Борець Рустам Машаріпов здав іспит на право носити краповий берет

Представник якутського СОБР «Алмаз» пройшов кваліфікаційні випробування в числі восьми спецназівців

Представник якутського СОБР «Алмаз» пройшов кваліфікаційні випробування в числі восьми спецназівців. До іспитів були допущені 56 офіцерів по Далекосхідному федеральному округу, повідомляє прес-служба відомства.

Співробітник Росгвардіі увійшов в історію якутського СОБР як перший офіцер, який отримав «краповиків».

«Складання іспиту стала справжнім випробуванням. На всіх етапах ти борешся з самим собою, зі своїми думками. Йти вперед допомагало бажання пройти випробування і те, що я представляю і захищаю честь свого загону «Алмаз», - каже Машаріпов. - Маршрут був дуже важким, найважче далися бруд і затяжні підйоми. Але я впорався і дуже цьому радий. Витримати допомогла підтримка хлопців нашого загону, я не міг їх підвести ».

Іспити пройшли на базі загону спеціального призначення «Тайфун» в Хабаровську. Протягом перших двох днів кандидатами були здані нормативи з фізичної підготовки, військової топографії, підготовці по зв'язку, тактико-спеціальної, інженерної, військово-медичної, гірської, вогневої підготовки.

Заключний день випробувань почався з марш-кидка по пересіченій місцевості на 12 кілометрів в бойовому спорядженні. Кожну хвилину від інструкторів-краповиків, які втекли разом з бійцями, надходили вступні, що вимагають від спецназівців граничного зосередження, витривалості і реакції. На марш-кидку їх шлях супроводжувався вибухами «гранат», «ворожими засадами», штурмом висот, форсуванням водних перешкод, перетином заболоченій місцевості поповзом, евакуацією поранених товаришів, подоланням зараженої місцевості в протигазах.

На марш-кидку їх шлях супроводжувався вибухами «гранат», «ворожими засадами», штурмом висот, форсуванням водних перешкод, перетином заболоченій місцевості поповзом, евакуацією поранених товаришів, подоланням зараженої місцевості в протигазах

Найскладнішим етапом для спецназівців стала вогненно-штурмова смуга, яку потрібно було подолати в завершенні марш-кидка. Отримавши короткий перепочинок, бійці виконали вправи навчальних стрільб, відпрацювали елементи висотної підготовки, акробатики, комплексні спеціальні вправи зі зброєю і без зброї.

Отримавши короткий перепочинок, бійці виконали вправи навчальних стрільб, відпрацювали елементи висотної підготовки, акробатики, комплексні спеціальні вправи зі зброєю і без зброї

Завершилася серія випробувань 12-хвилинним видовищним і жорстким спарингом з інструкторами-краповиків для перевірки бійцівських якостей.

Рустам Машаріпов з дитинства почав займатися вільною боротьбою. Ще в далекі 90-і роки на землі «Полюси холоду» в Оймяконском районі його навички боротьби зауважив тренер Чурапчинського спортивної школи Павло Атласов. Тоді вже умілий «вольник» восьмикласник Рустам переїжджає зі свого улюбленого села в історичну спортивну школу Олімпійських чемпіонів та призерів в Чурапча. Перша велика перемога не змусила себе довго чекати. Через рік на чемпіонаті Далекого Сходу він стає володарем срібної медалі, поклавши початок успішної спортивної кар'єри.

Машаріпов - зразок сучасного спецназівця, що дається наполегливими щоденними тренуваннями. Він - майстер спорту Росії з вільної боротьби і майстер спорту Республіки Саха (Якутія) з національної боротьби «хапсагай», не упускає можливість брати участь в спортивних турнірах і змаганнях всіх рівнів.

Він - майстер спорту Росії з вільної боротьби і майстер спорту Республіки Саха (Якутія) з національної боротьби «хапсагай», не упускає можливість брати участь в спортивних турнірах і змаганнях всіх рівнів

«Думка здавати на право носіння крапового берета переслідувала мене давно. Тепер вирішив, що "дозрів" (посміхається). За рік до випробувань ми з колегами почали наполегливі тренування. Великий досвід передав старший офіцер Анатолій Петров - краповиків, який отримав бере, будучи бійцем спецназу інший силової структури, - розповідає Машаріпов. - Я знав, що ці випробування мають на увазі фізичні і психологічні навантаження на межі можливості людських сил і дійти до фінішної межі вдасться далеко не всім ».

- Я знав, що ці випробування мають на увазі фізичні і психологічні навантаження на межі можливості людських сил і дійти до фінішної межі вдасться далеко не всім »

Краповий берет - формений головний убір військовослужбовців і співробітників підрозділів спеціального призначення. Є предметом виключної гордості спецназівця. Іспит на крапові берети існує більше 32 років. Перші випробування пройшли в 1986 році. Право на носіння крапового берета мають військовослужбовці і співробітники підрозділів спеціального призначення, що володіють достатніми професійними, фізичними і моральними якостями і успішно пройшли кваліфікаційні випробування. Крім того, краповий берет може бути вручений за мужність і відвагу, проявлені при виконанні службового обов'язку, а також за особливі заслуги в справі розвитку підрозділів і частин спеціального призначення.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация