«Болюче момент»: чому Вашингтон стурбований модернізацією російської армії

  1. «Виклик американській могутності»
  2. Армія нового покоління
  3. «Ходять по межі»

Сполучені Штати не припиняють звинувачувати Росію в прояві агресії. Зокрема, побоювання Вашингтона викликають високі темпи модернізації російських збройних сил. Про це заявив голова комітету начальників штабів ВС США генерал Джозеф Данфорд, назвавши Москву «найбільшою загрозою» для Європи. Однак, на думку експертів, за «страхами» Америки з приводу зростаючої військової потужності РФ криється прагнення наростити обсяги фінансування власної оборонної сфери. У причинах і наслідках антиросійської риторики розбирався RT.

Росія є найбільшою загрозою для Європи, і НАТО докладає зусиль для стримування східного сусіда. Про це 15 січня заявив голова комітету начальників штабів ВС США генерал Джозеф Данфорд, виступаючи перед журналістами в Брюсселі напередодні засідання Військового комітету НАТО. Відкрилося 16 січня засідання комітету присвячене аналізу операцій альянсу, а також вироблення ефективної тактики реагування військового блоку на зовнішні виклики.

Серйозну стурбованість НАТО викликають темпи, якими Росія модернізує свої ВС, зазначив Данфорд, відповідаючи на питання журналістів.

«Коли ми думаємо про Росію, то ми думаємо про їхні дії за останні кілька років, а потім ми дивимося на капіталовкладення, які за останні 10 років зробили росіяни. Немає жодної складової російських збройних сил, яка в тій чи іншій мірі не була б модернізована за останнє десятиліття », - заявив американський генерал.

Безтурботність сьогодні недоречна, вважають в Пентагоні. «Я б сказав, що ніхто з нас не відчуває себе комфортно в тому положенні, в якому ми зараз знаходимося», - підкреслив Данфорд.

«Виклик американській могутності»

Генерал Джозеф Данфорд нерідко висловлюється з питань взаємовідносин з Росією. Наприклад, виступаючи в листопаді минулого року у флетчерівських школі права і дипломатії при Університеті Тафтса в Массачусетсі, він відзначив зростання військового потенціалу Росії і КНР, «розмиває» військову перевагу США. Мова в першу чергу йде про протистояння в кіберпросторі, засобах радіоелектронної боротьби, протикорабельних крилатих і балістичних ракетах. Москва і Пекін прагнуть обмежити американську присутність в Тихоокеанському регіоні і Європі, вважають в Пентагоні.

Також по темі

Сполучені Штати не припиняють звинувачувати Росію в прояві агресії Місце сили: 75 років будівлі Пентагону

15 січня 1943 року було завершено будівництво легендарного Пентагону - штаб-квартири Міністерства оборони США. За три чверті століття ...

Ця точка зору відображена і в офіційних документах США. Наприклад, в оприлюдненому раніше «Посібнику по російському військовому справі нового покоління» , Призначеному для ЗС США, йшлося про те, що сучасні російські озброєння дуже далеко пішли від радянських зразків. В оновленій Стратегії національної безпеки США , Прийнятої адміністрацією Дональда Трампа, в числі ключових загроз названі саме Росія і Китай, а також КНДР і Іран.

У провину Москві американська сторона ставить прагнення збільшити свій військовий потенціал, а також спроби нібито взяти під свій контроль інформаційне поле. Таким чином, вона «кидає виклик американській могутності», йдеться в документі.

«Вона (Росія. - RT) продовжує загрозливу поведінку по відношенню до сусідів, в тому числі розміщуючи свої ядерні арсенали і розгортаючи наступальні озброєння», - йдеться в Стратегії.

Слід зазначити, що на відміну від США Росія розміщує кошти ПРО наземного базування і ядерні озброєння тільки в межах власних кордонів.

Армія нового покоління

Висловлювання американських військових і політиків про масштабне переоснащення російської армії багато в чому відповідають дійсності. Москва не приховує своїх планів по перетворенню ВС РФ в армію нового покоління. Мова в першу чергу йде про якісне, а не кількісному стрибку. Про це, зокрема, заявив Володимир Путін, виступаючи в грудні на колегії Міноборони.

Особливу стурбованість російської сторони викликають дії НАТО і США поблизу кордонів РФ, нарощування альянсом військової інфраструктури і глобальної системи ПРО. Окреме питання - зусилля Вашингтона по руйнуванню Договору про скорочення ракет середньої і меншої дальності.

Також по темі

«Збільшила міць»: Пентагон готується до «стратегічного викликом» з боку Росії в 2018 році «Збільшила міць»: Пентагон готується до «стратегічного викликом» з боку Росії в 2018 році

Протидія Росії - одна з головних задач США на 2018 рік. Про це йдеться в доповіді генерального інспектора Пентагону. В ...

Технологічне відставання в оборонній сфері в настільки напруженою військово-політичної ситуації було б для Росії неприпустимо. До кінця 2017 року частка сучасних озброєнь в російській ядерній тріаді досягла 79%, а до 2021 року заплановано довести цей показник до 90%, заявив Володимир Путін.

«Мова йде про ракетні комплекси, здатних впевнено долати існуючі і навіть перспективні системи протиракетної оборони», - пояснив президент Росії.

За даними Міноборони РФ, в цілому на сьогоднішній день частка новітньої техніки в збройних силах становить 59,5%. Наприклад, ВКС оснащені новими озброєннями на 73%, ВМФ - на 53%. Ведуться роботи як по створенню нових озброєнь і техніки, наприклад танка Т-14 «армату», так і по модернізації існуючих моделей. Зокрема, мається на увазі підготовка до серійного виробництва стратегічного надзвукового бомбардувальника-ракетоносці Ту-160м2 - нової модифікації легендарного «Білого лебедя».

На думку професора НДУ ВШЕ Дмитра Євстаф'єва, є кілька причин, за якими американські політики і військові регулярно звинувачують Москву в зайвій войовничості.

«По-перше, зараз завершується усвідомлення американською елітою того факту, що Росія повернула собі статус великої військової держави. Це болючий момент для американської сторони, адже ще п'ять-шість років тому всі американські газети писали про «нафталіновому» і іржавому російському озброєнні », - зазначив Євстаф'єв в інтерв'ю RT.

Крім того, сама атмосфера, що склалася в американському суспільстві, змушує політиків, військових і експертів слідувати в загальному руслі і висловлюватися про «російської агресії».

Також по темі

«Росія повинна бути серед держав-лідерів»: Путін закликав до будівництва армії нового покоління

Росія повинна бути лідером в будівництві армії нового покоління, заявив президент Росії Володимир Путін, виступаючи на колегії ...

«Політик, чи не висловився про намірах Росії з підриву євроатлантичного єдності, викликає в США підозри», - пояснив Євстаф'єв.

Однак найважливішим мотивом, на думку експерта, є все ж прагнення наростити обсяги фінансування оборонної сфери.

«Зараз в США починається« розпил »оборонного бюджету на найближчі десять років, - пояснив експерт. - Природно, що військові зацікавлені в тому, щоб вибити для себе максимальне фінансування. Це непросто, враховуючи ті гучні скандали, що супроводжували багато дорогі проекти зі створення нових озброєнь. Наприклад, прямо зараз розвивається скандал навколо новітнього есмінця USS Zumwalt. У цих умовах розмови про «російську загрозу» є ідеальним лобістським і пропагандистським засобом ».

Нагадаємо, новітній есмінець-невидимка Військово-морських сил (ВМС) США USS Zumwalt був спущений на воду в 2016 році, на його будівництво було витрачено $ 4,4 млрд. Однак під час випробувань судно не раз виходило з ладу через технічні причини. Остання поломка сталася в середині грудня 2017 року.

Про те, що антиросійська риторика активно використовується американцями для нарощування власних оборонних витрат, в інтерв'ю RT заявив і керівник сектора проблем регіональної безпеки Центру військово-політичних досліджень РІСД Сергій Єрмаков.

«Джозеф Данфорд невипадково знову підняв тему« російської загрози ». Ця риторика активно використовується для виправдання як нарощування військових витрат в США, так і для тиску на європейських союзників з тим, щоб підштовхнути їх до збільшення оборонних бюджетів. По суті, все ставиться з ніг на голову », - пояснив експерт.

За словами Єрмакова, з цього року на реалізацію «європейської ініціативи щодо стримування» Пентагон отримує рекордну суму - близько $ 4,6 млрд. Більша частина цих коштів буде витрачена на зміцнення американського військового базування в Європі, розвиток і підтримку військової інфраструктури.

«Ці витрати також мають потребу в обгрунтуванні», - уточнив експерт.

Дональд Трамп ще під час передвиборної кампанії оголосив однією з ключових цілей своєї політики модернізацію американської армії при нарощуванні оборонного бюджету. У грудні президент США затвердив військовий бюджет США на 2018 рік у розмірі $ 692 млрд. Окрема стаття виявилася присвячена боротьбі з «російською загрозою». Для порівняння: у 2017 році на оборону було виділено $ 618,7 млрд.

«Ходять по межі»

При цьому саме американська сторона послідовно підриває міжнародні угоди, що обмежують зростання озброєнь і військової напруженості, вважають експерти. У 2002 році Вашингтон в односторонньому порядку покинув Договір про обмеження систем протиракетної оборони, пославшись на необхідність розвивати засоби самозахисту.

Як зазначив згодом міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, вихід США з договору по ПРО став дестабілізуючим фактором, що підштовхує світ до нової гонки озброєнь.

Також по темі

Хитка рівновага: до чого може привести вихід США з договору про РСМД Хитка рівновага: до чого може привести вихід США з договору про РСМД

У російському МЗС нагадали, що розміщення американських ПРО Aegis Ashore в Румунії загрожує національній безпеці РФ, а також ...

Крім того, Вашингтон продовжує підривати Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності наземного базування. Таку точку зору висловив раніше Володимир Путін. З одного боку, США звинувачують в порушенні договору Росію, а з іншого - послідовно порушують умови угоди, підписаної сторонами в 1987 році. Такої ж тактики американська адміністрація дотримувалася незадовго до виходу з договору по ПРО, зазначив Володимир Путін, виступаючи на розширеному засіданні колегії Міністерства оборони.

Відомо, що в США вже ведеться виробництво ракет-мішеней для тестування систем ПРО, ідентичних балістичним ракетам середньої і меншої дальності.

«Вони вже є і використовуються. Їх виробництво в США може свідчити про розробку заборонених Договором про РСМД технологій », - підкреслив російський президент .

Як повідомила в листопаді 2017 року газета The Wall Street Journal з посиланням на посадових осіб США, в плани Пентагону входить «вивчення можливостей» по відродженню арсеналу ракет меншою і середньої дальності. Як привід для таких дій були названі якісь «порушення» ДРСМД російською стороною.

«Протягом багатьох років США ходять по межі договору про РСМД. - пояснив Євстаф'єв. - Приклад - розміщення в Європі систем протиракетної оборони як оборонного, так і ударного призначення ».

Експерт також зазначив, що в США проводилися дослідження зі створення ракет проміжної дальності і по розробці цілого ряду ракет, близьких до ракет середньої дальності.

«Але просто вийти з договору США не можуть - це дуже сильно погіршить відносини з Європою. Тому США намагаються спровокувати Росію на порушення ДРСМД », - резюмував Євстаф'єв.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация