Бренд Гуччі (Gucci) історія, фото

Італія. Флоренція - 1921 рік. Гуччо Гуччі (італ. Guccio Gucci) (1881-1953) відкрив свою маленьку шкіряну майстерню і невеликий магазинчик. Син флорентійського купця, з дитинства привчений до праці, Гуччо трудився все більше і більше, і скоро про нього заговорили. Гуччо звик працювати, як кажуть «на совість», в його асортименті були сумки , Валізи, рукавички, ремені, взуття. Все це робилося сумлінно і якісно. Поступово Гуччо став залучати в свою справу найкращих майстрів. З'явилися замовники з усієї Європи, які цінували найвищу якість товарів Гуччо. У 1938 році був відкритий в Римі перший бутік. У 1947 році він випускає сумку з бамбуковими ручками, яка теж є фірмовою продукцією Гуччо. На його товарах класу люкс були відмінні символи: вуздечка, шпора, стремено, смугаста (зелено-червона стрічка).
Італія

Гуччо Гуччі


У 50х роках, уже відома компанія Гуччі, випускає вподобані всім і завоювали популярність замшеві мокасини. Уже після смерті засновника, компанія набуває міжнародну популярність - відкриваються бутики в Лондоні, Нью-Йорку, Парижі. У 60х роках відкриваються магазини в Гонконгу, Токіо. В цей же час компанія розробляє свій всьому світу відомий логотип GG, а також стали символами компанії - шовковий шарф Flora, який дуже любила актриса Грейс Келлі, плечову сумочку - для Джекі Кеннеді. У ці роки компанія була на вершині успіху.



Конкурентів було багато, але компанії вдавалося залишатися популярною, і її унікальні товари завжди були втіленням стилю і елегантності в модному світі.


Однак сильніше конкурентів виявилися сімейні конфлікти, що і стало згубним для бізнесу. На жаль, гарячий і емоційний характер членів сім'ї гальмує більш успішний розвиток Будинку Гуччі. Нерідко зборів з приводу організації та управління магазинами, а також з приводу спадщини закінчувалися запеклими суперечками і розбіжностями між членами сім'ї. Іноді в один одного летіли сумки, гаманці, попільнички. Ці сварки ледь не призвели компанію до банкрутства.



У 70х роках братам Альдо і Родольфо Гуччі належало 50% компанії. Альдо розробив колекцію аксесуарів Gucci Accessories Collection, щоб поліпшити продаж парфумерної лінії Gucci Parfums. Ця колекція містила в основному невеликі предмети: запальнички, ручки, косметички; і коштувала недорого. Кілька років цей асортимент продавався дуже успішно, але дешеві товари поступово принижували ім'я компанії, і успіху в той час Gucci була зобов'язана таким шанувальникам як Елізабет Тейлор, Одрі Хепберн, Грейс Келлі, Жаклін Онассіс.



Після смерті Родольфо в 1983 році його син Мауріціо організував відділення ліцензування Gucci Licensing в Голландії. Потім він запрошує Доун Мелло (англ. Dawn Mello), популярну в той час в роздрібному бізнесі в якості виконавчого віце-президента. На початку 80-х ліцензії на право виробництва своїх товарів під маркою Gucci могли виявляється отримати багато. Були випадки, коли логотип Гуччі ставили навіть на рулони туалетного паперу! Колишні шанувальники товарів Gucci покидали свого кумира. З 1987 року по 1993 рік інвестиційна група Investcorp придбає акції компанії. У 1993 році Мауріціо продає свою останню частку Investcorp, так як більшість менеджерів компанії прийняли рішення про його нездатності керувати. Це підтверджувалося тим, що Gucci була на межі банкрутства. З тих пір компанія вже не належить родині Гуччі. Миттєво почалися перетворення, які пов'язані з іменами Доменіко Де Соле, який став главою компанії і Тома Форда - креативного директора.


Миттєво почалися перетворення, які пов'язані з іменами Доменіко Де Соле, який став главою компанії і Тома Форда - креативного директора

Том Форд


Том Форд, який виріс в Техасі, з раннього дитинства цікавився модою, закінчив Школу Дизайну по архітектурі. Його талант змогла розгледіти Доун Мелло, і в 1990 році він вже працює в компанії Gucci. Йому вдалося протягом трьох років підняти марку Gucci і привести її до величі, про який вона вже забула в результаті жарких баталій між членами родини. Він справив тоді сенсацію своїм взуттям, сумками, поясами, які виглядали неймовірно сексуально і підняв річний дохід з 250 мільйонів доларів до мільярда. Тоді багатьом стало зрозуміло, що мода - це бізнес, в якому вершина успіху досягається завдяки керівної верхівки.



До 1998 року компанія повернула свої втрачені позиції і стала знову виробляти товари «люкс». В асортименті присутні найвищої якості годинник, косметика, парфумерія та ювелірні вироби. Плани Де Соле і Форда були грандіозні - перетворити компанію в одну з кращих стовпів світу моди.


Цього не могли не помітити її головні конкуренти - LVMH , Який об'єднував під своєю опікою такі бренди, як Givenchy, Dior, Louis Vuitton і інші. Саме він зробив спробу поглинання.


Щоб захиститися від LVMH, керівництво Гуччі утворило стратегічний альянс з Pinault Printemps Redoute (PPR).


Цього разу, Бернар Арно - глава LVMH, зазнав невдачі і не зміг приєднати Gucci до LVMH. Тривала ця боротьба до 2004 року.



Нині Будинок Gucci належить французькому конгломерату Pinault-Printemps-Redoute (PPR), який є другою найбільшою компанією, з виробництва предметів розкоші, після LVMH.


Будинок Gucci знову привертає талановитих дизайнерів, які створюють нові ексклюзивні предмети найвищої якості, які продовжують шлях, розпочатий в 1921 році з маленького магазинчика у Флоренції. Нещодавно видана книга «Гуччі від Гуччі», присвячена 85 - річчю торгового Будинки, яка також чудова і є твором мистецтва, як і все те, що випускає Gucci.



На даний момент Бренд Гуччі володіє портфелем брендів, кожен з яких відіграє свою особливу роль в налагодженому діловому механізмі Гуччі. Yves Saint Laurent і Bottega Veneta є основою бізнесу. Boucheron, Bedat & Co і YSL Beaute це індустрія ювелірних виробів, годинник, косметика і парфумерія. А Бренди Alexander McQueen, Balenciaga, Stella McCartney, Sergio Rossi - це авангард, передній край безперервної війни за уми і душі досвідченої публіки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация