«Британія не хоче бути на других ролях»: навіщо принц Вільям відправився з візитом на Близький Схід

  1. «У контексті брексіта»
  2. політичні суперечки
  3. справа світу

Принц Вільям став першим з 1948 року членом британської королівської сім'ї, який відвідав Ізраїль і Палестину з офіційним візитом. Він прибув в Тель-Авів ввечері 25 червня, після того як побував в Йорданії. Поїздка заявлена ​​як «неполітична». Проте експерти вважають, що візит спадкоємця престолу пов'язаний з проблемами, викликаними рішенням президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю, а також з посиленням російських позицій в регіоні. Яку роль може зіграти британський принц на Близькому Сході - в матеріалі RT.

У понеділок, 25 червня, онук королеви Єлизавети II принц Вільям, другий у черзі на британський престол, прибув до Ізраїлю.

Це перший офіційний візит члена британської королівської сім'ї в єврейську державу після його проголошення в 1948 році. Раніше в Ізраїлі вже бував чоловік Єлизавети II принц Філіп (1994 рік) і принц Чарльз (1995 і 2016 роки). Але тоді Букінгемський палац заявляв, що ці візити мали виключно приватний характер.

Принц Філіп відвідував могилу матері - грецької принцеси Аліси, похованої в російській монастирі Святої рівноапостольної Марини Магдалини в Гефсиманії, а принц Чарльз - похорон ізраїльських прем'єрів Іцхака Рабина і Шимона Переса в 1995 і 2016 роках відповідно. Останнім англійським королем, котрі побували на Святій землі під час свого правління, був Річард Левине Серце, вперше прибув туди в 1187 році в складі військ Третього хрестового походу.

«У контексті брексіта»

Як зазначає Haaretz, рішення принца Вільяма приїхати в Ізраїль і Палестину говорить про серйозне зрушення в сприйнятті регіону британським правлячим домом. Раніше, за інформацією газети, Віндзор неодноразово відхиляли пропозиції ізраїльської сторони відвідати єврейську державу з належними їхніх персон почестями. Не було офіційних візитів і в Палестину.

Також по темі

Принц Вільям став першим з 1948 року членом британської королівської сім'ї, який відвідав Ізраїль і Палестину з офіційним візитом «Великобританія - відколовся шматок»: чому Лондон стурбований можливою зустріччю Путіна і Трампа

Британська влада стурбовані повідомленнями про можливу зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна. За даними ЗМІ, чиновники побоюються, ...

«Перший візит королівської особи в Ізраїль - ознака ослаблення статусу Великобританії на світовій арені», - стверджує журналіст Haaretz Аншер Пфеффер.

За його словами, зіткнувшись з перспективою брексіта, країна використовує королівську сім'ю як елемент «м'якої сили» в пошуках партнерів по всьому світу, тим більше що ізраїльський прем'єр зумів вибудувати непогані відносини з Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. А ось відносини Терези Мей з лідерами Росії і США залишають бажати кращого .

«Британська сторона сподівається, що її шлях до поліпшення відносин з Трампом і Путіним проходить через Єрусалим і його прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху», - підкреслює журналіст.

«Це дійсно дуже цікавий візит, його намагалися організувати і раніше, але якісь обставини весь час заважали, - зазначила в інтерв'ю RT доцент СПбГУ Наталія Єрьоміна. - Британія позиціонує себе як активний гравець на світовій арені, і для неї дуже важлива територія Близького Сходу. Це вихід в якості глобального гравця на міжнародну арену в контексті брексіта ».

Близькосхідне турне принца Вільяма почалося двома днями раніше з прибуття до Йорданії. Територія цієї близькосхідної королівства також входила до складу британського мандата в Палестині - території, переданої під управління Лондона Лігою Націй після розпаду Османської імперії в 1922 році. Однак якщо в Йорданії в 1946-му було створено королівство з лояльною Лондону династією Хашимітів на чолі, то після виведення британських військ в 1948-м з іншої частини мандата там спалахнула перша арабо-ізраїльська війна.

В ході візиту до Йорданії принц Вільям поспілкувався зі спадкоємцем йорданського престолу принцом Хусейном і навіть подивився з ним по ТБ матч чемпіонату світу з футболу Англія - ​​Панама. Крім того, герцог Кембриджський на прийомі на честь дня народження Єлизавети II подякував йорданців за допомогу біженцям з Палестини і Сирії.

політичні суперечки

Після дводенного перебування в Йорданії пізно ввечері 25 червня літак з членом британської королівської сім'ї приземлився в аеропорту Тель-Авіва Бен-Гуріон. Незважаючи на те що влада Сполученого Королівства подають візит як «неполітичний», в Ізраїлі принц Вільям поспілкується з прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньяху і президентом Реувеном Рівліном, а вже 27 червня в Раммале проведе переговори з президентом Палестини Махмудом Аббасом. У програму також входить відвідування меморіального музею Голокосту Яд Вашем в Єрусалимі, футбольного матчу арабської та ізраїльської команд в Яффі й могили принцеси Аліси в Гефсиманському саду. Пам'ять прабабусі принц вшанує після відвідування Старого міста Єрусалима, який в офіційному анонсі візиту значиться як «частину окупованих палестинських територій». Ця пропозиція вже викликало негативну реакцію в Ізраїлі.

«Сумно, що Великобританія вирішила політизувати дане державний візит. Об'єднаний Єрусалим є столицею Ізраїлю вже 3 тисячі років, і жодна формулювання з плану візиту (принца Вільяма), що спотворює факти, не зможе змінити дійсність. Я очікую, що канцелярія принца, яка весь цей час заявляла, що його візит буде носити суто неполітичний характер, змінить своє рішення і виправить допущене перекручування », - йдеться в заяві ізраїльського міністра у справах Єрусалима Зєев Елькіна.

Але британці нічого міняти не стали, а британський МЗС підкреслив, що нічого виходить за межі традиційної позиції Великобританії по Єрусалиму в анонсі візиту принца немає. Лондон не підтримав рішення США про перенесення американського посольства в Єрусалим і визнання міста ізраїльської столицею.

Також по темі

«Переговори з нуля»: навіщо Ізраїль намагається зірвати політичне об'єднання Палестини

У ніч на 23 травня ВПС Ізраїлю завдали ударів по об'єктах руху ХАМАС в секторі Газа. За заявами Тель-Авіва, з території Палестини ...

Не тільки ізраїльтяни побачили у візиті принца політичний підтекст. Так само вважають і палестинці. «Що б не робило британський уряд, даний візит сам по собі - жест політичний», - заявив The Daily Telegraph представник Палестини в Великобританії Мануель Хассассіан.

За словами представника палестинської сторони, візит британського принца рівнозначний визнанню Лондоном легітимності боротьби палестинців за створення власної держави .

«Цей візит також служить визнанням того, що декларація Бальфура обернулася для палестинського народу. І розглядається він як непряме вибачення », - підкреслив Хасан, маючи на увазі лист міністра закордонних справ Великобританії лорда Артура Бальфура лорду Лайонел Ротшильду від 2 листопада 1917 року.

У документі, призначеному для передачі Сіоністської федерації Великобританії, підкреслювалася прихильність Лондона справі створення «єврейського національного вогнища» в Палестині, що призвело до зростання єврейської імміграції в регіон.

- Великобританія зіграла особливу роль в палестино-ізраїльському конфлікті, - зазначив у розмові з RT провідний науковий співробітник МГИМО Юрій Зінін. - Вони обіцяли євреям національний будинок, вони ж дозволили там утворитися ядру держави Ізраїль. Ця тінь досі лежить на Британії.

справа світу

36-річний принц Вільям - не єдиний, хто відвідує в ці дні Близький Схід. Минулої п'ятниці переговори з Біньяміном Нетаньяху провів радник і зять президента США Джаред Кушнер. До цього в компанії спецпосланця США Джейсона Грінблатт він побував в Йорданії, Саудівської Аравії, Катарі і Єгипті. Як зазначив сам Кушнер в інтерв'ю палестинському виданню «Аль-Кудс», обговорювалося мирний план Трампа для Ізраїлю і Палестини. При цьому, однак, 37-річний Кушнер не зустрічається з палестинським лідером Махмудом Аббасом. Той відмовляється спілкуватися з представниками США, після того як президент Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. За словами Кушнера, якщо Аббас і далі буде ухилятися від контактів з США, американці оголосять про план врегулювання публічно. Правда, як зазначає Haaretz, іронічно називає зятя Трампа «принцом», без згоди палестинців неможливо буде реалізувати жодної план.

У свою чергу, Росія виступає за висунення прийнятних для всіх сторін вимог і підтримує відносини з усіма сторонами конфлікту, в тому числі рухом ХАМАС, який контролює сектор Газа. Його представники прибули до Москви для переговорів 25 червня.

«Роль Росії, безсумнівно, зміцнилася на Близькому Сході на тлі операції в Сирії, - пояснює Зінін. - На цьому тлі англійцям не хочеться залишатися на других ролях, з огляду на історичну спадщину ».

Також по темі

«Ляпас століття»: хто змінить США в ролі посередника між Палестиною та Ізраїлем

Президент Палестини Махмуд Аббас відмовився від послуг США в якості посередника в переговорах з Ізраїлем. Він також відкинув мирний план, ...

Представник Палестини Мануель Хассассіан в інтерв'ю The Daily Telegraph заявив, що, на його думку, візит члена королівської сім'ї допоможе посадити ізраїльтян і палестинців за стіл переговорів.

«Ми сподіваємося, що, зустрівшись з обома сторонами, принц створить міст між палестинцями та ізраїльтянами. Можливо, його вплив допоможе нам повернутися за стіл переговорів », - підкреслив Хассассіан.

«В контексті відносин з США Великобританії важливо заявити свою позицію і виступити в ролі миротворця, - пояснює Єрьоміна, - Ймовірно, йде промацування грунту на цей рахунок».

Однак, за словами експерта, під час візиту принца Вільяма не будуть підписані будь-які конкретні угоди. Скоріше, мова йде про імідж Британії, з'ясуванні позицій сторін.

«Питання в тому, щоб представити себе у вигідному світлі, позиціонувати як можливого медіатора і в цьому випадку краще всього почати з королівської сім'ї як символу Британії, - стверджує політолог. - А за цим, швидше за все, підуть якісь конкретні пропозиції ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация