Британія заморозить контакти з Росією на високому рівні

  1. висилка дипломатів
  2. Історія дипломатичних скандалів

Також буде відкликано запрошення Сергія Лаврова в Лондон Також буде відкликано запрошення Сергія Лаврова в Лондон   Фото: panthermedia / vostock-photo   Москва

Фото: panthermedia / vostock-photo

Москва. 14 березня. INTERFAX.RU - Великобританія скасовує контакти на високому рівні з Росією і внаслідок цього відкликає запрошення міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова в Лондон, заявила в середу в британському парламенті прем'єр Великобританії Тереза ​​Мей.

"Ми припиняємо всі заплановані двосторонні контакти на високому рівні між Великобританією і Росією, включаючи відгук запрошення міністра закордонних справ Лаврова до Великобританії", - сказала вона.

Британський прем'єр зазначила також, що міністри і високопоставлені представники Британії не поїдуть на Чемпіонат світу з футболу, який відбудеться в Росії влітку. Зокрема, це рішення стосується представників британської королівської сім'ї.

Мей додала, що Британія, тим не менш, не зацікавлена ​​в припиненні діалогу з Росією. Проте, відносини двох країн не зможуть бути збережені на колишньому рівні.

"Я вірю, що розрив діалогу між Україною та Російською Федерацією і Британією - поза наших національних відносин", - заявила вона.

"Після цих кричущих дій щодо нашої країни відносини колишніми не будуть", - сказала британський прем'єр.

висилка дипломатів

Крім того, Великобританія в зв'язку зі "справою Скрипаля" вирішила вислати 23 російських дипломата.

"Всі, хто визначений як не заявлені офіцери розвідки ... У них є тиждень на те, щоб виїхати", - зазначила Мей.

За її словами, це буде найбільша одноразова видворення більш ніж за 30 років. "Це відображає факт, що російська держава не в перший раз діє відносно нашої країни", - сказала вона.

Історія дипломатичних скандалів

Лондон вже вдавався в минулому до висилки російських дипломатів. Так, в 1971 році британська влада вислала з країни 105 співробітників радянських закордонних установ - рекордна за всю історію шпигунських скандалів кількість. Сталося це через розкриття радянської агентурної мережі офіцером КДБ Олегом Ляліна. У відповідь з Радянського Союзу були вислані 18 британських співробітників дипмісії.

У 1985 році Великобританію змушені були покинути 31 радянський дипломат після втечі з СРСР агента КДБ Олега Гордієвського. Москва у відповідь вислала 25 британських дипломатів.

У 1989 році з Москви були вислані 11 британців у відповідь на аналогічні дії Лондона щодо співробітників радянських дипустанов в Великобританії.

У травні 1996 року Москва прийняла рішення про висилку з Росії 4 співробітників посольства Великобританії, які, за даними російських спецслужб, підтримували контакт з агентом - громадянином РФ Платоном Обуховим. У відповідь Великобританія оголосила "персона нон грата" чотирьох співробітників посольства РФ в Лондоні.

Останній великий британо-російський дипломатичний скандал вибухнув в липні 2007 року. Тоді Росія вислала чотирьох британських дипломатів у відповідь на дії Лондона, який раніше оголосив про висилку чотирьох російських дипломатів і введенні візових обмежень для громадян РФ. Лондон пояснив ці заходи невдоволенням у зв'язку з відмовою Росії видати Британії підприємця Андрія Лугового, обвинуваченого британською владою в отруєнні колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка. А.Луговий відкинув звинувачення британських властей.

Крім того, Москва тоді оголосила про припинення співпраці з Лондоном з питань боротьби з тероризмом у зв'язку з так званою "справою Лугового". Також російські офіційні особи відмовилися від поїздок до Великобританії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация