Британський музей в Лондоні: фото, твори

  1. Історія розвитку музею, оповита таємницями
  2. Бібліотека Британського музею
  3. Перлини Британського музею
  4. особливі заходи

Однією з головних визначних пам'яток Англії, що містить в собі тисячі найцінніших експонатів, творів різних епох, шедеврів світової культури, можна назвати Британський музей в Лондоні. Тут розташовані 94 галереї, які простягаються на чотири кілометри. Ці факти доводять, що Британський музей один з найбільших.

Роком становлення Британського музею вважається 1753. На його відкриття навіть було отримано схвалення уряду. Але перших своїх відвідувачів він прийняв лише в 1759 році, до цього вхід стороннім був заборонений. Будь-який бажаючий міг познайомитися з експонатами музею тільки з 1847 року, до цього туди допускався тільки вузьке коло глядачів - місцева знать і високопоставлені чини, наближені королівського двору.

Серед його численних експозицій знайдуться не тільки британські пам'ятки. У ньому зберігаються експонати, археологічні знахідки з усіх куточків землі.

Історія розвитку музею, оповита таємницями

Засновниками музею вважаються приватні колекціонери, практично безоплатно поповнили англійська національний фонд своїми колекціями: граф Роберт Харлі, антиквар Роберт Коттон, Хенсен Слоун. Їх асортимент налічував десятки тисяч предметів, серед них стародавні рукописи, пам'ятники, античні цінності. Роберт Коттон, своїм великим зібранням книг, дав початок виникнення знаменитої Британської бібліотеки.

Роберт Коттон, своїм великим зібранням книг, дав початок виникнення знаменитої Британської бібліотеки

Експонат Британського національного музею в Лондоні (Paul Hudson / flickr.com)

Початкову колекцію розмістили недалеко від столиці Британського королівства в аристократичному будинку Монтегю-хаус. Спочатку вона поповнилася новими придбаннями. Серед них: рідкісні мармури Таунлі, античні дивовижні вази У. Гамільтона, цінні стародавні предмети з колекцій Гревіль, Ельджін.

Поява не всіх експонатів було добровільне і мирне, їх поява - таємниці Британського музею. Один із широко використовуваних джерел розширення пам'яток музею - це привласнення шедеврів мистецтва і античних творів Британською імперією зі своїх колоніальних територій. Безліч музейних поповнень оповиті таємницями, прикладом чого може послужити Розеттський камінь, що потрапив в музей при загадкових обставинах.

У наш час деякі країни, наприклад, Греція і Єгипет висувають вимогу повернути на батьківщину незаконно вивезені пару століть назад історичні пам'ятники.

Національний касовий апарат (Sheri / flickr.com)

Британський музей за своїми стінами дбайливо зберігає містичні загадки і таємниці. Саме вони надихнули режисера Томом Нагасава на створення цілого серіалу «Таємниці Британського музею».

Поступово Британський музей поповнював свої колекції і розширював їх видове різноманіття, що змусило його адміністрацію розділити всі артефакти по тематичним експозиціям.

До середини першої половини XIX століття було прийнято рішення про знесення Монтегю-хаус через нестачу місця для розміщення експонатів. Дане рішення було виконано в 1847 році. Монтегю-хаус змінило нова споруда - творіння Роберта Смайка в стилі класицизму, яке по сьогоднішній день зберігає незліченні багатства музею.

На початку XX століття Британський музей поповнив свої скарби близькосхідними творами мистецтва завдяки археологічної експедиції в Месопотамії. На сьогоднішній день так само тривають роботи по поповненню музейного сховища не тільки стародавніми скарбами, а й шедеврами сучасного мистецтва.

Бібліотека Британського музею

Спочатку витоків виникнення музею, одним з основних і масштабних його фондів була бібліотека. Її вміст налічує кілька десятків мільйонів примірників. Серед них мільйони друкованих видань, пару сотень тисяч рукописів різних періодів та епох, півмільйона географічних карт і навіть близько мільйона примірників нот.

Серед них мільйони друкованих видань, пару сотень тисяч рукописів різних періодів та епох, півмільйона географічних карт і навіть близько мільйона примірників нот

Бібліотека Британського музею (J Brew / flickr.com)

Всі екземпляри бібліотеки впорядковані по відділах. Науковий напрямок включає в себе близько 20 тисяч наукових журналів вузької спрямованості, крім того, містить близько 110 тисяч томів, серед яких велика кількість патентів. В кінці XX століття вона розширила свої зібрання Синайським кодексом, найбільш повним переліком гебраістіческіх текстів, рукописами з Дуньхуана і багатьма іншими цінними творами.

З моменту створення бібліотеки, в її залах, працювали багато знаменитих людей, серед них були такі особистості, як Карл Маркс, В.І. Ленін. Для ознайомлення хоча б з мізерною часткою фондів бібліотеки в розташування відвідувачів надано шість читальних залів, розрахованих на 670 читачів.

З 1972 року рішенням парламенту вміст бібліотеки перенесли в окрему будівлю, таким чином, вона відокремилася від Британського музею.

Перлини Британського музею

Британський музей під склепінням свого даху зберігає понад десятка мільйонів експонатів різних століть, цивілізацій, напрямків культури, світових шедеврів мистецтва. Серед найбільш унікальних і цінних можна виділити:

  • Минойский золотий скарб, колись зберігався на острові Егіна, належав він високорозвиненою древньої цивілізації до 1500 р. До н.е. е .;
  • покрита золотом мумія Катебет, похована приблизно 1250 р до н.е .;
  • унікальні статуї, доставлені з Галикарнасского мавзолею, який перебуває в сім чудес світу, виявленого археологами в ході проведених музеєм розкопок, початих в 1840 році в Малій Азії;
  • таблички VIII століття до н.е. царя Ашшурбаніпала, виконані клинописним методом;
  • знаменитий профіль фараона Рамзеса 2-го з Древніх Фів;
  • ювелірні вироби епохи Ахеменідів, виконані досконало для V століття до н. е. з золота і срібла;
  • безцінні мармурові фризи афінського Парфенона.

Безліч великих артефактів доступні для погляду відвідувачів музею в його численних залах, присвячених Греції і Риму, Стародавнього Єгипту і Судану, Близькому Сходу, Азії та іншим тематичним залах.

особливі заходи

Вхід в Британський музей безкоштовний. У вихідні дні бібліотека особливо популярна серед підлітків.

У вихідні дні бібліотека особливо популярна серед підлітків

Єгипетська мумія в Британському музеї (InSapphoWeTrust / flickr.com)

У неділю в її стінах проводяться заходи клубу «Юні друзі Британського музею», в яких бере участь безліч школярів, яким доступні приховані від звичайних відвідувачів експонати.

В даний час Британський музей радує цінителів мистецтва проведенням, вже широко поширеним заходом - ніч музею. Проводиться вона кілька разів на рік. Щоразу музей запрошує відвідувачів на всю ніч, кожна з яких носить тематичний назва - «Японська ніч», «Єгипетська ніч» та інші.

Інформацію про всі проведені заходи і події Британський музей публікує в своєму журналі British Museum Quarterly, що випускається в світ ще з 1926 року.

Матеріал підготовлений редакцією сайту yaturisto.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация