Британська армія

Британська армія, або Сухопутні війська Великобританії ( англ. British Army) - сухопутний компонент Збройних сил Великої Британії .

Британська армія була утворена при об'єднанні урядів і армій Шотландії і Англії в Сполучене Королівство в 1707 році . Нова Британська армія включила існуючі на той час англійські і шотландські полки.

На кінець XIX століття Британська армія складалася з трьох видів військ:

  1. Регулярна армія;
  2. міліція (Англ.);
  3. волонтери (Англ.).

В даний час Британська армія складається з регулярної армії, регулярного резерву (Англ.), І армійського резерву (Англ.).

Британська армія бере участь в бойових діях в багатьох гарячих точках як частина багатонаціональних сил, а також бере участь в операціях ООН з підтримки миру.

Чисельність сухопутних військ (без резервів) скоротилася в 1990-2002 роках з 156 тисяч до 115 тисяч осіб [2] .

Висновок 20тисячна угруповання британських військ з Німеччини (Англ.) Планують завершити до 2020 року [3] . У 2018 році були скасовані плани повного виведення британських військ з Німеччини до 2020 року: всього було залишено 200 військовослужбовців разом з інженерним полком, навчальним полігоном «Зеннелагер» і Депом броньованих автомобілів місткістю 2 тисячі танків, бронетранспортерів і вантажівок [4] .

Найстарішими з існуючих в даний час британських формувань є Єменської варти охоронців (Англ.) І Єменської варти Тауера (бифитеров) , створені Генріхом VII в 1485 р Вони в даний час виконують лише церемоніальні функції і не входять до складу Британської армії.

Перші регулярним піхотним полком майбутньої Британської армії (на той момент ще окремо англійська і шотландська , Але після об'єднання Англії і Шотландії в 1707 р вже британська) став сформований в 1633 році для служби в Франції під час Тридцятилітньої війни Королівський піхотний полк (Royal Regiment of Foot)

В 1644 році в ході англійської Громадянської війни за ініціативою Олівера Кромвеля на основі залізнобоких була створена Армія нового зразка з 23 полків (12 полків піхоти, 1 полк драгунів , 10 полків кавалерії).

Після того як в 1660 році Карл II прийшов до влади , Ця армія була розформована, але був збережений майбутній Колдстрімскій гвардійський полк (Англ.). До нього було додано 1-й полк пішої гвардії і ще кілька полків. Пізніше кількість полків поступово збільшилася.

Через острівної положення Великобританії зовнішня загроза для неї була не настільки значна, тому британська армія була завжди менше (пропорційно чисельності населення), ніж армії більшості країн континентальної Європи [5] [6] .

Британська армія комплектувалася на основі принципу добровільності. солдати вербувалися (Аж до кінця XIX століття - на тривалий термін) з міської та сільської бідноти. В армії була велика частка ірландців через їхню бідність. Офіцерський склад комплектувався переважно з дворянства, при цьому аж до 1871 р зберігалася система покупки офіцерських звань (Вона не застосовувалася в артилерії і інженерних військах, де від офіцерів були потрібні спеціальні знання) [7] .

Першим військовим навчальним закладом стала створена в 1741 році для підготовки артилерійських і інженерних офіцерів Королівська військова академія в Вуліджа . Офіцери інших родів військ ніякої спеціальної підготовки не отримували аж до 1802 року, коли було відкрито Королівське військове училище в Сандхерсті .

Що стосується британських колоній , То колоністи з самого початку часто створювали добровільні міліційні формування для самооборони, але потім їх змушували формувати і утримувати власні регулярні полки. Армія Британської Індії спочатку була приватною армією Британської Ост-Індської компанії , Але в 1860 році вона стала державною британської армією, що не входила в Британську армію. Під час англо-бурської війни , Першої світової війни і Другої світової війни війська колоній і домініонів надали істотну підтримку Британської армії.

У 1859 році були створені нерегулярні піхотні частини добровольців (волонтерів) (Англ.).

З 1868 року по 1874 рік здійснювалися реформи статс-секретаря у військових справах Едварда Кардуеллов . Були скасовані тілесні покарання і покупка офіцерського звання. Також було зменшено контрактний термін служби до 6 років. Крім того, було введено положення, за яким поки один батальйон піхотного полку служив за кордоном, інший повинен був нести службу на Британських островах. міліція (Англ.), Як правило, становила третій батальйон.

В результаті реформ іншого статс-секретаря у військових справах Х'ю Чайлдерс (1880-1882 рр.) Стали формувати в більшості випадків з двох регулярних піхотних полків один, скасувавши при цьому їх нумерацію, але залишивши їх колишні назви (як правило, назва одного з двох полків ставало загальним). У деяких випадках це були нові назви.

Британська армія вікторіанської епохи була призначена насамперед для ведення колоніальних воєн. Велика тривалість терміну служби і тривале перебування на чужій землі робили з британських солдатів грізних супротивників. Однак британська армія поступалася першокласної німецької армії з точки зору доктрини і техніки [8] .

У 1902 році на зміну традиційним піхотним червоним мундирів прийшла польова форма кольору хакі , Призначена для повсякденного носіння і для бойових дій, але у вихідні дні і на парадах червоний колір залишився переважаючим. Протягом XX століття відповідно змінювалося і озброєння.

У 1907 році за ініціативи чергового статс-секретаря у військових справах Річарда Бурдона Халдейн (Англ.) (1905-1912 рр.) Був прийнятий закон про територіальні і резервних силах, в результаті якого відбулася реорганізація добровольчих сил (Англ.) І міліції. Все добровольчі структури були перетворені в територіальні сили (Англ.), А міліцейські батальйони були розформовані або переведені в « спеціальний резерв (Англ.) ».

Велика частина регулярних військ, що знаходяться в Великобританії, утворювала експедиційну армію, що складається з 6 польових і 1 кавалерійської дивізій. Чисельність цієї армії була визначена по штатах воєнного часу в 160.000 чоловік. Польова дивізія включала 3 піхотних бригади по 4 батальйону.

Територіальні сили були призначена для оборони Великобританії від вторгнення (десанту), коли експедиційна армія залишить Великобританію. Вони комплектувалися добровольцями і в мирний час проходили лише щорічні навчальні збори (8-15 днів).

Спеціальний резерв також комплектувався добровольцями і в мирний час проходив лише щорічні навчальні збори. У воєнний час він призначався для поповнення убутку в рядах регулярної армії (коли вичерпається регулярний резерв) і для формування артилерійських парків і деяких частин тилових військ.

Резерв регулярної армії утворювався з колишніх військовослужбовців регулярної армії. Призначення цього резерву полягало в укомплектуванні регулярної армії до штатів воєнного часу при мобілізації і поповнення убутку в ній у воєнний час [9] .

Через два роки після початку Першої світової війни в Великобританії була введена загальна військова повинність , Яка була скасована після закінчення війни.

У 1920 року Територіальні сили були переформовані в Територіальну армію.

У 1930-і роки механізація армії привела до створення нових частин, при цьому багато кавалерійські полки стали бронетанкововими.

Під час Другої світової війни знову була введена загальна військова повинність.

Загальна військова повинність була скасована в Великобританії в 1960 році .

У 1967 році піхотні частини Територіальної армії були перетворені в Територіальний і армійський добровольчий резерв, а з 1979 року - знову в Територіальну армію.

C 1968 по 2007 р багато британських полки були реорганізовані шляхом об'єднання кількох полків в один.

У 2014 р Територіальну армію перейменували в армійський резерв (Англ.).

піхота ( англ. Infantry) Британська піхота складається з 36 регулярних батальйонів і 14 територіальних батальйонів і формує 17 полків, з одним або більше регулярними батальйонами, і, в більшості випадків, доданими батальйонами територіальної армії. Британська кавалерія (англ. British cavalry) в даний час складається з полку Двірцевій кавалерії, інші вісім нині існуючих регулярних кавалерійських полків зберегли свої назви лише номінально так як входять до складу Королівського танкового корпусу (Британська армія Збройних сил Великобританії). З нерегулярної армії в строю залишилося тільки чотири кінних полку Єменської кавалерії, також зберегли свої назви лише номінально, так як і як вісім кінних регулярних полків теж входять до складу Королівського танкового корпусу (Територіальна армія Збройних сил Великобританії).

Основним тактичним підрозділом Британської армії є батальйон. Полк виконує адміністративну функцію, а також займається питаннями комплектування підрозділів. Аналогічну полкам функцію виконують «корпусу», які ні в якому разі не слід сприймати як оперативні об'єднання сухопутних військ з аналогічним назвою .

Королівський бронетанковий корпус ( англ. Royal Armoured Corps)

Королівський полк артилерії ( англ. Royal Regiment of Artillery)

Корпус королівських інженерів або Королівський інженерний корпус ( англ. Corps of Royal Engineers)

Королівський корпус електромеханічних інженерів ( англ. Corps of Royal Electrical & Mechanical Engineers)

Королівський корпус зв'язку ( англ. Royal Corps of Signals)

розвідувальний корпус ( англ. Intelligence Corps)

Королівський корпус матеріально-технічного забезпечення ( англ. Royal Logistic Corps)

Армійський повітряний корпус ( англ. Army Air Corps)

Королівський департамент армійських священиків ( англ. Royal Army Chaplains 'Department)

Ад'ютантською корпус ( англ. Adjutant General's Corps)

  • Відділення військової поліції ад'ютантською корпусу ( англ. Provost Branch, Adjutant General's Corps Provost)
  • Юридична служба сухопутних військ ( англ. Army Legal Services)
  • Відділення підтримки співробітників і персоналу ( англ. Staff & Personnel Support)
  • Освітня і навчальна служба ( англ. Educational and Training Services)

Медична служба Армії Великобританії ( англ. Army Medical Services)

Армійський музичний корпус ( англ. Corps of Army Music)

Армійський корпус фізичної підготовки ( англ. Army Physical Training Corps)

Навчальний корпус стрілецької зброї ( англ. Small Arms School Corps)

  • Британська армія, або Сухопутні війська Великобританії (   англ 1-а піхотна дивізія ( англ. 1st (UK) Division), Імфальскіе казарми [En] , графство північний Йоркшир
    • 4-а піхотна бригада (4th Infantry Brigade and Headquarters North East), Каттерікскій гарнізон [En] , графство Норт-Йоркшир , Англія
    • 7-а піхотна бригада (7th Infantry Brigade and Headquarters East), Четвайндскіе казарми [En] , графство Ноттінгемпшир , Англія
    • 11-а піхотна бригада (11th Infantry Brigade and Headquarters South East), Олдершотскій гарнізон [En] , графство Гемпшир , Англія
    • 38-а піхотна бригада (38th (Irish) Infantry Brigade), Тепвальскіе казарми [En] , графство Антрім , Північна Ірландія
    • Спеціалізована піхотна група (Specialised Infantry Group), Олдершотскій гарнізон [En] , графство Гемпшир , Англія
    • 51-а піхотна бригада (51st Infantry Brigade and Headquarters Scotland), Фортсайдскіе казарми [En] , округ Стерлінг , Шотландія
    • 160-а піхотна бригада (160th Infantry Brigade and Headquarters Wales), Бреконскіе казарми [En] , округ Поуїс , Уельс
    • Британські сили на Кіпрі
    • 102-я бригада тилового забезпечення (102nd Logistic Brigade)

Розташування [ правити | правити код ]

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация