Боги Стародавньої Греції

Релігія відігравала важливу роль в повсякденному житті стародавніх греків

Релігія відігравала важливу роль в повсякденному житті стародавніх греків. Головними богами вважалося молодше покоління небожителів, що перемогло своїх попередників-титанів, що уособлювали вселенські сили. Після перемоги вони влаштувалися на священній горі Олімп. Лише Аїд, володар царства мертвих, жив під землею в своїх володіннях. Боги були безсмертні, але дуже схожі на людей - їм були властиві людські риси: вони сварилися і мирилися, робили підлості і плели інтриги, любили і хитрили. З пантеоном грецьких богів пов'язана величезна кількість міфів, що дійшли до наших днів, захоплюючих і захоплюючих. Кожен бог грав свою роль, займав певне місце в складній ієрархії та виконував відведену йому функцію.

Зевс

Верховний бог грецького пантеону - цар всіх богів. Наказував громом, блискавками, небом і всім світом. Син Кроноса і Реї, брат Аїда, Деметри і Посейдона. У Зевса було складне дитинство - його батько титан Кронос, боячись конкуренції, пожирав своїх дітей відразу після народження. Однак завдяки матері Реї Зевсу вдалося вижити. Зміцнівши, Зевс скинув батька з Олімпу в Тартар і отримав необмежену владу над людьми і богами. Був дуже шануємо - йому приносили кращі жертви. Життя кожного грека з дитинства була просякнута вихвалянням Зевса.

Життя кожного грека з дитинства була просякнута вихвалянням Зевса

Посейдон

Один з трьох головних богів давньогрецького пантеону. Син Кроноса і Реї, рідний брат Зевса і Аїда. Йому підпорядковувалася водна стихія, яка дісталася йому після перемоги над титанами. Уособлював собою мужність і запальний характер - задобрити його можна було щедрими дарами .. але ненадовго. Його греки звинувачували в землетрусах і виверженнях вулканів. Був покровителем рибалок і мореплавців. Незмінним атрибутом Посейдона був тризуб - їм він міг викликати бурю і розбивати скелі.

Аїд

Брат Зевса і Посейдона, який замикає трійку найвпливовіших богів давньогрецького пантеону. Відразу після народження був прочитаний своїм батьком Кроносом, але згодом був вивільнено з утроби останнього Зевсом. Керував підземним царством мертвих, населеним похмурими тінями померлих і демонами. У це царство можна було тільки зайти - дороги назад не було. Одна згадка Аїда викликало трепет у греків, адже дотик цього незримого холодного бога означало для людини смерть. Від Аїда також залежала родючість, що дарує урожай з глибин землі. Він велів підземними багатствами.

Він велів підземними багатствами

Гера

Дружина і одночасно сестра Зевса. За легендою, вони зберігали в таємниці свій шлюб 300 років. Найвпливовіша з усіх богинь Олімпу. Покровителька шлюбу і подружньої любові. Оберігала матерів під час пологів. Відрізнялася дивовижною красою і ... жахливим характером - була злісною, жорстокою, запальною і ревнивою, нерідко насилаючи напасти на землю і людей. Незважаючи на свій характер, шанувалася древніми греками практично нарівні з Зевсом.

Арес

Бог несправедливої ​​війни і кровопролиття. Син Зевса і Гери. Зевс ненавидів сина і терпів тільки через близького споріднення. Арес відрізнявся хитрістю і віроломством, затіваючи війну лише заради кровопролиття. Відрізнявся імпульсивним, запальним характером. Був одружений на богині Афродіти, від неї у нього було вісім дітей, до яких він був дуже прив'язаний. Всі зображення Ареса містять військову атрибутику: щит, шолом, меч або спис, іноді обладунки.

Всі зображення Ареса містять військову атрибутику: щит, шолом, меч або спис, іноді обладунки

Афродіта

Дочка Зевса і богині Діони. Богиня кохання і краси. Уособлюючи в собі любов, була дуже невірною дружиною, легко закохувалася в оточуючих. Крім того, була втіленням вічної весни, життя і родючості. Культ Афродіти був дуже шанований в Стародавній Греції - їй присвячували чудові храми і приносили великі жертви. Незмінним атрибутом вбрання богині був чарівний пояс (пояс Венери), який робив носили його надзвичайно привабливим (ой).

Афіна

Богиня справедливої ​​війни і мудрості. Була народжена з голови Зевса .. без участі жінки. Народилася в повному бойовому обмундируванні. Зображувалася у вигляді діви - войовниці. Протегувала знанням, ремеслам і мистецтва, наукам і винахідництва. Їй, зокрема, приписують винахід флейти. Була улюбленицею греків. Її зображення незмінно супроводжували атрибути (або хоча б один атрибут) воїна: обладунки, спис, меч і щит.

Її зображення незмінно супроводжували атрибути (або хоча б один атрибут) воїна: обладунки, спис, меч і щит

Деметра

Дочка Кроноса і Реї. Богиня родючості і землеробства. У дитинстві повторила долю свого брата Аїда і була зжерла батьком, але потім врятувалася, будучи витягнутої з його лона. Була коханої свого брата Зевса. Від зв'язку з ним у неї народилася дочка Персефона. За легендою, Персефону викрав Аїд, і Деметра в пошуках дочки довго поневірялася по землі. Під час її поневірянь землю вразив неврожай, що викликав голод і смерть людей. Люди перестали приносити дари богам, і Зевс велів Аїду повернути дочку матері.

Діоніс

Син Зевса і Семел. Наймолодший з мешканців Олімпу. Бог виноробства (йому приписували винахід вина і пива), рослинності, продуктивних сил природи, натхнення і релігійного екстазу. Культ Діоніса відрізнявся нестримними танцями, зачаровує музикою і непомірним пияцтвом. За легендою, Гера, дружина Зевса, ненавиділа позашлюбну дитину громовержця, наслала на Діоніса божевілля. Йому і самому приписували здатність зводити з розуму людей. Діоніс все життя мандрував і навіть відвідував Аїд, звідки визволив свою матір Семелу. Раз на три роки греки влаштовували вакхические святкування в пам'ять про похід Діоніса проти Індії.

Раз на три роки греки влаштовували вакхические святкування в пам'ять про похід Діоніса проти Індії

Артеміда

Дочка громовержця Зевса і богині Літо. Народилася одночасно зі своїм братом-близнюком златокудрим Аполлоном. Дівоча богиня полювання, родючості, жіночого цнотливості. Покровителька породіль, що дарує щастя в шлюбі. Будучи захисницею при пологах, часто зображувалася багатогрудої. На честь неї був побудований храм в Ефесі, який був одним з семи чудес світу. Часто зображалася з золотим луком і сагайдаком за плечима.

Гефест

Бог вогню, покровитель ковалів. Син Зевса і Гери, брат Ареса і Афіни. Втім, батьківство Зевса ставилося греками під сумнів. Висувалися різні версії. Одна з них - норовиста Гера народила Гефеста зі свого стегна без чоловічого участі, в помсту Зевсу за народження Афіни. Дитина народилася слабким і кульгавим. Гера відмовилася від нього і скинула з Олімпу в море. Однак Гефест не загинув і знайшов притулок у морської богині Фетіди. Жага помсти мучила відкинутого батьками Гефеста і нагода помститися врешті-решт йому представився. Будучи майстерним ковалем, він викував золотий трон неймовірної краси, який послав як дарунок на Олімп. Захоплена Гера села на нього і тут же опинилася скута невидимими раніше кайданами. Ніякі вмовляння і навіть наказ Зевса не діяли на бога-коваля - він відмовлявся звільняти мати. Справитися з норовливого зміг лише Діоніс, напоївши його.

Справитися з норовливого зміг лише Діоніс, напоївши його

Гермес

Син Зевса і плеяди Майї. Бог торгівлі, прибутку, красномовства, спритності і атлетизму. Підтримував торговцям, допомагаючи їм отримати щедрі бариші. Крім того, був покровителем мандрівників, послів, пастухів, астрологів і магів. Була у нього і інша почесна функція - він супроводжував душі померлих в Аїд. Йому приписували винахід писемності і чисел. З дитинства Гермес відрізнявся схильністю до злодійства. За переказами, йому навіть вдалося вкрасти скіпетр у Зевса. Зробив він це в жарт ... будучи немовлям. Незмінними атрибутами Гермеса були: крилатий жезл, здатний мирити ворогів, крислатий капелюх і крилаті сандалі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация