Боги греків - Гіпермаркет знань

Гіпермаркет знань >> Історія >> Історія 5 клас >> Історія: Боги греків


28. Боги греків

1. Як греки уявляли богів.

'' Древні греки вірили, що поруч з ними знаходяться різні надприродні істоти. Їх було дуже багато. У кожній річці живе своя німфа. У кожного лісу, гори і джерела також є свій покровитель.

Головні боги, як вважали греки, жили на Олімпі, тому їх називали Олімпійськими богами. У своїх палацах на Олімпі безсмертні боги проводили час в бенкетах і інших задоволеннях. Звідси вони спускалися на землю і втручалися в життя людей, наказуючи ними.

Греки вірили, що олімпійці не самі древні боги. Спочатку світом правили Гея (Земля) і Уран (Небо). Їм на зміну прийшли їхні діти. яких називали титанами. Головним серед них був Крон. Діти Крона на чолі з Зевсом скинули титанів і поділили його владу між собою. Зевс став царювати на землі, його братові Посейдону дісталося море, інший брат - Аїд - став владикою підземного царства мертвих.

2. Зевс.

Греки шанували Зевса як царя богів і людей. Зевс велів блискавкою і громом, дощами і бурями. ті закони , За якими живуть люди, дав їм Зевс. Тих, хто насмілювався не послухатися його, Зевс вражав блискавкою. Греки зображували Зевса у вигляді всемогутнього володаря. Він сидів на троні зі скіпетром в одній руці і богинею перемоги Нікою - в інший. Поруч з троном сидів орел, якого вважали царем птахів.

3. Гера.

Особливе місце серед богів займала дружина Зевса Гера, цариця богів. Гера - захисниця сім'ї і любові між чоловіком і дружиною.

4. Посейдон.

Глибоко в море стоїть чудовий палац бога морів Посейдона. Коли Посейдон стрімко мчить на золотій колісниці, запряженій білими кіньми, хвилі слухняно розступаються перед ним. Греки вірили, що Посейдон викликає землетрусу, і називали його "землетрясець". Його зображували з тризубом в руці, ударом якого він піднімав бурі на морі.

5. Деметра.

Сестра Зевса богиня Деметра захищала землеробства, особливо хліборобства. Вона навчила людей вирощувати хліб. дала їм зерна пшениці.

з грецьких міфів ми знаємо, що була у Деметри дочка, юна і прекрасна Персефона. Побачив дівчину похмурий бог Аїд, полюбив і викрав її. В горі покинула Олімп Деметра, прийняла вигляд простої жінки, одягла чорний одяг. Довго блукала вона в пошуках дочки, проливаючи гіркі сльози. Листя на деревах засохли, трава зблякла, квіти зів'яли. Не було плодів у садах, які не зріли більше грона винограду. Завмерло життя на землі. Людям загрожувала загибель, і вони звернулися з благаннями до Зевсу. Зевс пожалів людей і звелів, щоб Персефона зиму проводила з чоловіком в підземному царстві, а літо - з матір'ю. Повернулася Персефона до матері, і знову все зазеленіло. Але щороку восени Персефона повертається до Аїду. І знову разом з Деметрою горює вся природа, поки не настане весна і не повернеться дочка до матері. Так греки пояснювали зміну пір року.

6. Діоніс.

Синові Зевса Діоніса греки поклонялися як богу виноградарства і виноробства.

Бога Діоніса супроводжувала весела свита. Скачуть захмелілий від вина молоді сатири з невеликими ріжками, козячими вухами, ногами і хвостами. За ходом їде на віслюку добродушний товстий і лисий старий Сильний - вихователь Діоніса.

Супутниками Діоніса були також кентаври і Пан. Кентаври - це лісові істоти, напівлюди, полулошади. Пан - бог лісів і пасовищ, покровитель пастухів. У нього тіло людини, а ноги цапині. Пан може наслати на людей і божевільний страх (звідси вираз "панічний страх" і слово "паніка").

7. Афіна.

Одним з головних божеств Греції була дочка Зевса Афіна. Міфи розповідають про її чудесне народження прямо з голови Зевса в повному озброєнні. Їй поклонялися як богині мудрості. Вона захищала наукам, а також ремесла , Особливо ткацтва. Афіну зображували в образі величної діви, найчастіше в обладунках і зі зброєю, а також з совою - символом мудрості.

8. Гефест.

Син Зевса і Гери Гефест - бог-трудівник, бог вогню, покровитель ковалів. Він допомагав ремісникам, особливо тим, чия робота пов'язана з вогнем, - металургам і ковалям. Гефест - чудовий майстер в ковальському ремеслі.

9. Аполлон.

Глибоко шанували греки сина Зевса Аполлона. У нього були різноманітні обов'язки. Він запобігав біди, лікував хворих. Його сином був бог-лікар Асклепій. Аполлон - бог-воїн. Його золоті стріли ототожнювалися з сонячними променями. Аполлон посилає на землю страшні хвороби.

Аполлон був ватажком дев'яти муз - богинь мистецтв і наук. їх храми називалися Мусейоні (звідси слово "музей"). Аполлона вважали покровителем мистецтва, натхненником поетів.

Зовсім юним Аполлон прийшов в Дельфи, де в похмурому ущелині жив жахливий змій Пітон. Аполлон хотів помститися Пітон за те, що той за наказом Гери переслідував його матір Латону. Убивши Пифона, Аполлон заснував у Дельфах святилище з оракулом. Оракулом греки називали особливі священні місця, де боги різними способами давали людям передбачення (ці передбачення теж називали оракулами).

Святилище Аполлона. VIII-VII ст. до н.е. Дельфи, Греція

Коли запитували оракул, жриця сідала на триніжок, що стоїть над ущелиною в землі, і вдихала отруйні випари, що йдуть з цієї ущелини. Від них вона приходила в стан напівнепритомності і починала вигукувати безладні слова. Жерці тлумачили ці слова в дуже неясною формі, так що їх можна було розуміти по-різному. Саме так в Дельфах отримав пророкування цар Крез, який почав війну з Персією і вбив в результаті своє велике царство.

10. Артеміда.

Артеміда - богиня рослинності і родючості. Вона володарка звірів і богиня полювання. Артеміда полювала на диких тварин, стріляючи в них з лука срібними стрілами. Її зображували юної мисливицею з сагайдаком зі стрілами за спиною.

11. Афродіта. Дочкою Зевса була і Афродіта - богиня любові і краси. Вона народилася з морської піни. Афродіту часто зображували разом з її сином Еротом - пустотливим хлопчиком з золотими крильцями. Своїми стрілами він ранить серця людей, переконуючи їх любов.

12. Гермес. Він теж був сином Зевса. Гермес вважався захисником подорожніх, тому його статуї ставили на перехрестях доріг. Гермес допомагав торговцям, був вісником богів, повідомляючи людям їх волю. Гермеса часто зображували як подорожнього - в крислатому капелюсі, взутим у високі чобітки з крильцями.

13. Інші божества. Крім Олімпійських богів, у греків було безліч інших божеств. Була особлива богиня перемоги - Ніка. Греки шанували Геліоса - бога сонця, богиню місяця - Селену. Геліоса зображували мчить по небу на колісниці, запряженій чотирма кіньми, а Селену - на колісниці з двома. Були богині дня, зорі, ночі, вітрів і інші. У Греції не було замкнутого шару жерців, відірваних від народу. Жерці були посадовими особами міста.


В.І. Уколова, Л.П. Маринович, Історія, 5 клас
Відіслано читачами з інтернет-сайтів


Збірник конспектів уроків історії , навчальна програма з історії 5 клас , Матеріали для підготовки до уроків, готові домашні завдання

зміст уроку конспект уроку

опорний каркас опорний каркас   презентація уроку   акселеративного методи   інтерактивні технології Практика   завдання і вправи   самоперевірка   практикуми, тренінги, кейси, квести   домашні завдання   дискусійні питання   риторичні питання від учнів Ілюстрації     аудіо-, відео- та мультимедіа   фотографії, картинки   графіки, таблиці, схеми   гумор, анекдоти, приколи, комікси   притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення     реферати   статті   фішки для допитливих   шпаргалки   підручники основні і додаткові   словник термінів   інші Удосконалення підручників та уроків     виправлення помилок в підручнику   оновлення фрагмента в підручнику   елементи новаторства на уроці   заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів     ідеальні уроки   календарний план на рік   методичні рекомендації   програми   обговорення Інтегровані уроки презентація уроку акселеративного методи інтерактивні технології Практика завдання і вправи самоперевірка практикуми, тренінги, кейси, квести домашні завдання дискусійні питання риторичні питання від учнів Ілюстрації аудіо-, відео- та мультимедіа фотографії, картинки графіки, таблиці, схеми гумор, анекдоти, приколи, комікси притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення реферати статті фішки для допитливих шпаргалки підручники основні і додаткові словник термінів інші Удосконалення підручників та уроків виправлення помилок в підручнику оновлення фрагмента в підручнику елементи новаторства на уроці заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення Інтегровані уроки

Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, Напишіть нам .

Якщо ви хочете побачити інші коригування та побажання до уроків, дивіться тут - освітній форум .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация