Боос Георгій Валентинович

  1. Губернатор Калінінградської області
  2. Після відходу з політики

Дата присвоєння:


біографія


Голова ради директорів всеросійського виставкового центру, голова ради директорів міжрегіональних розподільних мережевих компаній.

Народився в Москві в родині, предки якої приїхали в Крим з Німеччини.

Навчався в московській спецшколі № 21 з англійським ухилом.

У 1986 році закінчив Московський енергетичний інститут за фахом інженер-електрик світлових приладів.

1986-1988 роки - служба за призовом на офіцерських посадах в Радянській Армії (Військово-повітряні сили), місто Спаськ-Дальній (Далекий Схід).

1988-1991 роки - інженер, старший інженер, молодший науковий співробітник Всесоюзного науково-дослідного, технологічного та світлотехнічного інституту (ВНІСИ), м.Москва. За сумісництвом одночасно викладав математику в московській середній школі № 247.

1991-1993 роки - директор науково-виробничого світлотехнічного підприємства «Светосервіс», м.Москва.

1993-1995 роки - генеральний директор АТ «Науково-виробниче світлотехнічне підприємство" Светосервіс "». Фірма займається висвітленням об'єктів міського господарства Москви в якості основного підрядника.

політична кар'єра

У грудні 1995 року обраний депутатом Державної Думи другого скликання Федеральних Зборів Російської Федерації від медведковскої одномандатного виборчого округу.

1996-1998 роки - депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації на постійній основі, член Комітету Держдуми з питань бюджету, податків, банків і фінансів.

1996-1997 роки - член фракції «Наш дім - Росія», заступник голови фракції.

29 вересня 1998 року постановою Уряду Російської Федерації призначений на пост глави Державної податкової служби Російської Федерації, потім Указом Президента Російської Федерації - Міністром Російської Федерації по податках і зборах. У травні 1999 року відправлений у відставку разом з кабінетом Євгена Максимовича Примакова.

У грудні 1999 року обраний депутатом Державної Думи третього скликання від медведковскої одномандатного виборчого округу.

1999-2003 роки - член фракції «Отечество - Вся Росія», Заступник Голови Державної Думи від фракції «Отечество - Вся Росія».

У грудні 2003 року обраний депутатом Державної Думи четвертого скликання Федеральних зборів РФ від медведковскої одномандатного виборчого округу.

З 2003 року по 21 вересня 2005 року - заступник Голови Державної Думи ФС РФ, член президії фракції «Єдина Росія», член Вищої ради партії «Єдина Росія» (на останній посаді залишався і під час роботи губернатором Калінінградської області).

Губернатор Калінінградської області

З 28 вересня 2005 року - губернатор Калінінградської області (наділений повноваженнями депутатами обласної думи за поданням президента В. В. Путіна).

Сформував однопартійний уряд області з членів партії «Єдина Росія». Перейменував адміністрацію в уряд, значно скоротивши кількість чиновників, виступив ініціатором створення герба, прапора, нагородної системи області.

Під час керівництва областю висував ідеї переселити в неї кілька мільйонів громадян з країн СНД і Прибалтики (в дійсності станом на початок 2010 року за програмою повернення співвітчизників в Калінінградську область приїхало 6800 чоловік), досягти в середньому до кінця 2008 року рівня життя Литви і Польщі , побудувати металургійний комбінат, проводити під Калінінградом етапи гонок «Формули 1», побудувати іподром, марину в місті Піонерському поруч зі споруджуваної державною резиденцією, обіцяв залучити в область мільйони туристів, спорудити кращий в Європі музичний театр на березі Нижнього ставу. За його ініціативи будується Приморське кільце, створюється гральна зона, в 2010 році почалося будівництво Балтійської АЕС. За час його губернаторства, в рамках реалізації нацпроекта «Освіта», було закрито понад сімдесят шкіл, закрита 1/6 всіх лікарень і пологових будинків, в тому числі закрита і розграбована мародерами одна з кращих лікарень - медсанчастину № 1 (закриття пологових будинків обгрунтовувалося введенням в експлуатацію обласного перинатального центру, здатного приймати 2600 пологів на рік, при цьому при закритті 17 пологових будинків з 21 не враховувався, що породіль туди доводилося доставляти з віддалених районів за кілька десятків кілометрів і вони часто народжувати не дое ав до пологового будинку), збільшені тарифи на послуги ЖКГ, податки, виросли безробіття і затримки виплати зарплати, погіршився транспортне забезпечення, не вирішено проблеми зі свободою переміщення жителів області за її межі, посилився тиск влади на ЗМІ, обласна дума, підконтрольна «Єдиної Росії» , слухняно приймала всі проекти законів, які надходили з уряду Г.Бооса. Все це викликало невдоволення населення, в очах якого Г.Боос був «московським варягом». Головною причиною невдоволення населення області, що відрізняється високим показником кількості приватних автомобілів на душу населення, стало рішення про підвищення транспортного податку.

У той же час понад тисячу особистих господарств отримали нові кредити і пролонгацію колишніх. Введено п'ять великих переробних виробництв: «Роксон», «Конкордія», «Арві МПК», «ХІПП», «Співдружність СОЯ».

22 січня 2010 року М. В. Боос було довірено виступити з основною доповіддю на засіданні Держради, присвяченому розвитку політичної системи Росії. Після закінчення засідання Боос заявив про намір залишитися губернатором Калінінградської області на другий термін, якщо його кандидатура буде схвалена президентом і підтримана жителями регіону.

30 січня 2010 року в Калінінграді відбувся наймасовіший за багато років мітинг, на якому близько 10000 чоловік зажадали відставки Георгія Боос з посади губернатора. З 1 лютого 2010 року Боос намір піти у відпустку, але змушений був його скасувати (як він сам визнавав, його літак в день мітингу дійсно долетів до острова Мадейра, а потім повернувся назад).

Напередодні нових масових виступів громадян впровадив нову форму спілкування з населенням, названу «телемітінгом»: губернатор і його співробітники розміщувалися в будівлі РГУ ім. І. Канта, а жителі міста стояли у телекамер на сусідніх вулицях і передавали йому прохання вплинути на вирішення побутових питань, які не вирішуються в робочому порядку місцевими чиновниками. Перший «телемітінг» проводив московський журналіст і шоумен Володимир Соловйов.

На урочистих заходах іноді з'являвся в формі полковника авіації, однак, після публікації статті про сумнівність присвоєння цього військового звання, в 2010 році, після скасування незаконно виданих наказів, став капітаном.

У зв'язку з виявленими прокуратурою порушеннями, допущеними під час закупівлі для області томографа, активно захищав міністра охорони здоров'я області Е.Клюйкову, але потім вона була змушена звільнитися після порушення кримінальної справи.

Помічник губернатора Андрій Ушаков притягнутий в червні 2010 року до кримінальної відповідальності за надання при влаштуванні на роботу в обласний уряд підробленого диплома про вищу освіту.

В уряді області проводилися обшуки в зв'язку з порушеннями в ході проведення аукціонів та іншими зловживаннями, про їх результати в пресі повідомлень не було.

16 серпня 2010 року було оголошено, що Г. Боос не включені в список кандидатів на посаду губернатора області.

Перед відходом з посади виступив із звітною доповіддю, в якому відзначив позитивний внесок свого уряду в розвиток області та відсутність у області бюджетних боргів, не згадавши про серйозні прорахунки. Новий губернатор області Микола Цуканов в листопаді 2010 року оприлюднив відомості про те, що уряд Г.Бооса за п'ять років збільшило боргові зобов'язання області в 10 разів (до 10,9 мільярдів рублів).

Після відходу з політики

28 грудня 2011 року М. Боос був призначений головою ради директорів ВВЦ, але в червні 2012 року звільнений з посади.

14 січня 2012 року обраний до ради директорів Холдингу міжрегіональних розподільних мережевих компаній, а потім став його головою. Після цього повністю оновився рада директорів калінінградського «Янтарьенерго», в нього увійшли і колишні співробітники Г.Бооса.

Є власником холдингу «Боос лайтинг груп».

Джерело: http://ru.wikipedia.org


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация