Бойове застосування танків Т-70.

  1. Штат підрозділів Т-70.
  2. Досвід боевоего застосування.

Першими танковими частинами, на комплектацію яких пішли Т-70 , Були танкові бригади під номером 157 і 162. Формування цих бригад проходило в районі Мурома в перших кварталах сорок другого року і про їх штаті відомо небагато. Відомо, що бригада мала 65 легких танків в 2-х батальйонах, перший з яких відповідав штату № 010/261, а другий - № 010/262. Після відбуття в діючу армію, а саме до складу 25-го танкового корпусу резерву Ставки і до складу частин Брянського фронту відповідно, обидві частини змінили штат на № 010/270.

Штат підрозділів Т-70.

За штатом бригада повинна була складатися з наступних підрозділів:

  • змішаного танкового батальйону (десять Т 34 і двадцять один Т-70);
  • батальйону середніх танків;
  • мотострілецького батальйону;
  • батарея ПТО

Разом п'ятдесят і три Т-34 і двадцять один Т-70.

Даний штат поширювався як на бригади танкових корпусів, так і отб. Але після його прийняття, продовжували існувати бригади побудовані по іншим штатам. D вересні місяці поточного року прийнято штат танкового полку № 010/292.

Полк мав складатися:

  • рота легких танків - шістнадцять Т-70;
  • дві роти середніх - по десять Т-34;

Разом в полку шістнадцять танків Т-70 і двадцять три Т-34.

Також як і бригада, танковий полк даного штату міг бути як окремим полком, так і окремі бригади.

У вересні 1942 р танки Т-70 пішли на комплектування формованих бронебатальонов по штату 010/270:

  • дві роти бронеавтомобілів;
  • рота легких танків.

Разом, танків т-70 сім штук і БА-64 - двадцять дві штуки.
Спочатку батальйони передбачалося використовувати в складі резерву Ставки, але згодом їх стали надавати танковим і мехкорпусу, для цілей ведення розвідки.

В листопаді місяці сорок третього року штат танкової бригади, за невеликим винятком, остаточно визначився і залишаючи незмінним аж до припинення бойових дій Другої світової війни. Цей штат відомий під номером 010/500. У контексті історії про Т-70 він нам цікавий тим, що наявності легких танків він зовсім не передбачав.

На нього повинні були переводити бригади по мірі убування з них Т-70, виробництво яких припинили. Аналогічно танкові полки штат 010/500, мали роту легких танків, переводилися на новий штат з березня сорок четвертого року.

Формально навесні сорок четвертого танкові війська повинні були повністю позбутися Т-70, проте в деяких бригадах вони провоювали до закінчення війни. Крім цього, ці танки служили в якості командирських машин в бригадах СУ-76М.

Досвід боевоего застосування.

Свій перший бій Т-70 прийняли вперше літні місяці сорок другого ході оборони Південно-Західного фронту Свій перший бій Т-70 прийняли вперше літні місяці сорок другого ході оборони Південно-Західного фронту. Наприклад, 4 тк. 21-ї армії в кінці липня - початку липня місяця, за 11 днів в ході боїв втратив все танки Т-70 з тих, що були раніше 30.

Приблизно в цей час досить докладні дані про Т-70 отримали і німці, втім, було б дивним зворотне. За новинками танкобудування противника боку стежили дуже пильно.

Застосування танків під час літньої компанії складно назвати вдалим. Машина мала недостатній бронезащитой щоб протистояти артилерійському вогню противника і одночасно мала недостатньо потужне знаряддя щоб боротися з їхніми танками. 45-мм снаряд все ж мав недостатньо хорошим осколковим дією для підтримки піхоти - придушення проявилися вогневих точок і ПТО.

Зберігалася проблема перевантаженості командира функціональними обов'язками, дефекти конструкції не дозволяли вести точну стрільбу з гармати. Це не було секретом для Ставки, командири таких сполук доповідали про поточний стан справ.

Так, воювати добре підготовлений екіпаж на Т-70, безумовно, міг, ми знаємо приклади цього, але цілком очевидно, що воюючи Т-34, ці люди могли б домогтися, куди великих успіхів. Випуск цих танків був продиктований не стільки їх бойовими якостями, а складною ситуацією в таборі.

Пік кар'єри Т-70 припав на Курську дугу, в ході якої остаточно стало ясно, що його бойові можливості не відповідають вимогам бою, а його ефективність на відкритому просторі практично нульова Пік кар'єри Т-70 припав на Курську дугу, в ході якої остаточно стало ясно, що його бойові можливості не відповідають вимогам бою, а його ефективність на відкритому просторі практично нульова.

Більш низькі, у порівнянні втрати Т-70 пояснюються, перш за все, тим, що їх ставили до другого ешелону бойових порядків і лише частково його скромні габарити.

На 4.07., Танки Т-70 склали близько 22% машин Центрального фронту або 369 штук.

Втрати 2-й ТА в період з 5-15 липня. Т-34 Т-70 Т-60 Малося на початок 305 125 17 Згоріли 85 49 Підбито 92 44 подовать на мінах 1 + 1

Хоча досвід, отриманий в ході боїв на Курській Дузі, свідчив про те, що до сучасного бою Т-70 не годяться і це думка поділяв такий досвідчений командир як Ротмістрів (див. Лист до Жукову), були і прихильники Т-70. У чесності пана лейтенант тв. Богданов. Згідно з його погляду танки Т-70 більше підходили до задачі переслідування противника, були менш гучними, володіли кращою прохідністю і припинення їх виробництва було помилкою.

Втрати 29 ТК 5-й ТА, Прохоровское бій. Т-34 Т-70 САУ Брали участь в атаці 12 липня. 122 70 20 Втрати. 95 35 16 Безповоротно втрачені. 75 28 14

Тут важко щось сказати, тут скоріше проявляли себе дефекти конструкції і виробничі недоліки Т-34, на фото яких в якихось вузьких нішах Т-70 і здавався більш виграшним, але недоліки конструкції та дефекти можна і потрібно виправляти, а програма виробництва СУ-70 на додачу до Т-34 обіцяла більше вигод.

В кількості п'ятдесяти трьох штук Т-70 були у Війську Польському, ще десять в чехословацькому корпусі.

Вермахт також не відмовився від використання трофейних Т-70 і 70М, хоч і в невеликих кількостях (40-50 машин за різними оцінками). Найчастіше в піхоті і поліції, причому в останніх вони експлуатувалися до початку сорок п'ятого.

Набагато більшу кількість вирішувало одвічну проблему відсутності броньованих засобів тяги в артилерії - зі знятою вежею вони буксирували гармати 5 cm Pak 38 і 7,5 cm Pak 40.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация