. Відвідувати храм міг і сам фараон. Що стосується всіх інших людей, то вони далі воріт не проходили.

Важливість бога Геба не робила з нього культу, як це відбувалося з іншими богами. Так, наприклад, богу Землі, точніше його сміху, приписували землетрусу. Єгиптяни займалися зведенням статуй і робили це постійно. Їх особливе ставлення до них відомо було в усьому світі. Омиваючи статуї Лотосової водою і змащуючи різними маслами, вони виявляли статуї бога свою повагу. Іноді на статуї одягали ювелірні прикраси і навіть робили макіяж.

Чи не до всіх богам єгиптяни ставилися однаково добре. Наприклад, бог хаосу Сет викликав у жителів ненависть, на збережених зображеннях у нього також голова тварини, але якого так і не вийшло розпізнати.

Що стосується магічної сторони життя стародавніх єгиптян, то вони вірили в надприродне. А в якості захисту вони носили амулети із зображенням «Ока Гора». Вважалося, що він не тільки забезпечує захист його власнику від впливу магії, але і здатний на зцілення і воскресіння людини.

No related links found No related links found

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация