Британський музей: історія, експозиції, опис

  1. Експозиції Британського музею:
  2. Греко-римська експозиція
  3. Відділ мистецтва Стародавньої Греції та Риму
  4. Єгипетська експозиція
  5. Відділ старожитностей регіону Передньої Азії
  6. Відділ Сходу
  7. Британський музей в Лондоні - місцезнаходження
  8. Рейтинг пам'ятки

Адреса: Великобританія, Лондон, район Блумсбері, вулиця Great Russell
Дата створення музею: 1753 рік
Відкриття музею: 10 серпня 1759 рік
Другий за відвідуваністю художній музей світу
Координати: 51 ° 31'10.0 "N 0 ° 07'36.8" W

Лондон , столиця Великобританії , Багатий знаходяться в ньому пам'ятками. І одна з них - Британський музей.

Музей був заснований в кінці 18 століття, а точніше, в 1753 році парламентом імперії. Він є центральним історико-археологічним музеєм Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Експозиція музею налічує 94 галереї, що розтягнулися на 4 км.

Експозиція музею налічує 94 галереї, що розтягнулися на 4 км

Британський музей з висоти пташиного польоту

Що стосується джерел музейних експонатів, то ними стали колекції трьох видатних і відомих британців: доктора Хенсен Слоуна, аристократа Роберта Харлі, що має на той час статус графа, а також Роберта Коттона, що є відомим антикваром. Чимала кількість книг останнього послужили плацдармом для створення знаменитої Британської бібліотеки.

Спочатку музей знаходився в особняку аристократів Монтегю-хаус поблизу столиці Британської імперії і був закритий для відвідувань. Двері музею відкрилися для широких мас лише через 6 років після створення, в 1759 році. З тих пір він ставав все більш багатий на різноманітні експонати, зібрані по всьому світу.

З тих пір він ставав все більш багатий на різноманітні експонати, зібрані по всьому світу

Головний вхід в музей

Були завезені античні вази, мармури, рідкісні та цінні мінерали, безцінні твори мистецтва Стародавньої Греції. Найбільш яскравими експонатами є роботи Парфенона і інші цінності історії з колекцій Гревіль, Таунлі, Ельджін, Гамільтона і т.д.

Втім, не всі експонати музею отримані мирним і законним шляхом в сучасному розумінні цих слів. Британія, як колоніальна імперія, вивозила цінні артефакти зі своїх домініонів. Такі держави як Єгипет і Греція просять повернути їм експонати, які були вивезені ще за часів колоніалізму, до сих пір.

Такі держави як   Єгипет   і   Греція   просять повернути їм експонати, які були вивезені ще за часів колоніалізму, до сих пір

Великий двір королеви Єлизавети II

19 століття стало піком розвитку Британського музею. Саме в цей час з-за різноманітності і великої кількості експонатів довелося розділити музей на відділи. Вся колекція музею вже не поміщалася в будівлю, тому багато відділів були транспортовані в інше місце, а в 1847 році будівлю Монтегю-хаус знесли. Замість нього побудували нову будівлю, використовуючи стиль класицизму. Будівництвом керував Роберт Смёрк, яке є сховищем музейних артефактів і до цього дня. Унаслідок проведення ефективних розкопок в Месопотамії в 20 столітті, колекція Британського музею поповнилася масою нових експонатів Близького Сходу.

Читальний зал бібліотеки Британського музею

В даний час в музеї часто проводяться екскурсії, які беруть початок в бібліотеці Пола Хемлін. Вона популярна серед дітей. По неділях проводяться збори клубу під назвою «Юні друзі Британського музею». Також в будівлі музею нерідко проводяться заходи, які отримали назви «Ночі в музеї», при яких відвідувачі залишаються в ньому на ніч і беруть участь в тематичному поданні, направленому на занурення в певну культуру (наприклад, «Японська ніч»).

Також в будівлі музею нерідко проводяться заходи, які отримали назви «Ночі в музеї», при яких відвідувачі залишаються в ньому на ніч і беруть участь в тематичному поданні, направленому на занурення в певну культуру (наприклад, «Японська ніч»)

Моаї з острова Пасхи

Незважаючи на той факт, що музей належить британцям, в ньому зібрані експонати з усіх куточків світу, які були колись підвладні Британської колоніальної імперії. Так, наприклад, колекція єгипетських цінностей займає найбільше музейного простору (92 метра довгою і кілька великих залів). Вона вважається однією з найбільших світових колекцій і включає такі рідкості як гранітна голова правителя Єгипту Тутмеса III, безцінна скульптура єгипетського фараона Рамзеса II, також кам'яні саркофаги і кілька примірників знаменитої «Книги мертвих».

Експозиції Британського музею:

Експозиції Британського музею:

Фасад храму Нереїд

Греко-римська експозиція

Вона займає 12 залів в Британському музеї і складається з численних пам'ятників існування Римської імперії і Грецької демократії. Найбільш яскраві представники: лікійські скульптури, залишки з руїн знаменитого храму Діани з Ефеса , Такі твори мистецтва як Phigalion Marbles, приклади предметів розкоші Римської імперії, зокрема цінності її правителів. У 1872 в музеї з'явилася безцінна колекція каменів епохи античності по назвою Castellani Collection, завдяки якій цей відділ став одним з найбільших музейних відділів в світі.

шеду

Відділ мистецтва Стародавньої Греції та Риму

Доповнює і продовжує тему, розкриту в експонатах греко-римської експозиції. Являє собою унікальну колекцію предметів античної культури, представленої в переважній більшості скульптурними творами. Серед них плити і фігури Парфенона, які незаконно вивезли до Англії в 19 столітті, артефакти з Егеїди, а також твори мистецтва Римської імперії з міст Помпей і Геркуланума.

Єгипетська експозиція

Як уже згадувалося вище, це одна з найбільших колекцій артефактів країни фараонів. Більшість експонатів цієї колекції відзначені періодом з 3 000 років до н.е. до 7 століття н.е. Важливу частину в єгипетській експозиції займають безцінні давні письмена на папірусі. Серед них літопису, твори літератури, різноманітні язичницькі міфи та інші цінні історичні документи, що збереглися до наших днів.

Барельєфи Стародавнього Сходу

Відділ старожитностей регіону Передньої Азії

Цей відділ містить вельми цікаві і рідкісні експонати. Там є ряд таких безцінних речей, як циліндричні друку Ч. Таунлі і У. Гамільтона, колекції пам'ятників історії, зібраних дослідниками Р. Керр Портером і К. Дж. Річа. Ці вчені спеціалізувалися саме з давньої історії Персії і Месопотамії. Джерелами багатьох експонатів даного відділу є розкопки Ніневії, древньої ассірійської столиці, дослідження Східного Середземномор'я і знаменитої хетської культури.

Відділ Сходу

Цей відділ Британського Музею багатий скульптурами, керамікою, різними гравюрами і унікальними прикладами живопису Далекого Сходу. Тут можна знайти бронзові статуї Будди, ритуальні судини стародавнього Китаю , Бронзові вироби, ієрогліфічні письмена віком в 4000 років та інші цінності стародавнього Сходу.

Чи не обділена увагою творців музею і Британія під владою римлян. Безліч пам'яток кельтської культури і всіх наступних народностей, що населяли Британські острови, приклади середньовічного храмобудування і ювелірні вироби широко висвітлюють ці періоди історії, які свого часу пройшла Великобританія.

У музеї також присутні менш об'ємні, але теж значущі і цінні відділи.

Зал Стародавнього Єгипту

Британський музей має величезну колекцію монет і цінних медалей, які є знахідкою для будь-якого нумізмата. Вона складається з 200 тисяч примірників, деякі з яких датовані 7 століттям до н. е. Є в музеї і сучасні монети.

Відділ етнографії зібрав предмети побуту народів, відкритих для європейців мореплавцями Джеймсом Куком і Христофором Колумбом. Ця африканська, американське і австралійське населення.

Колекцію цінних гравюр і малюнків можна порівняти з багатством Лувра . Тут представлені роботи таких митців як Верроккио, Дюрер, Рафаель, Ван Гог, Мікеланджело, Гейнсборо і інших творців.

Тут представлені роботи таких митців як Верроккио, Дюрер, Рафаель, Ван Гог, Мікеланджело, Гейнсборо і інших творців

Бюст Рамсеса II

Не слід також забувати і про величезну бібліотеку музею Британії, яка включаємо масу історичних документів. Серед них рукописи на європейських і багатьох інших мовах, близько 500 тисяч карт епохи колоніалізму, музичні твори, патенти, наукові журнали та ін. В бібліотеці присутній 6 читальних залів і в цілому 670 місць для тих, хто хоче зайнятися вивченням древніх документів самостійно.

Британський музей в Лондоні - місцезнаходження

Адреса музею: WC1B 3DG, Лондон, Great Russell Street. Сюди можна потрапити, використовуючи метро, ​​міський автотранспорт або таксі.

Три статуї фараона Сенусерта III з чорного граніту

Британський музей працює щодня з 10 ранку до 5 вечора. У четвер і п'ятницю багато відділів не зачиняються до 20:30

Вхід безкоштовний.

Рейтинг пам'ятки

Пам'ятки Лондона Великобританія Країни Європи

Британський Музей на мапі

Дивитися ще на Putidorogi-nn.ru:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация