Богомолець Ольга Вадимівна

  1. біографія
  2. Освіта
  3. Професійна діяльність
  4. Політична діяльність
  5. Наукова діяльність
  6. Відзнаки та нагороди
  7. Творча і громадська діяльність
  8. доходи
  9. Скандали
  10. сім'я

Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, радник Президента України з гуманітарних питань

Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, радник Президента України з гуманітарних питань.
Кандидат в президенти України на виборах 2014 року.
Меценат, засновник архітектурно-музейного комплексу «Замок Радомисль».
Заслужений лікар України, доктор медичних наук. Автор понад 70 наукових робіт і 14 патентів на відкриття в сфері лікування шкірних захворювань.
Головний лікар Інституту дерматології і косметології, координатор Європейської асоціації лазерної дерматології у Східній Європі, член Американської академії дерматології (American Academy of Dermatology, AAD), Європейської академії дерматовенерології, Нью-Йоркської академії наук.
Капітан запасу медичної служби. Правнучка академіка Олександра Богомольця - президента АН УРСР, віце-президента АН СРСР

біографія

Ольга Богомолець народилася в м Києві 22 березня 1966 року народження, в сім'ї потомствених медиків. Династія лікарів Прочан - одна з найстаріших в Україні, існує з другої половини XIX століття.
Мати, Катерина Олегівна Богомолець (1939-2013), професор кафедри патологічної анатомії Національного медичного університету ім. А. А. Богомольця (м.Київ); батько - Вадим Акимович Березовський, доктор медицини, професор, завідувач відділу клінічної патофізіології Інституту фізіології ім. А. А. Богомольця НАН України.

Освіта

Освіта вища. Закінчила з відзнакою Київський медичний інститут ім. А. А. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа» (1989 г.). З 1989 по 1991 - проходила клінординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів.
1993 - 1994 рр. - навчання в Пенсильванському медичному університеті (США), пройшла курс екологічної дерматології, і Інституті дерматопатології Бернарда Акермана (The Ackerman Academy of Dermatopathology).
2001 г. - здобула другу вищу освіту за спеціальністю «Психологія» (диплом про закінчення Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова).
2003 г. - присуджено науковий ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби» в Національному медичному університеті ім. А. А. Богомольця.

Професійна діяльність

• 1989 - 1991 - клин-ординатор, лікар-дерматолог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру. Відповідальна за клінічний прийом, огляд та лікування пацієнтів з широким спектром дерматологічних захворювань
• 1991 - 1995 - старший науковий співробітник лабораторії радіаційної патології МОЗ України. Відповідальна за всі аспекти досліджень морфологічних наслідків для шкіри як наслідок радіологічного ураження в результаті Чорнобильської катастрофи.
• 1992 - 1994 - консультант-дерматолог «Регістру» МВС України в зоні Чорнобильської АЕС
• 1995 - 2000 - заввідділенням гістопатології шкіри Київського обласного шкірно-венерологічного диспансеру
• 1997 року - повернулася в Україну і заснувала в Києві Клініку лазерної медицини, відому як Інститут дерматології та косметології доктора Богомолець. Аж до обрання її народним депутатом України в жовтні 2014 року було головним лікарем цієї фінансової інституції.
• 2000 - 2002 - лікар-дерматовенеролог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру
• 2004 - 2005 - особистий лікар президента України Віктора Ющенка
• Два роки (2006 - 2008) працювала депутатом Київської міськради, очолювала Комісію з питань охорони здоров'я та соціального захисту Київської міськради.
• З 20 лютого 2007 р даний час - професор кафедри дерматології і венерології Київського національного медичного університету ім. А. А. Богомольця.
• 22 листопада 2008 (Брюссель) приєднала Україну до Всесвітньої програми «Євромеланома», основною метою якої є проведення заходів, спрямованих на подолання високого рівня смертності від меланоми. Серед них - організація щорічного «Дня меланоми» з проведенням безкоштовного огляду серед населення з метою виявлення хвороби. За п'ять років проведення Дня меланоми в Україні було оглянуто 18 704 людини, у яких виявили 334 випадки меланоми, 692 випадки раку шкіри, 611 інших злоякісних патологій шкіри; на консультації в спеціалізовані онкологічні центри було направлено 2415 чоловік.
• 2009 - організатор Всеукраїнського благодійного Марафону здоров'я з обстеженням дітей-сиріт на предмет виявлення меланоми в 26 найбільших містах України. За час марафону оглянуто 61 553 дитини, з яких 1200 було поставлено на диспансерний огляд.
• З 2009 по теперішній час - професор Одеського державного медичного університету.
• З 2010 по теперішній час - автор і куратор курсу лекцій для лікарів по базовій дерматоонкології і дерматоскопія (Харківський державний медичний університет).
• 2012 - 2014 - засновниця телемедичних діагностичних проектів «Віртуальний госпіталь» і «Інститут теледерматологіі».
• У грудні 2014 року закінчила курси Української військово-медичної академії Міністерства оборони України «Актуальні питання організації медичного забезпечення військ».

У 2014 р брала активну участь в медичному забезпеченні київського євромайдан. Колегами-медиками визнана моральним лідером Медичної сотні. Ольга Богомолець - ініціатор створення історичного порталу «Народний щоденник Майдану» і порталу «Люди допомагають людям», призначеного для прямої адресної допомоги сім'ям загиблих під час євромайдан і внаслідок російської агресії проти України.
При формуванні нового «Уряду переможців» 26 лютого 2014 року відмовилася зайняти посаду міністра охорони здоров'я.
У числі інших лідерів євромайдан нагороджена премією Леха Валенси.

Політична діяльність

• 28 березня 2014 року Ольга Богомолець вирішила балотуватися на пост Президента України та взяла участь у виборчій кампанії. Її кандидатуру також підтримала Соціалістична партія України. В результаті за кандидата Богомолець проголосувало 1,91% виборців (345 тисяч 384 осіб).
• З 1 вересня 2014 року - позаштатний радник Президента України Петра Порошенка. На дострокових виборах до Верховної Ради балотувалася за списками Блоку Петра Порошенко під № 3.
З листопада 2014 року - народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я.

Наукова діяльність

1993 - захистила кандидатську дисертацію;
• 2003 - отримала в Національному медичному університеті ім. А. А. Богомольця ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби». Тема докторської дисертації: «Судинні невуси: патогенез, діагностика, лікування».
Автор понад 70 наукових робіт і 14 патентів на винаходи в області лікування шкірних захворювань по:
• телемедичної діагностиці пухлин шкіри;
• дистанційного навчання лікарів;
• лазерному лікуванню винних плям у дітей і дорослих;
• лазерному запобігання післяопераційних келоїдних рубців у дорослих;
• лазерному лікуванню поствугрових гіпертрофічних і келоїдних рубців у підлітків та ін.
Співавтор державних підручників для студентів-медиків - «Неонатологія» (розділ «Шкірні пухлини новонароджених», 2009 р) і «Дерматологія» (виданий українською, англійською та російською мовами, 2012 року).

Відзнаки та нагороди

(Особисті і створеного нею Інституту дерматології і косметології)
• 1994 - Почесна нагорода «За гуманізм» Союзу «Чорнобиль»;
• 1998 - почесний диплом видання «Життя чудових людей» Американського бібліографічного інституту;
• 2004 - «Вибір року»;
• 2004 - подяка Незалежної ради з питань якості медичної допомоги;
• 2005 - орден Св. Великомучениці Варвари Української православної церкви (КП);
• Рік випуску 2008 - орден Святого рівноапостольного князя Володимира 3 ст. ;
• 2009 - орден Пресвятої Богородиці;
• 2012 - орден Ікони Богородиці Почаївської (УПЦ МП);
• 2013 - орден Святої рівноапостольної Ольги (УПЦ МП);
• 2014 року - нагородна зброя - пістолет «Форт 9»;
• 2014 року - премія Фундації Леха Валенси;
• 2016 - орден Української православної церкви Київського патріархату Святої рівноапостольної княгині Ольги.

Творча і громадська діяльність

Ольга Вадимівна Богомолець - відомий бард, поет-пісняр, виконавиця старовинних і сучасних романсів на вірші українських поетів - Ліни Костенко, Олени Теліги та інших, а також на свої вірші.
Переможниця Всеукраїнського конкурсу пісенної поезії «Оберіг», міжнародних - конкурсу пісні в Сопоті (Польща) та «Білі вітрила» (Україна). Лауреат спеціальної премії «Радіо Свобода» (1991).
• З великим успіхом давала сольні концерти в Україні, США, Франції, Швеції, Німеччини, Польщі та країнах Центральної Європи. Всі її концерти благодійні та спрямовані на підтримку соціально незахищених людей, а також на пропаганду і популяризацію української культурної спадщини. Особливо улюблені і популярні: «Осінній день ...» (1997); «Нас двоє» (2006); «По-Лицю - дощ» (2010); «Гіацинтове сонце» (2010).
З 2004 року Ольга Богомолець влаштовує виставки українських ікон з власної колекції.
У 2007 році вона заснувала історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» у місті Радомишлі (Житомирська обл., Україна). Комплекс включає в себе єдиний в Європі Музей української домашньої ікони. На його території розташований єдиний в Україні пам'ятник на рухомій річковий поверхні - пам'ятник архімандриту Києво-Печерської лаври Єлисею Плетенецькому. Він же є єдиним в Україні пам'ятником цього церковному діячеві і просвітителю.
Ольга Богомолець заснувала в Києві арт-хол Кайрос (Kairos), де проходять виставки сучасних художників і фотографів.
Відома також як активний організатор і учасник громадянської кампанії проти незаконних забудов у Києві, що руйнують історичні та культурні пам'ятки столиці України.
З 7 по 19 червня 2015 пройшла Курси мирного посередництва (Peace Mediation Course), організовані Швейцарським федеральним департаментом закордонних справ спільно з Проектом підтримки мирного посередництва Центру досліджень проблем безпеки (Цюріх, Швейцарія).

доходи

За 2014 рік пані Богомолець заробила понад 7,2 млн гривень, з яких 3,7 млн ​​грн дісталося їй у спадок, 1,7 млн ​​грн Богомолець заробила на підприємницької діяльності, а ще мільйон - від передачі майна в оренду.
У декларації про доходи за 2015 рік вказано, що Ольга Богомолець власниця 7 квартир, замку в м Радомишль на Житомирщині та іншого майна.

Скандали

У липні 2013 р відомий в Радомишлі правозахисник і активіст партії «Демократичний альянс», колишній кореспондент газети «Сільські вісті» Віктор Топольницький судився з власницею приватного музейного комплексу «Замок Радомисль» Ольгою Богомолець, яка відгородила частину річки Мика біля замку і примушувала місцевих жителів до оплати за прохід до річки через обгороджений парк.
Ще раніше в травні 2013 р депутат Радомишльської райради Роман Руденко заявляв, що Богомолець «привласнила» берег річки і позбавила можливості проходу до місця відпочинку місцевих жителів.

сім'я

Заміжня. Чоловік - адвокат Ігор Кирилюк. Виховують сина Андрія, трьох дочок - Катерину, Анну і Софію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация