бойовий лук

  1. Конструкція і комплектація:
  2. різновиди:
  3. сучасне використання

Легендарне зброю всіх часів і народів - саме так можна охарактеризувати бойової цибулю, який сьогодні вважається престижним і бажаним подарунком

Легендарне зброю всіх часів і народів - саме так можна охарактеризувати бойової цибулю, який сьогодні вважається престижним і бажаним подарунком. Людей завжди захоплювало і манило вміння досвідчених лучників поводитися зі зброєю, політ стріли якого заворожує і чарує. Свою популярність бойової цибулю придбав з виходом ряду комп'ютерних ігор і екранізації знаменитого «Володаря кілець».

Екскурс в історію

Дана зброя є одним з перших зброї, створених людиною, головна мета його використання - поразка цілі на відстані. Існує думка, що авторами його є неандертальці, які користувалися зброєю більше сотні тисяч років тому. Спочатку цибулю призначався виключно для полювання, але вже в 14 столітті його застосовували при обороні замків і фортець.

Конструкція першого лука була досить проста - гнучка палиця, зігнута в дугу, кінці якої з'єднувала тятива. Спочатку використовувалися гілки і коріння дерев, льон, пенька або кінський волос. Використання таких матеріалів робило цибулю пружним, проте його термін служби був нетривалим. Найчастіше заміни вимагала саме тятива, яка часто рвалася і розтягувалася. Для продовження терміну служби і підвищення ефективності бойового лука використовувалися різні розчини, в яких вони дотримувались протягом певної кількості часу. Також були випробувані і інші матеріали - кістки, металеві вставки і поєднання декількох порід дерев. Аналогічна технологія виробництва використовується і сьогодні - його все також просочують спеціальними розчинами (секрет яких кожен виробник тримає в суворій таємниці), а також використовують комбінацію різних матеріалів.

Сучасний бойовий лук вже не використовується для ураження противника або полювання, найчастіше він є окрасою приватних колекцій. Існують також «туристичні» аналоги, які використовуються для навчання стрільбі, а також в розважальних цілях. Слід зазначити, що використання такої зброї вимагає дотримання певних правил безпеки. Згодом цибулю удосконалився в арбалет, стрільба з якого не вимагала особливих знань і сил.

Найдавніший бойової мисливський лук був знайдений в 2002 році в іспанському містечку Ла-Драга. Згідно з даними археологів вік знахідки налічує більше 8000 років. Довжина знайденого лука становить 108 см, а виготовлений він з ягідного тису, який активно використовувався в якості матеріалу для лука в епоху неоліту.

Конструкція і комплектація:

Бойовий мисливський лук має свою класифікацію:

  • простий;
  • англійська;
  • складний чукчів;
  • азіатський композитний;
  • скіфський композитний;
  • кавалерійський;
  • японський бойовий лук;
  • китайський піхотний.

Простий модель має довжину не більше 150 см, для стрільби використовуються стріли вагою не більше 25 грам. Максимальна довжина польоту стріли не перевищує 100-150 метрів, поранити або вбити супротивника чи тварину можна було тільки з близької відстані. Така зброя користувалося попитом у індіанців і за часів середньовічної Європи.

Лук довжиною 180-220 см називається англійським, в залежності від ваги стріли дозволяє вести прицільну стрільбу на відстані 30-150 метрів. Вага легкої стріли становить не більше 25-30 грам, важкої - від 150 до 225.

Скіфський бойовий лук відрізняється невеликими розмірами (довжина не більше 80 см), що в свою чергу значно скорочувала діапазон його використання. Максимальна дальність польоту стріли - 100 метрів.

Японський цибулю, довжиною більше 2 метрів зараз використовується при навчанні айкідо і виготовляється з бамбука, дерева і шкіри. Технологія створення лука не змінюється століттями.

Конструкція бойового лука:

  • нижнє плече;
  • верхнє плече;
  • рукоять;
  • тятива.

Нижня і верхня плече мають спеціальні прорізи, в яких кріпиться тятива. Особливість конструкції простого бойового лука дозволяє збільшити довжину натягу тятиви, що в свою чергу значно покращує бойові характеристики зброї.

Існує також складений лук, створений їх різних матеріалів. Конструкція такого лука також має верхнє і нижнє плече, тятиву і рукоять. Комбінування декількох матеріалів забезпечує велику дальність польоту стріли, при цьому сам лук може бути невеликих розмірів.

Важливу роль грали і наконечники стріл. У 3 столітті до н.е. найбільш поширеними були стріли з наконечниками з бронзи, на зміну яким прийшли більш важкі і великі залізні наконечники, здатні пробити обладунки.

Наконечники кріпилися на стрілу за допомогою клею або насаживались на держак і обмотувалися мотузкою. В якості клею найчастіше використовувалася смола дерев або риб'ячий жир, який пройшов спеціальну обробку. Наконечники стріл мали вузьке чотиригранний або розширене вістря. Для поразки пластинчастих обладунків і кольчуг були створені спеціальні бронебійні наконечники, які дозволяли стрілі проникати глибоко всередину броні, однак поряд з цим такі наконечники були марні при попаданні в дерев'яний щит. Бойовий мисливський лук оснащувався стрілами з дворогими наконечниками.

різновиди:

У наш час існує 3 види:

  • складний;
  • простий;
  • блоковий.

Прості моделі є найбільш традиційними для полювання і вибираються з урахуванням розмаху рук мисливця і його висоти. Недоліком простого бойового лука є його розміри. Більшість сучасних виробників врахували даний факт і розробили полегшені моделі, які мають 50 мм в ширину. Після того, як ви натягніть тятиву, зброю придбає свою форму, корпус необхідно змастити спеціальним жиром.

Складні луки створюються з сучасних матеріалів, відрізняються від простих наявністю прицілу і плунжера для регулювання викиду стріли. Також складний бойовий мисливський лук може бути оснащений спеціальним стабілізатором, що зменшує коливання лука під час пострілу.

Для полювання доцільніше придбати блоковий бойової цибулю, який складається їх безлічі елементів і є більш досконалим зброєю. Вперше даний вид лука був представлений в Америці в 1980-х роках. Особливість конструкції - блокові механізми, завдяки яким навантаження на тятиву розподіляється рівномірно, лучник практично не відчуває сили і тиску натягу. Блоковий бойової мисливський люк має свої переваги і недоліки. Так, до перших ставитися збільшена дальність польоту стріли, простота і зручність натягування тятиви, футуристичний зовнішній вигляд. Головний недолік блочного лука - неможливість установки додаткових приладів. Вибирати такий лук слід з урахуванням анатомічних особливостей лучника.

сучасне використання

Сьогодні бойової цибулю можна зустріти не тільки в спортивних змаганнях і домашніх колекціях, а й в руках мисливців. Слід зазначити, що використання лука не обумовлено в законодавчих актах, однак це не виключає можливість вилучення його у вас представником правоохоронних органів. Причиною вилучення бойового його лука може стати невідповідність встановленим ГОСТам, а також використання важких стріл. Найчастіше питання виникають при огляді самодельно зібраних луків. Щоб уникнути зайвих проблем, завжди майте при собі необхідні папери (чек і сертифікат на лук і стріли, інструкція і технічна документація до цибулі) і документи, а ще краще - поговоріть з єгерем на предмет можливості лучної полювання.

Стріляючи з лука, дотримуйтеся простих правил:

  • утримуйте положення тіла в формі літери «Т»;
  • кидайте руку через 3-4 секунди після спуску тятиви;
  • не використовуйте для полювання спортивні стріли.

Плануючи придбання стріл, необхідно враховувати такі якості, як довжина, жорсткість, масу і аеродинамічну стійкість. Більш точними є моделі без рукоятки і простими прицілами. Що стосується стабілізаторів, то досвідчені мисливці і спортсмени рекомендують використовувати 12 дюймові. Короткі моделі більш маневрені, однак, дальність польоту стріли не перевищує 50 метрів.

Використання сучасних матеріалів дозволило отримати цілий ряд переваг:

  • бойової лук практично не схильний до негативного впливу зовнішніх факторів;
  • не потрібна спеціальна фізична підготовка;
  • тривалий термін служби.

Незалежно від мети покупки цибулі, пам'ятайте, робота з ним вимагає тривалих тренувань і знань правил безпеки.

Ознайомитися з існуючими моделями, отримати кваліфіковану допомогу і оформити покупку - ви можете в нашому інтернет-магазині. У нас представлена ​​велика кількість, як традиційних луків , Так і інших видів луків. Наприклад, для дітей - дуже гарною моделлю лука вважається цибуля Аякс . Також Ви можете відвідати розділ луків для полювання і вибрати потрібну Вам модель.

Нижче наведені найпопулярніші моделі бойових луків. Приємного вибору!

Відео про бойовий цибулі:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация