Британский котенок - дороге задоволення?

Настав день, і ви зважилися купити собі британського кошеня, красивого забарвлення - срібляста шиншила. Чистих кровей, належним до нього паспортом, з довгою родоводу, не менше 12 колін, з ветпаспорт, що гарантує відмінний стан здоров'я, і всі належні щеплення. Настав день, і ви зважилися купити собі британського кошеня, красивого забарвлення - срібляста шиншила

І ось, ви набираєте номер розплідника, і дізнаєтеся вартість кошеня ...

За ідеєю вам і грошей то не шкода, але не зовсім зрозуміле питання, чому така ціна, за що?

Давайте пофантазуємо, наприклад ви не поїхали за кошеням в магазин або на «пташиний ринок», не стали купувати його в переході метро (що само по собі мудре рішення і вибір). Ви вирішили звернутися в хороший розплідник. А це значить, ви потрапили до професіоналів, які знають про породу все, або майже все. Знають, яке годування потрібно британцеві, знають як зробити так, щоб в повній мірі насолодитися правильним розвитком, красою і чарівністю тварини, як виховати його, щоб він став прив'язаним і ласкавим іншому.

Можливо, ви часто чуєте фразу, що дворові кішки, і без особливого догляду рідко хворіють, і довго живуть. Можливо, це правда. Можливо, але: не варто забувати, що про здоров'я кішки, можна говорити з упевненістю тільки тоді коли їй виповнюється рік. Такі тварини вже пройшли жорсткий природний відбір, а якщо кошеня ще маленький не більше двох місяців (а саме в такому віці їх продають на ринку або в метро), то гарантії в його абсолютному здоров'я, немає ніякої, і невідомо чи доживе він до року ...

Більш того, купуючи вихованця «на стороні», вам ніколи не дізнатися, наскільки чистих він кровей, і який характер і звички йому передалися від батьків. Що вже тут говорити, про паспорт і необхідні щеплення, таких відомостей, вам, швидше за все не дадуть.

Тих людей, хто професійно займається розведенням (прошу зауважити, що не розмноженням, а розведенням) називають - заводчиками. Кожен заводчик зобов'язаний знати всі особливості породи, всіх правил утримання та розведення, і тільки в цьому випадку, можна говорити про розведення, а не про розмноження.

Якщо ж ви не знаєте стандарт, не знаєте, з якими вадами народжуються ваші кошенята, тоді вам не відомо, як їх можна поліпшити.

Адже навіть самий шикарний кіт, може мати деякі недосконалості, і тому, для заводчиків, завжди є поле діяльності для селекційної роботи. Це включає в себе планування в'язок, ретельний відбір виробників, скрупульозне вивчення родоводів, достоїнств і недоліків, підбір і виявлення генетичних ліній - все це дуже нагадує дослідження в заводських лабораторіях.

Ви напевно подумали, що я забув про основну тему даної статті? Зовсім ні, ви помилилися. Просто я дуже коротко намагаюся донести до вас, основну складову таких високих цін, на британського кошеня. Туди також додається рівень професіоналізму і популярність розплідника. І не варто дивуватися. Причина на перший погляд здається ефемерною, її не можна помацати і тим більше оцінити. Але тим не менше вона дуже важлива.

У будь-якому питанні, де є поняття - ціни, закони ринкової економіки будуть діяти, як і в будь-яких ринкових відносинах. Адже вас не дивує, що ціни на продукцію фірми Bosch, при рівних параметрах з іншою аналогічною продукцією, проте на 20-40% вище ніж у інших. Це і є результат довгої високопрофесійної діяльності та бездоганної якості товарів фірми Bosch.

Є й інша складова високої ціни на кошенят, і вона тісно пов'язана з першою. Вона буквально випливає з неї - це рівень професіоналізму заводчика, і племінну якість тварин.

Племінне якість характеризується фенотипом (зовнішні дані) і генотипом (гени які несе тварина).

За фенотипом, всі тварини умовно діляться на три типи:

Шоу-клас - це кішки найбільш повно підходять під стандарти породи.

Брід-клас (від англ. Breed - розводити, розмножуватися) - це кішки (тільки самки!) Мають деякі незначні недоліки по типу, і не завойовують високих титулів на виставках, але здатні дати прекрасне чистокровні потомство.

Пет-клас (від англ. Pet - улюбленець) - «кіт на подушку», просто красивий улюбленець для сім'ї. До цього класу відносять котів, які не можуть бути віднесені до шоу-класу, і тому не зможуть зробити високу кар'єру на виставках, адже судді особливо прискіпливо оцінюють котів-виробників.

І в залежності від того, до якого класу належить ваш майбутній кошеня, і буде складатися його ціна.

Важливо значення також має чесність і порядність заводчика, адже саме він, своїм досвідченим поглядом, визначає клас кошеня. І знову це безпосередньо пов'язано з професіоналізмом, рівнем, і популярністю розплідника.

Тепер поговоримо про генотипі. Насправді, питання про генотипі складний, і його розгляд не відповідає цільовій спрямованості даної статті. Головне що варто відзначити, «ціна питання», багато в чому залежить від генотипу, тому дуже корисно спочатку ознайомитися з родоводом майбутнього вихованця, хоча починаючому заводчику з цим буде складно розібратися.

Не менш важливий вплив на ціну британського кошеня впливає і його забарвлення. Якщо забарвлення рідкісний, і тим більше новий, недавно виведений селекціонерами, отже, і ціна на нього буде відповідна. Адже самі уявіть - це результат копіткої і тривалої роботи, це чіткий розрахунок, і одночасно справа випадку, це і удача, і втілення професійних завдань. Домогтися рідкісного забарвлення - це велика перемога.

Ще одна велика складова ціни - це придбання виробників для свого розплідника. Заводчикам це обходитися недешево, і оскільки вітчизняний ринок виробників, не завжди задовольняє запитам досвідчених заводчиків, доводитися діставати виробників за кордоном, що значно збільшує витрати (квитки, готель, віза і т. Д.)

Вирощування виробників (втім. Як і вирощування всіх кошенят) - це ще одна складова ціни. Для того щоб вихованець виріс міцним і здоровим необхідний правильний догляд, і здорове харчування (дорогі професійні корми, і добавки).

Тепер поговоримо про виставках кішок. Адже тільки там, можна отримати об'єктивну оцінку для вашого красеня, дізнатися до якого класу він належить, що за екземпляр ви придбали і з любов'ю виростили. З точністю, визначивши його племінну якість.

Виставки - це звання, і титули. Це важлива рядок в паспорті родоводу вашого вихованця. І виставки це знову ж чергові витрати, і чергова складова його ціни. У неї включається вартість експертизи на виставці, вартість ветдовідки, вартість ветконтролю. Якщо виставка проходить в іншому місті, додайте туди ще вартість квитка, і вартість проживання.

Здоров'я кошеня ця одна з головних причин, через яку краще звернутися в розплідник, а не на пташиний ринок, і це відбивається на його ціні. У поняття здоров'я включається безліч факторів, це щеплення, кошеня проходить їх перший курс (двічі) в 8 - 12 тижнів, не раніше. Дорослі кішки прищеплюються один раз на рік. Регулярне ветеринарне обслуговування і обстеження.

Окремо слід відзначити і якість обладнання розплідника. В хорошому розпліднику є безліч пристосувань для кішок, від заводних мишок і когтеточек, до «житлового багатосекційного комплексу»

Відповідати на питання насправді справа невдячна, і ми перерахували основні причини і складові, які впливають на ціну британського кошеня.

За ідеєю вам і грошей то не шкода, але не зовсім зрозуміле питання, чому така ціна, за що?
Ви напевно подумали, що я забув про основну тему даної статті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация