Британія думає про життя без своїх російських олігархів

Вранці минулої неділі незалежний російський новинний сайт «Белл», редакція якого розташовується в Москві і Берклі, Каліфорнія, повідомив, що найвідоміший російський олігарх Великобританії Роман Абрамович має проблеми з візою Вранці минулої неділі незалежний російський новинний сайт «Белл», редакція якого розташовується в Москві і Берклі, Каліфорнія, повідомив, що найвідоміший російський олігарх Великобританії Роман Абрамович має проблеми з візою.

Напередодні футбольна команда Абрамовича «Челсі», яку він в 2003 році купив за 140 мільйонів фунтів, на очах у 87 647 уболівальників, які прийшли на стадіон Уемблі в Лондоні, завоювала Кубок Англії. Всім кинулося в очі відсутність на матчі власника команди, з його щетиною і зазвичай безтурботним, схожим на Місяць особою. За даними «Белл», віза Абрамовича закінчились кілька тижнів тому, і британський уряд не поспішає її продовжувати. Його особистий «Боїнг 767» в останній раз бачили в Лондоні 1 квітня.

- Лондон зобов'язав Абрамовича пояснити походження стану. Порошенко, Ахметов та інші укролігархі - готові!

Абрамович - 13-й у списку найбагатших людей Британії. Так як він купив «Челсі» - що зробило його тут своїм - Абрамович, більше, ніж будь-який інший російський мільярдер, уособлює для британської публіки то, як живуть і хто взагалі такі олігархи. Вони купують футбольні команди. Вони купують твори мистецтва. Вони розлучаються. Вони заочно очолюють віддалені регіони в Сибіру. Їх стан зростає і падає в залежності від їх відносин з Володимиром Путіним. Вони купують дорогі лондонські таунхауси і викопують в них величезні підземні прибудови (будинок Абрамовича в Кенсінгтоні, який він купив у російського посольства, як повідомлялося, коштував 90 мільйонів фунтів). Вони вмирають раптової незрозумілою смертю. Якщо Великобританія вирішила, що більше не потребує грошей Абрамовича або, принаймні, не має наміру допомагати йому трансформувати їх з одного класу активів в інший, то це вже проводи (уряд відмовився коментувати це питання). Протягом декількох годин британські ЗМІ підхопили тему з «Белл», пов'язавши її з тим, що після 4 березня погіршилися відносини країни з Росією, коли в Солсбері на колишнього російського агента британських спецслужб на ім'я Сергій Скрипаль і його доньку Юлію було скоєно напад із застосуванням нервово-паралітичного речовини.

Я переглядав історію Абрамовича на своєму телефоні по дорозі в аеропорт, збираючись летіти з Лондона в Санкт-Петербург. З часу отруєння Скрипаля відбулося скромне, але помітне погіршення умов для звичайних людей, які подорожують між Великобританією і Росією. 27 березня прем'єр-міністр Тереза ​​травня наказала вислати 23 російських дипломатів з Британії (Кремль вислав близько 50 британських офіційних осіб у відповідь), в результаті чого на оформлення туристичної візи в посольстві в Лондоні витрачається більше часу, ніж зазвичай. Щоб вчасно отримати свою, мені довелося заплатити 186 фунтів за чотириденний візу в Санкт-Петербург. Я подорожував літаком російської авіакомпанії «Аерофлот», і в аеропорту Гатвік пасажири рейсу піддавалися такого ж роду бюрократичним дивацтв, з якими я іноді стикався, коли робив репортажі зі Східної Європи. Мій посадковий талон не спрацював ні на одному з автоматизованих бар'єрів, тому мені довелося шукати людину, щоб подолати кожен з них. Крім цього на тихій сходах по шляху на посадку нас очікували митники, які провели додаткову, неоголошену перевірку.

3 березня, за день до отруєння Скрипаль, Юлія летіла в Лондон з Москви рейсом «Аерофлоту». Одна з ранніх версій полягала в тому, що вона мимоволі привезла батька нервово-паралітичну речовину радянської епохи в своєму багажі. Британська поліція вилучила автомобіль, на якому її забрав один, щоб перевірити його на наявність можливих слідів (пізніше з'ясувалося, що сліди нервово-паралітичного речовини, ймовірно, залишилися на дверній ручці будинку Сергія). 30 березня британські митники затримали інший літак «Аерофлоту» в Хітроу і обшукали його за допомогою спеціально навчених собак. При цьому капітан, як повідомляється, замкнувся в кабіні. «Російська сторона буде вважати вжиті у відношенні нашого літака дії незаконними, а також залишає за собою право вжити аналогічні дії щодо британських авіакомпаній», - заявив представник Мінтрансу Росії ( фашистська держава , Визнане Законом України від 20.02.18 країною-агресором). Коли в неділю ми збиралися піднятися на борт летить в Санкт-Петербург літака, я спостерігав, як одягнені в цивільне співробітники британських спецслужб відводили російських пасажирів в сторону і цікавилися у них про мету візиту, питаючи номери телефонів людей, які могли б підтвердити їхні слова.

Скрипалі зараз виписані з лікарні. Очікується, що вони змінять імена та отримають ще один шанс почати все спочатку, ймовірно, в США. Але це справа, схоже, спонукало Великобританію зайнятися тим, що стало різкою аномалією у відносинах з путінською Росією за більшу частину часу протягом останніх двох десятиліть: публічно засуджуючи їх політичні і військові витівки, ми самі раді нишком наглядати за їх грошима. Нарешті, британському уряду, схоже, також прийшло в голову, що переслідування лідерів Путіна через їхні гаманці дійсно може спрацювати. «Ми прийдемо за їх грошима», - пообіцяв міністр закордонних справ Борис Джонсон після нападу на Скрипаля. У понеділок, наступного дня після того, як з'явилася новина про Абрамовича, Комітет у закордонних справах Палати громад опублікував доповідь під назвою «Золото Москви», в якому закликав уряд посилити режим санкцій щодо олігархів і їхніх активів, поточних річкою через Лондон.

- Як Сполучене Королівство дозволяє Росії ховати її брудні гроші - The Guardian

За словами учасників кампанії по боротьбі з відмиванням грошей, за останні два десятиліття через Лондон пройшли і були реінвестовані у власність, товари і фінансові інструменти (угоди, які були висвітлені Едом Сизара на сторінках даного журналу) близько 100 мільярдів фунтів російських грошей. У період з 2008 по 2015 рік британський уряд видало так звані візи інвестора приблизно 700 російських громадян, кожен з яких був готовий витратити на території країни два мільйони фунтів стерлінгів. У той же період російські олігархи і пов'язані з Кремлем компанії найняли найкращих лондонських банкірів і юристів, щоб захиститися від сжимающегося кільця міжнародних санкцій і фінансового регулювання. 16 березня, через два дні після того, як Мей видворила дипломатів, Росія залучила чотири мільярди доларів від продажу суверенних боргів на лондонських ринках облігацій. Згідно зі звітом Палати громад, їй навіть вдалося використати лазівку, щоб використовувати знаходиться під санкціями ЄС «Внешторгбанк» в якості гаранта розміщення. Напередодні російський нафтогазовий гігант «Газпром» залучив 750 мільйонів євро для продажу облігацій в Сіті. «Бізнес йде як зазвичай?» - пише російське посольство в «Твіттері».

Я не говорю по-російськи, але коли я приїхав в Санкт-Петербург, мені було неважко вловити то різке недовіру, яке зараз існує між двома країнами. У той день, коли депутати опублікували своє повідомлення в Вестмінстері, я йшов по одній з набережних міста поруч з Петропавлівської фортецею, почувши, як гучномовець транслював новини. Я зловив на вітрі слова «британська», «парламент» і «Росія». Це дуже демонстративний момент, який показує ступінь поглиблення конфронтації. 14 червня в Москві стартує чемпіонат світу з футболу. За оцінками, в країну відправляться 30 тисяч уболівальників з Англії, щоб на власні очі побачити, як збірна грає в групових матчах у Волгограді, Нижньому Новгороді і Калінінграді, мабуть, без всякого успіху, щоб потім повернутися додому в поганому настрої. Поки я був у Санкт-Петербурзі, де пройде сім ігор, місто готувалося до турніру. Великі футбольні м'ячі вишикувалися уздовж основних магістралей, а сині покажчики ведуть до фанзони, розташованим на лимонного кольору площах столиці імперії, де вболівальники будуть збиратися і випивати. Так само, як Абрамович і взагалі фігура олігарха вперше увійшли в британське свідомість через спорт, наступна глава в цьому гіркому році буде зіграна на футбольних полях і стадіонах цього літа. Коли я їхав, в аеропорту мені на очі потрапило відео «Раша Тудей», яке демонструвалося по колу, дратуючи занудних британців через загрозу зіпсувати настрій. «Бойкот чемпіонату світу в Росії?» - текст на екрані читається англійською мовою, за ним слідують виглядають похмурими зображення Терези Мей і Бориса Джонсона. «Не хвилюйтеся, вам все покаже RT».

Сем Найт, The New Yorker (США)

«Бізнес йде як зазвичай?
«Бойкот чемпіонату світу в Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация