Брест: Торгівля готується до заборони продавати алкоголь після 10 вечора

  1. Як було раніше
  2. Як готується до заборони торгівля
  3. нюанси законодавства
  4. Чи пошириться заборона на всю республіку?

З 15 червня всі мінські магазини уніфікують правила щодо продажу алкоголю. Купити його можна буде строго з 9.00 і до 22.00. Обмеження не торкнеться підприємств громадського харчування, розповідають в управлінні торгівлі та послуг Мінміськвиконкому. TUT.BY дізнався, як до нововведень готуються нічні магазини, магазини живого пива і заправки.
З 15 червня всі мінські магазини уніфікують правила щодо продажу алкоголю

Як було раніше

Раніше якогось єдиного правила для всіх магазинів Мінська не існувало. Більшість мінчан вільно купували алкоголь до 23.00 (хоча час від часу деякі магазини то скасовували, то відновлювали заборона на нічну торгівлю алкоголем).
Як нам вдалося з'ясувати, адміністрації районів за погодженням з ГУВС спільно приймали рішення по різних об'єктах. Враховувалася криміногенна обстановка поруч з магазинами, які працюють допізна.
Так, у Фрунзенському районі, наприклад, з осені 2013 року для всіх магазинів району діє загальне правило: алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво можна продавати тільки з 8.00 до 23.00. Тобто для місцевих магазинів з 15 червня умови посиляться всього на одну годину вранці і одна година ввечері. А в Ленінському районі офіційно обмежень раніше не було ніяких - магазини могли вільно продавати алкоголь з моменту відкриття і "до перемоги".
Тепер все 9 районів Мінська об'єднали зусилля і прийняли загальні правила. У Мінміськвиконкомі посилаються на позицію правоохоронних органів. Нагадаємо, кожен третій в минулому році наважився на злочин під впливом алкоголю.


Як готується до заборони торгівля

нічні магазини
Чи доведеться з 15 червня міняти графік роботи одному з магазинів в структурі ТД "Палессе", директор Надія Шуба поки не знає. Рік тому з Мінміськвиконкому їй надійшли рекомендації обмежити час роботи цілодобового магазину "24 години" з 6.00 до 24.00 (до слова, магазин курирує адміністрація Ленінського району, де за законом заборони на нічну торгівлю алкоголем немає).
Якраз перед дзвінком журналістів TUT.BY Надія Шуба проводила нараду, на якому вирішувалося, чи буде колись цілодобовий магазин і раніше працювати до 24.00.
- Поки не прийшли до одностайного висновку, що робити, полеміка йде. Треба спочатку прорахувати всі "за" і "проти", кого скорочувати, як бути з людьми. Якщо економіці не потрібні прозорі торговельні точки, які дають великі податки, значить, так треба. Але я впевнена: з такими рішеннями пияцтво не зменшиться.
нічні магазини   Чи доведеться з 15 червня міняти графік роботи одному з магазинів в структурі ТД Палессе, директор Надія Шуба поки не знає
Надія Шуба аргументує свою позицію тим, що поруч з її магазином вночі розгорнулася несанкціонована торгівля алкоголем - у таксистів і власників нелегальних торгових точок. Тепер, запевнила нас директор, ще більше грошей буде йти "в тінь".
пивні магазини
Магазини живого пива також потрапляють під обмежувальні заходи з 15 червня. Більшість з них працюють до 23.00. Як розповіла TUT.BY маркетолог мережі магазинів живого пива "Точка" Катерина Сапранкова, в даний момент керівництво серйозно замислюється про те, щоб закривати торговельні точки на годину раніше. У будь-якому випадку, запевнила нас фахівець, магазини мережі будуть дотримуватися закону.
- Новина нас засмутила і шокувала, ми дізналися про це від покупців, які стали задавати питання. Тепер їм доведеться переглядати свої звички. Якщо чесно, я не бачу в цьому рішенні ніякого сенсу. Я не думаю, що скорочення продажу алкоголю на одну годину вплине на криміногенну обстановку.
заправки
На АЗС "А-100", розташованих в Мінську, торгували алкоголем або до 23.00, або в цілодобовому режимі. З 15 червня, повідомив TUT.BY директор ГК "А-100 АЗС" Семен Антипов, реалізація алкоголю буде дозволена тільки з 9.00 до 22.00. При цьому наявність або відсутність точки громадського харчування при заправці на графік продажу алкоголю впливати не буде. У компанії посилаються на розпорядження Мінміськвиконкому.
- Оцінку ефективності цього рішення, на наш погляд, робити передчасно. З економічної точки зору, це скоротить обсяги реалізованого алкоголю в точках торгівлі, що позначиться на обсягах виручки. З морально-етичної сторони питання, цей захід знизить рівень вживання алкоголю серед населення. Це спричинить за собою зниження кількості ДТП, що трапляються з вини нетверезих водіїв. Нашої компанії, яка піклується про безпеку всіх учасників дорожнього руху, це не може не імпонувати, - коментує Семен Антипов.

нюанси законодавства

Рішення мережі заправок "А-100" обмежити продаж алкоголю після 22.00 не тільки в магазинах, але і в кафе здивувало заступника начальника управління торгівлі та послуг Мінміськвиконкому Ольгу Гаврильчик. Спеціаліст підкреслила, що заборона не стосується закладів громадського харчування. "Значить, вони неуважно прочитали інформацію", - зробила висновок представник мерії.
За словами Ольги Гаврильчик, магазин (відділ) кулінарії також відноситься до об'єктів громадського харчування. Якщо в кулінарії створені умови для споживання продукції, яка тут продається, рішення адміністрацій міста на них не поширюються.
Те ж саме стосується залів ігрових автоматів. Якщо в закладі працює, наприклад, бар, кафе, кафетерій, закусочна, буфет, то продавати алкогольні напої там можна протягом узгодженого режиму роботи об'єкта.
Рішення мережі заправок А-100 обмежити продаж алкоголю після 22
Чи можна купити алкоголь в кафе і піти з ним додому? Закон регулює це питання. "Об'єкт громадського харчування організовується зі споживанням на місці реалізованої продукції. Відповідно, алкогольні напої необхідно подавати в розкритій споживчій тарі". Але чи дотримуються цей пункт все заклади громадського харчування?

Чи пошириться заборона на всю республіку?

У Білорусі до цих пір не існує загального для всієї території країни тимчасового обмеження щодо продажу алкоголю. У березні 2015 року в парламент внесли проект указу про обіг алкоголю, який повинен заборонити його реалізацію з 22.00 до 9.00 на загальнореспубліканському рівні. А поки місцева влада, починаючи від району і закінчуючи областю, можуть самостійно приймати рішення: дозволяти продаж вночі чи ні.
За словами головного нарколога Міністерства охорони здоров'я Івана Коноразова, статистика показує значний ефект від експериментів по обмеженню нічної торгівлі алкоголем: зниження злочинності, смертності, травматизму. "Єдиний аргумент, який можуть у випадку з нічної торгівлею привести продавці, - це падіння їх доходів", - вважає фахівець.
Денний сухий закон в Білорусі також періодично застосовується. Практично по всій республіці обмежують продаж алкоголю в день шкільних випускних.
У Білорусі до цих пір не існує загального для всієї території країни тимчасового обмеження щодо продажу алкоголю
У деяких районах селян позбавляють доступу до алкоголю під час посівної чи жнив. Головного нарколога особливо запам'ятався досвід трезвеющей Вітебської області, де обмежують торгівлю алкоголем навіть під час "Слов'янського базару". прокуратура цього регіону в минулому році навіть ініціювала введення обмежень на продаж алкоголю під час християнських постів.

А як в інших країнах?

Алкоголь в Норвегії не продається в магазинах і супермаркетах по неділях, в святкові дні і під час виборів. Продаж міцних напоїв і вина припиняється о 18.00. Пиво можна купити в супермаркетах, але не пізніше 20.00 в будні дні і 18.00 по суботах і в передсвяткові дні.
У Фінляндії та Швеції діють схожі правила: вино-горілчані магазини працюють в будні з 10.00 до 18.00 (або до 20.00), в суботу - до обіду, а в неділю взагалі закриті.
У Росії, як і у нас, немає єдиного заборони на продаж алкоголю вночі. У Москві, наприклад, купити спиртне можна після 23.00 і до 8.00 ранку. А для жителів Якутії продаж горілки заборонена з 20 вечора до 14 годин дня (якути сильно схильні до алкогольної залежності). У минулому році група російських експертів запропонувала піти ще далі - заборонити продаж міцного алкоголю у вихідні. Але у цієї ідеї багато противників.
У багатьох американських штатах не можна продавати випивку по неділях, в деяких - на Різдво і під час виборів.
У Каталонії (Іспанія) введена повна заборона на "щасливі години", коли питні заклади заманюють відвідувачів безкоштовним алкоголем. Порушникам закону загрожує дуже високий штраф.


Міцний алкоголь - в будні, до 18.00, від 50 $ за пляшку. Досвід боротьби з пияцтвом в світі і Білорусі Міцний алкоголь - в будні, до 18

Коментарі доступні тільки для
зареєстрованих користувачів сайту

незванний_гость 2015-06-09 8:51

В черговий раз повторю прописну (для мене) істину - забороною нічого не вирішиш, кому закортить випити, той все одно знайде де і що.
Крім того, мені не зовсім зрозуміла позиція щодо шинків. Там-то пити можна. А де гарантія, що після шинку Упіт тіло не потягне на подвиги, яких так бояться наші доблесні правоохреанітелі?
Далі. Розчулює дозвіл купувати алкоголь з 8:00. А навіщо?
Хто купує бухло вранці крім вічно похмільних Бухарик? Правильно: сантехніки, електрики, будівельники та інші робочі маргінали. І на це всім насрати, ніяких заборон або обмежень.
Коротше, нерозумно, як завжди втім.



званний_гость  2015-06-09 12:53званний_гость 2015-06-09 12:53

Чи знайдуть завжди алкаші. а нормальна людина побачить що в продажу немає і піде спокійно спать.Так що заборони нужни.только жорсткіше. А торгівля стогне тому що основна виручка від бухла. здоров'я нації їм до звізд ...


незванний_гость  2015-06-09 14:27незванний_гость 2015-06-09 14:27

насмішив ...
прям так і бачу картинку: раптово захотів нормальна людина випити, прийшов в магазин, побачив, що вже пізно і не можна горілки купити, засмутився і пішов з горя спати. ось така сумна історія, так.
не забороняти потрібно. це марно і неефективно.
потрібно прищеплювати культуру вживання алкоголю. інша справа, що це неможливо зробити за один-два дні. ось і крутяться влади: менти натиснуть - заборонимо, торгівля завиє - дозволимо.
так і живемо.



% (:% _ гість  2015-06-09 8:31"% (:%" _ гість 2015-06-09 8:31

Від б як в Норвегії. У день виборів ні-ні. І тиждень дострокового голосування на тверезу голову провести. Ніхто навіть не заїкнеться про це. Бо "вибори" в РБ це святе ...


патріот_гость  2015-06-09 8:47патріот_гость 2015-06-09 8:47

Ти чо, народ за тиждень протверезіє, почне дурні питання задавати!


paulus_гость  2015-06-09 6:59paulus_гость 2015-06-09 6:59

На прикладі РФ заборона призведе до зростання тіньового ринку (самогон), рівень злочинності не впаде бо ассоціальное елементи будуть пити все підряд і тепер з 9 до 23.00, виробники алкашка втратять до 3-5% обсягів виробництва, відповідно колгоспи і радгоспи будуть вирощувати менше сировини


гость11_гость  2015-06-09 00:26гость11_гость 2015-06-09 00:26

як вам нова соціальна реклама "після 6 я вже не закушують, тому що в говно", налякали муравьеда мурашником


Семен Горбунков_гость  2015-06-08 23:14Семен Горбунков_гость 2015-06-08 23:14

Ось тільки що стосується алкоголю, так наші чинуші законодавці-запретітелі на Норвегію, Швецію та Фінляндію ссилаются.Потруділісь б для початку рівень життя і прав трудящих як ТАМ забезпечити, сволочі.А то зарплати собі поробили європейські, а нас закликають жити по-старосоветскі і як і раніше вірити в світле майбутнє.


патріот_гость  2015-06-08 21:17патріот_гость 2015-06-08 21:17

На мою думку, це вже проходили. Знову заработают''точкі '' зі спиртом, бабуля організовується надбавка до пенсії і т.д. А привести в приклад Норвегію, Швецію та Фінляндію, могла тільки людина, яка ніколи не бачив, як ужіраются представники цих країн у Виборзі і Пітері! Вважаю, що '' свиня скрізь бруд найдет''і ця заборона ні до чого не приведе, за винятком закриття нічних магазинів і скорочення працівників. Коли у людини хороша робота і ХОРОША ЗАРПЛАТА, він ніколи не піде вночі пити щоб не втратити те й інше. Якщо міцна і дружна сім'я, йому теж нікуди ночами шлятися не потрібно. Ну а утирков всюди вистачає, адже наркоту в магазинах ні вдень ні вночі не продають, а наркоманів - завались!


666_гость  2015-06-09 10:34666_гость 2015-06-09 10:34

пенсію підняти немає средств.зарабативайте самі.а поймаем- поповнення бюджет.одні плюси. пили по ночах, тепер змушують пити днем.


Судья_гость  2015-06-08 20:53Судья_гость 2015-06-08 20:53

Якщо людина захоче випити, його ніщо не зупинить! Як би це засмучує не звучало! (((


(((

Сторінки: [1]

Чи можна купити алкоголь в кафе і піти з ним додому?
Але чи дотримуються цей пункт все заклади громадського харчування?
Чи пошириться заборона на всю республіку?
А як в інших країнах?
А де гарантія, що після шинку Упіт тіло не потягне на подвиги, яких так бояться наші доблесні правоохреанітелі?
00. А навіщо?
Хто купує бухло вранці крім вічно похмільних Бухарик?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация