Британські кошенята, кішки і коти :: розплідник Softcat

  1. Вибір домашнього улюбленця Люди, які шукають гарне породиста тварина, часто виявляються перед важким...
  2. «Хочу купити маленького кошеняти, щоб самому ростити і виховувати»
  3. Таким чином, бажаючи взяти кошеня молодше 3-х місяців, ви грубо вторгаєтеся в природний розвиток кошеня...
  4. «Хочу взяти кошеня в подарунок - для себе для душі, можна з браком»
  5. Чому так дорого?!
  6. На сьогоднішній день по Москві ціни в у.о. прибл. такі:

Вибір домашнього улюбленця

Люди, які шукають гарне породиста тварина, часто виявляються перед важким вибором, куди звернутися і кого взяти в якості домашнього улюбленця? Перш за все, Ви повинні вирішити для себе, до якої групи покупців Ваше ставлення, за великим рахунком їх дві: Підходить до вибору майбутнього вихованця розумно і виважено. Мріє про маленького пухнастого друга, здоровому і красивому, який надовго стане членом сім'ї. Чи усвідомлює відповідальність перед таким важливим кроком, хоче отримати рекомендації з утримання і годівлі, визначившись з породою хотів би отримати типового представника з впізнаваною зовнішністю і поведінкою. Схильний емоціям і раптовим рішенням. Сприймає кошеня як милу пухнасту іграшку. Особливо ні про що не замислюється, слабо усвідомлює свої бажання аж до того моменту як «торкнуло» при вигляді якоїсь фотографії або кошеня на виставці. З цього моменту одержимий ідеєю купити саме «свого кошеня», мало звертаючи увагу на умови продажу. Якщо Ви відносите себе до першої групи покупців - шукайте кошеня в серйозному розпліднику, будьте готові до очікування, тому що кошеня може бути занадто малий за віком і до чималих витрат, тому що навіть домашній улюбленець в такому розсаднику буде коштувати дорого, крім того заводчик буде наполягати на годуванні кошеня якісними кормами, якісному ветобслуговуванню і змісті, в яке входить покупка маси потрібних і корисних для домашнього улюбленця речах, на зразок перенесення, лотка, ігрового комплексу і т.д. Спроби купити тварину у любителів з однією-двома в'яжучими кішками незрозумілого походження «брали для себе, родовід замовляти не стали (при пожежі втратили)» можуть обернутися серйозним розчаруванням - кошеня виросте в мало нагадує тварину заявленої породи, а можливі проблеми Вам доведеться вирішувати самостійно, від любителя Ви грамотного ради і допомоги не дочекаєтеся. Якщо Ви відносите себе до другої групи покупців, то в розплідниках Вас чекатиме розчарування - ціна Вас неприємно здивує, тварина запропонують забрати тільки після щеплень у віці старше 3-х місяців, замучать порадами як саме годувати, як утримувати і т.д. і т.п. Ваш продавець - це ринковий торгаш і завсідник виставок-продажів, який займається не племінним розведенням, а плодить кошенят на продаж. Він продасть подсосного малюка за подібною ціною і не буде обтяжувати Вас своїми порадами. Що ж, Ваш вибір, Ваше рішення. Тільки будьте готові до того, що така покупка це чиста лотерея, може, пощастить, а може, програєте і звинувачувати Вам буде нікого, крім себе. Пам'ятайте, що заощадивши на одному Ви набагато більше втратите на іншому, наприклад, поспішаючи порадувати дитини на день народження маленьким пищали кошеням подумайте скільки сліз проллє дитина якщо нещеплені малюк захворіє і навіть помре. Чи готові Ви платити таку «ціну»?

Вибір кошеня за 10 кроків

Отже, Ви вирішили серйозно підійти до покупки породистого кошеняти і хочете знати, як це повинно відбуватися. Нижче я приведу декілька ключових моментів, які обов'язково потрібно враховувати, щоб покупка не викликала прикрощів.

  1. Вибирайте і купуйте кошеня особисто
    Кошеня повинен вибирати сам майбутній господар, або господарі, якщо сім'я складається з кількох людей. Пам'ятайте, що Ви вибираєте не тільки кошеня, а й заводчика до якого Вам доведеться спілкуватися після покупки за консультаціями. Перед поїздкою на оглядини надіньте немаркий одяг до якої погано пристає шерсть - ви їдете в будинок де живуть кішки, будете там сидіти і брати їх на руки. Не вживайте жодної парфумерії, кішки ненавидять різкі сильні запахи, тому будуть уникати спілкування з вами і ви не зможете як слід з ними поспілкуватися.
  2. Купуйте кошеня з будинку - тільки в цьому випадку Ви побачите, що саме берете. Ви можете доглянути кошеня на виставці, але остаточне рішення потрібно приймати тільки поспостерігавши кошеня в спокійній домашній обстановці.
  3. Кошеня зовні повинен бути абсолютно здоровий
    Відмовтеся від покупки, якщо Вам винесуть кошеня в руках на п'ять хвилин в напівтемну передпокій, Заводчик повинен показати як кошеня грає і рухається по кімнаті, поспостерігайте за ним протягом півгодини - цього часу достатньо щоб побачити якщо з кошеням щось не так.
  4. Кошеня повинен бути не молодше 3-х місяців
    Фізичний розвиток кошеня і повний курс первинних щеплень завершується до трьох місяців, але не раніше. Кошенят менше віком, недопрівітих, не можна купувати, але можна зарезервувати, внісши передоплату. Завдаток зазвичай становить 1 / 5-1 / 3 від суми і на нього має бути складений письмовий договір або видати розписку про отримання грошей.
  5. Кошеня повинен бути не тільки щеплений і ревакцинувати, а й мати ветеринарний паспорт з усіма проставленими щепленнями
    Якщо кошеня купується в інше місто / країну, то у нього, крім полівалентної противірусної щеплення, повинно бути і сказ, завірене в державній ветклініці, проставлене не пізніше ніж за місяць до від'їзду, а також довідка на вивезення з ветклініки, взята напередодні від'їзду.
  6. У заводчиків повинні бути документи, що підтверджують серйозність його діяльності - сертифікат про реєстрацію розплідника в серйозній Фелінологічні системі, родоводи на батьків кошенят і сертифікати про отримання ними титулів, результати обстежень тварин на вірусні та генетичні захворювання.
  7. Кошеня повинен мати документ про походження
    Це може бути метрика, по якій можна отримати родовід або вже готова родовід - в залежності від умов, на яких купується кошеня. Особисто я продаю з метриками тварин, щодо яких при продажу перед новими власниками ставляться додаткові зобов'язання. Наприклад, отримання родоводу можливо в обмін на метрику після кастрації тварини, проданого в якості домашнього улюбленця. Кастрати і племінні тварини продаються з готовими родоводами.
  8. Всі умови покупки повинні бути підкріплені письмовим договором в 2-х примірниках, один залишається заводчику, інший отримуєте Ви
    Письмовий договір необхідний для врегулювання відносин між заводчиком і новим власником кошеня, тому що умови можна забути або при усному поясненні не зовсім зрозуміла. У разі можливих проблем саме письмовий договір буде служити приводом для розглядів, але не те, що говорилося усно.
  9. Кошеняті має бути видано придане - корм і наповнювач, до якого кошеня звик вдома, з розрахунку на кілька днів, а також докладні рекомендації про порядок годівлі та утримання кошеня в новому будинку. Це дуже важливо для того щоб стрес переїзду не наклався на стрес зміни харчування і туалету.
  10. Попросіть заводчика порекомендувати Вам гарного ветеринара
    На жаль, хороших ветеринарів, які знають специфіку фізіології кішок, дуже мало. У ветакадеміях вчать лікувати с / г тварин, а не домашніх улюбленців, так що тільки наявність позитивного практичного досвіду лікування кішок у ветеринара може служити приводом для звернення до нього за консультацією.

«Хочу купити маленького кошеняти, щоб самому ростити і виховувати»

Дуже багато людей хочуть взяти в свій будинок неодмінно маленького кошеняти. Широко побутує думка, що чим молодша кошеня, тим краще і швидше він звикає до нової обстановки, легше піддається вихованню, міцніше прив'язується до господаря і т.п. Як правило, це люди, які мають перед очима позитивний приклад знайомих і родичів, які взяли кошеня в 1-1,5 місяці і він у них благополучно виріс у дорослого кота, навіть не здогадуючись, що це було чисте везіння.
Насправді, все з точністю до навпаки - за статистикою у кошенят, рано відірваних від матері, висока смертність і маса проблем поведінкового характеру.
Для наочності наведу стандартну схему розвитку кошенят:

Таким чином, бажаючи взяти кошеня молодше 3-х місяців, ви грубо вторгаєтеся в природний розвиток кошеня і формування у нього хорошого імунітету і нормальних, природних рефлексів!

Кошеня може захворіти вірусними хворобами, може отримати серйозний розлад шлунка через відсутність правильного харчування.
Чи не навчений матір'ю правильній поведінці в дитинстві, що не пройшов цю соціальну адаптацію й виріс у дорослого кота потім він страждає проблемним характером, наприклад дряпається і кусається під час ігор, полює на ноги, не вміє визначати своє місце в ієрархії і намагається «сісти на голову», тобто вередує в їжі, паскудить повз лотка, дере кігті об меблі, а не про когтеточку. Замінити кішку-мати може тільки дуже досвідчена людина, заводчик, звичайному власнику це не під силу.

Тому майбутньому власникові не можна поспішати з покупкою, необхідно почекати поки кошеня виросте - і нагородою його терпінню будуть легке і безпроблемне звикання кошеня до нового будинку, а в подальшому довгі щасливі роки спільного життя.

«Хочу взяти кошеня в подарунок - для себе для душі, можна з браком»

Дуже часто чую цю фразу від людей, охочих придбати домашнього улюбленця.

Певна логіка тут простежується «Навіщо переплачувати за те, що мені не потрібно, - думають люди, - хороші кошенята коштують дорого, а мені і такий зійде щоб по квартирі бігав». При цьому, почувши таку фразу будь-яка нормальна заводчик відчуває легкий шок «Навіщо людина спеціально шукає неповноцінного кошеня?»

Так у чому ж справа? А проблема в тому, що покупці і заводчики вкладають в ці слова зовсім різний зміст. У поданні покупця «шлюб» - це щось малоістотними, яке не впливає ні на зовнішність, ні на здоров'я кошеняти типу плямочки на шерсті не того забарвлення або злегка некоректний прикус або хвіст, простакуватий породний тип і т.п. Так ось, поспішаю вас розчарувати - то що вам видається шлюбом є насправді всього лише недоліком, який не дозволяє кошеняті стати майбутнім племінним виробником і змагатися на виставках, але зовсім не знецінює кошеня до безкоштовно. Для таких тварин придуманий спеціальний термін - пет-клас (pet - в перекладі з англійської, домашній улюбленець) і саме вони складають основну масу кошенят, племінні і виставкові кошенята народжуються рідко і коштують в 2-3 рази дорожче.

А справжній плембрак народжується дуже рідко, це кошенята з серйозними дефектами і жоден заводчик їх по добрій волі розводити не захоче.

Друга серйозна помилка відноситься до фрази «для себе, для душі». Запам'ятайте, будь ласка, у нормальних порядних заводчиків все племінні тварини купуються також для себе і для душі, ніхто для чужого дядька кішок не заводить. У заводчиків зовсім не котоферма з автоматичним обслуговуванням, а такий же затишний будинок як у вас, а кожна тварина це домашній улюбленець, якого пестять, з яким грають і спілкуються. Тільки крім усього іншого ці тварини ще й беруть участь у виставках і племінному розведенні. Якщо ви хочете тварина, без можливості участі у виставках і розведенні недорого, це означає що ви хочете купити того самого пета. І відсутність права на розведення означає повну відсутність права на в'язки, а зовсім не можливість 1-2 рази пов'язати щоб забезпечити кошенятами своїх знайомих і родичів. Повний, розумієте? Тварина або вже продається кастрованим або з умовою що буде каструвати. Навіщо потрібно каструвати тварин не беруть участі ввязках можна почитати в розділі Друга серйозна помилка відноситься до фрази «для себе, для душі» Для чого потрібна кастрація?

Чому так дорого?!

Ви можете зустріти на різних мережевих ресурсах безліч пояснень, чому породисті кошенята стоять досить значних грошей. Пояснення зустрічаються найрізноманітніші і досить грунтовні.
Детально перераховується, скільки кішки в розпліднику з'їдають, скільки коштують іграшки та ігрові комплекси-будиночки-когтеточки, витрати на наповнювач і ветеринарне обслуговування, а також вартість нових виробників і витрати на поїздки по виставках (вельми дороге задоволення).
Все це звучить переконливо і в той же час не має ніякого відношення до істини, оскільки ніяк не пояснює, чому кошенята деяких порід коштують у кілька разів дорожче інших при однакових затратах на утримання і чому іноді в кілька разів відрізняються ціни на кошенят в одній породі .
Так ось, можу стверджувати абсолютно авторитетно як заводчик з багаторічним стажем, що при оцінці кошенят має значення тільки один єдиний параметр - племінне мистецтво брідер, його вміння отримати високопорідних ефектних кошенят в хорошому типі і привабливому забарвленні.
Чим складніше працювати з породою, чим складніше закупити (або самим вивести) потрібних виробників і домогтися успіху, тим вище ціна на кошенят, чим простіше це зробити тим нижче.
Цим же пояснюється і розкид цін в який-небудь популярної породі, наприклад, в британській - за демпінговими цінами продаються в кращому випадку брітаноподобние мікси, в гіршому взагалі підробки, які не мають документів, яких господарі називають британцями в надії продати хоча б під виглядом породистих, адже недосвідчений покупець не може зрозуміти по маленькому кошеняті що з нього виросте звичайний домашній котик.

А ось трата сил і грошей сильно вторинні, тому в більшості випадків, за винятком деяких дуже модних і дорогих порід, серйозне грамотне розведення здорових і породистих кошенят дуже витратне і клопітка хобі, при якому продаж кошенят його всього лише злегка окупає. Процвітають тільки ті розплідники, власники яких мають стабільний високий джерело доходу, спроби прогодуватися зарахунок продажу кошенят завжди приречені на провал і мають тільки один шлях - до торгашам на Пташиний ринок.

В кінцевому рахунку це виливається в те, що кошенята виростають або в британців, якими можна пишатися перед знайомими, не пояснюючи кожен раз ЩО у Вас сидить на дивані і не бігаючи кожен раз за його родоводу, щоб підтвердити, що він дійсно породистий британ; і у всіх інших, яких можна віднести до категорії «ну і що, я його і таким люблю».

На сьогоднішній день по Москві ціни в у.о. прибл. такі:

Виведений з розведення дорослий британець - 50-150
Пет або шоу-кастрат - 250-500
Брід - 400-800
Шоу - 800-1500
Як бачите, навіть у тварин на одному племінному рівні дуже великий розкид ціни, і залежить вона від см. Вище. Зазвичай покупцеві намагаються піднести, що називається «товар обличчям», головне щоб нормальна реклама не переросла в обдурення покупця. Якщо Вам повідомляють що є в наявності топ-шоу-кошенята півтора місяців за ціною 150 доларів «оптом дешевше струму заберіть», то значить там відповідні і «британці» продаються.
Тільки правильний вибір заводчика гарантує, що ваш кошеня виросте в «Це щось!», А не в «Ой, а що це?»

Вдалої покупки!

Чи готові Ви платити таку «ціну»?
При цьому, почувши таку фразу будь-яка нормальна заводчик відчуває легкий шок «Навіщо людина спеціально шукає неповноцінного кошеня?
Повний, розумієте?
Чому так дорого?
», А не в «Ой, а що це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация