Борис Моїсеєв: "Ми зробили омським козакам безкоштовну рекламу"

Вчора, 17 березня, в Омську пройшло концертне гала-шоу Бориса Моїсеєва "Кращий з чоловіків", який зібрав сотні шанувальників по всій країні. Нинішній гастрольний тур, в рамках якого зірка дає концерти, - є одним з перших після важкого інсульту, перенесеного виконавцем в кінці 2010 року. У зв'язку з тим, що в даний час поп-музикант обмежив своє спілкування з пресою, Портал Om1.ru побував в гостях у арт-директора зірки Сергія Гороха, який і погодився на бесіду від імені артиста.

- Сергій, давайте обговоримо сьогоднішній концерт. Шоу було яскравим, барвистим, було багато емоцій, світла, публіку запалили. Скажіть, що вийшло, що не вийшло? Як оцінюєте минулий захід?

- Борис вважає, що все пройшло відмінно, рівно, гладко, ніяких зауважень немає. Відмінні організатори, відмінний прийом, селили, годували - все було на вищому рівні. Взагалі Боря Омськ дуже любить: ми тут і раніше бували щороку. Незважаючи на те що ми тут якось навіть в цирку виступали, все одно Омськ залишається містом просунутим, Боря вважає його таким справжнім європейським містом.

- Як вважаєте, ідея, яка лежала в основі концерту, дійшла до публіки? Задум реалізувався?

- Я вважаю, так, дійшла. Хоча взагалі, мені здається, потрібно запитати у публіки, як вони зрозуміли. За реакцією аудиторії з режисерської точки зору - Борис ставив цю програму сам, тому, як і будь-який режисер, розраховував, що на певних номерах повинні бути певна реакція глядачів - глядачі реагували абсолютно точно за задумом режисера. Де потрібно вони сумували, де потрібно вони відривалися і були захопленими і чудовими, де потрібно - брали гумор і, як то кажуть, всі барви емоцій. Радість, смуток - все, що можна, все було.

Радість, смуток - все, що можна, все було

- Був цікавий момент в шоу, коли в танцювальний номер вплелася така інтермедія з фотографіями Володимира Путіна і Дмитра Медведєва. Для чого це було потрібно? Розкажіть детальніше.

- Це було невелике гумористичне відступ за участю нашого балету, нашого тріо «Family». Просто гумор. У цьому номері ми спробували втілити момент життєвої ситуації Бориса, коли з ним все постійно хочуть сфотографуватися. Ви знаєте, люди від цього втомлюються. І ту т було вирішено в такий гумористичній формі подати те, що звичайні люди хочуть бути ближче до зірки, сфотографуватися з відомою людиною, з президентом, потиснути йому руку. Таке гумористичне відступ, яке не несе жодного політичного підтексту.

- Поділіться творчими планами на майбутнє. Які в перспективі нові творчі проекти?

- У нас як завжди маса планів. На наступний рік у Бориса ювілей, тому ми вже активно готуємося. Підбираємо матеріал, готуємо нову програму. Наші друзі та помічники зі швейцарського телебачення вже розробляють концепцію, як це все буде. Але, так як в пресу просочилася вже достатньо інформації, скажу, що ми ведемо переговори з приводу участі в ювілейному концерті Бориса Елтона Джона. Заспівати з ним - Борина п'ятирічна мрія, може бути, нарешті вона збудеться. Також ми готуємося до зйомок трьох документальних фільмів про Бориса - з усіма федеральними каналами підписані контракти про зйомки фільмів. Так що протягом року, спеціально до ювілею, все це буде опрацьовано.

- Як ви оціните, ваші гастролі в провінції, в містах на кшталт нашого, успішно проходять?

- Хочу сказати, що я з Борисом пропрацював уже 22 роки і жодного разу не чув, щоб Борис ділив публіку на столичну і провінційну. Для нього публіка завжди одна. Наш концерт в Кремлі нічим не відрізняється від концерту в Омську, абсолютно. У нас є видрукувані програми, складені плейлисти, які в принципі не змінюються. Можуть бути незначні коригування, але суть все одно та ж. Те, що бачили омичи, то ж бачили і москвичі. Ніякої різниці немає. Єдине, у нас не вийшов один момент, оскільки не було верхніх підвісів в філармонії, а так технічно все те ж саме. Боря хотів сказати великий комплемент керівництву міста, які зробили таку красу з філармонією: вона стала набагато зручніше і для артиста, і для глядача. Він сьогодні прогулявся і по фойє, і гардероби подивився, і кафетерій - йому завжди це цікаво. Було приємно, що під'їзд до службового входу був чистий, прибраний сніг, і все як годиться. Буває, що не можна під'їхати навіть до службового входу: ми були недавно в одному з сибірських міст, і там у залу все було занесено снігом. А на концерті був присутній мер міста, і це було не дуже красиво.

А на концерті був присутній мер міста, і це було не дуже красиво

- Скажіть, за кордон часто їздите з гастролями?

- У нашому графіку постійно присутні зарубіжні концерти в Америці, Німеччині, Ізраїлі. Це три країни - плюс ще Канада, так - які ми регулярно відвідуємо. Плануємо восени знову з'їздити в Америку і в Німеччину. Нещодавно повністю проїхали всю Прибалтику, Білорусію.

- І в Білорусії буваєте, так?

- Звичайно. Завжди Борис приїжджає в рідне Могильов. Обов'язково відвідує могилу матері. Це рідне місто.

- До речі про інцидент в 2007 році, коли ваш концерт перенесли з Концертного залу в Цирк . Сьогодні знову наші козаки вишикувалися біля входу в зал, організували мітинг. Як ставитеся до цього, як прокоментуєте?

- Я взагалі цю ситуацію, як і Борис, коментувати не став взагалі. З людьми, які жодного разу не були на концерті, вступати в якісь дебати навіть не цікаво. Ми, виходить, робимо їм рекламу, а за що ми їм робимо рекламу - не зрозуміло. За те, що вони, не бачачи шоу, вирішують за глядача, йти їм на концерт чи не йти. Кожен глядач голосує рублем за те, що він йде на улюбленого артиста або на нього не йде. Не можна глядача змусити піти туди або, навпаки, заборонити. Тому що тут порушуються і права споживача, і все інше. А я б взагалі всім тим людям, які пишуть всякі кляузи губернаторам і мерам, займають їх дорогоцінний час, порадив би купити квиток в перший ряд, якщо вони ще є у продажу, подивитися все шоу, і є після шоу будуть якісь питання по приводу моральності і того, проти чого вони виступають, то їм повернуть за це гроші і ще премією нагородять. Просто у нас немає жодного моменту в шоу спірного або говорить про те, проти чого вони виступають. Запитайте у будь-якого глядача.

- Скажіть, в такий щільний графік зірки вміщується кілька хвилин на прогулянки по містах, де проходять гастролі, по визначних пам'ятках?

- На жаль, часу на це ніколи не вистачає, тому що ми зазвичай приїжджаємо або рано вранці, або пізно ввечері. Перед концертом треба відпочити, після концерту повертаємося пізно, а вранці вже відразу їдемо. Тому все, що ми побачимо по дорозі з аеропорту або з вокзалу в готель, - це в принципі все враження про місто. Раніше на це було більше часу. Можна відзначити, що Боріні ставлення до філармонії змінилося: так, диви, як гарно. Чисте місто, красивий, відкриваються нові ресторани. Місто росте.

- Як Борис відноситься до російського шоу-бізнесу, до російської поп-музиці? Чи є серед його колег люди, яких можна було б назвати друзями, приятелями? Може бути, є недоброзичливці?

- По-перше, Боря є невід'ємною частиною російського шоу-бізнесу, тому оцінювати його як-то він не може. Він учасник всього цього процесу, він в ньому живе - в такому, яким він є. Що ж стосується друзів, то Борис в принципі дуже доброзичливий чоловік. І навіть коли сталося нещастя, яке сталося з Борею (інсульт - прим. Ред.), Ми зрозуміли, скільки у нього справжніх друзів - набагато більше, ніж він сам вважав. Слава Богу, у Бориса є справжні друзі. Це і зірки «першого ешелону», та інші. Чи не чув, щоб про Борю говорили щось погане. І він завжди дуже коректно висловлюється про своїх колег. Неприязні ні до кого немає. Він позитивна людина і налаштований по відношенню до всього позитивно.

- Як Борис б оцінив, відстаємо ми, наприклад, від американського шоу-бізнесу, або навпаки?

- Це взагалі різні речі, їх порівнювати не можна. Ми народжені на різних континентах, у кожного своя культура, своя ментальність. Це взагалі дві різні річки, які ніяким чином не стикаються. Тому, мені здається, жоден російський, російський радянський проект не отримав визнання в Америці чи де-небудь ще. Це різні речі, і плутати їх разом не потрібно. У Бориса теж були спроби: він працював і в Америці, і в Італії. Все було успішно, але продовження цього не було: він нудьгував за батьківщиною, все одно повертався в Москву.

Все було успішно, але продовження цього не було: він нудьгував за батьківщиною, все одно повертався в Москву

- Деякі звзеди зараз активно переїжджають за кордон. Та ж Ірина Аллегрова, Юрій Шатунов, інші. Чи не було думки теж переїхати?

- Ніхто з названих вами нікуди не переїжджав. Вони просто мають закордонну нерухомість . У Борі теж є нерухомість в Юрмалі, є в Болгарії, може бути, буде зараз в Америці що-небудь. Але живе він в Росії. І так само інші. ЗМІ дуже багато чуток розпускають. Сьогодні відкрив Інтернет і прочитав таку новину: «Росія прощається з Лолітою Мілявської». Сумна новина. Натискаєш далі - виявляється, не Росія прощається, а Лоліта після 50 років, може бути, перейде в іншу якість - кіноактриси, актриси театру і т.д. Це просто заманухи, на які не варто звертати уваги.

- Неоднозначне питання. Філіп Кіркоров недавно «придбав», так би мовити, двох дітей, скориставшись послугами сурогатної матері. Чи не планував Борис щось подібне?

- На це питання Борис уже відповідав неодноразово. Боря вважає, що це найсвітліший, грамотний, розумний вчинок Філіпа, він дуже правильно зробив. Борис шкодує, що свого часу теж не вчинив так само. Зараз трохи запізно цим займатися. А Філіпа повністю підтримує, вважає, що це справжній чоловічий вчинок.

- Повернемося до політики. Відомо, що Борис є членом «Єдиної Росії», але в той же час варто досить далеко від політичної кухні. Однак 10 років в партії - солідний термін, тому як можна оцінити, чи змінилася партія за цей час?

- Життя не стоїть на місці, і партія - не виняток. І партія змінилася, і склад партії змінився. Борис вважає, що все в партії нормально, все йде крок за кроком, йде розвиток, якісь корективи вносяться в зв'язку з механізмом виборів і так далі. Приймаються правильні і дуже грамотні рішення. Що стосується партії Боря все підтримує. А от щодо аполітичності я б сказав, що він, навпаки, дуже добре розбирається в політиці. Мало того, він не просто в ній розбирається, він щодня дивиться новини, з ними засинає, з ними прокидається.

- Тоді як можна прокоментувати нещодавній скандал з приводу незадекларованої закордонної нерухомості у депутатів «Єдиної Росії»?

- Є насамперед закон. Те, що законом покладено, так і треба жити, правильно? Якщо депутат не задекларував якісь свої справи, він переступив межу закону, він повинен за це відповісти, правильно? От і все. Дуже просто.

- А чи не наводить це думка на те, що є якась червоточина в самій структурі, що треба щось з цим робити?

- А що робити? Це можна або дозволити, або заборонити, залишити згідно з існуючими сьогодні законам. Тому, тут два шляхи.

- Ще один делікатний момент. Відомий депутат петербурзького Міськради Мілонов посприяв прийняттю закону про заборону гомосексуальної пропаганди серед молоді. Що це, на погляд Бориса, - вимушені заходи або крок назустріч гомофобії?

- Насправді Борис проти гомофобії. Але я хочу наголосити й на тому, що Борис теж є противником виставлення напоказ того, про що ви зараз говорите. Так, він був одним з перших людей, який публічно заявили про свою орієнтацію. Багато напружилися з цього приводу, багато шанувальників. Однак Боря виступив проти проведення гей-параду в Москві. Він вважає, що наше суспільство до цього не готове, і крім як роздратування і ще гіршого ставлення до таких людей такі речі викликати не можуть. Тому якісь паради, ходи - все це зайве. Взагалі Борис про це особливо не поширюється. Був час, коли він розповів про себе правду, так. Але на цьому уваги оточуючих він не акцентує, і сьогоднішній концерт - тому доказ. Людина дорослішає, змінює спосіб життя. У Борі все йде так, як має, і розвиток очевидно. Взяти хоча б його перші програми і те, що сьогодні ми маємо, що буде через рік. Розумна людина простежить і все зрозуміє. Я пропаганди не бачу в концерті ніякої. Навіть навпаки, мені здається. Всі закони проти викликають заперечення. Що стосується сьогоднішньої ситуації, то Боря набагато більше піклується про тих людей, які сидять в залі, ніж про тих, які стоять з плакатами на вулицях і які навіть не в повному складі наважилися заявитися. З п'ятьох, які написали кляузи, я сьогодні побачив трьох точно козаків - я просто по лампасами визначив - і шістьох алкоголіків, які тримали плакати, нашвидку написані. Три плаката і три козаки - що це? У них нічого не вийшло, ось вони і прийшли. Вони користуються моментом, щоб себе якось прославити. Ви думаєте, вони хотіли заборонити концерт? Вони просто створили конфлікт з нічого, щоб про них заговорили. «Хто забороняє? - Козаки забороняють. - Кого забороняють? - Бориса Моїсеєва ». А у нас сьогодні був повний зал.

А у нас сьогодні був повний зал

- Про Депардьє чули? Що думаєте з цього приводу?

- Чули, звичайно. Боря з посмішкою на це дивиться. Мені здається, що людина розважається і йому в цьому просто допомагають. У всякому разі, це не викликає ні агресії, ні протистояння.

- Як відзначили 59-річчя Бориса?

- Відзначили з колективом. У цей день прилетіли з Києва. Боря сказав, що відзначати не буде. Приїхали додому, і на майданчику його зустрічає весь колектив - з хлопавками, з квітами, з подарунками. Всі прийшли до нього додому, весело відзначили, з шампанським, з тортом. Скромно відзначили, тому що Боря порахував, що це не ювілей - відзначати не варто. День народження - це вже не такий веселий свято, ближче до сумного.

- Ваше напуття омської аудиторії.

- Напуття аудиторії візьміть з пісні Микити Малініна на слова Вікторії Шмідт «Всіх потрібно прощати». Весь текст цілком зробити цитатою, і як раз буде наше побажання. Любити всіх потрібно, прощати - там все написано.

- Тобто, ви за Омську аудиторію приймаєте тільки тих козаків, які там біля входу стояли?

- Ні, чому, це ж звернення до глядачів, а не до козаків. Сьогодні ж Прощена неділя, тому ... А їм, до речі, було б корисно це зробити.

Текст: Костянтин Попов

Скажіть, що вийшло, що не вийшло?
Як оцінюєте минулий захід?
Як вважаєте, ідея, яка лежала в основі концерту, дійшла до публіки?
Задум реалізувався?
Для чого це було потрібно?
Які в перспективі нові творчі проекти?
Як ви оціните, ваші гастролі в провінції, в містах на кшталт нашого, успішно проходять?
Скажіть, за кордон часто їздите з гастролями?
І в Білорусії буваєте, так?
Як ставитеся до цього, як прокоментуєте?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация