Британська короткошерста кішка - фото, кішки, кошенята, ціна, купити

  1. Історія породи британська короткошерста
  2. Зовнішній вигляд британської короткошерстої кішки
  3. Характер і темперамент британських кішок
  4. Хвороби британських кішок

Британська короткошерста - порода короткошерстих кішок, батьківщиною яких вважається Англія. Відмінною особливістю породи є кремезне тіло, велика кругла голова і плюшева шерсть. Ці кішки, схожі на плюшеві іграшки, завоювали величезну популярність у всьому світі.

Ці кішки, схожі на плюшеві іграшки, завоювали величезну популярність у всьому світі

Історія породи британська короткошерста

Вважається, що кішки прибутку до Британії за часів римського періоду. Ці кішки були вже частково одомашнені і знадобилися для охорони зерносховищ від гризунів. Ці перші представники котячих дуже швидко розмножилися. Існують два припущення про те, як була створена порода британська короткошерста.

Деякі джерела говорять про те, що цю породу створив сам Харрісон Вейр (засновник і президент англійського національного клубу любителів кішок (National Cat Club). З інших слід, що якась група любителів займалася вибіркової селекцією домашніх робочих кішок, в результаті чого і з'явилися перші представники британської короткошерстої. Вони були представлені на першій виставці кішок, організованої Харрісоном Вейром в Кришталевому палаці в 1871 році.

Спочатку, на ранніх виставках переважали короткошерсті кішки, але в 1896 році на виставку були допущені перські кішки, їх популярність стала рости і кількість короткошерстих скоротилося. У зв'язку з цим, в 1901 році було створено товариство короткошерстих кішок, яке, крім інших порід займалося і короткошерстих британцями.

Під час Першої світової війни багато порід кішок виявилися близькі до зникнення і однією з таких порід була британська короткошерста. Після війни селекціонери спробували відновити породу. Оскільки число представників чистокровних британців було надзвичайно низьким, британців в'язали з перськими кішками. GCCF заперечувала проти подібних схрещувань, і кішок від міжпородних в'язок не дозволяли виставляти і реєструвати в якості британських короткошерстих. Проводилось їх ще одне схрещування з британцями і тільки після трьох поколінь, потомство дозволили реєструвати, як короткошерстих британців.

У 1930-х роках породою захопилася Кіт Вілсон. Після Другої світової війни вижили далеко не всі представники породи. У спробі хоч якось відновити поголів'я заводчики проводили несанкціоновані в'язки британців з російської блакитний і шартреза. Потомство від цих в'язок не відповідало типу британської короткошерстої, тому в селекційній програмі в черговий раз були використані перси, для того щоб спробувати відновити зовнішній вигляд британської короткошерстої кішки. Прілітіе перської крові дозволило отримати також і різноманітність забарвлень.

Порода була визнана CFA в 1980 році, в 1988 році вона була визнана GCCF і всіма асоціаціями Північної Америки. TICA переглянула стандарт британців в 1993 році.

У Росії перші британці з'явилися в 1990 роках. І оскільки чистокровних виробників в ті роки було мало, ціна на них висока, а попит на плюшевих британців ріс, їх стали безконтрольно в'язати з персами, екзотами старого типу і навіть з Домус. У британській короткошерстої багата і складна генетика і подібні експерименти повинні вестися грамотними і відповідальними фелинологами.

Але оскільки в нашій країні заводчиком стає кожний, не встежиш за своєю кішкою в період тічки, чистокровного британця купити не так просто. Тому не варто дивуватися, якщо підріс британский котенок виявиться раптом не зовсім плюшевим, або взагалі не британським. Втім, фенотипично представників цієї породи чимало, на домашніх улюбленців вони цілком тягнуть, але для серйозного розведення потрібні все-таки чистокровні кішки.

Втім, фенотипично представників цієї породи чимало, на домашніх улюбленців вони цілком тягнуть, але для серйозного розведення потрібні все-таки чистокровні кішки

Зовнішній вигляд британської короткошерстої кішки

Британська короткошерста - кішка від середнього до великого розміру, вагою близько 4-8 кілограмів, зустрічаються представники, що важать 10-15 кілограмів. Тіло компактне, дуже міцне і мускулисте і часто описується як «кремезне». Груди, плечі і стегна широкі. Кінцівки короткі, товсті з круглими лапами. Хвіст укорочений, середньої довжини (приблизно 2/3 довжини тіла), товстий біля основи і трохи звужується до кінчика.

Голова у британців масивна з округлим широким черепом, з повними круглими щоками, шия коротка і товста. Ніс короткий, широкий і прямий, без стопа, підборіддя округлої форми. Вуха маленькі, округлі і широко розставлені, довжина вуха відповідає його ширині. Очі великі і круглі, їх колір повинен гармоніювати з забарвленням шерсті. Допустимий кольору - мідь, золото, блакитний, зелений, а так само допускається різний колір очей (гетерохромія).

Шерсть коротка щільна і плюшева, плюшеві є результатом того, що підшерсток по довжині відповідає остьовіволосся. У британців допустимі практично всі забарвлення, характерні для перської породи, але блакитний найбільш відомий і популярний. Крім того, справжньою плюшевої текстурою відрізняється тільки шерсть блакитного забарвлення. У британців білого забарвлення і колорпойнт колір очей повинен бути блакитним, у шиншил - зеленим, для всіх інших забарвлень передбачений стандартом колір очей - золотий або мідний. Колір подушечок лап і мочки носа повинен відповідати забарвленню шерсті.

У чистокровного британця спостерігається деякий «надлишок шкіри», як у собак-мастифов. Навколо голови повинна бути характерна велика шкіряна складка (на фото).

Стандарти різних фелинологических організацій відрізняються, але щодо британців - не дуже. Британські кішки американських ліній відрізняються найбільше, особливо текстурою вовни.

В цілому, британська кішка схожа на плюшеву іграшку - кошеня чи ведмедика.

Недоліками вважаються: неправильний прикус, виражений стоп, розтягнуте тіло, занадто довга шерсть, заломи на хвості, невідповідність кольору очей забарвленню шерсті.

Існує напівдовгошерста варіетта британської короткошерстої кішки, звана Хайлендер. Напівдовга шерсть дісталася британцям в спадок від персів.

Напівдовга шерсть дісталася британцям в спадок від персів

Характер і темперамент британських кішок

Британська короткошерста - добродушна і привітна кішка. Будучи кошенятами, британці грайливі, але дорослі кішки менш активні, ніж представники інших порід. У цих кішок досить незалежний характер, вони не потребують в постійному контакті з господарем, не вимагають розважати себе іграми, часто дрімають. Вони так само не є балакучими і гучноголосі кішками, нявкають мало. Всі ці характеристики можна віднести тільки до чистокровним британцям, фенотипично кішки, вельми поширені в Росії, можуть мати будь-яким характером.

Британці невибагливі і не вимагають якогось особливого догляду, крім щотижневого вичісування гумовою щіткою для видалення відмерлих волосків.

Через їх спокійної вдачі британці вважаються ідеальними вихованцями, вони добре ладнають з дітьми та іншими домашніми тваринами. Незважаючи на флегматичний характер британці - відмінні мишолови.

Якщо ви хочете виростити справжнього міцного і м'язистого британця, годувати його доведеться натуральної м'ясною їжею. Ці кішки відрізняються хорошим апетитом і можуть бути схильні до ожиріння, тому стежити за раціоном і фігурою вихованця слід особливо ретельно.

Хвороби британських кішок

В цілому, порода вважається здоровою, але у британців є ряд генетичних захворювань: гемофілія В (хвороба Крістмас), неонатальний гемоліз, Може зустрічатися перекіс кісток лицьового черепа. У порід кішок, родинних перської часто зустрічається полікістоз нирок і порок серця.

************************************************** **********************************

Якщо ви хочете купити британську короткошерстну кішку, то найкраще звернутися в розплідник, до професійних заводчикам. Про розплідниках вашого міста можна дізнатися з місцевих онлайн газет, або через клуби любителів кішок. Від заводчика ви зможете дізнатися про вартість пропонованих кошенят, і про їх племінних якостях, і вибрати підходящого вам за ціною кошеня британської короткошерстої кішки.

Рекомендую прочитати статті:

Як вибрати кошеня

Де купити кошеня

розплідники кішок

Яку кішку вибрати

____________________________________________________ ____________________________________________________

_______________________________________________ _______________________________________________

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация