Брати Люм'єр, Капуцінкі і Десята муза .. Обговорення на LiveInternet

  1. http://starosti.ru
  2. На екрані.
  3. Кінематограф-автомобіль.
  4. Кінематограф для музею.
  5. ФАБРИКА порнографічного. ФІЛЬМ.
  6. КІНЕМАТОГРАФ в ВІЙСЬКАХ.
  7. На екрані.
  8. Заборона грати в кінотеатрах.
  9. На екрані.
Цитата повідомлення INSTITYTKA Брати Люм'єр, Капуцінкі і Десята муза.

Мій відеоролик, в якому представлені деякі фільми, в яких показаний кінопроцес.

https://lentachel.ru/news/2017/12/28/poezd-dengi-k...a-mezhdunarodnyy-den-kino.html

http://nashasreda.ru/russkij-kinematograf-dorevolyucionnogo-perioda/

Саме 28 грудня 1895 року брати Луї та Огюст Люм'єр, ізобрётшіе і запатентував апарат «Кінематограф», організували перший в історії людства публічний платний кіносеанс, який пройшов в Парижі, в будинку №14 на Бульварі Капуцинів (НЕ Капуцинів, саме Капуцинів, і ніяк інакше).

Як і належить добротному свята, Міжнародний день кіно обзавівся своєю легендою: в численних описах знаменної кіносеансу можна зустріти інформацію про те, що під час показу фільму «Прибуття поїзда на вокзал Ла-Сьота» глядачі так злякалися зображення поїзда, що в паніці кинулися тікати з залу. Однак легенда ця, що виникла завдяки помилці в радянському підручнику з історії німого кіно, не відповідає дійсності як мінімум наполовину - показ «Прибуття потягу на вокзал Ла-Сьота» відбувся не 28 грудня 1895 року, а лише 6 січня 1896 року.

Перші демонстрації кінематографу в Росії відбулися в 1896 р .: спочатку в Москві і Петербурзі, потім на Всеросійській ярмарку в Н. Новгороді. У 1896 р зроблені також перші аматорські кінозйомки (В. Сашин, А. Федецький, С. Макаров та ін.). Кінематограф отримував поширення надзвичайно швидко, глядачів вражала «жива фотографія». Це був загальний для всіх країн «атракціонне період» у розвитку кіно. До 1907 р фільми в Росію завозилися головним чином з Франції (фірми «Пате» і «Гомін»), а також Англії, Італії, Німеччини. У багатьох російських містах відкривалася стаціонарні кінотеатри, затверджувався вітчизняний кінопрокат.

Поряд з «царської хронікою» проводилися документальні зйомки видатних діячів російської культури Л. Толстого, В. Давидова та ін. Перші спроби організувати вітчизняне кіновиробництво відносяться до 1907 р Петербурзький фотограф А. Дранков оголосив про відкриття кіноательє і випустив в 1908 р фільм « Стенька Разін і княжна »(« Пониззя вольниця »), котра поклала початок російської художньої кінематографії. Ранні роки кіно в Росії пов'язані з петербурзьким і, особливо, з Введенським народними будинками в Москві, звідки прийшли перші актори, режисери, художники (І. Мозжухін, А. Гончарова, А. Громов, В. Гончаров, П. Чардинін і ін. ).

Найбільший розвиток кіновиробництво отримало в Москві і було невіддільне від діяльності А. Ханжонкова, який заснував 1-ю в Росії кінофабрику. Російський кінематограф з моменту виникнення затверджувався як самобутнє національне мистецтво. У пошуках російської теми піонери кіно зверталися до народних пісень, творів О. Пушкіна, М. Лермонтова, М. Гоголя, Ф. Достоєвського, М. Некрасова, О. Островського, Л. Толстого.

Ігрове кіно в Росії, виникнувши на 10-12 років пізніше, ніж у Франції, Англії, Німеччини, США, безпосередньо до 1914 р художнім рівнем не поступалася кінематографії цих країн. Початок імперіалістичної війни призвело до різкого скорочення імпорту фільмів; ослаблення іноземної конкуренції зумовило зростання кіновиробництва в Росії (фірми І. Ермольева, Е. Венгерова, Д. Харитонова та ін.). Почався масовий випуск шовіністичної хронік і агітаційно-ігрових стрічок. Невдачі Росії на фронтах 1-ї світової війни привели до змін кінорепертуара. Найбільшою популярністю користувалися салонно-психологічні мелодрами, на яких чітко позначилося негативний вплив декадентства ( «Вмираючий лебідь», 1917 року, «Танець смерті», 1916 р «Смерч любовний», 1916 р та ін.). Настрої відчаю і душевної спустошеності в цих фільмах відображали песимізм класу, приреченого революцією на загибель. Багатосерійні авантюрно-пригодницькі фільми «Сонька - золота ручка» (1914-15 р, 1 6-я серії), «Антон Кречет» (1916 р, 1-4-я серії) були покликані відвернути масового глядача від політичного життя . Вульгарні, скроєні за зразком бульварної літератури кінопідробкою становили переважну частину репертуару військових років.

У 1916 російські фірми випустили 500 фільмів з 2000 року, створених за всі роки дореволюційного кіно (цьому сприяв спекулятивний ажіотаж). Число прогресивних фільмів було невелике, але їх роль в розвитку національного кінематографа була значна. У «золотий фонд» мистецтва кіно увійшли кращі екранізації російської класичної літератури: «Дворянське гніздо» (1915 р по І. Тургенєва, реж. В. Гардін), «Пікова дама» (1916 р по Пушкіну) і «Батько Сергій »(1917-18 р, за Л. Толстим, обидва реж. Я. Протазанов),« Наташа Ростова »(1915 р, по Толстому, реж. Гардін, Протазанов),« Снігуронька »(1914 р, по А. Островському, реж. Старевич) і ін.

. Всі кращі досягнення дореволюційного кіно пов'язані зі зверненням до передових традицій російської культури - класичній літературі і живопису. Поряд з самобутньою школою режисерів і акторів в російській кіно сформувалися професійні кадри операторів (Н. Козловський, А. Левицький, П. Єрмолов, Е. Славинський, Б. завів, П. Новицький, А. Лемберг) і художників (Б. Михин, Ч. Сабінські, В. Баллюзек, В. Єгоров). Вони розробили нові прийоми освітлення, динамічної зйомки, монтажного використання великих планів, вперше впровадили фундус - систему розбірних щитових декорацій. Творчість цих майстрів було органічно пов'язано з традиціями російського образотворчого мистецтва.

Будівля, в якій розташовано кінотеатр "Модерн", побудували в 1908 році. Саме на цьому місці, за деякими відомостями, перебував трактир "Берлін", який упомяналось в поемі М. Ю. Лермонтова "Тамбовський скарбник". Готель і трактир "Берлін" належали колишньому військовополоненому Домініко Півато. Він виявився в Росії разом з армією Наполеона, потрапив в полон, доля привела його в Тамбов, де він зміг організувати свою справу. До історії створення в Тамбові кінотеатру "Модерн" причетні троє осіб.

У 1911 році виникла гостра необхідність розширити будівлю і почалося спорудження прибудови з північного боку. Тоді і з'явилася велика фойє, парадний вхід зі сходами, буфет, гардероб і туалетні кімнати. Все було зроблено на високому рівні. Оформлення інтер'єру нового кінотеатру, його зовнішня архітектура відповідали стилю модерн.
У 1914 році за окладної книзі вартість електрокінотеатра "Модерн" оцінена в 28870 рублів. У 1917 році театр і найближчий до нього будинок по вулиці Дубовой належали вже А. Булгакову.

У 1952 році вирішили замінити німецьке слово "Модерн" в назві, перейменувавши його в кінотеатр "Зірка". В кінці п'ятдесятих років, коли кінотеатр "Родина" став головним в Тамбові, колишньому "Модерну" відвели роль кінотеатру повторних фільмів, проте вже в кінці 60-х років він вважався провідним в місті Тамбов.

За матеріалами книги А.А. Горєлова, Ю.К. Щукіна "Тамбов. Довідник-путівник"

http://starosti.ru

ru

На екрані.

Нам дуже хотілося-б відзначити що-небудь видатне серед кінематографічних новинок, але, на жаль, рутина і недоумкуватість авторів змушують нас обмежитися майже простим переліком чергових картин.
Назва однієї з них "Жриця хтивості", досить виразно говорить про те, що автору цієї "сучасної, захоплюючої драми" чужий літературний смак і почуття міри. Чи не торкаючись суті нікому не потрібного сценарію, відзначимо лише ті "великі" пізнання життя великого світла, з якими автор підійшов до свого "творінню", трактує про примхи і капризи великосвітських жінок. Виявляється красиві і багаті панночки, будучи розпещені життям, ходять в своїх хоромах оточені зграєю собак і кішок, а коли у двір їх замку входять ули ні музиканти, панянки розважаються тим, що нацьковував »на них своїх лютих собак. Потім далі: на великосвітському балу господиня будинку, залишаючи гостей, йде в сусідню кімнату, лягає на ліжко і знаходити собі новий дотепний спосіб розваги: ​​вона знімає з ноги черевик і запускає їм крізь двері в танцюючих, при чому черевик потрапляє в руки її коханця.
Зрозуміло, до подібних бульварним письменництва ми не можемо висувати тих серйозних вимог, про які неодноразово говорили, і якби діячі кінематографу зовсім не цікавилися подібними пошлостями, справа кінематографії могло-б тільки виграти ... Чи можна говорити про виконання цієї "драми"? Що можна вимагати від актриси, яку змушують, надівши бальну сукню, жбурляти черевики в своїх гостей? .. Актрису цю можна тільки пожаліти ...


Сильно рекламована "Королева Луїза", названа навіть "рідкісним шедевром кінематографії", є описом життя і діяльності прусської королеви Луізи.Актріса, яка відіграє роль Луїзи, вдало поєднує велич королеви з лагідністю людинолюбної жінки, та й всі інші артисти дуже пристойно проводять свої ролі. Цікаво відзначити ту ретельність, з якою проводилися зйомки: фігурує на екран колиска дітей Луїзи знята зі справжньою королівської колиски, що знаходиться в одному з берлінських музеїв. В'їзд Луїзи в Берлін обставлений так розкішно і помпезно, що викликав навіть схвалення імператора Вільгельма. Взагалі, з зовнішньої сторони, картина не залишає бажати кращого, хоча з боку змісту обмежена інтересом чисто-місцевого характеру.

Шаблонна за змістом мелодрама "Наспіви жіночої душі" виглядає з деяким інтересом, завдяки тим мальовничим і характерним сценок, якими картина рясніє. Сутність сценарію полягає в тому, що батько живе в Парижі скульптора несподівано приїжджає до сина і застає в його будинку жінку з дитиною. Будучи впевнений, що жінка-коханка сина, він посилає їй гроші на виховання дитини, а сина свого відвозити в маєток. Через деякий час з'ясовується повна невинність скульптора, і все закінчується до загального благополуччя. Цікаві моменти, що трактують про життя паризької богеми, мальовничі ландшафти французького села, характерні знімки зі старовинних замків і модних готелів. Розігрується штучка досить жваво, головним чином завдяки живий і щирою грі уявної коханки.

Чи не обійшлася Минулий тиждень, звичайно, без картини за участю Асти Нільсен. Все таки ця одна з кращих артисток кінематографа, що піднімає його до певної міри художності. Виконання нею на цей раз головній ролі мелодрами "Бідна Женні" - бездоганний, завдяки особливостям обдарування актриси, якій найбільш вдаються характерний ролі з відтінком побуту. Чарівна перша частина картини, що зображає будні міщанської родини; далі йде, на жаль, безсоромна мелодрама з прокляттям батька , спокусником, замерзає "блудницею" Женні і т. п.
Слід зазначити художнє виконання ролі батька Женні навіть в такій перебільшеною сцені, як прокляття дочки.
Якобі.

Кадр з фільму Die arme Jenny
Кадр з фільму "Die arme Jenny".

Кінематограф-автомобіль.

Якийсь підприємливий москвич замовив закордоном автомобіль, пристосований для кінематографічних сеансів. На автомобілі встановлена ​​динамо-машина, що приводять у рух від його мотора і кидає на складаний екран сніп електричних променів. Публіка розташовується перед цим пересувним кінематографом на лоні природи.

Кінематограф для музею.

Днями за пропозицією одного американського кінематографічного акц. о-ва будуть зняті селяни багатьох російських губерній в своїх національних костюмах і кілька картин російського селянського побуту.
Ця фільму призначається для нью-Іоркской етнографічного музею.

ФАБРИКА порнографічного. ФІЛЬМ.

Берлінська поліція напала, на слід таємної фабрики порнографічних фільм (стрічок для кінематографа). При «закритих дверях» фабрика виготовляла фільми вкрай непристойного змісту. Знімка проводилися звичайно, ночами. Частина їх виявилася проданою. З винних художників 4 заарештовані, п'ятий біг.

З винних художників 4 заарештовані, п'ятий біг

КІНЕМАТОГРАФ в ВІЙСЬКАХ.

Військовий міністр, визнаючи корисне значення кінематографа, доручив складається при Миколаївській академії Генерального штабу Скобелевская комітету взяти на себе завдання постачання. військових частин відповідними стрічками і, в разі бажання полків, повн. обладнанням кінематографів; при цьому все, що стосується відділу військової освіти буде намічатися головним управлінням генерального штабу Скоблевскій комітету, маючи серед усіх військових частин своїх уповноважених, розраховує на сприятливе ставлення до його завданню в сенсі полегшення відтворення тих чи інших картин з військового побуту і з життя військ. Залучаючи солідні фірми до справи комітет сподівається поставити справу настільки добре, щоб задовольнити всі вимоги, гарантуючи при цьому отримання частинами військ картин, ретельно зазнали цензурі.

Залучаючи солідні фірми до справи комітет сподівається поставити справу настільки добре, щоб задовольнити всі вимоги, гарантуючи при цьому отримання частинами військ картин, ретельно зазнали цензурі

Кинемо-театр.

Відбулася закладка величезного кинемо-театру на Старій Тріумфальній площі, що відкривається однією з московських кінематографічних фірм.Зрітельний зал нового театру розрахований на 2,000 осіб. У новому театрі будуть даватися змішані уявлення, тобто п'єси драматичного жанру, тісно пов'язані з кінематографом. Артисти будуть розігрувати цілі сцени упереміж з демонстрацією картин, які доповнюють на екрані дію п'єси. Для цього, звичайно, потрібні особливі, сценарії, які будуть замовлятися російським драматургам.Новий кинемо-театр буде відбудовано до листопада. Відкриття його відбудеться в майбутньому театральному сезоні.

На екрані.

У Франції зроблено спробу. яка заслуговує наслідування. Префект паризької поліції надрукував в кількості півмільйона примірників відозву, що пояснює шкоду від мух - головних розповсюджувачів зарази - і запрошує нещадно винищувати їх. Ця відозва тепер поширюється по всій країні. Воно містить ряд практичних порад про те, як уберегти харчові продукти від мух, як захищати житла від їх доступу. як знищувати їх і ін. Чотириста тисяч цих відозв будуть розіслані в початкові школи. Крім того в Парижі і в багатьох інших містах Франції розклеєні афіші з малюнками у фарбах, що представляють собою сильно збільшену муху у всіх стадіях її життя. Близько афіш збираються цілі е юрби цікавих.

Заборона грати в кінотеатрах.

Голова дирекції варшавських Імператорських театрів Ю.А.Малишев видав у довірених йому театрам наступний наказ:
"За останній час артисти і артистки варшавських урядових театрів приймають все частіше і частіше участь в мімічних сценах, з яких виробляються знімки для кінематографічних уявлень.
Здебільшого знімки ці, носячи сенсаційний характер, за своїм змістом нічого спільного з мистецтвом не мають, а тому участь в них лише близько відповідає гідності і призначенням артистів серйозної сцени.
З огляду на це, я, за прикладом багатьох європейських театрів, безумовно вважаю за необхідне заборонити артистам і артисткам варшавських урядових театрів брати участь в кінематографічних знімках ".

З огляду на це, я, за прикладом багатьох європейських театрів, безумовно вважаю за необхідне заборонити артистам і артисткам варшавських урядових театрів брати участь в кінематографічних знімках

На екрані.

Особи, які близько стоять до кінематографії та спеціально кінематографічні журнали вперто запевняли, що майбутній зимовий сезон створить переворот в галузі кінематографу в сенсі виправлення головного недоліку-поліпшення сюжетів кінематографічних сценаріев.Все бачене нами досі, як наприклад "Клятва мовчання" або "Панночка з магазина "говорить протилежне. В обох картинах знову фігурують нескінченні трюки, знову героїня потрапляє під колеса автомобіля, герой стріляється, нескінченні дуелі, a психологічних переживань немає як немає. Якщо і всі подальші "бойовики" будуть так само цікаві, любителів кінематографа привітати не можна.

Чи можна говорити про виконання цієї "драми"?
Що можна вимагати від актриси, яку змушують, надівши бальну сукню, жбурляти черевики в своїх гостей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация