Британський музей. грошова галерея

Британський музей. Грошова галерея. (British Museum. Money Gallery)

Адреса: Велика, Англія, Лондон WC1B 3DG (London WC1B 3DG, England, UK)

Грейт Рассел Стріт (Great Russell Street)

Телефон: +44 (0) 20 7323 8299

Оф. сайт: britishmuseum.org

Час роботи: сб.-ср.- 10.00 - 17.30

Чт-пт.- 10.00 - 20.30

Вхід вільний і безкоштовний (за викл. Окремих спец. Експозицій)

Директор: Нейл МакГрегор (Neil MacGregor)

Історія

Історія

Британський музей. Грошова галерея.

Історія музею бере свій початок в XVIII столітті з колекції медика і натураліста, сера Ханса Слоана (Sir Hans Sloane), яка налічувала понад 80.000 предметів, які той пожертвував британській короні, згідно зі свідченнями тих років, в 1753 році. У колекції налічувалося 40.000 книг, 7.000 манускриптів, предмети із власної медичної колекції, а також різні старожитності Єгипту, Греції, Риму, Близького і Далекого Сходу і Америки. Британський уряд придбало цю колекцію за символічну плату в 20.000 фунтів стерлінгів, які були зібрані завдяки лотереї, організованої Британською Парламентом. Про це повідомляє "Акт про заснування Музею" 7 січня 1753 року. Крім зазначеної колекції, основу експозиції Музею склала також бібліотека, придбана у сера Роберта Коттона (Sir Robert Cotton) і антиквара Роберта Харлі (Robert Harley).

Адміністратори музею постановили, що його місцеперебування буде будівля Монтегю (Montagu) XVI століття, аристократичний особняк, розташований в лондонському районі Блумсбері; урочисте відкриття музею відбулося 15 січня 1759 року.

Адміністратори музею постановили, що його місцеперебування буде будівля Монтегю (Montagu) XVI століття, аристократичний особняк, розташований в лондонському районі Блумсбері;  урочисте відкриття музею відбулося 15 січня 1759 року

Британський музей. Грошова галерея. Читальна зала.

З часу свого заснування до наших днів, музей не переставав розширювати свою колекцію, як приймаючи добровільні пожертвування, так і купуючи окремі експонати. Хоча на початку свого існування основу колекції становили документи і книги, незабаром почалося активне придбання адміністрацією музею різного роду старожитностей в значній кількості. У 1782 році була придбана колекція сера Вільяма Хемілтона (Sir William Hamilton), британського посла в Неаполі, що складається з значної кількості предметів старовини, включаючи експонати часів Др. Греції і Риму. Поразка Франції в 1801 році в битві на Нілі дозволило Музею збагатити наявну колекцію великою кількістю предметів часів Др. Єгипту. Крім цього, були додані в значній кількості давньогрецькі скульптури, колекція Таунлі (Townely) в 1805 і колекції мармуру Пантенона (Partenon), пожертвувані графом Елджін (Elgin) в 1816 році. Пожертвувана в 1823 році державі королем Джорджем IV бібліотека його батька, т.зв. "Королівська Бібліотека", поставілa адміністрацію музею перед необхідністю змінити будівлю музею на більш просторе, що і було зроблено в 1845 році. Після переїзду стару будівлю було зруйновано в 1845 році і побудовано нове, за проектом архітектора Роберта Смайкра (Robert Smirke), в якому музей перебуває до теперішнього часу.

Після переїзду стару будівлю було зруйновано в 1845 році і побудовано нове, за проектом архітектора Роберта Смайкра (Robert Smirke), в якому музей перебуває до теперішнього часу

Британський музей. Експозиційний зал.

В даний час музей володіє значними колекціями, що охоплюють найрізноманітніші етапи історії. Серед них варто виділити колекції часів Стародавнього Єгипту і Нубії, Стародавнього Сходу, Східної та Південної Азії, Африки, Мезоамерики, Океанії, Стародавньої Греції та Стародавнього Риму, Великобританії і Континентальної Європи, колекцію графіки і гравюр, а також нумізматичну колекцію монет і медалей, яка представлена ​​в окремій галереї.

Загальна кількість експонатів музею наближається до 7 мільйонам одиниць.

Колекція монет і медалей.

Колекція монет і медалей нараховує понад 9.000 монет, медалей і банкнот. Колекція висвітлює такі питання:

  • Що таке гроші? (Завдяки цьому розділу, Ви зможете відкрити для себе гроші різних часів і епох).
  • Використання грошей. (Починаючи з фінансування воєн і конфліктів і закінчуючи використанням грошей в сучасному суспільстві).
  • Як виготовляються гроші? (З часу першої карбування монет до нинішнього друкування банкнот на сучасному обладнанні).
  • Звідки пішла карбування монет? (В якій місцевості і з якого часу почали друкувати перші монети і як удосконалювалася майстерність карбування з плином часу).
  • Фальшиві гроші і фальшивомонетники. (Одночасно з появою грошей з'явилися і бажаючі копіювати їх. Про фальшивомонетників, способах їх затримання, судах, вироках і покарання для фальшивомонетників).
  • Вивчення грошей. (Гроші багато можуть розповісти про людей, історії та епохах. Цей розділ розповість Вам про це).

"Живий каталог"

З недавнього часу Музей представив на огляд публіки новий каталог монет часів Римської Республіки, в хронологічному порядку з їх повним описом, який є результатом кропіткої роботи, проведеної М.Х. Кроуфордом (MH Crawford), в роботі під назвою "Монети Римської Республіки" (Roman Republican Coinage), виданої в 1974 році. Каталог включає в себе опис 12.000 монет з фотографіями високої якості і величезною інформацією про кожну з них. Метою даної роботи було поєднати історію нумізматики в Др. Римі з описом монет, наявних в музеї, для більш повного сприйняття публікою всіх видів республіканських монет Др. Рима. Автор сподівається, що його робота буде широко затребувана як для любителів, охочих вивчити історію грошей, так і для використання колекціонерами.

Автор сподівається, що його робота буде широко затребувана як для любителів, охочих вивчити історію грошей, так і для використання колекціонерами

Британський музей. Монети з колекції музею.

Користувач, який виявив бажання ознайомитися з даним каталогом, має прямий доступ до музейної базі даних, інформація якої може бути використана в якості ступені до нових відкриттів. Іншими словами, це "живий" каталог, чиє утримання постійно вдосконалюється, включає в себе результати останніх досліджень. В даний момент, на жаль, це видання є тільки англійською мовою, але вже втілюються в життя плани переведення на інші мови світу. Для тих же, хто досконало володіє англійською, дана робота принесе багато користі в вивченні тематичних матеріалів, в ній представлених. Підсумовуючи написане, академічний рівень проекту, запропоновані в ньому найширші можливості для пошуку, знімки високої якості перетворюють цей каталог в кращий он-лайн проект з вивчення монет Риму республіканського періоду.

Велика частина колекції розташована в кімнаті 68 (Room 68) на верхньому поверсі музею (Upper floor of the Museum). Частина експонатів міститься в наступних галереях:

Нижній поверх (Ground floor)

  • Освітня галерея, кім. 1 (Enlightenment, Room 1)
  • Греція, 1050-520 р до н.е., кім. 13 (Greece (1050-520 BC (Room 13)
  • Афіни і Ліція, ком.15 Athens and Lycia (Room 15)
  • Світ Олександра, ком.22 The world of Alexander (Room 22)
  • Китай, Індія, Південна і Південно-Східна Азія, ком.33 China, India, South Asia and Southeast Asia (Room 33)

Галерея Джозефа Хотунга (The Joseph E Hotung Gallery)

  • Ісламський світ, кім. 34 The Islamic world (Room 34)

Галерея Джона Еддіс (The John Addis Gallery)

  • Корея, кім. 67 Korea (Room 67)

Галерея підстави Кореї, верхній поверх (The Korea Foundation Gallery, Upper floor)

  • Європа 300-1100 н.е., кім. 41 Europe AD 300-1100 (Room 41)
  • Європа 1000-1540 н.е., кім. 42 Europe AD 1000-1540 (Room 42)
  • Європа 1800-1900 н.е., кім. 47 Europe 1800-1900 (Room 47)
  • Європа з 1900-по наст. вр., ком. 48 Europe 1900 to the present (Room 48)
  • Римська Британія, кім., 49 Roman Britain (Room 49)
  • Др. Туреччина, ком.54 Ancient Turkey (Room 54)
  • Єгипет і Нубія, ком.65 Egypt and Nubia (Room 65)
  • Життя Греції і Риму, кім. 69 Greek and Roman Life (Room 69)
  • Римська імперія, ком.70 Roman Empire (Room 70)

Галерея Вольфсона (The Wolfson Gallery)

  • Світ етрусків, кім. 71 Etruscan world (Room 71)
  • Др. Кіпр, кім. 72 Ancient Cyprus (Room 72)

Галерея Левентіса (The AG Leventis Gallery)

  • Греки в Італії, ком.73 Greeks in Italy (Room 73)

джерела:

  1. britishmuseum.org
  2. Wikipedia
  3. viajarsi.com

Як виготовляються гроші?
Звідки пішла карбування монет?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация