⭐Большой Царицинський Палац: історія і фото.

  1. Баженова відсторонили від робіт, а будівництво Великого Палацу в Царицино продовжив Матвій Казаков....
  2. Фото з інтер'єрів і експозиції Великого Царицинського Палацу:

Баженова відсторонили від робіт, а будівництво Великого Палацу в Царицино продовжив Матвій Казаков. Від садиби до палацово-паркового ансамблю: архітектурно-історична шпаргалка

Він в загальних рисах зберіг баженовскій план, але тепер грандіозний палац вже домінував над оточуючими будівлями. Через проблеми з фінансуванням було потрібно ще 10 років роботи, щоб палац був готовий. Його покрили тимчасовою дахом, але раптова смерть Катерини і сходження на престол Павла поставили хрест на Царицинському ансамблі: будувати там заборонили.

Згодом незавершений палац в Царицино перетворювався у величезну руїну. Все, що було можливо, розікрали, на даху росли дерева, від будівлі залишалися тільки стіни. Але в 2007 році його відреставрували. А так як будівля не була завершено історично, реставратори зробили багато відступів. Так народився вже третій Великий Царицинський Палац.

Найбільше запитань викликала покрівлю та внутрішні інтер'єри. В кінці XVIII століття залізний дах палацу пофарбували чорною фарбою, що додало йому похмурий вигляд. Тепер покрівля зелена і прикрашена безліччю декоративних елементів. Усередині Великого Палацу Матвій Казаков спроектував близько 120 приміщень, але задуми архітектора по їх обробці невідомі.

Усередині Великого Палацу Матвій Казаков спроектував близько 120 приміщень, але задуми архітектора по їх обробці невідомі

Інтер'єри Царицинського палацу стилізували під XVIII століття. На другому поверсі Казаков розмістив два однакових за розміром залу-галереї по різні боки від парадних сходів.

Путівник по архітектурним стилям

Західний зал передував апартаменти Катерини II. Зараз «Катерининський зал» розкішно стилізований: мармур, позолота, кришталеві люстри. Його прикрашає ліпний декор на тему «Тріумф Катерини» роботи В. Агейченко і Р. Сайфутдінова, і триптих Е. Максимова на тему коронації імператриці в Москві в 1762 році. Золотими літерами по верху стіни над балконом вибито висловлювання Катерини II: «Влада без довіри народу нічого не означає».

Головна прикраса «Катерининського залу» - статуя Катерини II роботи А.М. Опекушина. Скульптор створив її в 1889 році для конкурсу на пам'ятник імператриці в Ростові-на-Дону. Тоді вибрали інший проект, а статуя Опекушина в 1896 році прикрасила зал засідань Московської Міської Думи. За радянських часів вона дивом вціліла, так як її мармур хотіли використовувати для бюстів Карла Маркса, В.І. Леніна і І.В. Сталіна. З 1952 року статуя Катерини II зберігалася в Єревані в Державній картинній галереї Вірменії. У 2003 уряд Москви і Республіки Вірменії домовилися про повернення скульптури в Москву.

А перед апартаментами цесаревича Павла Петровича також влаштували приймальний зал. Його назвали «Таврійським» на честь Г.А. Потьомкіна-Таврійського. Зал прикрасили мармуровими колонами, розписом на стелі в вишневих тонах.

У Великому Палаці в Царицино працює музей, де можна дізнатися про історію будівництва і відновлення будівлі, оглянути Катерининський і Таврійський зали, відвідати тимчасові виставки в приміщеннях, які задумували як особисті покої.

Кажуть, що ... ... вибір Матвія Казакова головним архітектором переробки Царицино був не випадковим. Під час візиту в Москву Катерина оглядала і Сенатський палац. Ще не закінчена споруда привела її в захоплення. Кажуть, що найбільше на неї справив враження ефектний вчинок архітектора. Працівники боялися розбирати укріплення купола, вважаючи, що він впаде, адже такого великого купола в Росії раніше не будували. Тоді Матвій Казаков заліз на вершину і простояв там до тих пір, поки кружала не зняли.

Фото з інтер'єрів і експозиції Великого Царицинського Палацу:

А що ви можете додати в розповідь про Великий Палаці в Царицино?

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация