Британська королівська сім'я захоплювалася Гітлером і плекала англійських фашистів

Скандальні висловлювання принца Чарльза, днями порівняв російського президента з німецьким рейхсканцлером, прозвучали «з кращих спонукань» - так, у всякому разі, запевняє британський таблоїд Daily Mail. І адже насправді, чи для представника королівського роду Віндзорів таке порівняння може носити негативний підтекст. Коли кілька років тому принц Гаррі позував фотографам у військовій формі з нацистською символікою, деякі піддані Сполученого Королівства сприйняли це мало не як «моральну мутацію» вінценосної сім'ї. Даруйте, про яку «моральної мутації» може йти мова, якщо фашистам відверто симпатизував король Георг V, а його попередник Едуард VIII взагалі хвацько зіговал німцям з балкона свого готельного номера? Так що пам'ять про Гітлера для принца Чарльза - справа цілком природне.

Поки одні журналісти смакували двозначне порівняння, зроблене не відбувся спадкоємцем британської корони, інші вирішили, так би мовити, внести ясність. Кореспондент телеканалу Russia Today Аніса Науі розпочала свою програму здрастуй фразою «Хто знайомий з справжніми нацистами не з чуток, так це королівська родина». Далі телеведуча коротко виклала історію взаємин Адольфа Гітлера з королем Едуардом і його дружиною, а також нагадала, що сестра герцога Единбурзького нібито була одружена з офіцером СС. Тим часом, як з'ясовується, це далеко не вся історія взаємин британської найяснішої прізвища з німецьким нацизмом.

На вигуки натовпу «Хайль Віндзор!» Колишній король відповідав нацистським вітанням

«Англійські коріння німецького фашизму» - так називається все ще маловідомий у нас двотомник американського історика Мануеля Саркісянца (в нашій країні переклад вийшов в мало не вдвічі скороченою версією). У цих книгах зібрано чимало свиде-нізацією того, як британські аристократи пестували власних фашистів і як допомагали німецькому нацизму здобути владу. Багато такі свідоцтва викликають острах навіть сьогодні: скажімо, чи відомо вам, що знаменитий есесівець Зепп Дітріх, вбивця шефа штурмовиків Ервіна Рема, в тісному контакті з королем Англії Георгом нібито розробляли план обміну охоронними загонами - щоб есесівський лейб-штандарт Гітлера міг заступати в караул біля Букінгемського палацу? А про те, що значна частина британської аристократії таємно виїжджала в Берлін присягати на вірність Гітлеру?

У популярній колись пісні співалося, що, мовляв, «одружитися по любові не може ні один король». Король Едуард VIII одружився з любові на американкою Уолліс Сімпсон - тому-то і правил він Британією менше року. Майбутньому герцогу Віндзорському довелося відректися від престолу на користь Георга V. Ось що писав про дружину колишнього короля Йоахім фон Ріббентроп, міністр закордонних справ Третього рейху: «У 1936

році, будучи послом фюрера в Лондоні, я кілька разів зустрічався наодинці з Уолліс Сімпсон - інформатором і агентом впливу абверу. Для маскування довелося навіть розпустити слух про нашу з нею інтимний зв'язок. На жаль, прем'єр Болдуін, не довіряючи легковажному королю (мається на увазі Едуард VIII. - Ред.), Розпорядився

Новенькі його з документами підвищеної секретності. Так що нічого цінного фрау Сімпсон мені повідомити не змогла ».

Мало того що ця леді зуміла зробити лояльним Гітлеру короля Георга - від цієї лояльності вінценосець не виліковний навіть тоді, коли люфтваффе бомбило Ковентрі, - вона змогла серйозно захопити свого чоловіка ідеями націонал-соціалізму. «Відразу ж після весілля герцог і герцогиня Віндзорські отримали і з вдячністю прийняли запрошення фюрера відвідати Німеччину, - згадував фон Ріббентроп. - Вони зустрічалися з усіма вищими сановниками рейху і розмовляли з самим фюрером в альпійському «Орлиному гнізді». Усюди натовпи народу вітали їх захопленими криками «Хайль Віндзор! Хайль Едуард! »А ось що в той час писали в британській The Times:« Його Королівська Високість посміхається і салютує натовпам людей, які зібралися під його вікнами поруч з готелем, нацистським вітанням ». Пізніше Едуард, виправдовуючись, запевняв, що це

По темі

Скандальні висловлювання принца Чарльза, днями порівняв російського президента з німецьким рейхсканцлером, прозвучали «з кращих спонукань» - так, у всякому разі, запевняє британський таблоїд Daily Mail

3460

Головний редактор журналу Vogue Анна Вінтур в ході саміту журналістів розповіла про те, яку користь приніс смак дружини принца Гаррі Меган Маркл британської королівської сім'ї.

не була нацистський салют - він просто «помахав людям рукою».

Поверненням екс-монарха на британський трон займався шеф німецької контррозвідки

Тим часом «фрау Сімпсон» розгорнула бурхливу діяльність по поверненню свого чоловіка втраченої ним корони. «З неї вийде відмінна королева», - сказав фюрер про дружину екс-короля Едуарда, і німецька розвідка почала діяти. Поверненням «віндзорської подружжя» на трон займався особисто Вальтер Шелленберг, на той момент - глава німецької контррозвідки. Є чимало свідчень того, що в кінці війни агент британської розвідки MI-5 Ентоні Блант таємно вивіз із замка Фрідріхсхоф в Гессені документи, що підтверджують готується нацистами зречення Георга від престолу на користь Едуарда. Серед цих документів була і листування герцога Віндзорського з Гітлером - зараз ці папери засекречені і зберігаються в королівських архівах. Чи треба говорити, що «віндзорської подружжю» все зійшло з рук і до відповідальності за тісну співпрацю з німцями їх так і не притягнули?

А ось і інше свідоцтво того, як трепетно ​​ставилася до нацистів британська королівська прізвище. Засновник Британського союзу фашистів сер Освальд Мослі, який готував в Лондоні прогітлерівського путч, відбувся за нього однією лише сила-

стю покарання - завдяки особистому втручанню короля Георга і прем'єра Вінстона Черчілля. Мослі був одружений на Діані Мітфорд, представниці давніх родів аристократів Гіннес-Рідсдейл. А її рідна сестра Юніті була близько знайома з Гітлером. На весіллі Освальда Мослі в будинку Геббельса був присутній і сам фюрер, преподнёсшій молодятам свою фотографію в срібній рамці.

У 1940 році Мослі затіяв в Британії державний переворот, причому затіяв він його, не криючись і роздаючи газетам численні інтерв'ю. Деякий час Черчілль все це терпів, але терпіння було недовгим, і Мослі заарештували.

Суд був швидким. Вождя, за чутками, збиралися повісити, але в підсумку йому надали «королівську милість» - відправили до в'язниці Брікстон, де Мослі, за свідченням американського історика Мануеля Саркісянца, «міг читати, вивчати німецьку мову та історію Стародавньої Греції».

Чоловіка Леді Діани британські поліцейські іноді саджали в залізну будку

Разом з чоловіком потрапила до в'язниці і леді Діана Мітфорд - контррозвідка доповіла, що вона «набагато більш небезпечна, ніж її чоловік». А далі почалися дива. Двох підозрюваних у шпигунстві - не забуваємо, йде війна! - селять разом, і не в камері,

а в деяких «тюремних апартаментах», де подружжя не тільки готують собі їжу, але і приймають численних друзів і знайомих. Так триває три роки. А в листопаді 1943-го подружжя фашистів і зовсім виходить на свободу. Скандал! У палаті громад парламентарії від опозиції риторично запитували міністра внутрішніх справ: якщо з в'язниці випустили прихворіла Мослі, то чому разом з ним з-під варти звільнили і його цілком здорову, але набагато більш небезпечну дружину? Дей-ствительно, чому? Та тому, що за пару Мослі клопоталися і король Георг, і багато-чисельні представники монаршої родини, і навіть син Вінстона Черчілля Рендольф, обожнюю Мослі і вважав його своїм політичним ідолом.

Після війни Освальду Мослі не тільки не довелося каятися в симпатіях до гітлерівців - йому навіть дозволили відкрито виступати на мітингах перед своїми прихильниками. А коли на такі виступи занадилися ходити антифашисти і влаштовувати там мордобій, не хто інший, як король Георг, санкціонував поліцейським виділяти Освальду Мослі охорону. Мало того, для того, щоб Мослі зміг в небезпечний

момент врятуватися від побоїв, поліцейським навіть було наказано носити з собою на його виступи спеціально виготовлену залізну будку - в ній головний британський фашист і відсиджувався, поки бобби відловлювали в натовпі його супротивників.

Даруйте, про яку «моральної мутації» може йти мова, якщо фашистам відверто симпатизував король Георг V, а його попередник Едуард VIII взагалі хвацько зіговал німцям з балкона свого готельного номера?
А про те, що значна частина британської аристократії таємно виїжджала в Берлін присягати на вірність Гітлеру?
Чи треба говорити, що «віндзорської подружжю» все зійшло з рук і до відповідальності за тісну співпрацю з німцями їх так і не притягнули?
Дей-ствительно, чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация