Бойовий прапор військової частини - Гіпермаркет знань

Гіпермаркет знань >> Основи безпеки життєдіяльності >> ОБЖД 10 клас >> ОБЖД: Бойовий прапор військової частини

Бойовий Прапор військової частини - символ військової честі, доблесті і слави


Бойовий Прапор - це знак, що поєднує військову частину і вказує на її приналежність до збройним Силам держави. У давнину спочатку роль прапора виконували певні фігури (орел, сова і ін.), Поміщені нагорі древка, а з IX ст. прапор - це прикріплене до ратища полотнище. У битвах прапори вказували місцезнаходження воєначальників і, окремих загонів.

У древніх слов'ян до кінця XV в. прапори називалися стягами. З прийняттям християнства на Русі на прапорі стали поміщати лик Ісуса Христа. Перед боєм воїни на колінах молилися про перемогу і порятунок у освяченого, як ікона, стяга. Укопаний держаком в землю під час битви стяг вказував на ставку князя і центр бойового порядку. Що впав стяг означав поразку.

У XVIII ст. Петро I встановив форму і малюнок прапора з відповідною забарвленням для різних частин.
Значення військового прапора в усі часи було величезне. Завжди вважалося, що прапор - це емблема честі полку, емблема честі тих, хто зібрався під ним. Честь і Батьківщина -дві тісно пов'язані між собою ідеї, втілені в військовому прапорі. Кожен воїн повинен жертвувати своїм життям для захисту прапора. Роль військового прапора полягає у встановленні зв'язку сьогодення з минулим, щоб зробити перше гідним нашої славної історії.

У Військовому Статуті Петра I був визначений культ прапора. Присяга воїнів на вірність служби Государю і Державі приймалася під розпущеним прапорами з прийняттям зобов'язання «... від роти і прапора ніколи не відлучатися, але за ними ж, поки живий, неодмінно добровільно і вірно, як мені приємна честь моя. живіт мій слідувати буду ... Той хто прапор своє до останньої години своєму житті не оберегет, покоління було не гідний носити ім'я солдата ».

У російській армії солдат учили, що прапор є священна військова корогва, під яку збираються всі вірні своєму обов'язку воїни і з якої вони слідують в бій з ворогом. Прапор повинно було нагадувати солдату, що він присягав служити Батьківщині до втрати самого життя. Найбільшою ганьбою для частини була втрата свого прапора. Така частина піддавалася розформуванню, а люди, яким безпосередньо була довірена охорона прапора, піддавалися смертної кари.

У Червоній Армії військові прапори з'явилися в 1918 р В червні 1926 року було затверджено єдиний зразок прапорів для частин Червоної Армії. З 1975 р військовий прапор стало називатися Бойовим Прапором.

У Статуті внутрішньої служби Збройних Сил Російської Федерації, затвердженому Указом Президента РФ від 14 грудня 1993 року, визначено:

«Бойовий Прапор військової частини є особливо почесний знак, який відрізняє особливості бойового призначення, історії та заслуг військової частини, а також вказує на її приналежність до Збройних Сил Російської Федерації.

Бойовий Прапор військової частини є символом військової частини, доблесті і слави, служить нагадуванням кожному військовослужбовцю про героїчних традиціях і священний обов'язок захисту Вітчизни.

Бойовий Прапор вручається військовим частинам за їх сформування від імені Президента Російської Федерації представниками Міністерства оборони Російської Федерації.

Бойовий Прапор зберігається за військовою частиною на весь час незалежно від зміни назви і нумерації військової частини. Зміни найменування і нумерації військової частини заносяться в Грамоту Президента Російської Федерації, що видається при врученні Бойового Прапора. Є Бойовий Прапор і в кадетських корпусах (вклейка, фото 34).

Бойовий Прапор завжди знаходиться зі своєю військовою частиною, а на полі бою - в районі бойових дій частини.
Весь особовий склад військової частини зобов'язаний самовіддано і мужньо захищати Бойовий Прапор у бою і не допускати його захоплення супротивником.

При втраті Бойового Прапора командир військової частини і військовослужбовці, безпосередньо винні в таку ганьбу, підлягають суду, а військова частина - розформуванню.

Військово-морський прапор Російської Федерації, піднятий на кораблі Військово-Морського Флоту, є Бойовим Прапором корабля і символізує його державну приналежність і недоторканність ».

У російській армії винос прапора до частини завжди зустрічався з великими почестями. Полк брав зброю «на караул», офіцери салютували, музика грала, барабанщики били «похід». Прапор - душа армії. Прапор - великий символ безсмертної захисту Батьківщини. Багато людей з небезпекою для життя зберігали і виносили з бою прапор частини, не впустивши честь свого військового підрозділу.

У Збройних Силах Російської Федерації Бойового Прапора виноситься до військової частини в особливо урочистих випадках: в дні приведення до Військової присяги, в день річного свята військової частини, в дні вручення особовому складу озброєння і військової техніки . Бойовий Прапор може виноситися до військової частини за рішенням командира частини при проводах солдатів і сержантів, звільнених у запас.

Відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил РФ Бойовий Прапор завжди знаходиться зі своєю військовою частиною при будь-яких обставин мирного і воєнного часу. Воно завжди під охороною варти, а при винесенні його до військової частини - під охороною взводу.

До Бойового Прапора наказом командира по частині призначаються прапороносець і два асистенти із сержантів, прапорщиків або офіцерів, переважно з числа нагороджених орденами і медалями та відмінників бойової підготовки.

Наказом командира по частині призначається прапороносний взвод.

До частини Бойовий Прапор завжди виноситься розгорнутим.

Коли прапороносний взвод із Бойовим Прапором наблизиться до полку на 40-50 кроків, командир полку командує "Полк, на Прапор - струнко!» За цією командою командири підрозділів прикладають руку до головного убору, всі повертають голову в бік Бойового Прапора і проводжають його поглядом , оркестр грає "Зустрічний марш».


1. У чому полягає призначення військового прапора?
2. Яка роль військового прапора у вихованні високих морально-бойових якостей воїнів?
3. Підготуйте повідомлення на тему «Місце знаходження Бойового Прапора частини. Винос Бойового Прапора до військової частини »

Смирнов А. Т., Мишин Б. І., Васнев В. А. Основи безпеки життєдіяльності 10 клас
Відправлено читачами з інтернет-сайту

онлайн бібліотека з підручниками і книгами, плани-конспекти уроків по Основи безпеки життєдіяльності 10 класу, книги та підручники згідно календарного плану планування ОБЖД 10 класу

зміст урокузміст уроку

конспект уроку і опорний каркас конспект уроку і опорний каркас   презентація уроку   акселеративного методи та інтерактивні технології   закриті вправи (тільки для використання вчителями)   оцінювання Практика   завдання і вправи, самоперевірка   практикуми, лабораторні, кейси   рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський   домашнє завдання Ілюстрації   ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа   реферати   фішки для допитливих   шпаргалки   гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення   зовнішнє незалежне тестування (ЗНО)   підручники основні і додаткові   тематичні свята, слогани   статті   національні особливості   словник термінів   інші Тільки для вчителів   ідеальні уроки   календарний план на рік   методичні рекомендації   програми   обговорення презентація уроку акселеративного методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика завдання і вправи, самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНО) підручники основні і додаткові тематичні свята, слогани статті національні особливості словник термінів інші Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення


Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, Напишіть нам .

Якщо ви хочете побачити інші коригування та побажання до уроків, дивіться тут - освітній форум .

1. У чому полягає призначення військового прапора?
2. Яка роль військового прапора у вихованні високих морально-бойових якостей воїнів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация