«Бойовий листок» та інші «перли» 8-й Молодіжної конференції

  1. День перший - зустрічі
  2. День другий - Віра, Надія, Любов
  3. День третій - екватор
  4. День четвертий - насичений
  5. П'ятий день - спільна справа - Євхаристія
  6. нові обличчя
  7. «Перли»
Версія для друку

Синодальні молодіжні конференції , Що проводяться два рази на рік Синодальним відділом УПЦ у справах молоді , Славляться не тільки духом радості, взаємодопомоги і взаімопользи, але і ексклюзивним самвидавом під назвою «Бойовий листок».

Драйв, динаміка, які незмінно присутні на молодіжних конференціях з найперших зустрічей, сповна відчуваються і в цьому, можна сказати, періодичному виданні. Найпопулярніша рубрика «БЛ» - «перли», рясно сиплються з вуст доповідачів, учасників та організаторів.

Відчути атмосферу минулого недавно в Коблево 8-го форуму молодіжних священиків пропонуємо читачам і ми.

Отже ...

День перший - зустрічі

Традиційно прийнято починати «Бойовий листок» словами про те, як з нетерпінням всі ми чекали цього дня.

База відпочинку з багатообіцяючою назвою «Парадиз» (що з відомих мов перекладається як «рай») поступово наповнювалася людьми в підрясниках, з бородами і зачісками різної довжини, кольору і форми.

З бородами і в підрясниках, правда, були не всі, тому що в цей раз приїхало як ніколи багато чудових помічниць «молодіжних» батьків. Крім того, на цій конференції ми побачили чимало нових облич, але про це трохи пізніше.

А почнемо ми з уже традиційного вельми неформального і дуже душевного відкриття.

Понеділок, 29 вересня

Своє архіпастирське благословення учасникам VIII Всеукраїнської конференції глав і співробітників молодіжних відділів та організацій УПЦ передав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженство нагадав учасникам:

«Відрадно бачити, що незважаючи на скорботний час, яке переживає наш народ і наша країна, робота з молоддю в Церкві триває».

«Молодість виконана сил, горіння. Вона прагне реалізувати дані їй від Бога таланти, таланти і можливості. Для людини це час пошуків, звершень та саморозвитку. Бажання молоді «стати кимось», зробити вчинок, бути потрібним, довести що-небудь собі і оточуючим, її прагнення до звершень важливо і цінно, і наставники не повинні цього ігнорувати ».

«Зараз як ніколи важлива проповідь любові. Адже любов Божа обіймає всіх нас ... У океані Божественного милосердя розчиняються всі наші земні пристрасті і протистояння »

«Закликаю всіх вас, хто причетний до виховання та освіти молоді, перш за все, бути тією самою євангельської« сіллю землі », гідними пастирями« не від світу цього », які зможуть направити всю активність нашого молодого покоління в правильне русло, второваною протягом століть молитовним життям нашої православної Церкви ».

З вітальним словом до учасників звернувся голова Відділу у справах молоді при Священному Синоді УПЦ, Преосвященніший ІОНА, єпископ Обухівський:

«Наша мета - ще краще служити Христу в особі молоді, і нехай все наше спілкування буде підпорядковано цій меті».

«Наша мета - ще краще служити Христу в особі молоді, і нехай все наше спілкування буде підпорядковано цій меті»

«Сьогоднішні події - привід ще міцніше тримати один одного в обіймах любові Христової».

Цими словами владика Іона, як і раніше, настійно попросив не вести розмов на політичні теми: «У кожної людини є своє сформовану думку, і переконати його аргументами і спорами неможливо. Відстоювання своєї позиції лише озлоблює нас і наших співрозмовників ». Тому вирішено шукати те, що нас об'єднує, а не роз'єднує. Адже, як зазначив владика Іона, «у всіх у нас одна Вітчизна - Отечество Небесне».

З вітальним словом звернувся Преосвященніший АЛЕКСІЙ, єпископ Вознесенський і Первомайський:

«Горе нам, якщо ми не благовіствуємо».

«Ми повинні приводити людей до світла, щоб вони стали учнями Христовими».

«Великий дар Божий - це хороші, ініціативні, добрі люди, з яких можна взяти приклад, які множать свої таланти і використовують їх для служіння ближнім».

«Нехай світло і зерно любові проростає в ваших душах і дає плоди, від яких харчувалися б ваші душі і душі ваших ближніх».

Учасників конференції також привітав перший заступник голови відділу у справах молоді при Священному Синоді (інакше кажучи - «моторчик синодального молодіжного відділу» УПЦ архімандрит Іоасаф (Перетятько).

О.Іоасаф подякував усім, хто приїхав, особливо тих, хто наважився приїхати вперше, і анонсував програму конференції. Особливості нинішньої конференції в тому, що, на прохання учасників, багато часу відведено для презентацій проектів по єпархіях. Завдяки таким невеликим презентацій у кожного є можливість не тільки дізнатися, як і що роблять інші, а й почерпнути досвід і перенести його в свою єпархію, адаптуючи під її особливості та потреби.

Крім того на конференції вперше було вирішено ввести животрепетну тему взаємин священика і єпископа. І у перших, і в других буде можливість висловити один одному свої очікування, труднощі та інше. Дуже сподіваємося, що дана спроба налагодити контакт стане корисною для священнослужителів та голів єпархіальних відділів.

Учасників конференції також привітали наші вельмишановні ректор Волинської духовної семінарії прот. Рустик Капауз і віце-ректор Полтавської семінарії архімандрит Веніамін (Погрібний).

Зі зверненням і привітанням виступив також благочинний Березанського округу Миколаївської єпархії протоієрей Олександр Бенедюк: «Нехай радість Христового Постійно перебуває у наших серцях. У спільній молитві, у спілкуванні один з одним проблеми та питання вірішуються Самі собою ».

День другий - Віра, Надія, Любов

Напевно, не випадково перший робочий день конференції припав на чудове свято - день пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Першим виступив протоієрей Рустик з темою: «Виховання духовності в сім'ї на прикладі семінарії».

«Одного разу в старця спитай вірянка:

- З якого віку нужно почінаті виховання дитини?

- А скільки років вашій дитині? - Запитай старець.

- 1 рік

- Тож ви спізнілісь на 1 рік та 9 місяців ».

«Почінаті виховання та патенти з моменту зачаття дитини», - вважає о.Рустік, але мало хто з батьків серйозно замислюється над цим.

Той, хто здатний реалізувати наші мрії, ієрей Андрій Пінчук, підняв тему насущного хліба, а точніше, його пошуку.

Якщо до початку доповіді мало хто знав, що значить незрозуміле слово «фандрайзинг», то після презентації о.Андрія стало ясно: фандрайзинг - це свого роду шлях до спасіння. Адже саме займаючись цим нехитрим справою, ми допомагаємо людині не тільки реалізувати його мрію, але і наблизитися, долучитися до чесноти Милосердя.

Адже саме займаючись цим нехитрим справою, ми допомагаємо людині не тільки реалізувати його мрію, але і наблизитися, долучитися до чесноти Милосердя

А якщо серйозно, то слово це в перекладі з англійської означає «пошук коштів». І якщо до справи підійти з душею, то воно стане Душеполезное і для нас, і для тих, у кого ми намагаємося знайти ці самі грошові кошти.

Шукати гроші для благих починань теж можна по-різному: можна так, що людина, яка вкладає в якийсь проект свої кошти, лише розчарується і розчарується в церковних, соціальних проектах. А можна додати до цього трохи творчості і теплоти і знайти в особі спонсора ще й друга, і співробітника.

Всім цим премудростям нас і навчав наш фандрайзер о.Андрій.

Ось деякі цитати з його виступу:

«Важливо ставитися до донору як людині, а не як до мішка грошей».

«Необхідно віддавати своє серце людині. Допомогти йому впливати на світ, що веде до здійснення його мрії ».

«Дар - це наше випробування, ми повинні уважно і відповідально до нього поставитись».

Тема «Православні сайти знайомств - пошук Супутник життя або діагноз» від о.Іоасафа не залишила нам жодного шансу бути серйозними.

Мало того, що висловлювання доповідача супроводжувалися картинками з реально діючих сайтів знайомств, так ще підкріплювалися і живим інтересом публіки. Мабуть, тема ця актуальна не тільки для тих, кому потрібен цей сайт, але і для тих, хто горить ідеєю його созданіяJ.

Після доповіді у учасників сформувався образ ідеального православного чоловіка: «цнотливий чоловік, з досвідом чернецтва, шукає жінку для створення з нею єдиного істоти».

«Священик і мирська робота», протоієрей Сергій Антонюк.

Тема абсолютно нова, ні разу не піднімалася на наших конференціях. О.Серга працює таксистом і впевнений, що може на своїй роботі приносити багато користі.

Отже, тема актуальна, і дискусія була дуже жвавою. Учасники ділилися своїми історіями і намагалися прийти до спільного знаменника: чи може священик працювати на світській роботі, чи не буде це заважати його пастирського служіння, або навпаки, стане доповненням в служінні, можливістю благовістити буквально кожну хвилину?

Кілька цитат з виступу о.Сергія:

«Будь-яка робота НЕ має заважаті служінню, Служіння - понад усе».

«Підлогу теж можна мити по-різному, любляча Бога чи так-сяк».

«Священики - соціально незахіщеній прошарок, Ми не сплачуємо податки, соціальна пенсія - це ніщо. Дякуючі благодійнікам, Які з'явилися Завдяк работе в таксі, з'явилась змога нести соціальне Служіння, реалізовуваті соціальні проекти ».

«Якщо я зранку НЕ їду на роботу, що не приводить до Церкви, мені цього НЕ вістачає».

«Ми, як священики, повінні готувати дітей буті готовий до усиновлення. Дітей та патенти навчатись ділитись ».

«Важліво, щоб дитя заробляй подарунки, а не отримувалася дарма. Например, вчора Було «3», а сегодня «4», або підлогу помів ».

«Важліво поясніті дітям та помочь Їм дива самостійнімі, підготуваті їх до великого життя».

«Вигорання - це момент у жітті, его необходимо перейти. Коли здається, что бракує сил, треба йти далі. Сили є у Бога, сили є у дітях, у нас смороду з'являться ».

«Наші спожи з ВІКОМ скорочуються, но спожи є у оточуючіх, у різніх соц. проектах, тому нам нужно працювати ».

Презентації по єпархіях.

Отець Сергій з Білоцерківської єпархії поділився досвідом проведення тренінгів для волонтерів, які надають допомогу дітям-сиротам. На подібних тренінгах є можливість навчитися самому необхідному, щоб, перш за все, не нашкодити дитині-сироті.

Отець Володимир з Полтавської єпархії привіз нам відео про православному спортивному клубі «Крок». «Хлопці в цьому клубі роблять те, що любить робити молодь, за однієї умови, що це приносить користь душі», - зазначає о.Володимир.

Дивним було те, як можна в маленькому селищі міського типу розвинути таку різноманітну та обширну діяльність, вигравати гранди та реалізовувати сміливі починання.

Рівненська єпархія в особі активної молоді надала звіт про виконану за останні півроку роботи. Глава відділу відвідував кожну нашу конференцію і завжди тішив нас своєю послідовною і кропіткою роботою. «Основна проблема Рівненської єпархії - це молодь. Проблема в тому, що молодь є, і вона ходить до церкви, але, приходячи з храму, живе своїм життям. Складнощі виникають з організацією дозвілля для вже церковної молоді ».

Після смачного обіду, за законом Архімеда, покладається ... презентація Тернопільської єпархії, яка в цей раз втілилася в особі юних талантів із Тернопільщини. Мабуть, вперше музичний супровід було по-справжньому живим.

Марія і Євген зробили креативну презентацію проектів своєї єпархії.

«У кожної людини 3 характеру: 1 - той, який йому приписують; 2 - той, який він сам собі приписує; 3 - той, який є насправді ». В. Гюго

Через таку метафору нам була представлена ​​тернопільська молодіжка. Закінчилася презентація хором друзів. А що? - Нічого ж на світі краще немає, ніж бродити друзям по білому світу ... Чи нам, тим, хто кожні півроку бреде до місця організації конференції, цього не знати?

Довгоочікуване і вельми актуальне виступ протоієрея Владислава Диханова. Тема доповіді: «Допомога біженцям».

О.Владислав розповів, що біженці діляться на три категорії: 1. Ті, хто реально постраждав в зоні бойових дій, залишився без житла, втратив близьких у результаті військових дій. 2. Ті, хто прийняв превентивні заходи, тобто хотів опинитися якнайдалі від зони бойових дій. Деякі, на жаль, сприймали це швидше як можливість перебратися до Києва. 3. Ті, кому відмовлялися допомагати світські волонтери, які надають допомогу жінкам і дітям, але відмовляють чоловікам, людям похилого віку, багатодітним сім'ям.

«Крім того, щоб нагодувати і дати нічліг, нашим завданням була соціальна адаптація та подальший супровід сімей».

«Проблема, з якою ми зіткнулися - утриманство, яке розвивалося серед біженців дуже швидко:« ми вже постраждали, тому все нам повинні ». На жаль, але ці люди працювати не хочуть, і просто шукають місце, де їм буде краще, ситніше, вони стають «професійними біженцями».

В обговоренні цієї теми взяли участь батьки з Дніпропетровської єпархії, які поділилися досвідом створення транзитного центру для біженців.

Допомога біженцям допомогла багатьом людям інакше подивитися на Церкву, не очима телебачення і постійної критики на адресу Церкви, а навпаки, бачачи її діяльність і живий відгук.

Гра «Ерудит» в презентації о. Флавіана з Вінницької єпархії - відмінний досвід проведення інтелектуальних ігор для молоді. Це проект, який практично не вимагає фінансових вкладень або сверхресурсов. Це гра, яку можна зробити «на коліні».

День третій - екватор

Батько Іоасаф коротко резюмував підсумки перших двох днів роботи, подякував учасникам за добре ставлення один до одного, за активну участь в роботі і висловив надію на подальшу плідну роботу.

. .

«Екстравертні» і «інтровертна» паломництва »- тема, яка була задана архімандриту Веніаміну (Погрібному).

«Поменше сакральних місць, побільше сакральних зустрічей», - так можна резюмувати чудовий виступ батька віце-ректора. Дивовижні і повні тонкого гумору історії, критичні зауваження і дуже актуальні зауваження можуть стати гідною відповіддю для тих, хто запитує, куди і як їхати в паломництво. Але більш детально про доповідь о.Веніаміна читайте в рубриці «ПЕРЛИ».

«Я та інші». Психолог Анна Лелик з традиційним виступом на психологічну тему.

Тема про те, що відбувається з людиною, яка знаходиться під тиском більшості.

«Щоб уникнути проблеми угодовства, коли вам задають питання, краще взяти паузу і подумати, а потім відповісти. Ми звикаємо жити за принципом «стимул-реакція» і практично не даємо собі можливості осмислення того, що відбувається, як ми живемо. Це часто призводить до того, що ми не те, що не можемо відстояти свою думку, а просто не встигаємо його оформити, усвідомити, пережити ».

«Багато філософів вважають, що слова« так »і« ні »ключові. Недарма кажуть, що половина людей потрапляють в пекло, бо сказали дияволу «так», а половина, тому що не змогли сказати йому «ні».

«Конформізм виховується з дитинства. Ми ось нарікаємо на Захід розбещений з їх одностатевими шлюбами, але не беремо до уваги, що в нашій країні вже не одне десятиліття діти виховуються в «одностатеві шлюби» мам і бабусь. Як правило, самотні мами владні і звикли контролювати свою дитину, припиняючи всі можливості висловити свою думку або просто мати його. Потім ці мами дивуються, чому дитина не може дати відсіч поганим компаніям і шкідливим звичкам, йде на поводу у всіх підряд і практично не має ніяких своїх власних переконань і опор ».

«Шлях до Бога через музику. Музика як відображення внутрішніх тенденцій в молодіжному середовищі. Розвиток музичних стилів з плином часу в молодіжних субкультурах »- протоієрей Федір Воскобойников з матінкою Юлею буквально в особах пояснили нам історію музики від витоків до нинішніх тенденцій. Важливо було чути все це від професіоналів.

«Чи може рокер або представник будь-якого сучасного напрямку в музиці, залишаючись у своїй субкультурі, бути православним християнином? Матушка як професійний музикант вважає, що саме з рокерів і любителів важкої музики виходять кращі співаки візантійського розспіву ... »

Духовно-просвітницький центр «Русское слово». Молодіжний театр-студія «Нарнія». Трагедія «Моцарт і Сальєрі».

Вже традиційно ми мали чудову нагоду відвідати виставу молодіжного театру-студії «Нарнії», з яким ось уже на протязі двох років дуже дружимо.

«Вмирає не тільки убитий заздрістю людина, але і вбивця».

«Зіграна роль тільки на користь. Реакція залу, сама роль, твір і емоції служать подальшої їжею для роздумів », - поділилася своїм досвідом одна з юних актрис.

День четвертий - насичений

Розповіддю нашого давнього друга о.Валеріана (Головченко) почався наш четвертий і останній робочий день конференції.

О.Ніфонт Омельчук щиро ділився своїми труднощами священика і його діяльності в селах та селищах міського типу.

О.Ніфонт виніс пропозицію про те, щоб ділитися не тільки досвідом міських молодіжок і соціальної діяльності в містах, але і сільських проектів і роботи з молоддю в малонаселених пунктах. До того ж краще б, щоб священики на конференціях ділилися новими проектами та досягненнями, а не повідомляли в своїх презентаціях новини про колишніх проектах.

«Ми колись виросли і створили те, чого не було раніше - молодіжки. Пора знову вирости з самих себе і йти далі », - вважає о.Ніфонт.

Батюшка поділився своїми труднощами і реаліями створення громади.

О. Георгій з Новокаховської єпархії також поділився своїми труднощами. Є такі місця, де не працює наявний досвід створення молодіжок. Батьки чесно говорили не про свої досягнення, а про труднощі, і тим самим буквально «зрушили з мертвої точки» нагальну і актуальну для всіх тему.

Ректор Одеської духовної семінарії архімандрит Серафим підняв важливу тему виховання молоді. Всі проблеми, на думку ректора, йдуть із сім'ї. Ми можемо перевиховувати молодь, але жахливо, що в сім'ях священнослужителів зустрічаються абсолютно невіруючі діти.

Також ректор розповів про місіонерські проекти семінарії, труднощі й досягнення учнів.

Юрій Ліфансе, ГО «Друзі Спільноти святого Егідія», поділився досвідом допомоги самотнім людям похилого віку. Волонтери відвідують Будинок ветеранів Сцени, де віддають свою увагу і тепло одиноким, колись відомим людям похилого віку.

«Ми живемо в епоху споживацтва. І у цієї епохи своя економіка: багато заробляти і багато витрачати. У цьому контексті старі виявляються викинутими за борт життя - вони не можуть заробляти і витрачати ».

«Старики - це наша пам'ять. Молодь без спілкування з людьми похилого віку - молодь без коренів ».

«Ще ніколи людина не жив так довго. І перед суспільством споживачів постає питання: що робити з людьми, які після пенсії живуть ще 10-20 років, але не можуть заробляти і витрачати ».

Друзі з Білорусі поділилися своїм досвідом залучення молоді до церковного життя. Основним було і залишається участь в Літургії. Крім колишніх існуючих проектів білоруси поділилися досвідом проведення велопробігів-паломництв по святих місцях, а також чудовими екологічними акціями, до яких сучасна молодь має зростаючий інтерес.

Далі нас чекали цікаві презентації, під час яких всі учасники могли поділитися своїм досвідом, перейняти досвід інших, висловити свою думку, задати питання або підтримати висловлену ініціативу.

На закриття конференції приїхав митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим. Він наголосив на важливості роботи з молоддю в Церкві в наш непростий час. Зі свого боку владика Іона подякував за гостинність і допомогу в організації та проведенні конференції.

П'ятий день - спільна справа - Євхаристія

Слава Богу, завжди, нині і повсякчас на нашій конференції ми маємо можливість брати участь в найголовнішому, в тому, заради чого ми збираємося, працюємо і живемо, - у Божественній літургії. Це спільна справа, центр всієї нашої конференції, адже все життя трудівників на ниві освіти молоді пов'язана з Христом.

Преосвященніший владика, який очолив богослужіння, помолився за мир в Україні та за упокій загиблих воїнів, а також разом з собором священнослужителів подякував Богу за те, що конференція пройшла в мирі, злагоді і розсудливість.

нові обличчя

На цій конференції як ні на жодній іншій ми бачимо нові обличчя, що не може не радувати. Будемо знайомі і, сподіваємося, що це тільки початок нашої дружби.

О.Олександра (Донецька єпархія, глава єпархіального місіонерського відділу):

- Я приїхав вперше, хоча заочно вже давно спостерігав через сайт синодального відділу за молодіжними конференціями, дуже хотілося стати одним з учасників. Я читав звіти про колишніх конференціях, в тому числі дуже любив читати «перли» о.Іоасафа в «Бойовому листку».

Мене дуже радує і надихає формат цієї конференції, особливо яскраве і живе спілкування, така прекрасна можливість бути разом. Немає слів, щоб описати враження від владики Іони, який сам є прикладом такого простого і живого спілкування. Очікування перед конференцією виправдали себе.

О. Андрій (Черкаська єпархія):

- Я раніше знав про молодіжці і про конференцію, але зовсім небагато. Зараз надихнувся, і є бажання продовжувати в цьому ж напрямку. Дуже подобається формат конференції: що є час не тільки отримати нову інформацію, а й осмислити її, проаналізувати, обговорити з іншими.

Також сподобалося наповнення програми - все теми актуальні і застосовні. Наприклад, гра «Ерудит». Це те, що реально реалізувати, коли доводиться починати з нуля. Взяв на замітку і буду намагатися втілити.

О. Іван (Херсонська єпархія, глава єпархіального відділу у справах сім'ї та молоді):

- Раніше мій відділ займався тільки сім'єю, але ось тиждень тому до нього приєднатися і молодь, тепер буду займатися і молоддю.

Раніше бував на різних конференціях, люблю на них бувати. На цій конференції дуже подобається свобода і неформальність, можливість безпосереднього живого спілкування та обміну досвідом. Не тільки слухаємо, але і беремо участь в конференції.

О.Серга (глава єпархіального відділу у справах молоді), Катерина і Олександр (Уманська єпархія).

О.Серга: Я був колись на перших двох конференціях і зараз приїхав, тому що тут можна підзарядитися. Тоді так і було. Зараз знову дуже потрібно такого натхнення.

Катерина: Я була на минулій конференції і тепер буду намагатися кожного разу приїжджати

Олександр: А я приїхав за нею (за Катериною). Дуже подобається можливість живого спілкування, нові знайомства з цікавими людьми.

О.Серга: Мені дуже сподобався доповідь о.Андрія про фандрайзингу. Дуже вчасно, зрозуміло і доступно. Крім того, люблю фільми, тому із задоволенням подивився сьогодні науковий фільм-експеримент.

Звичайно ж, це далеко не все нові обличчя нашої конференції, тому будемо продовжувати наше знайомство ...

«Перли»

«Перли»

- Кожні дві-три тижні мої студенти відкривають для мене нові світи (о.Веніамін).

***

- Хто це может намалюваті? - (Про себе) Фахiвець! (О.Рустік).

***

- У нас в церковному середовищі взагалі не прийнято звітувати перед спонсорами. Ну дав гроші Богу, куди ще лізеш? (О.АНДРЕЙ про фандрайзинг).

- Серце донора (спонсора) може відповісти допомогою, ну або відомої композицією з п'яти пальців ... (О.АНДРЕЙ Пінчук)

***

- Єпархія бере участь в роботі фонду?

- Звичайно, вона нам не заважає ... (діалог о.Ніфонта і о.Андрія).

***

З діалогу о.Андрія Пінчука та Христини:

- Я не погоджуся, матінка, завжди можна знайти свою родзинку.

- Це до Ізюмської єпархію :)).

***

- Аня, у Вас вже нове прізвище ?!

- Та ні, начебто ...

(О.Філіпп, дивлячись на новий випуск журналу «Прізвище» в руках у Ані; Аня, здивовано дивлячись в очі о.Філіппу).

***

Про гру «Ерудит»:

- А хто складає питання для учасників різних команд?

- Ми беремо священиків з вулиці ... (Звідки у них на вулиці стільки священиків?)

***

- О.Іоасаф знав моє слабке місце і тому дав мені тему цієї доповіді (О.Веніамін).

***

- Коли виринала жінка, яка пірнала в сорочці, а не в купальнику, один з моїх семінаристів сказав, що краще б вона була в купальнику ... (О.Веніамін)

***

- Турист відчуває себе центральною фігурою постмодерної доби (О.Веніамін).

***

У вас є рекомендації монастирів, куди можна з'їздити в нормальне паломництво, без садизму? (О.АНДРЕЙ Пінчук).

***

- Сьогодні ми всі дуже ускладнюємо, аж до потреби ... Повернулися паломники розповідають, що, приїхавши в монастир і висипавши з автобуса, вони кинулися до того самого необхідного місця. Там вони побачили на двох дверях літери «Б» і «С». Натовп завмерла в очікуванні, хто ж вийде з-за цих дверей, щоб знати, де чия доля, але звідтіля по-зрадницьки ніхто не виходив. Пізніше їм пояснили, що це абревіатура «Брати» і «Сестри». Або ще гірше, букви «М» і «Н», що позначали «Миряни» і «Насельники». Як я зрозумів, на монастирській землі статева диференціація не працює (О.Веніамін).

***

- Я думаю, що ми продовжимо нашу програму після обіду, тому що я дізнався, є багато людей, які сумують, що ми закінчуємо роботу так рано (о.Іоасаф).

Репліка із залу: «Ми за них помолимося».

***

- Раніше з дому виносили все наркомани, а зараз волонтери ... (о.Владислав Диханов).

***

- Запишіть телефон на телевізорі крейдою.

- Я можу маркером, мене діти цього навчили ... (о.Владислав Диханов)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

85 МОЛОДІЖНИХ СВЯЩЕНИКІВ знову зібралися. VIII конференція Синодального відділу у справах молоді розпочала роботу в Коблево

Як проходила VII Молодіжна конференція - в Бердянську

VI конференція в Балаклаві - все репортажі та фотозвіти

Ми оголошуємо благодійну підписка. Допомогти можна, перераховуючі щомісяця необтяжліву для вас суму на:

  • Карту «Приватбанку»
  • Webmoney - R504238699969, U862362436965, Z274044801400
А скільки років вашій дитині?
А що?
Чи нам, тим, хто кожні півроку бреде до місця організації конференції, цього не знати?
«Чи може рокер або представник будь-якого сучасного напрямку в музиці, залишаючись у своїй субкультурі, бути православним християнином?
Хто це может намалюваті?
Ну дав гроші Богу, куди ще лізеш?
Аня, у Вас вже нове прізвище ?
Звідки у них на вулиці стільки священиків?
У вас є рекомендації монастирів, куди можна з'їздити в нормальне паломництво, без садизму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация